BBN: Prezydent chce szybkiego wyjaśnienia postępowania SKW wobec gen. Kraszewskiego

OPUBLIKOWANO: Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 14:30
szef BBN Paweł Soloch gen. bryg. Jarosław Kraszewski

Prezydent Andrzej Duda nie dysponuje jakimikolwiek informacjami, mogącymi podważyć zaufanie do gen. bryg. Jarosława Kraszewskiego, wobec którego podległa MON Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła procedurę kontrolną, co oznacza odebranie mu dostępu do informacji niejawnych. Prezydent oczekuje, że sprawa zostanie jak najszybciej wyjaśniona przez ministra obrony narodowej – poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Biuro w przesłanym Defence24.pl komunikacie potwierdziło, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła kontrolne postępowanie sprawdzające wobec dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN gen. bryg. Jarosława Kraszewskiego.

Według komunikatu BBN szef MON Antoni Macierewicz od dłuższego czasu formułował wobec generała nieformalne zarzuty, mające podważyć jego wiarygodność. Wobec tego prezydent Andrzej Duda na początku roku formalnie zwrócił się do ministra o przedstawienie wyjaśnień. "Do dziś Prezydent RP nie otrzymał odpowiedzi. W związku z tym o sprawie poinformowani zostali prezes Rady Ministrów oraz minister koordynator ds. służb specjalnych" - poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Obecnie Prezydent RP nie dysponuje jakimikolwiek informacjami mogącymi podważyć zaufanie do gen. J. Kraszewskiego. Jednocześnie Prezydent RP oczekuje, że sprawa ta zostanie jak najszybciej wyjaśniona przez ministra obrony narodowej.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

BBN podkreśliło, że gen. Kraszewski wielokrotnie poddawany był procedurom sprawdzającym w związku z dostępem do informacji niejawnych. W 2016 r. Służba Kontrwywiadu Wojskowego po raz kolejny wydała generałowi poświadczenie bezpieczeństwa umożliwiające dostęp do informacji niejawnych krajowych, NATO i UE o najwyższej klauzuli – "ściśle tajne". Biuro zwróciło też uwagę, że w 2016 r. Kraszewski został awansowany do stopnia generała brygady na wniosek szefa MON Antoniego Macierewicza.

Zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych może trwać do 12 miesięcy. W tym czasie gen. Kraszewski nie ma dostępu do informacji niejawnych, a tym samym - co podkreśliło BBN w komunikacie - nie może wykonywać obowiązków służbowych w pełnym zakresie.

Jak podało BBN, gen. Kraszewski odpowiada m.in. za przygotowywanie analiz w kwestiach dotyczących zwierzchnictwa prezydenta nad siłami zbrojnymi, merytoryczną ocenę koncepcji przygotowywanych przez MON oraz analizę systemu kierowania i dowodzenia wojskiem i związanych z tym decyzji personalnych, dotyczących również nominacji generalskich.

O tym, że SKW sprawdza gen. Kraszewskiego poinformował jako pierwszy pod koniec lipca "Dziennik Gazeta Prawna". "To w dużej mierze dzięki niemu prezydent zaczął orientować się w meandrach związanych z życiem wojska" – napisała o generale gazeta, podkreślając, że kolejnym polem, gdzie w najbliższych tygodniach może dojść do napięć na linii Belweder – MON, jest kwestia nominacji generalskich, które prezydent tradycyjnie wręcza w święto Wojska Polskiego 15 sierpnia.

Czytaj więcej: MON: Informacje dot. gen. Kraszewskiego zostaną przekazane BBN

49-letni gen. bryg. Jarosław Kraszewski od połowy listopada 2015 r. jest dyrektorem Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Awans do stopnia generała brygady otrzymał 1 marca 2016 r., jako jeden z dwóch pierwszych generałów za kadencji Andrzeja Dudy.

