Reklama
Reklama

Zintegrowana obrona powietrzna przeciwko kompleksowym zagrożeniom [Defence24 TV]

2 listopada 2018, 16:07
Defence24
Defence24

W celu poradzenia sobie ze złożonym zagrożeniem, potrzebne będzie zintegrowane rozwiązanie [obrony powietrznej – red.] – powiedział w rozmowie z Defence24.pl TV Howard Bromberg, Vice President, Air and Missile Defence, Lockheed Martin Corporation.

Wiceprezes Lockheed Martin podkreślił, że należy dążyć do współpracy różnych elementów systemu obrony, na przykład pocisków rakietowych i radarów. Z kolei posiadane technologie powinny być bazą do rozwijania nowych rozwiązań.

Wiemy, że np. odnieśliśmy spory sukces w odniesieniu do zdolności naszych pocisków THAAD czy zdolności PAC-3 MSE. Są one w stanie sprostać szerokiemu zakresowi zagrożeń. Jednak teraz przyglądamy się tej technologii i temu co jeszcze moglibyśmy z nią zrobić. Na przykład nasz miniaturowy pocisk klasy hit-to-kill, bardzo mały pocisk, którego przeznaczeniem jest zwalczanie rakiet, pocisków artyleryjskich i moździerzowych (...) trzeba sprawdzić, czy możemy wziąć tę samą technologię i wykorzystać do zwalczania innych zagrożeń.

Howard Bromberg, Vice President, Air and Missile Defence, Lockheed Martin Corporation

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Mgr.inż.
wtorek, 13 listopada 2018, 15:40

Ja bym to ujął w sposób bardziej wysublimowany i stwierdził, że istnieje obrona przeciwlotnicza. Tym bardziej, że raczej trudno jest walczyć z tlenem, azotem czy z dwutlenkiem węgla i mówić, że to obrona powietrzna.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama