Więcej F-22 w linii

24 czerwca 2020, 10:45
Zrzut ekranu 2020-06-24 o 12.33.33
F-22A Raptor. Fot. Heide Couch/U.S.A.F.
Reklama

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych ogłosiły plan zwiększenia liczby myśliwców F-22 Raptor, które mogłyby zostać użyte w jednostkach bojowych. Nie chodzi przy tym o – zarzucony jeszcze w 2016 roku – plan wznowienia produkcji tych maszyn, ale o przesunięcie przynajmniej części z nich ze szkolenia do jednostek bojowych.

Jednym z licznych grzechów administracji Baraka Obamy było wstrzymanie zamówień, a co za tym idzie zamknięcie produkcji myśliwców F-22 Raptor na 195 egzemplarzu tej maszyny, czyli nawet nie na półmetku ich zakładanej budowy. Oficjalnym powodem tego kroku były wysokie koszty zakupu, a przede wszystkim eksploatacji tych samolotów. Zamiast jednak zmusić producenta do wdrożenia zmian, które by te koszty obniżyły, zdecydowano o zaniechaniu programu, który kosztował wcześniej amerykańskiego podatnika ponad 66 mld USD i właśnie wydawał on swoje owoce w postaci dziesiątek produkowanych samolotów.

Do tamtego czasu w F-22 udało się zaopatrzyć tylko kilka dywizjonów. Do dzisiaj maszyny te służą w jednostce szkolnej (43. Dywizjonie Myśliwskim) oraz w pięciu dywizjonach bojowych: 27., 94. (Wirginia), 90., 525. (Alaska) i 199. (Hawaje).  Wcześniej istniała jeszcze jedna jednostka bojowa – 95. Dywizjon Myśliwski, stacjonujący na Florydzie — który został rozwiązany po zniszczenieu bazy przez huragan Michael i uszkodzeniu części maszyn. Ocalałe F-22 z 95 dywizjonu zostały później rozdysponowane do pozostałych jednostek bojowych, które zwiększyły dzięki temu swój stan posiadania z 20 do 24 maszyn każda.

Obecnie w jednostkach bojowych znajdują się 123 Raptory w najnowszych wersjach Block 30/35/40. Do tego dochodzi 31 samolotów reprezentujących starszą wersję Block 20 używanych do szkolenia, 16 kolejnych, najstarszych F-22 jest używanych do testów, a 17, w tym 13 w pełnowartościowej wersji bojowej stanowi zapas, który może być przekazywany do jednostek dla uzupełnienia strat. Jak widać flota najpotężniejszych samolotów przewagi powietrznej na świecie, nie jest zbyt duża i siłą rzeczy nie mogła ona zrobić tego, do czego została stworzona – nie zastąpiła myśliwców F-15C/D.

Teraz US Air Force ma pomysł jak zwiększyć liczbę samolotów bojowych i wydaje się, że mogłoby tu chodzić nawet o zwiększenie liczby eskadr bojowych (druga możliwość to zwiększenie liczby maszyn zapasowych). Na celowniku znalazło się 31 samolotów starszej wersji Block 20 służących do szkolenia. Przynajmniej część z nich, a być może nawet wszystkie, mogłaby zostać zmodernizowana do standardu Block 40. Koszt takiej modernizacji szacowany jest na 50 mln USD za samolot. Biorąc pod uwagę potencjalne korzyści to niewiele w porównaniu z zakupem nowych maszyn, szczególnie że nie ma możliwości zakupu fabrycznie nowych F-22, a koszt jednego nowego F-35 to około 80-90 mln USD.

