Wojskowy Sokół na cywilnych ćwiczeniach ratowniczych

5 kwietnia 2019, 16:13
2019-04-04_arch_puszcza_1
W-3 Sokół z 1 GPR ze Świdwina podczas krajowych ćwiczeń ratowniczych „Ognista Puszcza 2019" / Fot. 3 SLTr

Śmigłowiec W-3 Sokół z 1 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej ze Świdwina uczestniczył w krajowych ćwiczeniach ratowniczych „Ognista Puszcza 2019".

Jak podaje kpt. Martyna Fedro-Samojedny, dwukrotne ćwiczenia ratownicze odbyły się w Puszczy Noteckiej. Bierze w nich udział około 400 strażaków, a także funkcjonariusze Policji, Straży Leśnej, Straży Granicznej oraz załoga śmigłowca W-3 Sokół ze Świdwina.

Zadaniem załogi ze Świdwina jest przede wszystkim wsparcie działań Straży Pożarnej. Podczas ćwiczeń śmigłowiec jest wykorzystywany do celów ratowniczych, realizuje ewakuację rannych przy wykorzystaniu technik linowych, a także transportuje strażaków, którzy muszą wykonać przecinkę drzew na kierunku przemieszczania się pożaru.

image
Szkolenia z technik linowych podczas ćwiczeń "Ognista puszcza 2019" / Fot. 3 SLTr

Jak poinformował Lubuski Urząd Wojewódzki „celem ćwiczeń międzywojewódzkich jest sprawdzenie przygotowania wytypowanych sił i środków PSP do działań poza granicami kraju w ramach unijnego mechanizmu ochrony ludności Unii Europejskiej.”

image
W-3 Sokół z 1 GPR ze Świdwina podczas krajowych ćwiczeń ratowniczych „Ognista Puszcza 2019" / Fot. 3 SLTr

Dodatkowo jest to okazja do doskonalenia współdziałania pomiędzy służbami biorącymi udział w ćwiczeniu, m.in. poprzez organizację łączności czy sprawdzenie kompatybilności sprzętu.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24