WOT podpisuje kolejne porozumienie ze Strażą Graniczną

31 marca 2019, 07:19
wot
Fot. WOT

Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisał porozumienie o współpracy z komendantem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Dokument szczegółowo określa zakres i formy współpracy obu formacji w wymiarze lokalnym i jest kontynuacją podpisanego we wrześniu ubiegłego roku w Warszawie porozumienia pomiędzy dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej i komendantem Straży Granicznej. 

Podpisane 28 marca br. porozumienie zakłada przygotowanie funkcjonariuszy i pracowników Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierzy i pracowników 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej do współpracy w różnych stanach gotowości obronnej państwa. Terytorialsi podkreślają, że oprócz wymiany informacji o zagrożeniach, wspólnych szkoleń, współpraca obejmuje również obustronne wsparcie logistyczne, techniczne i osobowe, w tym udostępnianie bazy szkoleniowej i obiektów specjalistycznych.

Podpisanie porozumienia o współpracy naszych formacji pozwoli usankcjonować realizację szkolenia, wymiany doświadczeń, podziału kompetencji w czasie współdziałania oraz stworzy możliwość opracowania procedur do dobrego i skutecznego wspierania. Robimy wszystko po to, aby wzmocnić zdolności obronne naszego kraju i bezpieczeństwa regionu.

płk Dariusz Słota, dowódca Podkarpackich Terytorialsów

Podpisane w Przemyślu porozumienie ze Strażą Graniczną stanowi czwarty dokument tego typu. Od czwartku wszystkie cztery brygady OT, których granice rejonów odpowiedzialności stanowią wschodnią granicę Polski, mają już formalnie usankcjonowane ramy współpracy z odpowiednimi oddziałami SG. Podstawą porozumienia na szczeblu regionalnym jest umowa, zawarta we wrześniu 2018 roku na szczeblu komendanta głównego Straży Granicznej i dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
TSW
poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 23:41

Tania sila robocza

Miruś
niedziela, 31 marca 2019, 12:48

hehe żeby nie zabierali juz więcej ludzi dla SG

Tweets Defence24