Przesunięcie F-22 do linii ma stać się możliwe dzięki zbliżającemu się wprowadzeniu do służby nowych samolotów szkolnych T-7A Red Hawk, których planuje się zakupić od 350 do 450 egzemplarzy. Maszyny te i związany z nimi nowoczesny system szkolenia wykorzystujący zaawansowane symulatory naziemne, mają spowodować, że liczba prawdziwych myśliwców przeznaczonych do zadań szkoleniowych ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Szczególnie właśnie samolotów 5. generacji, pod które Red Hawk został bezpośrednio stworzony. Co ciekawe nowy systemem szkolenia ma także skrócić okres szkolenia nowego pilota z 40 do zaledwie 22 miesięcy.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 249
Reklama
Lekarz psychiatra
piątek, 26 czerwca 2020, 07:25

Widać tu na forum dużo ekspertów z podwarszawskich Tworek ....

lotnik z koziej wolki
czwartek, 25 czerwca 2020, 22:59

Piewsze F22 wyprodukowano ok 2000 r czyli kończą już 22 lata. Każdy samolot ma resurs płatowca - i po pewnej liczbie godzin nie nadaje się do latania. Piloci MUSZĄ wylatać odpowiednią liczbę godzin/ rok na danym typie płatowca. Na każdy samolot powinno przypadać min 2 pilotów. Jeżeli każdy z nich ma wylatać min 180 godzin to na płatowiec wychodzi min 360 godzin/ rok - - resurs f16 to ok 8 tys godzin - to ok 22 lata - czyli pierwszym kończą się resursy. Do tego w jednostkach szkolnych samoloty muszą latać więcej bo szkoli się na nich więcej pilotów - więc jak będziemy mieli 4 pilotów na rok po ok 200 h to dla szkoleniowych resursy spadają do 10 lat. Do tego brak produkcji części. I cała tajemnica a nie bajki. Flota f22 się starzeje, resursy się wyczerpują, brak części powoduje konieczność kanibalizacji pozostałych samolotów w celu utrzymania zdolności do lotu. F22 to historia - za 10 lat zdolne do lotu będą pojedyncze egzemplarze i żadne czary mary tego nie odwrócą. Przedłużanie resursów dla takich samolotów w zasadzie jest niemożliwe bo nie ma częsci głównych, skrzydeł, stateczników, elementów nośnych itp itd - koniec, szlus, finito.

DSA
piątek, 26 czerwca 2020, 03:06

U nas z tymi nalotami jest dużo gorzej. Pierwszy z naszych F-16 z Krzesin miał właśnie "duży przegląd" bo ma wylatane 2000 godzin. Do Polski trafił w listopadzie 2006.

ito
niedziela, 28 czerwca 2020, 06:32

Tak naprawdę to jest prawidłowy nalot dla samolotu bojowego (resurs ma mu starczyć na jakieś 40 lat). Po to wymyślono samoloty szkolno- treningowe- to one są do zajeżdżenia. Mają tworzyć środowisko maksymalnie zbliżone do samolotu bojowego i być trwałe, tanie i łatwe w odtwarzaniu zdolności do lotu.

DSA
niedziela, 28 czerwca 2020, 19:56

to jest akurat wersja D a więc na pewno wykorzystywana jest także do szkoleń. Ciekawe ile latają poszczególni piloci F-16 ale wygląda, że skoro samolot ma średnią ok 160 godzin to większość pilotów nie przekracza 100 godzin.

to tylko "wydmuszka"
czwartek, 25 czerwca 2020, 22:03

F-22 to całkiem sensowna konstrukcja i wyprzedzająca "wydmuszkę" F-35 o całe lata. Nareszcie LM oficjalnie przyznał jaki to bubel i zaapelował aby broń Boże te "gwiazdy śmierci" nie zbliżały się do burzy bo po trafieniu piorunem mogą ...eksplodować". Błaszczakowi to nie przeszkadza i kupuje bubla "w ciemno" inni wasale też ale najgorsze jest to jak przyjmą tę informację Davien, bender, Kiks, JW vel Jaca, Wanie, Wojciechy, Grzyby, Kanie i inne dawo, dromy i podobne fanbojki.

