Wojskowy Big Brother czyli 3 Flotylla Okrętów na żywo w sieci [AKTUALIZACJA]

26 lipca 2020, 09:37
wejsćia
Kamera online Portu Gdynia z widokiem na wejście główne i wojskowe z Punktem Redowym PR-1 (z lewej strony). Fot. port.gdynia.pl
Reklama

Port Gdynia opublikował w sieci obraz z kamery internetowej, na której dokładnie widać, jakie okręty i statki wchodzą lub wychodzą z gdyńskiego portu, zarówno wejściem głównym jak i wojskowym. W ten sposób nie wstając zza biurka, można prowadzić permanentną inwigilację Portu Wojennego Oksywie oraz ruchu przebywających tam polskich i natowskich okrętów.

Stworzenie specjalnej zakładki na stronie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. „Kamera online. Porte Live” tak nas zaskoczyło, że poprosiliśmy służby prasowe Portu o wyjaśnienie, dlaczego zdecydowano się na żywo relacjonować, to co wpływa i wypływa do Gdyni. Okazało się, że zrobiono tak na prośbę miłośników morza i statków z całej Polski, którzy dzięki temu mogą obserwować ruch jednostek pływających nawet wtedy, gdy nie mają możliwości przyjechać do Trójmiasta.

Dodatkowo stwierdzono, że dzięki różnym aplikacjom i tak jest możliwość śledzenia ruchu jednostek pływających na Zatoce Gdańskiej i trójmiejskich portach, a zamontowanie kamery (np. w okolicach Muzeum Emigracji) nie stanowi obecnie żadnego problemu.

To, co jest prawdziwe w przypadku cywilnego ruchu statków, nie zawsze się zgadza z tym, co dotyczy Marynarki Wojennej. Kamera, której obraz jest cały czas pokazywany w Internecie, pokazuje bowiem w sposób ciągły to, co się dzieje w basenach portowych Portu Wojennego Oksywie i PGZ Stocznia Wojenna, jak również dwa najważniejsze z trzech istniejących wejść do portu Gdynia: główne – handlowe i „wojskowe” z dobrze widocznym Punktem Redowym PR-1 Marynarki Wojennej.

image
Kamera online Portu Gdynia pokazuje m.in. co się dzieje na stoczni PGZ Stocznia Wojenna, z remontowaną tam właśnie fregatą typu OHP – najprawdopodobniej ORP „Gen. T. Kościuszko”. Fot. port.gdynia.pl

Obecnie można więc bez problemu śledzić każdy ruch okrętów, nawet wtedy, gdy ktoś będzie chciał takie działania ukryć. Oczywiście rzeczywiście istnieją aplikacje, które na bieżąco pokazują ruch jednostek pływających na całym świecie – w tym na Zatoce Gdańskiej. Jednak obraz ten opiera się na danych wysyłanych z transponderów automatycznego systemu identyfikacji AIS, które muszą być zamontowane na większości statków cywilnych. Okręty mogą być w tym systemie, ale nie muszą i podczas działań: albo wyłączają AIS, albo włączają go na tryb wojskowy (na co pozwalają zamontowane na nich transpondery).

Dodatkowo nie jest prawdą, że tak łatwo jest zamontować kamerę permanentnie śledzącą główny tor wodny w Porcie Gdynia oraz wejścia główne i wojskowe. Na taką instalację musiałby bowiem wyrazić zgodę administrator dostępnego dla ogółu nabrzeża (którym w Gdyni jest tylko niewielki pirs w okolicach Kapitanatu Portu), a dodatkowo od razu powinno to wzbudzić zaciekawienie, po co komuś śledzenie ruchu jednostek pływających.

image
Kamera online Portu Gdynia co kilkadziesiąt sekund „w przelocie” pokazuje również położenie okrętów w Porcie Wojennym Oksywie. Łatwo rozpoznać, gdzie stoi np. okręt transportowo-minowy, okręty rakietowe typu Orkan, jedem z okrętów hydrograficznych i okręt rozpoznawczy ORP „Nawigator”. Fot. port.gdynia.pl

Otwartość jest oczywiście potrzebna, ale dzięki inicjatywie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. obce służby wywiadowcze „nie wychodząc zza biurka”, mogą teraz śledzić całą aktywność 3 Flotylli Okrętów i zachodnich okrętów, które często odwiedzają gdyński port.

