Unia Europejska potępia Turcję

27 lipca 2021, 16:14
Erdogan
Fot. kremlin.ru
Reklama

Unia Europejska potępiła we wtorek stanowisko prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w sprawie Cypru i zagroziła podjęciem działań odwetowych. Deklarację w tej kwestii zatwierdziło 27 państw członkowskich UE.

Erdogan odwiedził Cypr Północny 20 lipca i opowiedział się za dwupaństwowym rozwiązaniem konfliktu na wyspie. Poparł także projekt władz uznawanej jedynie przez Ankarę Tureckiej Republiki Cypru Północnego ponownego otwarcia i ewentualnego zasiedlenia nadmorskiego kurortu Warosia, który po tureckiej inwazji w 1974 roku stał się miastem widmo.

"Unia Europejska zdecydowanie potępia jednostronne działania, podjęte przez Turcję, oraz niedopuszczalne zapowiedzi prezydenta Turcji i przywódcy społeczności Turków cypryjskich z 20 lipca 2021 roku w sprawie ponownego otwarcia miasta Warosia" – napisała UE we wtorkowym oświadczeniu.

Jednocześnie szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell zaznaczył, że przywódcy UE są zdecydowani "wykorzystać instrumenty i opcje", jakimi dysponują, "w przypadku jednostronnych działań Turcji, sprzecznych z prawem międzynarodowym".

Bruksela w swoim stanowisku wezwała także Ankarę do natychmiastowego zaprzestania działań w sprawie Cypru i wstrzymania wszystkich decyzji, dotyczących Warosi, podjętych od października 2020 roku.

"UE pozostaje w pełni zaangażowana w kompleksowe rozwiązanie problemu cypryjskiego w oparciu o dwustrefową federację (…) zgodnie z odpowiednimi rezolucjami Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych" - dodano w oświadczeniu.

Reklama
Reklama

UE ostrzega także, iż "działania Turcji" zostaną omówione przez ministrów spraw zagranicznych Unii na najbliższym posiedzeniu, jeśli Ankara nie zmieni swoich działań, sprzecznych z rezolucjami Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Położona w pobliżu Famagusty Warosia po tureckiej inwazji w 1974 roku została opuszczona przez mieszkających tam Greków cypryjskich. Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ z 1984 roku uznała próby osiedlania się w tym mieście kogokolwiek innego niż jej mieszkańców za niedopuszczalne i wezwała do przekazania tego obszaru pod kontrolę ONZ.

Od lat na Cyprze, pod egidą ONZ, prowadzone są negocjacje na temat ponownego zjednoczenia. Ostatnie rozmowy w lipcu 2017 roku w szwajcarskiej miejscowości Cranz Montana zakończyły się fiaskiem.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 58
Reklama
Sławomir
środa, 28 lipca 2021, 15:35

Bez Zgody ONZ nic nie można zrobić militarnie ? , no chyba że działa się pod wspólną egidą USA-NATO i kraje sojusznicze( Izraeltwórca getta w XI wieku) . Wtedy ten sprawiedliwy zachód ma większość w głosowaniu i Rezolucji ONZ i może robić sobie podboje i rozszerzać swoje wpływy. Kosowo, Czeczenia....itp. uznajemy ich jako naród walczący o wolność i suwerenność, a jak u nas w szeregach zachodnich występuje Katalonia z swoją niepodległością to separatyści... Po upadku ZSRR Krym już w 1991-1992 roku chciał własnej suwerenności i oddzielić od ukrainy . Poszli na ustępstwo po negocjacjach z ukrainą i utworzyli Autonomię Krymu. Ukraincy byli za słabi aby utrzymać Krym w Własnych strukturach. W końcu Krym uzyskał PRAWDZIWĄ przynależność którą zmienił im Chruszczow. PRAWDZIWY POLAK Z KRWI I KOŚCI nie będący pod wpływem manipulacji medialnej tylko trzymający się twardych faktów.

fakir
środa, 28 lipca 2021, 17:22

Gdybyś nie wspomniał o Krymie i Czeczenii to można jeszcze wierzyć żeś Polak. Co miał zachód do Czeczeni? Nie mogliście upilnować swoich muslimów i zwalacie na innych bo tak łatwiej. W kwestii Krymu ludziom nigdy nie było tam źle. Trzepali kasę z turystów ukraińskich, kacapskich i było im wszystko jedno. Teraz wjechaliście ze swoim mirem i jak zwykle wszystko rozwaliliście. Ludzie tego nie mówią bo strach, ale zapewne woleliby powrotu do tego co było za Ukrainy.