Przed objęciem stanowiska w BBN Kraszewski od marca 2013 r. służył na "generalskim" stanowisku szefa Wojsk Rakietowych i Artylerii w Dowództwie Wojsk Lądowych, a po reorganizacji systemu dowodzenia z początkiem 2014 r. – szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Przedtem, od sierpnia 2012 r. dowodził nowoutworzoną Wielonarodową Brygadą w Lublinie.

W latach 2004-05 Kraszewski służył w Iraku jako szef oddziału w sztabie Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe. W 2006 r. został zatrudniony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w BBN, gdzie był bliskim współpracownikiem ówczesnego szefa Biura Władysława Stasiaka. W 2009 r. przeszedł do DWL na stanowisko asystenta szefa szkolenia. W latach 2010-11 dowodził 23 Śląską Brygadą Artylerii w Bolesławcu, wyróżnioną w tym czasie m.in. przez prezydenta flagą państwową. Jest absolwentem m.in. Akademii Dowódczo-Sztabowej Armii USA w Forcie Leavenworth w stanie Kansas.


Zobacz też: SKANER Defence24: Polska hubem amerykańskiej obecności we wschodniej Europie

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

73 komentarze

Jack Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 23:12
Panie Macierewicz gdzie są te helikoptery do c.holery. Weź Pan dup.e w troki i zamiast rozpier.dalać armię buduj własnoręcznie okopy.
f 71 Czwartek, 24 Sierpnia 2017, 19:42
Masz debilu sznurówki ?
kapralek Niedziela, 06 Sierpnia 2017, 10:33
Europejska prasa od tygodni rozpisuje się o związkach ekipy Macierewicza z Moskwą, promowaniu ludzi moskiewskiej "Zmiany", finansowaniu pisowskich think-tanków (jak NCSS) przez Moskwę. Władza PiS robi wszystko co w jej mocy by wyprowadzić Polskę z UE i NATO. W państwie przywracany jest system PRL-owski, łamana Konstytucja, łamany trójpodział władzy. Armia jest z premedytacją niszczona, zarówno personalnie jak i infrastrukturalnie. MON prawem kaduka pozbawia Prezydenta możliwości wykonywania jego konstytucyjnych obowiązków Zwierzchnika SZ. Na każdym szczeblu gospodarki przejętej przez PiS króluje niekompetencja, kumoterstwo, nepotyzm i partyjny klucz jak za PRL. Szampany z tego powodu piją jedynie na Kremlu! Trzeba wreszcie otwarcie zadać sobie pytanie komu służy władza PiS i dlaczego Moskwie?
Xxx Poniedziałek, 07 Sierpnia 2017, 0:33
Wez pajacu młotek i się jebnij w ten zydo- komuszy łeb. Bredisz bo czytasz brednie w niemieckiej prasie
Boczek Poniedziałek, 07 Sierpnia 2017, 14:30
Niemieckie media przedrukowują jedynie polskie teksty Piątka. A fakty w książce są nie do obalenia i co ciekawe, w Polsce reaguje się natychmiast procesem - a tu cisza.
kapralek Poniedziałek, 07 Sierpnia 2017, 8:53
Może napisz to jeszcze raz... po polsku trolliku kremlowski.
Ramon Sobota, 05 Sierpnia 2017, 10:21
Paranoja.
Już w całej Europie komentują dziwaczne związki obecnego kierownictwa MON z Rosją a tymczasem ludzie Macierewicza odwalają jakąś szopkę wobec człowieka, który w 1989 roku miał 21 lat. No faktycznie, komunista pełną gębą.
Lepiej by zrobili gdyby oczyścili własne szeregi...
Polak Sobota, 05 Sierpnia 2017, 11:45
A co nas obchodzi, co się wygaduje w Europie? Niech sobie mówią co chcą. W polityce nie jest ważne gadanie tylko interesy.
Boczek Poniedziałek, 07 Sierpnia 2017, 14:31
Tylko idiotę na wyizolowanej wyspie to nie obchodzi.
Ramon Sobota, 05 Sierpnia 2017, 12:17
Właśnie o interesy chodzi.
Skoro jesteśmy w NATO i liczymy na reakcję Sojuszu na wypadek rosyjskiej agresji to nie powinniśmy podważać w wątpliwość sensu naszego uczestnictwa w NATO. A takie wątpliwości, co do naszej wiarygodności jako członka NATO, na Zachodzie pojawiają się.
Jeśli "dobra zmiana" postanowiła cofnąć Polskę w objęcia Moskwy to niech przynajmniej otwarcie o tym powie a nie udaje sojusznika Zachodu.
takan Sobota, 05 Sierpnia 2017, 20:56