Ku naszemu zdziwieniu jak na razie nie było reakcji ze strony wojska, co może oznaczać, że Siły Zbrojne nie widzą w tym większego problemu, a my się niepotrzebnie czepiamy. Dlatego gdyby ktoś był ciekawy, to w kamerze internetowej ogólnie dostępnej na stronie https://www.port.gdynia.pl/pl/o-porcie/kamera-online można obserwować, co takiego się dzieje w 3 Flotylli Okrętów.

Aktualizacja 27 07 2020 godzina 15.40

A jednak coś było na rzeczy. Po artykule na portalu Defence24.pl zmieniono ustawienia i kamera online na internetowej stronie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. została skierowana tylko na wejście główne gdyńskiego portu oraz na kanał portowy bez szerokiego widoku na PGZ Stocznia Wojenna. W momencie przelotu obrazu nie ma również ujęcia Portu Wojennego Oksywie ze stojącymi tam okrętami. Ustalenie ile trwał Big Brother w 3 Flotylli pozostawiamy już zainteresowanym służbom.

image
Kamera online Portu Gdynia z obecnym widokiem tylko na wejście główne. Fot. port.gdynia.pl

 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 88
Reklama
Filip
środa, 29 lipca 2020, 12:19

Po pierwsze natowskie okręty prawie wogóle tam nie zaglądają a polskie prawie wogóle z tego portu nie wypływają. Więc po co ta panika???

lech
środa, 29 lipca 2020, 11:19

To my mamy jakieś okręty wojenne?Przecież do śledzenia ruchu całej naszej floty wystarczy zatrudnić bezrobotnego z kartką i ołówkiem .

Saw
środa, 29 lipca 2020, 08:58

To działa też w drugą stronę. Jeśli teraz pokazują jedynie wyjście z portu to mogą puszczać nagranie pustego wyjścia, kiedy jakiś okręt faktycznie z niego wychodzi. Wątpię jednak, aby dowództwie o to chodziło.

sża
wtorek, 28 lipca 2020, 19:22

To faktycznie skandal, aby kamery pokazywały katastrofalny stan naszej MW, której wartość bojowa po 30 latach transformacji jest praktycznie żadna.

W3-pl
wtorek, 28 lipca 2020, 22:23

A co takiego ciekawego widzi kto na typie "Orkan"? Jest tam gdzie rbs15mk3, kontenery "opakowania" przynajmniej?!? Podobno dostarczona wreszcie do 2015...

Logistyk z Jastrzębia
wtorek, 28 lipca 2020, 23:49

Wszystkie rbsy 15-zdjete z Orkana chwilowo DO magazynu od 3-lat Bravo BŁASZCZAK Rozwiązanie pomostowe PIS

W3-pl
środa, 29 lipca 2020, 11:20

Szybko to marine traffic skubany sprzedaje orp Piorun danego dnia w czerwcu na pozycji w stopniach itp . Zgroza

W3-pl
środa, 29 lipca 2020, 11:14

A hoj. Co takiego poDaje maritime traffic w temacie orp Piorun?. Received, otrzymane znaczy? Roku 2020, co to takie wystaje "krzywo' z lewej Burty???

Andrettoni
wtorek, 28 lipca 2020, 16:08

Satelity i tak monitorują cały ruch. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale w czasie pokoju wszystkie okręty i statki po prostu są monitorowane z powodów nawigacyjnych. Pewnie słyszeliście, że w celu łamania sankcji USA chińskie tankowce wyłączają systemy nawigacyjne? W razie wojny czy nawet zaognienia sytuacji wszystko można "utajnić" jednak okręty nie poruszają się tak szybko jak samoloty, a nawet te są nadzorowane. Nie chodzi tu o szpiegostwo tylko unikanie kolizji.

Zdziwiony
wtorek, 28 lipca 2020, 07:41

Miło popatrzeć na miejsca gdzie się spędziło 2 lata służby. Z drogiej strony skrajna nieodpowiedzialność Portu Gdynia i skandaliczna słabość służb.