Benek
środa, 28 lipca 2021, 14:13

Cyprioci Greccy nie chcieli placic aby wyrownac poziom zycia na polnocy wiec zjedniczenie padlo - Cyprioci Tureccy wowczas poprali ref zjednoczeniowe. Cypr to panowanie na wsch czescia morza srodziemnego wiec Turcja teraz tego nie odpusci. Tam jest poza tym problem z imigrantami tureckimi bo niby co znimi zrobic po zjednoczeniu - wyrzucic? Nalezy pamietac ze wiekszosc cypriotow tureckich ma uniijne paszporty i maja wiecej wspolnego z tymi z poludnia niz z turkami. Ludzi by sie pogodzili ale politcy do tego nie dopuszcza bo potrzebuja konfliktow i baz wojskowych.

Stavros
środa, 28 lipca 2021, 23:59

Grecja zagrożyła EU tz szańtażowała w 2004r. " jeśli się nie zgodzicie wejście Cypru do EU to wtedy zablokuję , użyję weta przeciwko Polski, Czechów, Węgrów, Słowacji itd. Więc wejście Cypru nie jest zgodni z unijnymi prawami chożby o dobrej sąsiedstwie, bezkonfliktu, bezproblemu... Warto pamiętać , że teroriści Grecy z EOKA swoją Megalą Ideą i Enosisem obalili legalnego wspólnego rządu na Cyprze. I warto pamiętać "wtedy kto rządził w Atenach- Junta Wojskowa". Starsi turcy nie ale młodzi Turcy cyprycy mają paszporty EU. Czemu bo przed głosowanem EU wielu obiecał Turkom cypryjczykom żeby dali yes na referandum żeby odblokować WETA Grecji.. Taka jest bolesna prawda o Grecji i jej byzantyjskie intyrygi. Od początku historii Unii Grecja bezwachanie kozysta w swoich intryg, Patrz; były premier Papandreu itd...

Milutki
środa, 28 lipca 2021, 14:52

Turcy Cypryjscy mają o niebo więcej wspólnego z Turkami kontynentalnymi którzy ich bronią od pięćdziesięciu lat niż z Grekami Cypryjskimi którzy próbowali ich eksterminować i teraz też wyrażają takie chęci. A gdyby Cypr Północny z Południowym się zjednoczył, albo nigdy nie rozpadł, to skąd to państwo brałoby imigrantów, czy Turcy z kontynentu zostaliby zablokowani w przyjeździe do rodaków na Cypr? Czy małżeństwa między Turkami zostałyby zakazane?

Benek
czwartek, 29 lipca 2021, 10:39

Dysproporcja sil zbrojnych jednych i drugich mowi sama za siebie, ale fakt ze to Grecy byli agresywni, a USA i Turcja byli blisko wiec dostali w d... Na imigracje Turkow zezwolila Turcja, Cypr byl duzo lepszym miejscem niz wiekszosc Turcji, no i perspektywa bycia po wlasciwej stronie po normalizacji. Jak posiadacz unijnego paszportu (cypriot turecki) wjedzie w zwiazek z posiadaczem innego paszportu (tureckiego) to moze otrzymac unijny paszport - normalne. Jak zadne z nich nie jest posiadaczem unijnego, a nawet sie tam urodzili to jest case o ktorym pisze. Erdo wie ze do Europy nie wejdzie wiec moze robic na czesci pod kontrola swoich sil co zechce. Sek w tym ze nie reprezentuje on cypriotow tylko swoje potrzeby polityczne.

