Wspólne szkolenie polskich i amerykańskich specjalsów

24 lipca 2016, 11:51
Fot. formoza.wp.mil.pl
Reklama

Jak informuje mjr Michał Romańczuk z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, na wybranych odcinkach rzek oraz na zbiornikach wodnych na terenie północno-wschodniej części Polski prowadzone jest wspólne szkolenie polskich i amerykańskich sił specjalnych.

Szkolenie potrwa do sierpnia br., a jego celem jest rozwijanie zdolności sił specjalnych Polski i USA do prowadzenia połączonych operacji, ukierunkowanych na obronę Polski. Aktywność wojskowa realizowana w czasie szkolenia będzie wiązać się między innymi z obecnością łodzi bojowych wojsk specjalnych, które mogą przemieszczać się w pobliżu infrastruktury publicznej, w tym turystycznej.

Szkolenie będzie obejmować między innymi infiltrację i wsparcie ogniowe z wody, patrolowanie, a także procedury awaryjne – podejmowanie osób z wody, ratownictwo wodne, uwalnianie łodzi z płycizn i mielizn.

Dowództwo Generalne RSZ dołoży wszelkich starań, by przebieg szkolenia nie wpłynął w negatywny sposób na bezpieczeństwo oraz wypoczynek osób znajdujących się w pobliżu rzek i zbiorników wodnych, na których będzie ono realizowane. Jednocześnie zwraca się z prośbą o niepodpływanie do łodzi bojowych i stosowanie się do ewentualnych wezwań ze strony załóg.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Tomasz
niedziela, 24 lipca 2016, 13:53

W końcu USA i NATO naprawdę przygotowują się do obrony Polski, poznając teren, doskonaląc procedury i współdziałanie, przeprowadzając loty samolotów zwiadowczych do lokalizacji potencjalnych celów.

MRSS
niedziela, 24 lipca 2016, 17:36

A co, jeśli ćwiczyli już wcześniej, ale tym razem informuje się cywili, bo będzie widać łodzie? ;)

SZELESZCZĄCY W TRZCINOWISKU
niedziela, 24 lipca 2016, 22:51

Dowództwo Generalne RSZ dołoży wszelkich starań, by przebieg szkolenia nie wpłynął w negatywny sposób na bezpieczeństwo oraz wypoczynek osób znajdujących się w pobliżu rzek i zbiorników wodnych, na których będzie ono realizowane. ......hmmm nasuwa się pytanie ...co powinno cechować w/w formacje ....."skrytość i dyskrecja w działaniu" .. ich atutem powinna być tzw nie widzialność umiejętność wkomponowania się w miejsce sytuacje w której działają i to powinno dotyczyć nie tylko osób ale i sprzętu który używają ..wtedy rozumiem że postronni wczasowicze odbiorą ich li tylko jako inną grupę turystów np "grupę kajakarzy -ornitologów " ...o tak się powinno charakteryzować działania "specjalsów" ..że nikt nic nie wie że coś dzieje się....DGRSZ ...powinno przestroić optykę patrzenia oraz tubę informacyjną na "subtelności które realizuje"

Maciek
sobota, 30 lipca 2016, 12:07

Długo będą ćwiczyć?

Drzewica
niedziela, 24 lipca 2016, 12:13

Bardzo dobrze! System zbiorników wodnych na Mazurach powinien stać się przeszkodą dla ewentualnego agresora!

wer
sobota, 6 sierpnia 2016, 15:59

06.08.2016 Braniewo. Na rzece Pasłęce pływały 3 łodzie sił specjalnych: 1 Polska, klasyczna łódź prowadząca i 2 amerykańskie pontonowe łodzie półsztywne. Pokonały Zalewy Wiślany, wpłynęły do ujścia Pasłęki obok wsi Ujście i dopłynęły do 2 wsi Starej i Nowej Pasłęki, dopłynęły do Braniewa i zawróciły.

Tweets Defence24