Kubeł zimnej wody na pusty łeb sobie wylej. Ochłoniesz i może zaczniesz myśleć bo teraz bzdury głosisz!
Polak Sobota, 05 Sierpnia 2017, 14:10
Ty naprawdę wierzysz, że wiarygodność ma tu cokolwiek do rzeczy? Jeśli będą mieli w tym interes, pójdą z diabłem. Jeśli nie, żadna wiarygodność nie pomoże. A jeśli choć trochę naprawdę wierzą, że "pchamy się w ramiona Rosji", to tym lepiej, bo to znaczy, że nasza polityka nie jest wreszcie całkiem bezalternatywna.
jasio Niedziela, 06 Sierpnia 2017, 10:26
dlaczego podpisujesz się "Polak" kacapie?
Gość niedzielny Sobota, 05 Sierpnia 2017, 18:46
Co ty bredzisz człowieku, jaka alternatywa?
Viggen Sobota, 05 Sierpnia 2017, 7:25
Zakichanym obowiązkiem jest sprawdzanie by nie wychodziły szopki jak za poprzedniej władzy że w służbach zamiast godła RP wisiało godło GRU- o czym defence już pisał.
Pablo Niedziela, 06 Sierpnia 2017, 22:20
Kolejny ignorant... Po pierwsze, to nie GRU, tylko FSB. Po drugie- O tym, że owy symbol FSB, wisiał między godłami/symbolami/odznakami niemieckiego BND, Brytyjskiego MI5, Szwedzkiego Sapo, Słowackiego SIS i ok dwudziestu innych międzynarodowych organizacji o tym samy profilu, z którymi SKW miała okazję współpracować, to już ci nikt nie powiedział? No pewnie- nie pasowało to do przekazu który miałeś odebrać i teraz bezmyślnie powtarzać.
artm Sobota, 05 Sierpnia 2017, 2:18
ale jaki problem? Skończą procedurę i po sprawie. Ja nie rozumie skąd panika w BBN
Kontraktowy Niedziela, 06 Sierpnia 2017, 22:23
Taki problem, że procedura zgodnie z prawem może być przeciągana nawet przez rok- w tym czasie Generał, szefem jednego z pionów w BBN nie może wykonywać swoich obowiązków. Ponadto samo uruchomienie procedury wygląda na nic innego jak element prywatnej wojny między MONem a Prezydentem i osobistą zemstę ministra na autorze kilku krytycznych analiz na temat działań MON- a to już jest sytuacja skandaliczna.
as Sobota, 05 Sierpnia 2017, 20:33
To sa konsekwencje veta
fasolla64 Piątek, 04 Sierpnia 2017, 21:17
Niestety to forum stało się formą wewnętrznej ( ? ) wojny hybrydowej.
Viggen Sobota, 05 Sierpnia 2017, 7:27
Pytanie co robi moderator def 24?
Boczek Poniedziałek, 07 Sierpnia 2017, 14:36
Jeszcze Cię przepuszcza - "Zakichanym obowiązkiem jest sprawdzanie by nie wychodziły szopki jak za poprzedniej władzy że w służbach zamiast godła RP wisiało godło GRU- o czym defence już pisał."
ostatnie namaszczenie Piątek, 04 Sierpnia 2017, 17:39
"Jarpako" urodził się z niezapisanym umysłem i z takim umysłem umrze...
paka49 Piątek, 04 Sierpnia 2017, 14:57
Nie chcial szpigowac Adriana wiec ... polecial ze stolka.
PolakEuropejczyk2017 Piątek, 04 Sierpnia 2017, 11:37
Nikt niczego nie wyjaśni. SKW, MON, BBN, Prezydent. Brakuje cyrku lub sesji sejmu z przyklaskiwaczami senatu jak do ustaw !
Może jakiś rzecznik praw obywatelskich lub konsumenta prędzej.
Może Korwin-Mikke lub Rosiewicz pomogą !
Sailor Piątek, 04 Sierpnia 2017, 11:31
Jak widać Antonio dalej ma pana prezydenta w głębokim poważaniu.
mat Eusz Piątek, 04 Sierpnia 2017, 18:05
@ Sailor
A odwrotnie, jest to wielka miłość, a i mądrość...
StoneSkin Piątek, 04 Sierpnia 2017, 9:50
Czy to oznacza, że kobiety są również zwolnione z utrzymywania tempa marszu lub noszenia etatowego uzbrojenia i wyposażenia które nosić muszą mężczyźni na równorzędnych stanowiskach?
Jarpako Piątek, 04 Sierpnia 2017, 9:24
Ciekawe dlaczego Defence24 nie podało historii początków kariery generała : jaka szkołę oficerską ukończył i w jakich latach, jej specjalność. Czym się wyróżnił, że dotarł do tak wysokiego stopnia wojskowego. Podobnie było z Różańskim, milczał gdy armia była demilitaryzowana [przez psychiatrę Klicha, a teraz nabrał odwagi i pluje na wojsko na pacyfistycznym festiwalu. Tacy ludzie powinni być pozbawiani stopni. A może obaj generałowie byli na usługa służ PRL-u lub rosyjskich. Tego autor nie sprawdził choćby u ministra Macierewicza.