Milutki
czwartek, 29 lipca 2021, 12:53

Sam prezydent Erdogan nic nie robi, wszystko popierają władze Cypru Północnego, po za tym Turcja jest gwarantem bezpieczeństwa Cypru Północnego i ma lepsze rozeznanie w polityce międzynarodowej więc opinie prezydenta Turcji są uprzywilejowane. Grecki podstęp jest oczywisty, zjednoczyć całą wyspę Cypr, osiedlić ją dodatkowo Grekami jako przepływ ludzi w ramach Unii Europejskiej i zablokować przepływ ludzi z Turcji, w dalszej perspektywie zdominować Turków i ich wysiedlic z wyspy. Ten grecki podstęp jest widoczny i został zablokowany

haha
środa, 28 lipca 2021, 11:26

Nie jestem wielbicielem Erdogana, ale utrzymywanie fikcji od prawie 50 lat nikomu nie jest potrzebne, poza Grekami cypryjskimi liczącymi na odzyskanie majątku w północnym Cyprze. Trzeba im wypłacić odszkodowanie, albo powiedzieć, że go nie będzie i uznać Cypr Północny za odrębne państwo. Albo, co mniej prawdopodobne, po prostu podzielić Cypr między Grecję i Turcję. Należało by dokonać wreszcie oficjalnego rozwodu bo separacja trwa już wystarczająco długo. Miał rację Wódz Narodów przesiedlając w Europie Wschodniej niechętne sobie narody do odrębnych krajów. Dzięki temu np. my uniknęliśmy losu Cypru czy Jugosławii.

Davien
środa, 28 lipca 2021, 13:21

Należy zwyczajnie wywalic tureckich najeżdzców z Cypru i będzie spokój.

trzcinq
środa, 28 lipca 2021, 19:56

Wywalić? Nie ich wale wasze rządy- USA i Kanady z Ameryki północnej. Skala eksterminacji rdzennej ludności której się dopuściliście poraża! Przypominam rownież że jeszcze nie tak dawno u was w stanach obowiązywała segregacja Rasowa! Państwa Europy zachodniej to co uczyniły w Afryce również wysoko plasuje ich w rankingu na największych wrażliwych na świecie. A no i zapomniałbym o ekstrminacji Palestyńczyków przez Naród wybrany. Turcja kolego to przy was pikuś! Więcej pokory i obiektywizmu a przedewszystkim znajomości historii. Tak wiem u was poziom nauki nie za wysoki jest zwłaszcza historii

Chyżwar dawniej Marek
czwartek, 29 lipca 2021, 09:32

Ty chyba nie jarzysz o co tutaj chodzi? Zderzenie cywilizacji wkroczyło w następną fazę. Dlatego głupie przepychanki połączone z nadmiarem tolerancji szkodzą wszystkim dookoła z twoją Rosją włącznie. Segregacja rasowa powiadasz? A co było w Rosji (czarna sotnia)? Co było w Sowietach (Tatarzy i inni w tym także ludzie o polskim pochodzeniu)? Co później w Rosji? Tylko niewygodnie ci o tym pisać prawda? I guzik mnie obchodzi co państwa Europy Zachodniej robiły w Afryce. Może poza tym, że odpuściły ją sobie, choć nie powinny.

hermanaryk
środa, 28 lipca 2021, 17:50

Tureccy najeźdźcy żyją na Cyprze od 450 lat. To sporo dłużej, niż europejscy najeźdźcy w Ameryce Północnej :)

Milutki
czwartek, 29 lipca 2021, 02:11

Turcy Cypryjscy to tak jak w całym Imperium Osmańskim częściowo ludność przybyła a częściowo autochtoni, ci Turcy są całkowicie u siebie. W sąsiedniej Krecie na początku XX w. proces kulturotwórczy był w połowie, tam istnieli Grecy wyznający islam i mówiący po grecku, zostali wysiedleni przez innych Greków

Fanklub Daviena i GB
środa, 28 lipca 2021, 14:13

Turcja ma po USA najliczniejszą armię w NATO i UE im nie podskoczy. Ateistyczne geje w zachodnich mundurach, uważające, że ich życie, jako jedyne, jest najważniejsze we Wszechświecie i nie istnieje nic (a szczególnie jakaś pipidówka na dalekim Cyprze), za co je warto narażać, nie mają szans z umotywowanymi patriotycznymi Turkami, którzy uważają, że walczą o własną ojczyznę i ideały ważniejsze od własnego życia a po śmierci czekają na nich w Raju 72 Hurysy... Przemyśl to sobie, to zrozumiesz, że w UE nie ma nikogo zdolnego wyrzucić Turcję z Cypru... Może się zbierze jakaś mała grupka Greków ale co to za siła w porównaniu z Turcją? :D

Ja
środa, 28 lipca 2021, 16:27

Hahaha,a ten dalej komedie uprawia..72 hurysy,patriotyczni turcy:))

