Zmiana w kierownictwie Inspektoratu Uzbrojenia

6 września 2021, 09:46
20200101_iu_slajder
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Inspektorat Uzbrojenia
Reklama

Płk Piotr Paluch został z dniem 1 września wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa Inspektoratu Uzbrojenia ds. techniki lotniczej i morskiej.

Płk Piotr Paluch zastąpił na tym stanowisko płk. Waldemara Bogusławskiego, który był zastępcą szefa IU od 2016 roku. Bezpośrednio przed objęciem funkcji w IU płk Piotr Paluch był  głównym specjalistą w Zarządzie Planowania i Programowania Rozwoju Sił Zbrojnych P5 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Płk Piotr Paluch jest absolwentem Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku Elektronika i telekomunikacja w zakresie Techniki i urządzeń radioelektronicznych samolotów i śmigłowców. W 1999 r. rozpoczął zawodową służbę w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego na stanowisku inżyniera klucza i w kolejnych latach realizował zadania służbowe na stanowiskach dowódcy klucza oraz szefa techniki lotniczej.

W latach 2008-2014 służył w Zarządzie Planowania Strategicznego - P5 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego na stanowisku specjalisty Oddziału Współpracy z ACT oraz starszego specjalisty Oddziału Planowania Dyslokacji i Zagospodarowania Przestrzennego.

W latach 2014-2018 pełnił służbę poza granicami państwa jako starszy specjalista w Narodowym Przedstawicielstwie Łącznikowym przy Sojuszniczym Dowództwie Transformacyjnym w Norfolk (HQ SACT) w Stanach Zjednoczonych oraz doradcy wojskowego Zastępcy Szefa Sztabu HQ SACT ds. zasobów i zarządzania.

Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych realizował zadania służbowe w Zarządzie Planowania i Programowania Rozwoju SZ - P5 na stanowiskach starszego specjalisty Oddziału Wojskowych Zobowiązań Międzynarodowych oraz głównego specjalisty Oddziału Planowania Dyslokacji Sił Zbrojnych.

Jak podkreśla Inspektorat Uzbrojenia, w trakcie służby wojskowej płk Piotr Paluch systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe podczas wielu specjalistycznych kursów i szkoleń, w tym ukończył m.in. studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej na kierunku Zarządzanie Lotnictwem. Z dniem 1 września 2021 r., decyzją Ministra Obrony Narodowej, został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Szefa Inspektoratu Uzbrojenia ds. techniki lotniczej i morskiej.

Za bardzo dobre wyniki w realizacji zadań służbowych odznaczony został Lotniczym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem "Za zasługi dla Obronności Kraju" oraz Srebrnym Medalem "Siły Zbrojne w służbie Ojczyzny".

Reklama
Reklama
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
xcvv
poniedziałek, 6 września 2021, 12:43

No dobra a na tym "Zarządzaniu Lotnictwem" przekazują jakąś ogólną wiedzę o zarządzaniu projektami, znajomość nowoczesnych metodyk, ram, metodologii itp?

Viktor
poniedziałek, 6 września 2021, 12:32

Dobry Fachowiec na miga29

SAS
poniedziałek, 6 września 2021, 12:09

Szkoda, z doświadczenia wygląda na fachowca, a ląduje w takiej czarnej...dziurze, jak Inspektorat Nieuzbrojenia WP.

andys
poniedziałek, 6 września 2021, 12:02

Nie bardzo wiem, czy informacja ta kogoś z forumowiczów interesuje.

Tweets Defence24