System ochrony aktywnej Trophy dla US Army

28 czerwca 2018, 08:21
Leonardo Trophyx
Ilustracja: Leonardo DRS
Reklama
Defence24
Defence24

Firma DRS Sustainment Systems należąca do koncernu Leonardo dostarczy izraelski system ochrony aktywnej Trophy dla czołgów Abrams armii amerykańskiej. Kontrakt jest wart 193 mln dolarów. 

Wcześniej o przyznaniu kontraktu informował Pentagon, nie precyzując jednak jaki system ochrony aktywnej zostanie pozyskany. Jak informuje w komunikacie prasowym Leonardo i zgodnie z oczekiwaniami będzie to opracowany w Izraelu przez Rafael Advanced Defense Systems system Trophy. Izraelska firma jest w amerykańskim postępowaniu partnerem przemysłowym Leonardo DRS.

Umowa obejmuje zakup systemów aktywnej ochrony dla czołgów Abrams, zestawów środków przeciwdziałania, a także systemów kalibracji i wsparcia dla czołgów w wersji M1A2 Abrams SEP v2. Prace na czołgach będą prowadzone do marca 2020 roku. 

Amerykanie dozbrajają czołgi i wozy bojowe w systemy ochrony aktywnej przede wszystkim z uwagi na zagrożenie stwarzane przez nowoczesne rosyjskie pociski przeciwpancerne. 

Trophy to system ochrony aktywnej zdolny do zwalczania przeciwpancernych pocisków kierowanych (ppk) i pocisków granatników przeciwpancernych poprzez ich fizyczne porażenie (hard-kill). Jest montowany na izraelskich czołgach Merkawa Mk 4 i wywodzących się z nich ciężkich transporterach Namer. Był już z powodzeniem używany bojowo przez izraelską armię, również przeciwko przeciwpancernym pociskom kierowanym typu Kornet.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Siedzik
czwartek, 28 czerwca 2018, 14:26

A mogliby zacząć modernizować T-72 jak ich najlepszy podobno sojusznik...

Tweets Defence24