professional soldier Piątek, 04 Sierpnia 2017, 23:19
Generał Jarosław Karczewski: "ur. 5 czerwca 1968 w Kutnie. W latach 1988-1992 był podchorążym Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, którą ukończył jako Vice Prymus, zdobywając jednocześnie tytuł „Mistrza Ognia Artylerii”. W latach 1992-1998 pełnił służbę w 23 Brygadzie Artylerii Armat w Zgorzelcu na stanowisku dowódcy plutonu, a następnie dowódcy dywizjonu artylerii samobieżnej. W roku 2000, po ukończeniu podyplomowych studiów dowódczych w Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie, został przeniesiony do Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie. W latach 2002-2003 studiował Akademii Dowódczo-Sztabowej Armii Stanów Zjednoczonych. W latach 2004-2005 pełnił obowiązki szefa Wydziału G-3 Sztabu Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku. W latach 2007-2009 pełnił służbę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. W latach 2010-2011 dowodził 23 Śląską Brygadą Artylerii w Bolesławcu. W 2011 uzyskał stopień doktora nauk wojskowych na Akademii Obrony Narodowej. Następnie po ukończeniu tzw. studiów generalskich dowodził Wielonarodową Brygadą (LITPOLUKRBIG) w Lublinie. Od 18 marca 2013 do 10 grudnia 2015 pełnił obowiązki szefa Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych, najpierw w Dowództwie Wojsk Lądowych, a później w Dowództwie Generalnym RSZ. 16 listopada 2015 został wyznaczony na stanowisko dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. 29 lutego 2016 prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, mianował go z dniem 1 marca 2016 na stopień generała brygady.
Zadowolony?? Co jeszcze ciekawego zainsynuujesz pod adresem pana generała??
PRS Wtorek, 08 Sierpnia 2017, 17:57
Jeżeli o coś możemy mieć ,,pretensje" jako PODATNICY do Pana Generała to oto, że będąc SZEFEM Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych w latach 2013-2015 nie doprowadził do procesu pozyskania (zakup zza granicy lub produkcja w kraju) różnego rodzaju amunicji kalibru 120 mm do Raka i 155 mm do Kraba wiedząc, że te systemy zostaną wprowadzone na stan wyposażenia Wojsk Lądowych.
Otwartym pozostaje (przynajmniej dla zwykłych obywateli) pytanie czy to on osobiście zadecydował o ulokowaniu Dywizjonu Artylerii Samobieżnej (,,Regina") w Węgorzewie czy też był takiej decyzji przeciwny.
Kwestia lokalizacji Dywizjonu za miliard złotych 15 km od granicy, w miejscowości pozbawionej transportu kolejowego i ograniczonej z trzech stron mostkami, a z czwartej jeziorem dla niektórych może być dyskusyjna a dla niektórych typowym sabotażem.
zen Piątek, 04 Sierpnia 2017, 15:47
Jarpako - paranoja Antoniego udziela się... Ten generał ma 49 lat. W momencie upadku komuny w 1989 miał 21 lat. W BBN był za Lecha Kaczyńskiego i teraz znów. Komorowskiemu sądząc z awansów tez bardzo nie przeszkadzał. Zapewne dobry fachowiec. Ale obecnie PiS takich nie potrzebuje tylko posłusznych.
jang Piątek, 04 Sierpnia 2017, 12:34
TO NAPISZ INSYNUATORZE A NIE PLEĆ NA POWAŻNYM PORTALU
Ekspert Piątek, 04 Sierpnia 2017, 11:45
Zaczęła się lustracja generała w wykonaniu naszych rodzimych bolszewików z "nierozumnej" czy "wpotylice" :)
Nie chcę się wtrącać do Waszych bratobójczych walk panowie z PiS, chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt że generał Kraszewski jest z BBN, a BBN to ciało doradcze Prezydenta RP. Pomaga prezydentowi wykonywać jego konstytucyjną zwierzchność nad armią. Więc to dosyć głupio wygląda jak sugerujecie że Wasz prezydent otacza się generałami z przeszłością wywodzącą się aż z PRL. :)
Ramon Piątek, 04 Sierpnia 2017, 11:00
Hehe
Osa Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 23:21
Apolityczny generał, teraz oczekuje od def24 poinformowania czytelników o personie która chciała reprezentować polską armię! Ps mam nadzieję że nie ocenzurujecie tego