Rezerwa 61
wtorek, 28 lipca 2020, 23:51

Ja kolego bylem na grenadierów Świetna zabawa z żandarmeria wojskowa

Piotr ze Szwecji
wtorek, 28 lipca 2020, 03:51

Rosjanie w ramach aktualizacji zdejmą swoje satelity z orbity też? Ot tylko tak pytam... niewinnie...

dr Strosmeier
wtorek, 28 lipca 2020, 11:22

:))))) Ale wiesz oczywiście, że satelity nie prowadzą podglądu danego obszaru 24/dobę?

leo
wtorek, 28 lipca 2020, 18:50

a wiesz ile ich tam jest bo to głownie od tego zależy

Karramba
poniedziałek, 27 lipca 2020, 22:03

nic nie jest zmienione, po uruchomieniu lub odświeżeniu widoczny jest port !

Pedro alwarez
wtorek, 28 lipca 2020, 17:47

Liczyłem na,bikini A,tu kicha

As
poniedziałek, 27 lipca 2020, 20:35

Tak to jest w Polsce. Miłośnicy morza z Kaliningradu mogą poprosić o relację z portu, firmy budowlane mogą poprosić o dokładne plany pomieszczeń w jednostkach specjalnych, a córki rosyjskich prominentów zatrudnione w Brukseli o dane dotyczące specyfikacji i zakupu dronów, lub ilości amunicji w poszczególnych przetargach. Do tego dochodzi kompletne dyletanctwo w cywilnym zwierzchnictwie nad armią, gdzie wymienia się komplet ludzi po zmianie partii rządzącej.

gdynianin
poniedziałek, 27 lipca 2020, 19:08

Brawo komandorze. Na początku lat dziewięćdziesiątych, mieliśmy jeszcze port wojenny na Helu. Jak minister ON Parys w rządzie Olszewskiego wspomniał o naszym wejściu do NATO, bodaj anglicy po wizycie w Polsce zachwyceni byli tym portem na Helu gdyż umożliwiałby on wgląd do wewnątrz portu w Kaliningradzie - podsłuchy, elektronika itp. No cóż, ale agent Bolek szybko zlikwidował port wojenny na Helu, potem geszefty i łapownictwo, pamiętacie poseł Sawicką co wzięła łapówę od Tomka, oczywiście unniewiniona ha ha. I tak dalej... Syf kiła i mogiła... A z Seatower, tego gdyńskiego gargamela przy przehandlowanym Dalmorze - piękny wgląd do portu wojennego na Oksywiu. Prawie można pluć na okręty... Parę apartamentów pewnie nie tylko mafie ukraińskie wykupiły, bo przecież nie tylko powiatowy ma penthouse...

lech
środa, 29 lipca 2020, 11:21

pamiętamy min.Macierewicza z jego geniuszem strategicznym,to wystarczy.

W3-pl
środa, 29 lipca 2020, 15:42

Wystarczy gdyby imni geniusze poZostali przy planie 26 heli a zamiast kolejnych 24 zamontowali te rbsMk2 co dostawali i od 2008, na Gawrona?? Taka korweta "niewidzialna" na baltops 2020, Bo I z czym!?!?

Rafal, Bialystok
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:50

Poziom komentarzy spadl na psy. Kiedys byli Spiro konstruktywnych wypowiedzi a dzis glownie ruskie trole i kilku miejscowych nieudacznikow z kompleksem nizszosci kroluja na forum

Capek
wtorek, 28 lipca 2020, 12:20

Kolego to podaj SPECYFIKACJE techniczna tej kamerki? No dawaj cwaniaczku

Peter
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:43

Ze tej kamery live można zrobić zrzut do pliku, przesłać znajomym lub udostępnić na FB. Ręce opadają.

Wojciech
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:21

Polska nie ma kontrwywiadu ani wojskowego ani cywilnego stąd takie kwiatki. To co mamy nie zasługuje na nazwę kontrwywiadu. Za to nowi generałowie policji właśnie opijają awanse.

Rain Harper
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:20

W razie potrzeby będziemy w Kaliningradzie w dwie godziny z pomocą humanitarną. Nie spinajcie się tak, gieroje.

SD
poniedziałek, 27 lipca 2020, 12:49

Widzę, że kogoś ostro poniosło. Dobrze, że nie wiedzą nic o rejsach po porcie.

ja
poniedziałek, 27 lipca 2020, 12:09

Zmieniono widok

Wariat
poniedziałek, 27 lipca 2020, 18:00

No nie oglądałem pigode na,wakacje a,tu KTOŚ mi wyłącza tv Administrator umknął

ktos
poniedziałek, 27 lipca 2020, 09:40

Powaznie sadzicie ze Rosjanie nie maja swojego agenta ktory sledzi co sie dzieje w porcie? Pomijam ze na swoich radarach moga sami sobie zobaczyc co wchodzi i co wychodzi z portu.

