Reklama

Siły zbrojne

Huta Stalowa Wola szuka prezesa

Fot. Jerzy Reszczyński
Fot. Jerzy Reszczyński

Huta Stalowa Wola prowadzi postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego spółki.

Postępowanie zostało wszczęte przez radę nadzorczą HSW pod koniec października w związku z rezygnacją ze stanowiska przez poprzedniego prezesa, Bernarda Cichockiego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 listopada br. Otwarcie zgłoszeń planowane jest 20 listopada, a rozmowy kwalifikacyjne – od 29 listopada.

W ogłoszeniu zaznaczono, że kandydaci na stanowisko prezesa HSW powinni spełniać następujące kryteria:

  • posiadać wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe uzyskane za granicą uznawane w Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie przepisów odrębnych;
  • posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek;
  • posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek;
  • nie podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w innych spółkach;
  • korzystać z pełni praw publicznych i mieć pełną zdolność do czynności prawnych.

Kandydaci powinni posiadać też znajomość branży zbrojeniowej i rynku, na którym funkcjonuje HSW, zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego, zagadnień w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa, analizy rynku, marketingu, sprzedaży i konkurencji oraz zarządzania zasobami ludzkimi i zasad oraz przepisów prawa pracy.

Kandydaci powinni też posiadać dostęp do informacji niejawnych z klauzulą co najmniej „poufne”. Jeżeli nie mają takiego dostępu, będą zobowiązani do wypełnienia ankiety bezpieczeństwa osobowego w terminie do 21 dni od powołania na funkcję prezesa.

Huta Stalowa Wola jest jedną ze spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Obecnie dostarcza Siłom Zbrojnym RP moduły ogniowe Regina z haubicami Krab i moździerze samobieżne Rak. Prowadzi też szereg prac rozwojowych. HSW jest liderem programu nowego pływającego bojowego wozu piechoty Borsuk. Uzbrojeniem Borsuka będzie wieża ZSSW-30, uzbrojona w armatę 30 mm i ppk Spike, budowana przez Hutę w konsorcjum z WB Electronics. W ofercie spółki znajdują się również między innymi haubice samobieżne Kryl i wyrzutnie Langusta 2.

Reklama

Komentarze (5)

  1. Insider

    Dobrze myślisz. Tam jest tylu dyrektorów i tylu ich zastępców, z takimi zarobkami i tylu pracowników z prawem do tzw. Hutnika, ze gdyby nie publiczne zamówienia firma by upadła pod ciężarem wydatków na same pensje dla tej zgrai. Dlatego z rozbawieniem czytam, jak prężnie rozwija się hsw i jakim liderem jest w pgz. Pracowników umysłowych jest więcej jak produkcyjnych.

  2. Harry 2

    HSW jako jeden z nielicznych godnych uwagi zakładów zbrojeniowych powinna zająć się opracowaniem nowego polskiego czołgu. Ma wszelkie do tego kompetencje. To czego nie ma w kraju należy zakupić za granicą i złożyć w całość ale w opracowanym przez siebie kadłubie/wieży. Im szybciej to nastąpi tym lepiej. Takie kraje jak Turcja, Indie, Iran dążą do posiadania własnego sprzętu. Czy coś stoi na przeszkodzie by Polska miała lepszy sprzęt niż posowiecki i to w wersji eksportowej/zubożonej? Aaa... chyba wiem sabotażyści, V kolumna w MONie?

  3. Pol

    Lepiej zaproponować to stanowisko osobie prowadzacej prywatna firme z polskimi korzeniami która z niczego zrobiła coś typu firm wielton . Jednym słowem hsw powinna wchłaniać inne firmy zagraniczne.Prezes z przypadku tu nic nieda.

  4. xyz

    Ciekawi mnie to jak HSW poradzi sobię po 2020r. bo teraz to wszystko fajnie, bo kontrakt na Kraby podpisany za 4,6mld zł i Raki za 1mld zł. A co później? Z Borsukiem słabo, Kryl podobnie a 2 faza Wisły wydrenuje budżet MON przynajmniej na dekadę i nie będzie pieniędzy na nic. Czy komisja rekrutacyjna zada kandydatom pytanie jak będzie chciał rozwijać firmę w latach po 2020r. żeby przynajmniej jak teraz generowała taki przychód i zysk i w jakim kierunku chciałby rozwijać firmę? Czy wszystko będzie przyklepane pod stołem, a te wymagania dotyczące kandydatur to tylko pic na wodę. I za rok, znowu będzie zmiana prezesa i tylko odprawy i nagrody tak jak w innych spółkach państwowych.

  5. Tom

    Niech zgadnę .. już wybrali z wiadomych kręgów?)

Reklama