Błaszczak o awarii "Czajki": Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania mostu

1 września 2020, 08:34
840_472_matched__pbn9yv_BaszczakMarta61
Fot. Marta Rachwalska/Defence24.pl.
Reklama

Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania mostu przez Wisłę w związku z awarią "Czajki"; mamy do czynienia z nieodpowiedzialną władzą w Warszawie, prezydent Rafał Trzaskowski przedkładał sprawy związane z jego kampanią wyborczą ponad obowiązki prezydenta miasta — ocenił szef MON Mariusz Błaszczak.

W sobotę doszło do awarii rury przesyłowej do oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. W efekcie prowadzony jest tam awaryjny zrzut ścieków do Wisły. To kolejna awaria układu przesyłowego doprowadzającego ścieki do tej oczyszczalni; poprzednia miała miejsce rok temu.

Szef MON pytany we wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy żołnierze, tak jak przed rokiem, będą budowali tymczasowy most, by ścieki można było przepompować na drugą stronę rzeki, odparł: "Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania takiego mostu".

"Mamy do czynienia z nieodpowiedzialną władzą w mieście Warszawie. Prezydent Rafał Trzaskowski jest człowiekiem, który jak widać, przedkładał sprawy związane z jego kampanią wyborczą ponad obowiązki prezydenta miasta; ponad dbanie o to, aby miasto funkcjonowało w sposób dobry" - ocenił Błaszczak.

Minister stwierdził, że w wyniku awarii mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną, bo tym właśnie jest zrzut ścieków do Wisły. Szczególnie — jak dodał — dla osób mieszkających na północ od stolicy. "Rząd, jako odpowiedzialny rząd, oczywiście nie zostawi tej sprawy tak sobie" - zaznaczył.

Błaszczak przypomniał, że Trzaskowski zwrócił się do rządu o pomoc i we wtorek pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się posiedzenie zespołu kryzysowego.

"Będę na nim obecny i tam rozważymy najlepsze rozwiązania, które służą bezpieczeństwu mieszkańców terenów położonych na północ od Warszawy" - powiedział szef MON.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
Lech
wtorek, 1 września 2020, 21:06

Przygarniał kocioł garnkowi... Błaszczak zamiast pracować nad Agencją Uzbrojenia, albo pilnowaniem offsetu za patrioty też pilnował kampanii prezydenckiej. Jak cały teoretyczny rząd...

LMed
środa, 2 września 2020, 11:48

No tak,marketing polityczny to podstawa i bezwzględny priorytet. A tu rok się kończy, ciekawe jak wypadnie bilans dostaw nowego sprzętu dla wojska?

wtorek, 1 września 2020, 14:17

Też tydzień jak ostatnio? Na rzece son w 44 szybciej zbudowali alianci mając Niemców na glowie

aha
środa, 2 września 2020, 09:24

To alianci kładli tam rury od kanalizy, dla których ważniejsza jest precyzja niż czas wykonania ze względu na drania powodowane przepływem ścieków i ruchem wody w Wiśle?

środa, 2 września 2020, 03:16

Teraz to będzie tylko 7 dni

kibic
wtorek, 1 września 2020, 22:06

Lepiej budować bezpiecznie i bez zbędnych oszkodzeń. I tak rury i inne części zastępczego gó...ciągu zostaną przywiezione później. Na wojnie koszty materialne i ludzkie schodzą na dalszy plan, gdy pośpiech może przynieść militarne korzyści.

Kot
wtorek, 1 września 2020, 11:37

Osłabianie obronności państwa, jedyny most pontonowy będzie użyty jako nośnik rury z szambem, no nieźle, nowe mosty są potrzebne na wczoraj.

Tweets Defence24