Współpraca WCBKT S.A. z Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym

7 lutego 2020, 10:54
Podpisanie1
Fot. WCBKT S.A.

30 stycznia 2020 roku dyrektor Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego - Ewa Kacprzyk i prezes zarządu Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno – Technologicznego S.A. - Piotr Kisiel podpisali list intencyjny o współpracy. Celem wspólnych działań ma być podniesienie poziomu wiedzy technicznej i kluczowych kompetencji absolwentów, aby zostali lepiej przygotowani do wymagań współczesnego rynku pracy.

Uroczyste podpisanie listu odbyło się w obecności Jego Magnificencji Rektora-Komendanta Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusza Szczurka i reprezentacji uczniów liceum.

- Zależy nam, aby  uczniowie od początku swojej edukacji  mogli doświadczać, jak wiedza  którą na co dzień zdobywają, znajduje zastosowanie w praktyce. Współpraca ze szkołami i uczelniami to najlepsza inwestycja w przyszłe, świetnie przygotowane kadry  przemysłu obronnego – podkreślił prezes WCBKT S.A. - Piotr Kisiel.

Już wkrótce, w ramach zawartego porozumienia, uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć praktycznych w siedzibie spółki.  Ponadto obie strony wyraziły wolę rozwinięcia współpracy na polu naukowym i dydaktycznym, co ma znaleźć odzwierciedlenie w organizowaniu wspólnych projektów i konkursów. 

- Podpisanie listu to symboliczny początek działań, które nakierowane są na zapewnienie uczniom jak najlepszych warunków do nauki w wielu obszarach jednocześnie. Wierzymy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie, młodzież obok solidnej, merytorycznej podstawy, potrzebuje również praktycznego kontekstu i umiejętności działania w zespole. To właśnie jej zapewniamy – podsumowuje  dyrektor Ewa Kacprzyk. Niezwykle ważne jest dla nas również, by dawać młodym ludziom przykład swoim własnym działaniem. Dzisiejsze spotkanie to przekaz dla młodego pokolenia,  że współpraca jest podstawą do rozwoju i budowania nowej jakości.

- To dla mnie duża przyjemność, obserwować jak szkoły i przedsiębiorstwa nawiązują współpracę, z której korzystać może nasza młodzież.  Moja obecność dzisiaj, choć gościnna, jest również symboliczna. Liczę na to, że przyszli absolwenci tego liceum zechcą kontynuować swoją edukację  w Wojskowej Akademii Technicznej, a później  jako absolwenci WAT, będą mogli rozpocząć karierę np. w WCBKT S.A. To ścieżka zawodowa, która staje się łatwiejsza, dzięki takim jak to, wydarzeniom – zauważył Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej.

Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie jest publiczną szkołą ponadpodstawową, której organem prowadzącym jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno – Technologiczne S.A. to spółka, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, specjalizująca się w produkcji urządzeń Naziemnej Obsługi Statków Powietrznych (NOSP).

Artykuł przygotowany przez WCBKT S.A.

image
Fot. WCBKT S.A.

 

image
Fot. WCBKT S.A.
image
Fot. WCBKT S.A.

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24