http://m.niezalezna.pl/200170-z-plazy-w-bloto-platforma-przeniosla-sie-na-woodstock-czego-nie-zrobicie-dla-fejmu
Otto Piątek, 04 Sierpnia 2017, 11:38
Jedni pędzą do Torunia co by zaśpiewać "Abba Ojcze" pewnemu biznesmenowi, inni jadą na plażę czy na Woodstock. Każdy ma swój elektorat, i niech tak pozostanie. Patrząc z punktu widzenia gustu muzycznego, zdecydowanie wolałbym śpiewać razem z innymi pod sceną Woodstocku aniżeli w hali w Toruniu.
echo Piątek, 04 Sierpnia 2017, 19:06
Otto. Mógłbyś jeszcze poćwiczyć wiązanie hidżabu, bo są warsztaty z tego przedmiotu na obecnym Woodstocku. Jako ciekawostkę dodam , Owsiak ocenił że trwający Woodstock będzie kosztował około 10 mln zł.
kapralek Niedziela, 06 Sierpnia 2017, 10:40
Zapomniałeś dodać hipokryto że będzie tyle kosztował bo niejaki Błaszczak przyznał mu kategorię podwyższonego zagrożenia i samego płotu Owsiak musiał wybudować 16 km, zatrudnić dodatkowych ochroniarzy, opłacić monitoring, na dodatkiem całkiem bezzasadnie bo Woodstock ma najniższy odsetek przestępczości ze wszystkich zdarzeń masowych, mniejszy znacznie niż Opener. Po prostu pis-bolszewia jak każda komuna niszczy każdego kto myśli inaczej niż oni. Czemu tego nie naPISzesz hipokryto?
Edward Piątek, 04 Sierpnia 2017, 15:23
Dokładnie :)
Jeszcze ten moment gdy cały rząd pada na kolana przed tym "biznesmenem" na państwowej kroplówce. Swoją drogą to ciekawy obieg pieniędzy - z podatków trafiają do budżetu państwa, rozdzielane są na poszczególne ministerstwa, po czym te ministerstwa zlecają "biznesmenowi" różnego rodzaju zadania, często nie związane ani z profilem ministerstwa ani specjalnością spółek i spółeczek "biznesmena". Ale są podstawą do przelania pieniędzy na konto "biznesmena" a on w rewanżu chwali swoich dobroczyńców i zaleca swoim wiernym wyznawcom aby wyborach ich właśnie popierali.
I tak się goli polskie państwo i polskich podatników.
Osa Piątek, 04 Sierpnia 2017, 23:55
Goliła to konkretnie platforma, konkretnie chociażby na zwrotach VAT. Zakało kakao?
Kapitan Kirk Sobota, 05 Sierpnia 2017, 10:15
Pozwolę sobie wtrącić kilka słów.
Pierwsza sprawa, wzrost gospodarczy w 2015 roku wyniósł 3,8% PKB, to czas tzw Polski w ruinie. Natomiast wzrost gospodarczy w 2016 roku wyniósł 2,7% PKB, jest to okres tzw Dobrej Zmiany. Jak widać "Polska w ruinie" dużo lepiej się rozwijała :)
Druga sprawa, porównując rok 2016 do 2015 pod względem przyrostu przychodów z tytułu podatku VAT to zauważymy że wpływy z VAT w 2016 są o około 2,7% wyższe od wpływów za 2015 rok.
Około 2,7% czyli odpowiadają poziomowi wzrostu PKB za 2016 który wyniósł 2,7% PKB
A skoro wpływy z VAT odpowiadają poziomowi wzrostu PKB to znaczy że NIE MA uszczelnienia systemu podatkowego. Gdyby uszczelnienie rzeczywiście działało to powinna istnieć istotna różnica pomiędzy poziomem wzrostu PKB a fiskalizmem czyli poziomem ściągalności podatku VAT.
Tej różnicy NIE MA, podatku VAT przybyło o tyle o ile urosła gospodarka w swym naturalnym procesie. Czyli zwroty VAT nadal się kręcą, a "Dobra Zmiana" nie ma pomysłu jak sobie z tym faktem poradzić.
Mam nadzieję że pomogłem.
Pozdrawiam
Elvis żyje Sobota, 05 Sierpnia 2017, 13:11
Pan "kapitan" zdrowo konfabuluje bo tzw. Wiarygodność danych za czasów PO jest żadna! Do wzrostu PKB wliczono np eksport telefonów komórkowych w liczbie większej niż zaimportowanych. To takie "cudowne" rozmnożenie ala PO! Aaa przy okazji ustami premiera PO obiecało tez nie podnosić podatków a podnieśli wszystkie!!! Tyle w temacie sukcesów PO.
Boczek Poniedziałek, 07 Sierpnia 2017, 14:43
i @ osa
Dobra rada. Jeżeli widzisz post z konkretnymi danymi czy źródłami to poddaj się - nie masz szans ze swoimi ogólnikami. Wyjdziesz tylko na czarnego rycerza.
Kapitan Kirk Sobota, 05 Sierpnia 2017, 13:39
Poczułem się wywołany do tablicy