Partyzant z Radomia
środa, 29 lipca 2020, 12:47

Kolego a po co? Gawron, 2x Olivier Perry, 2xholownik to chyba,tyle Co tam jeszcze rdzewieje?

poniedziałek, 27 lipca 2020, 18:58

Ruski nie rosjanie

marian
poniedziałek, 27 lipca 2020, 14:13

Tu nie chodzi, że wiedzą co wchodzi i wychodzi z portu. Obok portu jest wieżowiec, więc wiedzą z imienia i nazwiska kto wchodzi i wychodzi z portu. A ci ludzie mają żony i dzieci, i bardzo je kochają i zrobią wszystko aby w razie czego ich uratować. Pół biedy kiedy nie mamy marynarki, ale jeżeli już będziemy mieli coś wartościowego.

Kot Prezesa
poniedziałek, 27 lipca 2020, 13:26

Już MAJĄ Antonio Raporty codzienne

Matkal 70
poniedziałek, 27 lipca 2020, 08:57

Czy taka skrajna głupota jak zainstalowanie kamer umożliwiających śledzenie ruchu w porcie marynarki wojennej nie podlega pod jakiś paragraf Kodeksu Karnego? Gdzie do diabła są nasze specsłużby? Gdzie prokuratorzy? Przecież to działalność godzącą w bezpieczeństwo Państwa!

Sternik
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:23

Polska nie ma żadnych specsluzb. Te co są nie zasługują nawet na miskę psiej karmy.

XYZ
poniedziałek, 27 lipca 2020, 08:34

Mamy port wojenny ale nie mamy Marynarki Wojennej to jest chyba ewenement na skalę światową :) Ale spokojnie już ruszyła budowa zapowiadanych przez Antosia 3 a nawet 4 OP z rakietami manewrującymi.

kombajn
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:16

Antoniego odwołali to i okrętów nie będzie :(

Adam
poniedziałek, 27 lipca 2020, 06:43

Ludzie chcieli sobie statki oglądać to im udostępniono przekaz z portu wojennego a ja chcę sobie rakiety pooglądać więc czy można o przekaz live z bazy antyrakietowej w Redzikowie :) Pamiętacie kilka lat temu jak miał powstać Fort Trump ? Antoni cały plan bazy w internet wstawił,wszystko rozrysowane gdzie będą domy dla rodzin amerykańskich żołnierzy,szpital,wszystko jak na tacy,ja się nie dziwię że Amerykanie nie chcieli go do pentagonu wpuścić... i Fort Trump całkowicie upadł :)

Pj
poniedziałek, 27 lipca 2020, 04:22

Ale co my mamy do ukrycia??? Przecież w razie jakiegoś konfliktu z ruskimi nasza,, flota'' przestaje istnieć w ciągu kilkunastu minut. Wszystko na temat.

Fanklub Daviena
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:45

Słabość? :D

Adams
poniedziałek, 27 lipca 2020, 13:21

Dobry dowcip :) nasza flota i bez żadnego konfliktu już w zasadzie przestała istnieć :)

Kot Alik
niedziela, 26 lipca 2020, 23:41

Kamery w muzeum muszą być Jeszcze ktoś coś ukradnie ...

ttttttttt
niedziela, 26 lipca 2020, 22:51

Skąd się to wzięło takie rozprężenie ? Wszechobecny ekshibicjonizm. Big brother w roku 2001 to było kulturalne trzęsienie ziemi w Polsce i wielkie dyskusje - ludzie mówili, jak to tak, wszystko pokazywać 24/7. Kolejne programy i malejąca widownia - ludziom się przyjadło. Póżniej nasza klasa, fejs, street view od googla. Ludzie coraz więcej się dzielą i coraz mniej się boją. W końcu czarna strona tego - transmisje zamachów na żywo - Christchurch, Halle. Do czego ludzie się posuną, aby medialnie zaistnieć ? Choroba naszych czasów - "nieważne co mówią, ważne aby nie przekręcali nazwiska". A zaczęło się już całkiem dawno - od spalenia świątyni Artemidy w Efezie przez Herostratesa.

