Reklama
Reklama

Wzmocniona rola Rady ds. Kobiet w Wojsku Polskim

30 czerwca 2018, 10:30
Kobiety_MON
Fot. MON

 Dziękuję za wysiłek i dotychczasowe efekty prac Rady. Dokładnie przeanalizuję przedstawione rekomendacje. Proszę o kontynuowanie prac i zaplanowanie kolejnego spotkania w tym gronie  zwrócił się Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej do członkiń Rady ds. Kobiet w Wojsku Polskim.

Szef MON spotkał się 29 czerwca 2018 roku z przedstawicielkami kobiet  - żołnierzy. W marcu szef MON podjął decyzję o przeniesieniu przewodniczącej rady w swoje bezpośrednie podporządkowanie, o przeglądzie przepisów i procedur związanych ze służbą kobiet w wojsku, a także o powołaniu pełnomocników ds. kobiet w jednostkach wojskowych.

Minister Błaszczak zapoznał się z bieżącymi rezultatami prac rady i jej rekomendacjami.

Podkreślił także znaczenie odpowiednich regulacji prawnych dotyczących służby wojskowej kobiet oraz rozwoju sprawnego mechanizmu monitorowania warunków służby kobiet.

Dzięki wprowadzonym w marcu tego roku zmianom, w jednostkach wojskowych żołnierze - kobiety w porozumieniu z dowódcą wskazują pełnomocnika ds. kobiet, który ułatwia żołnierzom z jednostki kontakt z Radą ds. Kobiet. W przypadku naruszenia stosunków interpersonalnych, gdzie stroną jest żołnierz-kobieta, pełnomocnik ma obowiązek bezzwłocznego poinformowania Rady ds. Kobiet.

Minister określił kolejne zadania rady w 2018 roku oraz jej najważniejsze przedsięwzięcia w kolejnych latach, w tym związane z polityką prorodzinną.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Reter
środa, 4 lipca 2018, 01:13

A dlaczego nie ma rady ds mezczyzn? To gdzie to równouprawnienie?

Mar
poniedziałek, 2 lipca 2018, 01:04

Sądzę że kobiety WP w praktyce sie nie sprawdza

Terytorials
niedziela, 1 lipca 2018, 00:08

Przekazuje prośbę od żołnierzy kobiet tzw \"żołnierek\". Chcą MINI BERYLI zamiast BERYLI, które są za ciężkie dla nich do noszenia i \" nieporeczne \". Da się coś z tym zrobić? Tak u mnie jest na 3 Kompanii Lekkiej Piechoty WOT -u.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama