Amerykanie czekają na realizację rosyjskich deklaracji

24 kwietnia 2021, 14:06
3239801 2
Fot. Sgt. Anthony Jones, 45th Infantry Brigade Combat Team
Reklama

Obserwujemy wycofywanie rosyjskich wojsk z obszaru w pobliżu granicy z Ukrainą, ale deklaracja Moskwy o ich wycofaniu to za mało, byśmy poczuli się komfortowo - powiedział w piątek agencji Reutera przedstawiciel resortu obrony USA.

"Jest zbyt wcześnie, by określić dokładnie, jakie siły są wycofywane, a jaki sprzęt wydają się pozostawiać za sobą. Ale mogę was zapewnić, że przyglądamy się bardzo, bardzo uważnie" - powiedział rozmówca Reutera.

W czwartek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu polecił, by siły dwóch okręgów wojskowych, Południowego i Zachodniego, powróciły na miejsca stałej dyslokacji. Szojgu mówił o tym na anektowanym Krymie, gdzie trwają ćwiczenia z udziałem 10 tysięcy żołnierzy.

Reklama
Reklama

Wkrótce potem NATO wydało komunikat, w którym Sojusz oznajmił, że "wszelkie kroki zmierzające do deeskalacji ze strony Rosji są ważne i od dawna oczekiwane (...) NATO zachowuje czujność i będzie nadal uważnie obserwować nieuzasadnione gromadzenie sił zbrojnych Rosji na Ukrainie i wokół niej".

Sprawdzianem gotowości swoich sił Rosja uzasadniała przerzucenie w ostatnim czasie wojsk na Morze Czarne i oderwany od Ukrainy Półwysep Krymski. Na jego terenie rosyjskie siły zbrojne prowadzą w czwartek duże ćwiczenia oddziałów Południowego Okręgu Wojskowego i wojsk powietrznodesantowych.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 19
Reklama
Niuniu
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 12:34

Jakie LGBT? - przecież widać, że to kobita - widać jakiś ukraiński sztabowiec zabrał sekretarkę w delegację na poligon.

jadt
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 09:23

A co maja do roboty, niech czekają, wszystko przed nimi.

ChineseDragon
niedziela, 25 kwietnia 2021, 20:03

Jak USA wycofa się z Iraku i Afganistanu to niech Rosjanie rozważą wycofanie się. Widzę że USA zaogniła ostatnio swoje i tak nie najlepsze stosunki z Ankarą, Moskwą i Pekinem. Oj będzie się działo niebawem. I nie oszukujmy się jeżeli Rosjanie nie pozamiatali na Ukrainie to tylko dzięki Berlinowi i Paryżowi. Amerykanie prą do konfrontacji ze wszystkimi niestety

Kiks
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 10:46

Ciesz się, że byli w tym Afganistanie.

Niuniu
niedziela, 25 kwietnia 2021, 19:52

Rosja nic ameryce nie obiecywała. Tak więc Waszyngton nic nie musi sprawdzać ani niczego oczekiwać.

Fanklub Daviena i GB
niedziela, 25 kwietnia 2021, 17:15

A ta w czerwonym to markietanka czy postępowy nowoczesny żołnierz LGBT+? :D

trzcinq
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 08:14

Observator batalionu ochotniczego LGBT

Flawiusz
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 01:33

Nie żołnierz lecz żołnierstwo LGBT+. Politpoprawny rodzaj postępacko-nijaki.

Shrek
niedziela, 25 kwietnia 2021, 14:06

No to se jeszcze poczekają...

olo
niedziela, 25 kwietnia 2021, 10:15

Przecież nie rzeczą Rosjan jest dbanie o komfort Amerykanów :)))

taka prawda
niedziela, 25 kwietnia 2021, 09:02

W Stanach Zjednoczonych trwają prace nad budżetem na 2022 rok budżetowy. Jednym z głównych tematów jest myśliwiec F-35. Wpływowi politycy Partii Demokratycznej zapowiadają, że nie poprą przeznaczenia na zakup tych myśliwców sumy większej niż jest absolutnie niezbędna, dopóki producent nie upora się z problemami trapiącymi samolot. W rzadkim w ostatnich latach przypływie zgody ponadpartyjnej, F-35 jest ostro krytykowany również przez republikanów, a nawet wojsko. – Jeśli kierownictwo programu nie będzie w stanie kontrolować, a następnie obniżyć aktualnych i prognozowanych kosztów utrzymania, być może powinniśmy przeznaczyć pieniądze na inne programy, bardziej efektywne ekonomicznie i w ten sposób wypełnić lukę operacyjną na około 800 myśliwców taktycznych – mówił członek Izby reprezentantów Donald Norcross przewodniczący podkomisji do spraw lotnictwa taktycznego w Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów. – Biorąc pod uwagę wszystkie problemy finansowe, jakie mamy z tym programem, nie poprę zamówienia większej liczby samolotów niż ta, która będzie zawarta w prezydenckim projekcie budżetu. – Program przekracza budżet – wtóruje Norcrossowi kongresmen John Garamendi, który przewodniczy podkomisji do spraw gotowości sił zbrojnych w Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów. – Ponadto nie daje nam obiecywanych możliwości. Jedyną propozycją przemysłu na rozwiązanie większości problemów jest prośba o większą sumę pieniędzy podatników. Tak się nie stanie. Dobre dni minęły. Nie oczekujcie więcej pieniędzy. Nie oczekujcie większej liczby samolotów niż w prezydenckiej propozycji budżetu. Nie będzie ich.

joten
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 09:27

Na you tub ogladałem zestawienia poszczególnych armii na swiecie, i nagle /nie interesowałem sie tym/ dowiedziałem sie ze armia rosyjska w wielu dziedzinach uzbrojenia przewyższa amerykanską, natomiast armie europejskiego nato, po prostu nie maja szans w starciu z armia rosyjska. Szokujace.

Yh
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 16:14

Na razie ta wasza armia ucieka przed Ukraincami i wody na Krym jakoś od 7 lat nie ma... no ale NATO rozbijecie w 5 dni.

qwert
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 19:38

Ucieka - powiadasz?

Hanys
sobota, 24 kwietnia 2021, 21:37

I vice versa :) Po za tym jankes powinien pilnować granicy z Meksykiem, Europa to dla niego druga półkula i nie ma tu czego szukać, chyba że guza, a rosyjski Krym mogą sobie pooglądać z satelity, tak samo jak resztę Wielkiej Rosji :)

yar
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 08:28

Wielkiej to tylko terytorialnie. Bo gospodarczo i politycznie to raczej mikro Rosji! Nie darmo mówiono, że to Górna Wolta z rakietami!

niedziela, 25 kwietnia 2021, 15:05

Piąta kolumna w Polsce widać dobrze się usadowila

trzcinq
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 08:12

Dokładnie tak. Ludzie Waszyngtonu świetnie sobie radzą z naszymi u władzy.

Rmn
niedziela, 25 kwietnia 2021, 13:56

Ciepło?

Tweets Defence24