USAF wzmacnia zapasy amunicji w Niemczech. Największa dostawa od wojny z Serbią

2 listopada 2018, 08:40
181019-F-ZF730-829
Rozładunek kontenreów z amunicją dostarczoną przez 86. Dywizjon / Fot. af.mil

Do amerykańskiej bazy lotniczej Ramstein w Niemczech dotarł bardzo duży transport amunicji lotniczej. W sumie przewieziono ponad 100 kontenerów, a dostawa ma związek z programem European Deterrence Initiative rozpoczętym po inwazji Rosji na Krym. 

Łącznie dostarczonych zostało około 100 kontenerów z różnego rodzaju amunicją lotniczą, w tym ciężkimi bombami Mk 84 o masie ponad 900 kg. O skali tego transportu najlepiej świadczy fakt, że Szef Sekcji Operacji Amunicyjnych 86. Dywizjonu Transportu Amunicji Lotniczej (86th MUNS - Airlift Wing’s Munitions Squadron) określił go jako największy od czasów operacji Allied Force czyli nalotów NATO na Jugosławię w 1999 roku. 

W swym oświadczeniu, dowództwo US Air Force skomentowało obecny transport jako skutek zwiększenia aktywności Stanów Zjednoczonych w Europie w ramach European Deterrence Initiative. Jak głosi oświadczenie USAF "wobec zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Europie konieczne jest zwiększenie zapasów paliwa, amunicji i innego wyposażenia (...) pozwoli to na szybką i skuteczną odpowiedź na zagrożenie ze strony agresywnych przeciwników."

Dowódca 86. Dywizjonu st. sierż. Arthur Myrick dodał: "Jesteśmy ważnym węzłem lotniczym pomiędzy US Air Forces in Europe i Air Forces Africa, więc naszą główną pracą jest dostarczanie na czas amunicji tam, gdzie jest potrzebna."

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Zbigniew
piątek, 2 listopada 2018, 10:24

USA reagują na ekspansję Rosji w Afryce w porozumieniu z Turcją.

Tweets Defence24