Ruski A2/AD
niedziela, 26 lipca 2020, 22:48

3flotylla to skansen Każdy ruski w Kaliningradzie to wie Nawet RBSy w magazynie BO na czym MAJĄ pływać?

Hik
niedziela, 26 lipca 2020, 20:48

Monitorowanie polskiej floty jest tanie... Wystarczy nieruchoma kamera

Majster
poniedziałek, 27 lipca 2020, 06:48

Haha brawo ty!

Rhotax
niedziela, 26 lipca 2020, 20:44

3 marca 2020 Kuzniecov FR przymarzł do nabrzeża i 12 holowników go odrywało - tam kamery i Big-Brother by biły rankingi popularności ....he,he,he...

Tadziu
poniedziałek, 27 lipca 2020, 12:40

A gdzie te slynne ruskie smary na arktyczne T80? Zamrażarka do gaci?

jesień88
niedziela, 26 lipca 2020, 20:33

jaka ma być reakcja wojska? jest weekend, wszyscy na działkach, służby odnowione po antkowym tygodniowym szkoleniu - ot harcerstwem to nazwać to obrazić harcerzy

75thecrow
niedziela, 26 lipca 2020, 20:05

No tak muzeum na wodzie wypływa czym się przejmować

Broker informacji
niedziela, 26 lipca 2020, 19:29

To przecież norma.. szczególnie użytecznymi idiotami są rzecznicy różnych formacji.. im wyżej w układzance tym więksi idioci.. przepraszam za to co napiszę, ale kobieta rzecznik i np. przy centrali to super bomba z włączonym odliczaniem.. zadufane, nieomylne.. dla PR łamią prawo.. i innych do tego zmuszają.. Przykład.. obowiązek zakładania profili Facebook, Instagram, Twitter.. niezgodnie z warunkami licencji.. Ale co tam.. byle błyszczeć.. publikować zdjęcia, nagrania.. tylko to się liczy.. PR.. nic wiecej.. biały wywiad w Polsce to czysta przyjemność.. Tylko tempogłowi tego nie ogarną, bo na dupę patrzą.. nie na ekran..

Bolko z Gliwic
poniedziałek, 27 lipca 2020, 11:01

KOLEGA sie pomylił to SUPER BOMBA MW Tvp mówi o niej nowa,marcelina

men
niedziela, 26 lipca 2020, 19:26

Gdyby tam stacjonowały , kilka OP, kilka-kilkanaście fregat/korwet to ok afera, a to, no cóż smutne, ale skansen też co nie których "jara" niemożebnie .

defensor
niedziela, 26 lipca 2020, 19:23

horor. Sąd wojskowy dla autorów tego pomysłu. Gdzie jest kontrwywiad?

Marek1
niedziela, 26 lipca 2020, 18:22

Osoby z Zarządu Portu Gdynia odpowiedzialne za ten skandal do natychmiastowego zwolnienia w trybie dyscyplinarnym. Mam nadzieję, że to tylko objaw wszechogarniającej GŁUPOTY i braku wyobraźni decydentów z ZP Gdynia. Na dokładne zbadanie zasługuje również wątek całkowitego braku reakcji PMW, której to obiektów w/w inwigilacja dotyczy. CO na to rzekomo istniejący w Gdyni-Kamiennej Górze ośrodek kontrwywiadu MW ?? Przerażająca jest indolencja, brak kompetencji i skala rozkładu polskich służb ...

Dawo
niedziela, 26 lipca 2020, 18:01

Ludzie opanujcie się. I co z tego, że Rosjanie sobie po patrzą na ten skansen? Ich satelity i tak maja wszystko jak na wyciągnięcie dłoni. A tak na poważnie, to ktoś powinien zdrowo beknąć za to. Ministrze Błaszczak, zapytam cytując Pana poprzednika... "Co Polska wam takiego zrobiła?"

ANDERS
niedziela, 26 lipca 2020, 17:42

Mozna tez pokasywac stare fotki

Zaba
niedziela, 26 lipca 2020, 17:19

Pożyteczni idioci

Adam
niedziela, 26 lipca 2020, 16:24

Kto tym krajem rządzi żeby pokazywać co się dzieje na żywo w porcie wojennym i wojsko niema nic przeciwko...... Cyrk na kółkach.

