Zabito jednego z liderów Państwa Islamskiego

29 stycznia 2021, 08:56
ISIS bojownicy
Fot. Twitter (domena publiczna)
Reklama

Irackie siły bezpieczeństwa zabiły Abu Jasera al-Issawiego, jednego z przywódców Państwa Islamskiego (IS), który o sobie mówił, że jest liderem tej organizacji w Iraku i "zastępcą kalifa" - poinformował w czwartek premier Iraku Mustafa al-Kadhimi.

"Nasze bohaterskie siły zbrojne wyeliminowały przywódcę Państwa Islamskiego Abu Jasera Al-Issawiego w ramach operacji kierowanej przez wywiad” - napisał na Twitterze szef rządu.

W zeszłym tygodniu IS przyznało się do podwójnego zamachu samobójczego na zatłoczonym targu w Bagdadzie, w którym zginęły co najmniej 32 osoby. Był to pierwszy od trzech lat duży zamach terrorystyczny w Iraku. Władze irackie podejrzewały, że atak mógł być przejawem odradzania się IS po klęsce militarnej tej organizacji w 2017 roku.

Wieloletni przywódca IS Abu Bakr al-Bagdadi zginął w 2019 roku podczas ataku powietrznego sił USA w Syrii. Jego następcą został Abu Ibrahim al-Haszemi al-Kuraiszi.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Kowalskiadam154
piątek, 29 stycznia 2021, 12:48

Tylko czekać na słowa potępienia ze strony unijnych organizacji broniących praw wszystkiego

BUBA
sobota, 30 stycznia 2021, 16:36

Tak bo ta organizacja broniących praw wszystkiego niczego sie nie nauczyla przez ostatnie lata ani terroryzm w Paryzu, ani napady na kobiety w Sylwestrowa noc w Niwmczech,czy napad na Weihnachtsmarkt w Berlinie, to tylko kilka przykladow. Problem w tym ze to nie politykow napadano ... A syty glodnego nigdy nie zrozumie.

Tweets Defence24