Milutki
środa, 28 lipca 2021, 13:42

Na razie wywalono greckich terrorystów z Cypru Północnego i jest spokój. Ten spokój będzie utrzymany.

dimitris
środa, 28 lipca 2021, 12:28

@haha. Wypisujesz, a nie sprawdzisz. A tam prawie nie ma już rdzennych Turków Cypryjczyków, gdyż wyemigrowali. Teren zasiedlono kolonistami z Turcji. W szczególności, na jednego rdzennego, dorosłego mężczyznę Turka, ale Cypryjczyka, przypada 2,5 ściągniętego z Turcji, licząc samych tylko tureckich mundurowych czy kolonistów, ale tych zmilitaryzowanych. Pytanie czemu wyemigrowali młodzi Cypryjczycy ? Twierdzą, że to nie ich kultura, to co przynoszą osadnicy z kontynentu.

Stavros
środa, 28 lipca 2021, 23:26

@Dimitris, wyemigrowali młodzi Cypryjczycy do Anglii z identycznego powodu jak "George Michael" Cypryjczyk. Ale rdzennych Turków Cypryjczyków jest dalej więcej na Cyprze. Więc trochę zmieniasz prawdę!! Turcy nie za bardzo ale Grecy uwielbiają wyemigrować. patrz; diaspora Greków Cypryjczyków w Anglii i USA itd. Nawet sporo jest Greków z konynetalnej Grecji w Polsce,

Milutki
środa, 28 lipca 2021, 13:40

Turcy nie czekają bezczynnie aż Grecy cypryjscy ich eksterminują, przyjeżdżają rodacy z kontynentu im na pomoc. Cypr północny jak wszystkie regiony świata jest też miejscem imigracji i emigracji, tam też żyją ludzie jak wszędzie indziej i zachodzą podobne procesy jak wszędzie indziej

Ech
środa, 28 lipca 2021, 10:33

Ponoc w Turcji teraz mozna kupic bardzo tanio mieszkania. W PL drozeja tam ponoc ceny spadly. Ktos cos wie?

zeneq
środa, 28 lipca 2021, 04:04

Erdogan to taka mniejsza kopia Putina. Zatem jego działania są kalką rosyjskich i tak można je identyfikować. Erdogan po prostu zauważył że ani UE ani NATO palcem nie kiwnęły mimo memorandum w sprawie Krymu i Donbasu, a Rosja uznaje Krym już faktycznie za część Federacji i inwestuje w mosty i infrastrukturę nie tylko wojskową przy całkowitej bierności krajów zachodu. Zachód wychodzi z naiwnego założenia że dyktatorów można oswajać i sprawić że będą tańczyć jak się im zagra więc jego reakcja ogranicza się do pogrożenia palcem. Czemu się zatem dziwimy że Erdogan widząc słabość największego kraju NATO czyli USA po prostu robi kolejne kroczki w rewitalizacji w swej wizji imperium osmańskiego skoro zachód pozwala Putinowi na to samo w wersji rosyjskiej. Oba kraje są uznawane przez tzw kolektywny Zachód za istotne dla bezpieczeństwa i gospodarki i to ogranicza jakiekolwiek istotne ruchy przeciwko tym dyktaturom. A co gorsza te kraje rzeczywiście mają potencjał w obu tych obszarach i mogą w nich nieźle namieszać a to dla polityków z krajów pogrążonych w kryzysie jest wizją niemal apokaliptyczną. Zatem przyzwyczajajmy się do takiego smętnego pohukiwania z UE/NATO i braku reakcji i wyciągajmy wnioski dla Polski. Spokojnie już było. Teraz czas się zbroić i to szybko.

Milutki
środa, 28 lipca 2021, 13:56

Erdogan od dwudziestu lat szukał rozwiązania sprawy cypryjskiej która zadowoli wszystkie strony. W 2004 roku Erdogan poparł plan ONZ Kofiego Annana zjednoczenia wyspy , Grecy odrzucili ten plan w referendum i dzisiaj mają maksymalistyczne rządania aby wyspa została zjednoczona pod ich egidą z ludnością turecką jako mniejszością, gloryfikują swoich terrorystów jako bohaterów, ignorują krzywdy które wyrządzili . A w Północnym Cyprze żyją ludzie którzy chcą patrzeć i planować przyszłość , nie mogą w nieskończoność czekać aż UE łaskawie zaakceptuje jakieś rozwiązanie polityczne.

