Reklama
Reklama

Prezydent stawia cele przed wojskiem [Defence24 TV]

7 marca 2019, 16:31
Defence24
Defence24

Współpraca wojskowa w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej, wzmocnienie ściany wschodniej, dalszy ciąg reformy dowodzenia, sytuacja Marynarki Wojennej oraz nowy system odtwarzania i szkolenia rezerw osobowych – o takich sprawach – jak wynika z informacji Defence24.pl – mówił prezydent Andrzej Duda na zamkniętej części odprawy z kierownictwem MON i kadrą dowódczą sił zbrojnych.

Natomiast minister obrony Mariusz Błaszczak, choć zapewniał o rozwoju Wojsk Obrony Terytorialnej, to poinformował, że w tym roku zostaną utworzone tylko dwie nowe brygady zamiast planowanych czterech. 

Szef Sztabu Generalnego gen. broni Rajmund T. Andrzejczak wyraził  z kolei zadowolenie z tego, że prezydent i minister wspierają wojsko i nadają odpowiednią rangę jego sprawom.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Ok bajdur
środa, 13 marca 2019, 15:22

" i posłuchali ojca synowie, każdy ma cele na Mokotowie" Jeśli przy każdym takim spotkani dana jednostka otrzymałaby chociaż jeden nowy typ sptzetu mielibyśmy potężna armię. wizyty, konfetencje, pikniki a wojsko nada honkerami bez granatników i bez nowych kamizelek jeździ.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama