Zmodernizowane Kałasznikowy dla "Gwardzistów Putina"

6 maja 2016, 09:37
Fot. Ministerstwo Obrony Rosji
fot. mil.ru

Rosjanie ujawnili że żołnierze Gwardii Narodowej Federacji Rosyjskiej będą uzbrojeni w zmodernizowane karabinki szturmowe AK-74M.

Decyzja o wprowadzeniu „starego” modelu karabinka ma przyśpieszyć szkolenie gwardzistów, którzy nie będą mieli żadnych problemów w wykorzystaniu prostej, niezawodnej i dobrze wszystkim znanej broni. Zapowiedź wykorzystania zmodernizowanej wersji AK-74M oznacza, że żołnierze będą mogli stosować dodatkowe przyrządy celownicze i noktowizory (dzięki szynie montażowej Picatinny) oraz tłumiki i latarki. Cechą wyróżniającą AK-74M jest dodatkowo składana na lewy bok kolba z tworzywa sztucznego.

Rosjanie podkreślają, że wybrany karabinek, pomimo iż nie jest nową konstrukcją, w zupełności wystarczy do realizowania zadań przez gwardzistów, dając im możliwość prowadzenia skutecznego ognia do około 300 m. Prawdopodobnie założono również , że duża część potrzebnego uzbrojenia będzie mogła zostać szybko przekazana do Gwardii Narodowej z rosyjskich sił zbrojnych, które mają być w pierwszej kolejności przezbrajane na nowe karabinki AK-12 i AEK-971.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
Marek
piątek, 6 maja 2016, 13:26

Sadzę, że do tych celów, do których te oddziały są, broń jest wystarczająca.

Podbipięta
piątek, 6 maja 2016, 09:54

..w AK-12 LUB AEK-971.

Tropiciel
piątek, 6 maja 2016, 09:49

Ma to sens. Nie znam się na tym ale wydaje mi się że nasze Beryle po wprowadzeniu MSBS jeszcze długo mogą służyć zwłaszcza w OT, kwestia tylko dokupienia odpowiednich celownikó do nich itp

Max Mad
piątek, 6 maja 2016, 15:09

Beryle są dla wojska, OT dostanie zapasy mobilizacyjne i AKMy starsze niż ich użytkownicy tak rozkalibrowane że celniej będzie nimi w kogoś rzucić niże strzelać.

vvv
piątek, 6 maja 2016, 11:56

beryle dla OT? :D zanim dostaniemy msbs to mina dlugie lata.

Tweets Defence24