Wojskowi medycy wspierają cywilną ochronę zdrowia

29 marca 2020, 09:49
A4
Fot. kpt. Błażej Łukaszewski

Do walki z koronawirusem wkroczyli także wojskowi ratownicy medyczni.

Koronawirus stale się rozprzestrzenia, dlatego konieczne okazuje się zwiększenie zaangażowania Wojsko Polskie w działania zmierzające do zminimalizowania tego zagrożenia.

Jak podaje kpt. Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12 Brygady Zmechanizowanej, w związku z tym na Pomorzu Zachodnim zorganizowano Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe, które podlega pod Dowódcę 12 BZ. W jego skład weszli zarówno żołnierze „Błękitnej” Brygady, jak i innych jednostek wojskowych.

image
Fot. kpt. Błażej Łukaszewski
image
Fot. kpt. Błażej Łukaszewski

Niezwykle istotne zadania realizowane są przez wojskowych medyków. Żołnierze m. in. 15 Wojskowego Oddziału Gospodarczego ze Szczecina, jak i żołnierz oraz pracownik cywilny 1 Regionalnej Bazy Logistycznej z Wałcza wraz z pojazdami medycznymi już kilka dni temu zasilili WZZ w Szczecinie, aby być w gotowości do działania.

image
Fot. kpt. Błażej Łukaszewski
image
Fot. kpt. Błażej Łukaszewski

 W czwartek 19 marca br. medycy udali się do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, aby nawiązać współdziałanie z publicznymi jednostkami ochrony zdrowia. Najpierw odbyli szkolenie stanowiskowe, szkolenie z BHP i dezynfekcji, aby wspomóc ratowników szczecińskiego WSPR przede wszystkim w transporcie pacjentów.

image
Fot. kpt. Błażej Łukaszewski

Swoją postawą oraz zaangażowaniem wojskowi medycy dają kolejny przykład jak bardzo Wojsku zależy na wspieraniu wszelkich działań ukierunkowanych na walkę z koronawirusem.
Personel medyczny całych Sił Zbrojnych RP wspiera cywilną ochronę zdrowia. Pomoc jest świadczona m.in. w przygotowaniu szpitali jednoimiennych przekształcanych w zakaźne. Ponadto ratownicy medyczni wspierają SG w realizacji zadań na przejściach granicznych.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Gosc
wtorek, 31 marca 2020, 09:58

Medycy w ilości sztuk dwóch.

Medicos
poniedziałek, 30 marca 2020, 17:11

Gdzie oni są? Na Klonowej ns Szaserow? Bo w powiatowym to ich nie ma

Medicos
poniedziałek, 30 marca 2020, 17:09

Wszyscy koledzy sa mile widziani ale jak na razie wojewoda wysłał rozkaz pismo do wszystkich mlodych lekarzy bez dzieci do stawienia,sie w wyznaczonym szpitalu. Np zakaźnym No i co to DAJE jak sie peduatra nie zna? BAŁAGAN

Ratownik
niedziela, 29 marca 2020, 23:55

Już się nie boję!

Kościuszko
poniedziałek, 30 marca 2020, 11:08

To czysty artykuł propagandowy jak w latach 60'rtych. Napiszcie lepiej co że zwolnionymi przez Błaszczaka trzema wirusologami...

poniedziałek, 30 marca 2020, 13:59

cóż cofamy się (lub wracamy do czasów minionych) ...... a polityka kadrowa, to jak polityka historyczna........

Tweets Defence24