Polski trotyl podbija Bliski Wschód

1 czerwca 2020, 14:39
Zrzut ekranu 2020-06-1 o 14.18.06
Fot. Nistro-Chem S.A.

Powstające w Bydgoszczy materiały wybuchowe są dzisiaj jednym z najlepiej sprzedających się produktów eksportowych Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Trafiają nie tylko do krajów europejskich, ale również do klientów z Azji czy Stanów Zjednoczonych. W ostatnich tygodniach produkty bydgoskiej spółki zadebiutowały na nowych rynkach.

Do Arabii Saudyjskiej przekazano po raz pierwszy polski trotyl, do odbiorcy azjatyckiego zaś partię heksogenu. Na transport w najbliższym czasie czeka oktogen dla Republiki Południowej Afryki. Zamówienia w Nitro-Chemie złożyli także klienci z Portugalii i Wysp Owczych, a współpracą zainteresowani są kolejni partnerzy z takich krajów jak Egipt czy Indie.

Konsekwentnie realizujemy przyjętą przez nas strategię budowy silnej firmy o międzynarodowym zasięgu i uznaniu. Rok 2020 jest okresem wzmożonej ekspansji zagranicznej i poszukiwania nowych klientów z sektora cywilnego oraz wojskowego. Dokładamy starań, aby pomimo pandemii, zachować ciągłość oraz terminowość dostaw dla naszych dotychczasowych i nowych partnerów

Krzysztof Kozłowski, Prezes Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A. 

Należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej NITRO-CHEM jest największym producentem trotylu w Europie oraz jednym z liderów w zakresie eksportu broni i materiałów wybuchowych. W zeszłym roku na kieleckim MSPO poinformowano, że spółka dostarczyła już 20 tys. ton trotylu do bomb Mk 84, dla koncernu General Dynamics. 

Firma zaopatruje również polską armię w pociski artyleryjskie, czołgowe, moździerzowe, ładunki trotylowe i miny przeciwpancerne. Od niedawna dostarcza również Siłom Powietrznym bomby Mk 82. 

Defence24
Defence24
Reklama
Tweets Defence24