Dane na temat poziomu wzrostu PKB za lata 2015-2016 oraz informację dotyczącą poziomu wpływów z tytułu podatku VAT za rok 2016 podałem za stroną internetową Ministerstwa Finansów.
Resort finansów podległy jest wicepremierowi Morawieckiemu.
Wiele można mu zarzucić, choćby masowe wstrzymywanie zwrotów firmom podatku VAT. Ale żeby manipulował danymi dotyczącymi wzrostu PKB na swoją niekorzyść?

Pozdrawiam
kzet69 Niedziela, 06 Sierpnia 2017, 14:18
Duda jest jaki jest ale w sporze z MON racja i konstytucyjna i logiczna jest po jego stronie.
P9 Piątek, 04 Sierpnia 2017, 13:44
Jedni mylą termin aramejski ABBA ze szwedzkim zespołem muzycznym ABBA, po czym drudzy mundur generalski zrównują z koszulką "łudstokowy chuligan". Myślę że z punktu widzenia np. gen. Skalskiego, to po takim porównaniu bez lodu na czyjejś twarzy by się nie obyło... Dlatego wolę "Cyrk Skalskiego" niż pokłosie "róbta co chceta"... Amen
Wojskowy Emeryt Piątek, 04 Sierpnia 2017, 15:43
Ciekawe czy Skalski przeżyłby widok polskich oficerów oddających honory pomocnikowi aptekarza.
P9 Sobota, 05 Sierpnia 2017, 23:13
Spokojnie, proszę poczytać jego życiorys i co przeżył. Doprecyzuje jeszcze, mi chodziło bardziej o kodeks oficerski II RP, czyli wzór do naśladowania, któremu gen. Skalski hołdował w rozmowach np. z młodymi pilotami (także w PRLu).

