Reklama

Zwierzchnik sił zbrojnych wśród zwiadowców w Hrubieszowie

7 maja 2014, 11:41
Fot.: Grzegorz Pawlik/DGRSZ

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy, gdzie zapoznał się z warunkami służby, wyszkoleniem i sprzętem żołnierzy. W wizycie zwierzchnikowi sił zbrojnych towarzyszyli Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej i Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lech Majewski.

Środowisko bezpieczeństwa Polski się zmienia. To dobrze, że w Hrubieszowie stacjonuje 2 Pułk Rozpoznawczy, który jest po to, by polskie siły zbrojne, które są częścią NATO dobrze wiedziały, co może grozić i odpowiednio potrafiły zareagować. (...) Patrząc żołnierzom w oczy i dziękując za służbę chciałem powiedzieć, że tego typu jednostka musi być w puli szczególnie dowartościowywanych sprzętem.

Zauważył prezydent Komorowski.

Zwieszchnik sił zbrojnych ocenił, że Polska dobrze wykorzystała 25 lat wolności także dla głębokich zmian w systemie obronnym, ale "jeszcze wiele jeszcze jest do zrobienia".

Dowódca jednostki płk Marcin Maj przedstawił zadania i strukturę pułku. Na placu apelowym jego podwładni zaprezentowali pojazdy HMMWV, samochody rozpoznawcze BRDM-2, ruchomy zintegrowany węzeł teleinformatyczny oraz różne typy pojazdów, sprzęt i osobiste wyposażenie żołnierzy. Zwiadowcy z Hrubieszowa przygotowali pokaz umiejętności - była to akcja obrony stanowiska dowodzenia przed napastnikami.

Prezydent złożył kwiaty przed pomnikiem patrona pułku, mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, na terenie jednostki. „Hubal”, jeden z pierwszych dowódców partyzanckich w II wojnie św., przed wojną służył w Hrubieszowie.

ppłk Artur Goławski

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
DARO
środa, 7 maja 2014, 14:55

...Prezydent stwierdził także, iż warto zastanowić się nad zwiększeniem budżetu MON do pełnych 2% PKB (co realnie daje ok 800 mln zł rocznie więcej na modernizacje)- BRAWO!!!- nie jestem zwolennikiem zwiększanie do 3% czy 4 %, lecz 2% przy tych wydatkach jakie nas czekają (obrona przeciwlotnicza, Marynarka Wojenna itd) to według mnie świetny, niezbędny i przede wszystkim realny pomysł!!! POPIERAM w 100%

Oj
środa, 7 maja 2014, 17:48

Nie jest ważne ile przeznaczysz a jak to co masz potrafisz wykorzystać.Pora zrozumieć jedno że wydajemy 10-cio krotnie za dużo jak na wielkość i siłę naszej armii i do czasu gdy nie zniknie szeroko rozumiane kolesiostwo / a nigdy to nie nastąpi / będzie to studnia bez dna Amen........

Oj
środa, 7 maja 2014, 13:10

Pan Gajowy pojechał sprawdzić jak się pomyka na quadach? albo jego wierny przyboczny "wizjoner" ma jakiś pomysł na bezzałogowe wykorzystanie tych zabawek.......

ryszard56
piątek, 20 marca 2015, 02:33

Kiedy Armia będzie liczyła ze 200 000 tyś wojsk operacyjnych,i kiedy w Słupsku powstanie jednostka desantu morskiego na wzór Amerykański ,kilka lat temu taka koncepcja była i umarła,dlaczego??????????

pacodegen
wtorek, 13 maja 2014, 09:51

Niech dalej zwalniają żołnierzy to budżet pęknie! Zanosi się przecież na zmiany, nowa miotła sekretarz stanu Mroczek szykuje je! Skandal!

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama