Żołnierz US Army poniósł śmierć pod Mosulem

30 kwietnia 2017, 09:30
Irak pojazd
Fot. Witold Repetowicz.
Reklama
Defence24
Defence24

Amerykański żołnierz zginął w pobliżu Mosulu na północny Iraku - poinformowały w sobotę późnym wieczorem źródła wojskowe USA w Bagdadzie.

Okoliczności śmierci wojskowego nie są znane. Wiadomo tylko, że zginął on na skutek eksplozji.

Od 19 lutego trwa kontrofensywa sił irackich na zachodni Mosul, który wciąż jeszcze jest kontrolowany przez Państwo Islamskie (IS). W styczniu br. armia wyzwoliła wschodnią część tego miasta. Mosul jest ostatni bastionem miejskim IS w Iraku.

Siły irackie rozpoczęły szeroko zakrojoną ofensywę na Mosul 17 października ub.r. Miasto to zostało zdobyte przez IS w czerwcu 2014 roku.

Ofensywę sił rządowych wspiera z powietrza kierowana przez USA koalicja międzynarodowa. W działaniach na lądzie biorą też udział amerykańskie jednostki specjalne.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
kafir
piątek, 5 maja 2017, 14:28

Mam nadzieję, że to już koniec historii tego miasta.

jan22
niedziela, 30 kwietnia 2017, 14:43

Długo wojska zdobywają to miasteczko na pustyni - jeszcze wsparte najlepszą armią świata . Przy technologicznej przewadze z powietrza jak i lądu przy zastosowaniu najnowszej technologii nie widzialnych bombowców jak i bojowych dronów , co jeszcze oczekiwać aby w końcu pokonali pastuszków z DESCH . Szczęścia - mam nadzieję że w razie akcji " W " _ pokonają naszego wroga Rosję i my obywatele polski będziemy należycie chronieni przez naszego sojusznika z za oceanu .

Ręce opadają.
niedziela, 30 kwietnia 2017, 21:10

Miasteczko? Miasto Mosul ma ponad 650 tysięcy mieszkańców, z terenami przyległymi prawie 2 miliony. Reszty komentarza nie mam siły korygować, to po prostu obezwładnia ignorancją.

Riddler
niedziela, 30 kwietnia 2017, 19:36

Z tego co pamiętam, szczególnie po przeczytaniu komentarzy tutejszych "ekspertów", Mosul już dawno miał zostać zdobyty, a w takim Aleppo to jeszcze z rok mieli toczyć walki, budynek po budynku.

Seba
niedziela, 30 kwietnia 2017, 17:17

Miasteczko ? Mosul jest 3 co do wielkości miastem w iraku, ludność 1 800 000. To miasto nie jest małe. A koalicja tylko dowodzi i ma tam swoje jednostki specjalne , całą robotę wykonuje armia iracka i bojówki. I co do zdobycia tego miasta ma technologia stealth. Nie ma zagrożenia dla myśliwców więc mogą operować maszyny 4 i 4+ generacji. Tam się używa ludzi jako żywych tarcz, większość miasta zaminowane więc niby jak ci żołnierze mają się tam szybko poruszać

Tweets Defence24