SimonTemplar
niedziela, 26 lipca 2020, 19:34

Wyjaśnię ci: polska MW jest w stanie agonalnym, więc pokazywanie na żywo w sieci tego co tam się unosi na wodzie w żaden sposób nie wpływa negatywnie na poziom bezpieczeństwa. Rosjanie i tak mają lepsze zdjęcia z dronów i satelit, zresztą co oni mają szpiegować jak w polskiej MW od 30 lat nic sie nie zmieniło poza zwodowaniem budowanego przez 20 lat i praktycznie nieuzbrojonego patrolowca Ślązak oraz niszczyciela min Kormoran. Rosjanie doskonale wiedza o wszystkim i nie potrzebują do tego kamerek internetowych.

Wojtekus
niedziela, 26 lipca 2020, 15:52

Gdyby 3 Flotylla Okrętów byla prawdziwa flota okretow wojennych to napewno byl by cel w czasie zeczywistym ale skoro brak zaawansowanych okretow to nie ma co sie obawiac ze nieznani sprawcy je wysadza zacumowane w porcie.

Logistyk
niedziela, 26 lipca 2020, 15:29

Potencjalny przeciwnik ma podane na tacy wszystkie ważne informacje dotyczące obronności państwa. Gdybyśmy mieli chociaż silną niezawodną obronę przeciwlotniczą aby uchronić przed zniszczeniem obiekty wojskowe, porty itp, to co innego.

Dominik
poniedziałek, 27 lipca 2020, 22:54

Opanuj się człowieku. Od tego jest inna technologia . Nie ta kamera. Przemyśl, zastanów się. Zwykły człowiek może podejść na ostrogę pilotową i widzi wszystko a Wy sie kamery czepiacie . Jak przemyślisz to może zmienisz zdanie. Porażka takie myślenie. Google widzi sporo a co dopiero inne kraje . Weź to pod uwagę. Nie kamera.

BUBA
niedziela, 26 lipca 2020, 15:04

Za czasu PRL nawet dworca Kolejowego nie mozna bylo fotografowac

oesu
niedziela, 26 lipca 2020, 14:08

Fakt, czepiacie się. Ruscy mają tam pewnie kilka własnych kamer od wielu lat.

miki
niedziela, 26 lipca 2020, 13:47

Brawo my

XYZ
niedziela, 26 lipca 2020, 13:18

I po co ktoś ma wysyłać do Polski szpiegów jak nasze władze pozwalają na takie rzeczy,ja proponuję żeby i takie kamerki zamontować w jednostkach wojskowych i w bazie antyrakietowej w Redzikowie bo jest i dużo osób które chce sobie pooglądać żołnierzy i uzbrojenie jakim dysponują.

ttttttttttttttttt
niedziela, 26 lipca 2020, 16:23

A nie lepiej w sztabie głównym podczas narady Prezydenta z generałami ? Alvo podczas narad BBNu ?

XYZ
poniedziałek, 27 lipca 2020, 06:47

Tam to ruscy pewnie mają już zainstalowanych swoich misiów ze złotymi medalami :)

Rhotax
niedziela, 26 lipca 2020, 20:47

Na naradach jesteśmy potęgą...a spróbuj 100% sprzętu ze stanem osobowym 100% wyjechać w godzine za bramę....u Ruskich w 2018 114 batalionów było w takiej gotowości bojowej...

ttttttttttt
niedziela, 26 lipca 2020, 12:39

Po co komu wynajmować szpiegów jak jest nagranie za darmo :) A z drugiej strony, aby uratować sytuację, nagrajcie tydzień - i puszczajcie to loopem, poniedziałek nagranie z poniedziałku , wtorek , nagranie z wtorku itd. tydzien lato, tydzien zima, tydzien wiosna tydzien jesien.

Aaa
niedziela, 26 lipca 2020, 12:39

Rosyjski kapitał zrobił swoje...

Fanklub Daviena
niedziela, 26 lipca 2020, 12:35

Bzdury. W dzisiejszych czasach każdy może na jakimś wieżowcu czy drzewie umieścić kilkusiesieciokrotnego zooma i śledzić to samemu jak chce. A jak jest taka "oficjalna" kamera, to przynajmniej służby mają IP tego, kto to podgląda, a w razie potrzeby można transmitować... fałszywy obraz zamiast prawdziwego (dlatego Rosjanie pewnie mają swoje kamery). Jak zwykle więc nie zgadzam się z autorem. :)

Peter
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:51

A od kiedy szpieg udostępnia swoje IP? Oj ludzie ludzie piszecie takie dyrdymały, że hmm

Fanklub Daviena
wtorek, 28 lipca 2020, 19:21

To oświeć nas znafco jak można się w Internecie połączyć bez IP?... :D

www
niedziela, 26 lipca 2020, 19:17

ooo, to jeden z nielicznych wpisów Fankluba który przeczytałem z ciekawością, ale czy aby nie zostanie on ukarany w Petersburgu za ujawnianie takich detali? Niby proste ale ... dawanie tak na tacy?

