Przetarg na odbiorniki rozpoznawcze dla polskiej armii

15 maja 2020, 09:23
size0
Fot. US Army

Inspektorat Uzbrojenia opublikował zaproszenie do składania ofert w sprawie dostawy odbiorników szerokopasmowych pracujących w paśmie HF. Zakupione urządzenia zostaną najprawdopodobniej wykorzystane przez polski system rozpoznania łączności radiowej.

Inspektorat Uzbrojenia opublikował zaproszenie do składania ofert w sprawie pozyskania odbiorników szerokopasmowych HF, które mają być wykonane w oparciu o opracowane przez Inspektorat Uzbrojenia Wstępne Założenia Taktyczno-Techniczne. Założenia te będą jednak udostępnione tylko tym Wykonawcom, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert wstępnych.

Z informacji o przedmiocie zamówienia znajdujących się w załączniku do ogłoszenia o rozpoczęciu postępowania wynika jedynie, że Inspektorat Uzbrojenia zamierza pozyskać odbiornik szerokopasmowy pasma HF, który będzie wykorzystywany do „prowadzenia poszukiwania, przechwytywania emisji radiowych oraz analizy technicznej (wąsko i szerokopasmowych sygnałów radiowych) w paśmie KF (od 1 MHz do 30 MHz)”. Wiadomo dodatkowo, że urządzenie ma pracować w sposób ciągły 24/7/365.

Nazwa „odbiornik” może być myląca, ponieważ wojsko planuje tak naprawdę zakup systemu rozpoznania łączności HF, który prawdopodobnie będzie wykorzystywany przez polskie jednostki wojskowe Walki Elektronicznej.

Według Inspektoratu Uzbrojenia w skład całego kompletu ma bowiem wchodzić:

  • podsystem rozpoznania,
  • podsystem teleinformatyczny,
  • moduł zasilania awaryjnego UPS,
  • Zestaw Części Zapasowych ZCzZ oraz Zestaw części Zamiennych GZCzZ,
  • Dokumentacja Techniczna DT.

Głównym kryterium podczas wyboru „odbiornika” ma być cena (z wagą 90), a drugim gwarancja (z wagą 10). Termin składania ofert wyznaczono na 15 czerwca 2020 r.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
Sidematic
piątek, 15 maja 2020, 19:32

Czy coś drgnęło z IFF czy dalej czekamy na zmiłowanie?

Ryszard 56
piątek, 15 maja 2020, 15:30

ciekawe

ccc
piątek, 15 maja 2020, 13:50

A co z przeciągającym się przetargiem na szczoteczki do zębów w programie "Kły Polski" ? Próchnica szaleje w armii !!!

...
piątek, 15 maja 2020, 12:36

..coś drgnęło

Tweets Defence24