Iran przeprowadzi manewry wojskowe z Rosją

7 stycznia 2019, 13:51
Iranian_Alvand_class_frigat.JPEG
Irańska fregata klasy Alvand / Fot. defenseimagery.mil
Reklama

Dowódca marynarki wojennej Iranu admirał Husajn Chanzadi poinformował w niedzielę, że jego państwo przygotowuje przeprowadzenie wspólnych manewrów wojskowych z Rosją na Morzu Kaspijskim.

Ćwiczenia dotyczyć będą kwestii taktycznych, operacji ratunkowych oraz walki z piractwem - poinformował cytowany przez irańską agencję Mehr Chanzadi.

Wojskowy powtórzył również, że Teheran sprzeciwia się militarnej aktywności państw spoza regionu Morza Kaspijskiego na tym akwenie. Zapewnił, że takie podejście podzielają wszystkie państwa basenu tego morza. Będą to kolejne wspólne manewry Iranu i Rosji na Morzu Kaspijskim - przypomina agencja Associated Press. Poprzednie odbyły się w 2015 i 2017 roku.

Iran i Rosja to sojusznicy w konflikcie syryjskim. Oba państwa wspierają w nim siły prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ubiegłym roku władze w Moskwie zapewniały też, że zależy im na bliskich relacjach z Iranem mimo decyzji prezydenta USA o wycofaniu się jego państwa z porozumienia nuklearnego zawartego z Teheranem w 2015 roku.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
jurczyński
wtorek, 8 stycznia 2019, 15:23

@cynik - to nazywa się zazdrość . Mają to ćwiczą nawet Irańczycy lepiej od naszych sympozjów stoją wojskowo ...?

Polanin
wtorek, 8 stycznia 2019, 08:35

Cynik, Polska z nimi nie poćwiczy, nie ma czym...

cynik
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 19:06

Piraci ćwiczą walkę z piractwem... Nawet zabawne.

Tweets Defence24