Marek1
niedziela, 26 lipca 2020, 18:29

Ty nawet jak Autor napisze że 2x24 to się nie zgodzisz. Ale wszystkie tępe trolle tak mają, więc nie jesteś czymś unikalnym.

fgvbszdvfx
poniedziałek, 27 lipca 2020, 10:01

Schamiały mareczku, pracujesz w szlachetnej redakcji?

niedziela, 26 lipca 2020, 21:38

2x24 to nic takiego, gorzej jak 2x28-4

:)
niedziela, 26 lipca 2020, 15:30

Czyli rozumiem, że piąta kolumna nie życzy sobie zdjęcia kamer :)

Fanklub Daviena
wtorek, 28 lipca 2020, 19:35

V Kolumna to nie szydzi z nic nieznaczących kamer webowych z widokiem na port, tylko zleca komputeryzację Kancelarii Senatu, KRUS, ZUS, NBP i podobnych instytucji państwowych firmie komputerowej założonej przez "byłych" dyrektorów Mossadu i to od technologii IT lub szkolących armię izraelską z technik hackerskich... V Kolumna to wydaje w MSZ polecenie służbowe, by pracownicy korzystali z "bezpiecznych" "szyfrowanych" smartfonów Blackberry... V Kolumna to podpisała z USA umowę, jako jeden z 6 równie wazeliniarskich krajów, że nie będzie... stosować technik "utrudniających USA dostęp do polskich zasobów informatycznych"... V Kolumna to podpisała z USA umowę (oczywiście BEZ WZAJEMNOŚCI!), że Polska nie będzie prowadziła... działalności wywiadowczej przeciw USA... V Kolumna to zwolniła z VAT komputery importowane i nałożyła VAT na komputery składane w Polin (afera Optimusa i podobnych). V kolumna na polecenie Żorżety zwolniła z podatku amerykańskie firmy internetowe z zysków osiągniętych w Polin i pobiera od polskich firm internetowych podatki nie tylko z zysków osiągniętych w Polin, ale również z zysków osiągniętych w USA... itp. itd. Ale co taki troll jak ty może wiedzieć o V Kolumnie? :)

Obserwer
niedziela, 26 lipca 2020, 12:20

Może służby wywiadowcze innych państw takiego prezentu nie potrzebują. Spewnoscia jednak wszelkiej maści terroryści za ten pomysł serdecznie podziękują. Spewnoscia ułatwi to tez identyfikacje osób i firm cywilny pracujących na rzecz obronności RP. Widać , ze na stanowiskach decyzyjnych nie brakuje osób z poziomem inteligencji naczelnych.

Miszcz
niedziela, 26 lipca 2020, 11:41

Baza wojskowa w sieci na żywo.... Idioci

Wojtekus
niedziela, 26 lipca 2020, 15:58

Niestety ta baza jest dobrze widziana z kilku miejsc. Najlepiej bylo by zaslonic te okrety wysokimi betonowymi scianami lub przykryc czesc miejsc postojowych hangarami. Na budowe nowej bazy nie ma funduszy. Moim zdaniem potencjalny nieprzyjaciel zaatakuje wybrane I najbardziej grozne jednostki plywajace przed eskalacja napiec politycznych tak w razie czego.

KuBix
niedziela, 26 lipca 2020, 14:16

Są aplikacje, które pokazują nawet amerykańskie lotniskowce w bazie, więc te kamery wiele nie zmieniają. Ostatnio dzięki jednej z nich udało mi się "namierzyć" koło Helu niemiecką fregatę Szlezwik-Holsztajn.

Jabadabadu
niedziela, 26 lipca 2020, 20:32

Schlezwig-Holstein koło Helu? W lipcu? To zacznie się już na 1 sierpnia czy tradycyjnie poczekają z ostrzałem Westerplatte do 1 września?

Tweets Defence24