Dziwi mnie natomiast Pana pytanie, bo proszę odpowiedzieć: kto był przełożonym i odpowiadał za tych oficerów oddających honory? Cywilny "aptekarski" garnitur, TAK? No bo przecież nie "łudstokowy chuligan", prawda?

A może tylko znowu wyszła mi sztuczka...
Marek Piątek, 04 Sierpnia 2017, 18:05
Ty się lepiej zastanów kogo nie lubił Pan Generał Stanisław Skalski. Dlaczego skończył jak skończył i gdzie podziały się kwity dotyczące złych ludzi, których sporo zgromadził. Możesz się także zastanowić nad tym, czemu panowie politycy mieli w nosie liczne maile od internautów, oburzonych na to, że będący bohaterem narodowym Pan Generał, który został pobity, znajduje się w nieciekawym stanie w przytułku.
Wojskowy Emeryt Piątek, 04 Sierpnia 2017, 19:10
Jeśli masz jakieś informacje, które mogą zaskutkować odpowiedzialnością karną konkretnych osób to leć z tym do prokuratury. Jeśli nie masz to ... zakończ swój taniec na trumnie Generała.
Rozbawiony Piątek, 04 Sierpnia 2017, 17:05
To nieistotne, to tylko sztuczka polegająca na powołaniu się na trupa. Wiadomo, trup ma to do siebie że nie żyje, więc nie ma prawa głosu :) A skoro tak to można mu przyPiSać wszystko :)
NN Piątek, 04 Sierpnia 2017, 15:53
Przeżyłby, skoro przez lata przeżywał oficerów oddających honory urzędnikom występującym w zastępstwie ministra obrony.
x Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 23:06
drony, drony, tysiące dronów, śmigłowce do końca roku albo nie, od marca, Smoleńsk - mgła -trotyl-1,2,3 wybuchy, 100 myśliwców...
- kontra, Prezydent Duda
x Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 23:01
drony, drony, tysiące dronów, śmigłowce do końca roku albo nie, od marca, Smoleńsk - mgła -trotyl-1,2,3 wybuchy, 100 myśliwców...
- kontra, Prezydent Duda
jack Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 23:16
Zgadza się gość z "żółtymi papierami" rozpieprza naszą armię od srodka.
Osa Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 22:47
Apolityczny generał, teraz oczekuje od def24 poinformowania czytelników o personie która chciała reprezentować polską armię! Ps mam nadzieję że nie ocenzurujecie tego
http://m.niezalezna.pl/200170-z-plazy-w-bloto-platforma-przeniosla-sie-na-woodstock-czego-nie-zrobicie-dla-fejmu
kapralek Niedziela, 06 Sierpnia 2017, 10:43
Wklejasz to już 3 raz, Szefermaker płaci od każdego kopiuj/wklej?
Perykles Sobota, 05 Sierpnia 2017, 6:19
Jak tobie za to płacą to wygrałeś życie. Najgorszy troll jakiego było mi dane czytać. Jest tu jakiś moderator?
mat Eusz Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 21:59
To jakaś nowa świecka tradycja: kolejny raz sprawy poufne, a dotyczące bezpieczeństwa państwa, ogłasza się z fanfarami w mediach. Pogratulować rozwagi i profesjonalizmui!!!
Tratata Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 20:14
(...)Antoni Macierewicz od dłuższego czasu formułował wobec generała nieformalne zarzuty, mające podważyć jego wiarygodność. Wobec tego prezydent Andrzej Duda na początku roku formalnie zwrócił się do ministra o przedstawienie wyjaśnień. "Do dziś Prezydent RP nie otrzymał odpowiedzi. (...)