Milutki
środa, 28 lipca 2021, 01:04

Turcja czterdzieści lat próbowała rozwiązać sprawę Cypru Północnego, również przez zjednoczenie z południem, tak aby zadowolić Unię Europejską i Grecję. Wszystko bezskutecznie. Turcja nie będzie szukać przez kolejne 40 lat planu który UE łaskawie namaści. W sprawie Górskiego Karabachu w ostatnim roku UE pokazała że jest niekonstruktywna i działa aby spełnić maksymalistyczne rządania jednej strony czyli Ormian, a w sprawie Cypru Greków.

Yyy?
środa, 28 lipca 2021, 11:50

Rady Bezpieczeństwa ONZ kazała wam tam nie rozrabiać. Ją także macie w nosie.

Milutki
środa, 28 lipca 2021, 13:58

Zgodnie z ONZ poszanowanie muszą być prawa dotychczasowych właścicieli, te prawa są szacowane, dalej są właścicielami w mieście które Cypr Północny otworzył

Davien
czwartek, 29 lipca 2021, 09:44

Zrozum milytki ze to nie są wase tereny i nic wam do tego turecki fanatyku.

Milutki
czwartek, 29 lipca 2021, 12:08

Skoro Turcy na Cyprze nie mogli żyć w rozproszeniu wśród Greków bo ci ich atakowali to teraz żyją na Cyprze w koncentracji na północy. Grecy powinni w ogóle się cieszyć że Turcy są bardziej humanitarni niż Grecy i nie wywłaszczyli Greków z Maras (Warosi).

Yyy?
środa, 28 lipca 2021, 14:30

Zabronili wam robić, to co robicie. Jeśli będziecie robić tak nadal, to Cypr prosi się o kontyngent pokojowy ONZ bez waszego udziału.

Milutki
środa, 28 lipca 2021, 15:07

Kontyngent pokojowy ONZ jest wprowadzany aby bronić ludzi a nie opuszczonych murów, a więc w tutaj kontyngent ONZ nie wejdzie. ONZ nie zabroniło otwierania opuszczonego miasta

Davien
czwartek, 29 lipca 2021, 09:45

"Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ z 1984 roku uznała próby osiedlania się w tym mieście kogokolwiek innego niż jej mieszkańców za niedopuszczalne " Cos jeszcze kłamco?

Milutki
czwartek, 29 lipca 2021, 12:09

Na działkach które są czyjąś własnością tak, reszta nie

Victor
wtorek, 27 lipca 2021, 19:13

Ale jak to tak. Naszego jedynego sojusznika?

Yyy?
środa, 28 lipca 2021, 07:30

Umiesz czytać? Umiesz liczyć? W tym konkretnym przypadku masz jednomyślność całej UE. I bardzo dobrze, że tak jest. Raz, że Turcja postępuje wbrew Rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Dwa, że Grecja jest w UR.

Milutki
środa, 28 lipca 2021, 14:03

Unia Europejska w sprawie Cypru Północnego pokazuje ślepą solidarność z Grecją, jest to stanowisko niekonstruktywne które nie doprowadzi do żadnego rozwiązania problemu. UE boi się kryzysu wewnątrz Wspólnoty i użycia prawa weta przez Grecję. Grecja już była przyczyną kryzysu fonansowego w UE i wszyscy wiedzą że znów gotowa jest być, tym razem kryzysu politycznego, dla swoich egoistycznych interesów

hermanaryk
środa, 28 lipca 2021, 00:10

Zarówno Turcja, jak i Grecja są naszymi sojusznikami. Rzecz tylko, w jakiej sprawie. Model sojuszu zakładający pełną zgodność we wszystkich sprawach dawno poszedł w odstawkę.

Jest super
wtorek, 27 lipca 2021, 19:31

Mamy jeszcze drugiego ten San Escobar..mamy bardzo dobre relacje dyplomatyczne a niedługo podpiszemy największe kontrakty gospodarcze jakie świat dotąd nie widział w skali świata. Obyśmy tylko i z nimi się nie kłócili bo ze świetnego partnera zrobimy sobie wroga. Ale nie to świetny partner pod każdym względem. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.

