Wojsko kupi mobilne radiostacje lotnicze

4 kwietnia 2019, 14:26
CASA C-295M
Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego, http://8bltr.wp.mil.pl

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w zakresie postępowania dotyczącego „Mobilnej Radiostacji Lotniczej Łączności Radiowej” (MRLŁR).

Chodzi o radiostacje pojazdowe, które zostaną zabudowane na podwoziach ciężarówek typoszeregu Jelcz 662 w wersji z czteroosobową nieopancerzoną kabiną. Urządzenia te mają zapewnić niezakłóconą łączność radiową ze statkami powietrznymi w trybach pracy HaveQuick II i SATURN; funkcjonować jako posterunek radiowy systemu UHF GAG i VCS 3020X. Mają też realizować łączność dowodzenia (jawną i niejawną) w ramach własnego ugrupowania w relacjach radiowych HF/VHF.

Dialog ma na celu ocenę możliwości spełnienia przez oferowany sprzęt wojskowy wstępnie określonych wymagań, sprecyzowanie uwarunkowań dotyczących systemu zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa dostaw oraz szkolenia i oszacowanie czasu oraz kosztów dostawy radiostacji.

Dialog techniczny powinien zostać przeprowadzony między czerwcem a wrześniem bieżącego roku i ma skupiać się w szczególności na określeniu kosztów, potrzeb dotyczących zabezpieczenia logistycznego i szkoleniowego inwestycji. Zgłoszenia do niego można składać do 15 kwietnia.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Reklama
Paweł 87
sobota, 6 kwietnia 2019, 08:40

Jeżeli już to VHF UHF i jest tylko jedna radiostacji spełniająca te wymogi na swiecie

abc
piątek, 5 kwietnia 2019, 13:30

wszystko kupić, przepłacić ... a tu ... kamieni kupa...

Beny
piątek, 5 kwietnia 2019, 09:13

Dialog pomiędzy czerwcem a wcześniem. Zauważyliście, że to okres urlopowy? Prezentacje/dialogi pewnie będą wyjazdowe/zagraniczne. Ot takie wczasy.

Karol
piątek, 5 kwietnia 2019, 08:34

.......Dialog techniczny powinien zostać przeprowadzony między czerwcem a wrześniem bieżącego roku......... Moim zdaniem dwa tygodnie! Tyle potrzeba na analizę!

Podbipieta
piątek, 5 kwietnia 2019, 05:59

Łączność WL z SP...świetna sprawa....

Darek S.
piątek, 5 kwietnia 2019, 02:58

Rozumiem, że kupili były jakieś typowe uterenowione ciężarówki, z typowymi kontenerami, a w nich sprzęt, aby mogły zginąć w tłumie, ale wojskowe i nieopancerzone, to przesadna oszczędność.

Zenek
piątek, 5 kwietnia 2019, 00:54

ile podmiotów na świecie takie radiostacje robi - może z 20. Ile ma szansę nam sprzedać - może 10. Wszyscy oni dostarczają szczegółowe informacje na temat sprzedawanego sprzętu, wystarczy poprosić. Nie trzeba do tego żadnego dialogu. Sprawa do załatwienia w maks. miesiąc, drugi na przygotowanie zapytania ofertowego. Tak się to normalnie robi, gdy się chce coś nabyć. Chyba że to bicie piany, wtedy dialog jak znalazł.

Gustlik
czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:02

Centra komunikacyjne na nieopancerzonych ciężarówkach? To żart?

Polish blues
czwartek, 4 kwietnia 2019, 17:23

Znowu zakupy typu "menażki i manierki"! Kiedy usłyszymy coś na temat Orki, Harpii itp. Coś konkretnego, oczywiście.

ja
wtorek, 9 kwietnia 2019, 20:57

ale masz pojęcie o sprzęcie - bez tych "menażek i manierek" jak to nazwałeś, wszystkie samoloty nie beda miały łączności z Kierownikiem Lotów lub ODN, wiec po co nam samoloty.

Tweets Defence24