Za takie jaja prezydent powinien mieć przyznane przez konstytucję prawo natychmiastowej dymisji ministra.
Willgraf Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 21:40
Dokładnie i byc zwierzchnikiem szefa kontrwywiadu
GUCIO Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 15:31
SEZONOWE PAŃSTWO ..SEZONOWYCH LUDZI ..
Bartek 1 Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 15:04
Jestem prawie pewny że generał uczestniczył w ataku hybrydowym na kierownictwo MON a może nawet całego państwa.
Na pewno to potwierdzą w TVP Info lub Sputniku
Saracen Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 14:41
Ależ to bardzo proste. PAD zawetował dwie ustawy PiS dotyczące sądownictwa, w odwecie służby podległe jednemu z ministrów rządu PiS odebrały generałowi z BBN (instytucji doradczej prezydenta) dostęp do informacji niejawnych.
Tak wygląda "państwo PiS" - tylko dla miernych, biernych ale wiernych.
stopdebilom Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 16:01
to już w czerwcu Macierewicz wiedział że PAD zawetuje dwie ustawy o sądownictwie (jakby go to w ogóle obchodziło) i dlatego wszczął procedurę sprawdzająca na generale z kontrwywiadu? WTF?
b Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 15:34
Prezydent powinien zapytac o to kontrwywiad NATO.
Darek Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 15:19
Nie, tak wygląda prawdziwa polityka a nie macanie się po ...
Tylko, że osoby takie jak Ty prawdopodobnie współcześni niewolnicy mentalni nie rozumieją zasady wzajemności, którą stosują wobec siebie tak poważne kraje jak i ugrupowania polityczne w tym przypadku PIS. Bo albo PAD gra w jednej drożynie albo nie.
Bunio Piątek, 04 Sierpnia 2017, 12:51
No więc właśnie PAD wreszcie zaczyna "odwzajemniać" się za ciągłe lekceważenie i olewanie "swojej drużyny", nie tylko przez AM, choć ten robi to najjawniej. A ja będę zachęcał obie strony: lutuj go, lutuj! Bo PAD byłby w staniesporo nabruździć, jak mu się nadepnie mocno na odcisk. Określenia typu PADalec, PADlina po prawej stronie internetsów, to juz norma... a czy już aby pojawiły się komentarze o roli oraz pochodzeniu prezydentowej?
rózia Piątek, 04 Sierpnia 2017, 13:50
od kiedy to PAD ma "swoją drużynę"? i co ta "drużyna " zrobiła, żeby AD był PAD? . Za trzy lata "pozdrowienia z Bułgarii" ?
Hex Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 17:01
To co ten od dekad pogrąża to właśnie takie kumoterstwo, nie kompetencje ale mierni, bierni ale wierni, smutno mi, że popierasz takie destrukcyjne dla kraju podejście.
Marek Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 15:28
"drożynie"? zasada wzajemności?
Cóż to za teoria do zwykłych wojenek i zawiści w obozie rządzącym. To właśnie nie jest polityka (no chyba że na poziomie Wilkowyj), ale jak widać jesteś niewolnikiem mentalnym obowiązującego przekazu ...
Bleble Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 18:15
Brawo za komentarz