Fanklub Daviena i GB
wtorek, 27 lipca 2021, 18:49

Jak widać UE nie może fikać nawet do Turcji a rosofoby „myślą”, że UE może coś dyktować Rosji... :D

Davien
środa, 28 lipca 2021, 13:24

Jak widać jedyne co Rosja może to plakać jaka ta UE jest zla i jakei to sankcje nakłada, a jak sam póbowała sankcje nakładac to wysmiali Rosje nawet aborygeni:))

Patrzący z boku
środa, 28 lipca 2021, 10:57

Rosja to faktycznie potęga. W konstruowaniu środków do zabijania nie ma sobie równych na świecie. Gorzej idzie jej w zwykłych zdobyczach cywilizacji, jak choćby toaleta w każdym domu. Tu musicie jeszcze dużo nadrobić.

wtorek, 27 lipca 2021, 23:04

PKB UE to tak z z 10x wasze towarzyszu i 20x Turcji i myślę że UE może "fikać" zarówno do was jak i do Turcji.

Autor
środa, 28 lipca 2021, 13:07

Unia nie ma PKB ponieważ nie ma swoich pieniędzy, przedsiębiorstw ani gospodarki.

Kiks
wtorek, 27 lipca 2021, 21:35

Bez tej UE Turcja długo nie pociągnie. Ochłoń.

Autor
środa, 28 lipca 2021, 09:15

Nie bez 'UE' tylko państw europejskich jeśli już bo ta organizacja nie ma niczego.

Hah
środa, 28 lipca 2021, 08:08

Poważnie? Może się założysz co się pierwsze rozleci, UE czy Turcja? Ja obstawiam że unia.

Ciemny Lud
środa, 28 lipca 2021, 06:30

Bez Turcji NATO nie pociągnie.

Davien
środa, 28 lipca 2021, 13:26

Odwrotnie, to Turcja bez NATO jest skazana na marny koniec:))

Milutki
środa, 28 lipca 2021, 15:22

Turcja istniała przed NATO i będzie istnieć po NATO

Davien
czwartek, 29 lipca 2021, 09:47

Taak, jako rosyjska kolonia czego od dawna chca Rosjanie:))

Milutki
czwartek, 29 lipca 2021, 13:03

Rosyjską kolonią to było państwo nad Wisłą a nie Turcja. I znów może się stać

Monkey
środa, 28 lipca 2021, 00:29

@Kiks: Turcja nawet nie jest w UE. I chyba już mało się martwi o proces wstąpienia do tejże organizacji. Skąd więc twoja teza, że Turcja bez UE długo nie pociągnie?

środa, 28 lipca 2021, 11:52

Stąd, że Turcja ma chrapę na kilka państw należących do UE.

Koba
wtorek, 27 lipca 2021, 20:44

Jedyny słuszny komentarz. Bez czytania, bez zrozumienia. Przeczytał to, co było napisane na kartce, którą podsunął oficer prowadzący.

Boba
środa, 28 lipca 2021, 11:04

Trochę spóźniona refleksja, następnym razem próbuj więc czytać i zrozumieć a nie przepisywać z kartki.

Nie inż.
wtorek, 27 lipca 2021, 20:36

A kto to jest,,rosofob, ? Ktoś kto nie lubi rosołu czy jak?

JO
wtorek, 27 lipca 2021, 19:59

No właśnie fikneła, przeczytałeś w ogóle ten artykuł, czy tylko przekaz dnia z "niewiadomego" źródła?

Darek
wtorek, 27 lipca 2021, 19:33

Nic nie dyktuje, tylko udaje. Jedni lewacy drugim lewakom nic nie zrobią. Choć rassija to lewacy?

easyrider
wtorek, 27 lipca 2021, 19:29

Rosja też nie może fikać do Turcji. Co najwyżej może udawać protektora jakiejś Abchazji.

Chyżwar dawniej Marek
czwartek, 29 lipca 2021, 09:56

Gość nie rozumie, że ma do czynienia z czymś, przy czym nie tylko czołgi, ale nawet arsenał nuklearny nie jest za bardzo przydatny. Jeszcze trochę czasu i koledzy, o których piszemy będą w stanie zdestabilizować Rosję. Nie tak dawno w sumie mieli tam odrobinę "godziwej rozrywki". Nie za dużo jeszcze, ale to są miłe złego początki.

Tweets Defence24