Th
piątek, 26 czerwca 2020, 18:49

Nie ciesz się trollu. W czasie rutynowego przeglądu w F-35A z bazy Hill odkryto uszkodzenie jednego z przewodów do rozprowadzania gazu obojętnego w systemie OBIGGS. Jest kwestia dni kiedy usterka zostanie naprawiona a do tego czasu wprowadzono restrykcje w wykonywaniu lotów w czasie burzy.

Zwyczajny szajs.
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 01:45

Inspektorzy z kompleksu logistycznego Ogden Logistics odkryli uszkodzenie rur, które wprowadzają azot do zbiorników paliwa w 14 spośród 24 skontrolowanych F-35A. Problem wydaje się ograniczony do modelu F-35A Sił Powietrznych USA (via Popular Mechanics).Na razie F-35 Joint Program Office zaleca, aby F-35A unikały burz. Odrzutowce powinny utrzymywać odległość 40 kilometrów od każdego rodzaju burzy, aż do znalezienia źródła problemu i wprowadzenia poprawki. A ile to juz lat od oblotu prototypu? Ile setek miliardow wydano. A tutaj takie banalne problemy. Zwyczajny szajs.

to tylko "wydmuszka"
piątek, 26 czerwca 2020, 20:25

Jakie to patriotyczne i wstrząsające zarazem, szkoda, że nieprawdziwe. Może faktycznie macie problem z internetem na waszym osiedlu ale przecież Davien do informacji jakoś dotarł (a dzieli was tylko kilka mil) i nawet nie próbuje zaprzeczać. No chyba, że dostał to info via centrala a ciebie pominęli. Jeżeli tak-przemyśl swoja pozycję w farmie?

Th
piątek, 26 czerwca 2020, 21:25

Panie Wydmuszką... To info pochodzi z Konfliktów więc nie kłam.

to tylko "wydmuszka"
sobota, 27 czerwca 2020, 23:18

A co z Davienem? Gra w trollowni o klasę wyżej tj VI zamiast VII lidze?

Fanklub Daviena
piątek, 26 czerwca 2020, 11:00

F-22 to jak zawsze pisałem: udany niedokończony prototyp - dobry płatowiec z zabytkową elektroniką z lat 90. (dużo gorszą od przeciętnego smatfona) i wybrakowaną awioniką (m.in. brak IRST, HMCS, bocznych anten radaru, sensownego WRE, brak datalinka na poziomie XXIw, brak rakiet BVR o sensownym zasięgu). W planach było jego dokończenie (do 2015 miał mieć wszystko co opisałem, ale nie ma nic - zamiast braku datalinka dali mu LINK-16 i to dopiero niedawno: system z ubiegłego wieku wykrywany przez przeciwnika z kilkuset km i zakłócany przez przeciwnika z kilkuset km) ale LM zadbał by tak się nie stało, bo mogło to zmniejszyć (limit kasy na wydatki) zamówienia na bubla F-35. Teraz modernizacja F-22 nie ma sensu, bo to zabytek i kasę lepiej przeznaczyć na desperacko budowanego przez US Navy następcę F-35 (bo F-35 US Navy nie chce).

Bejdoki
piątek, 26 czerwca 2020, 15:21

Widać jakim dobrym agentem był Barack, aby tak cofnać USA w przewadze militarnej

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 13:52

To obalamy bajki funka: Elektronika w F-22 jest znacznei lesza niz w jakimkolwiek samolocie poza F-35 i dekady wprzód przed ta w rosyjskich maszynach, F-22 dysponuje i IRST i JHMCS znacznei nowoczesniejszymi niz prymitywne systemy w Rosji, tak samo WRE to jedne z naj;lepszych tego typu systemów świata znacznie lepszy od prymitywnych Chibiny czy niewiele lepszej Himalayi:) dysponuje tez datalinkiem , pociski BVR ma znacznie nowoczesniejsze od rosyjskich. zakłócanie LINK-16 to tylko twoje zmyslenia, podobnie jak to wykrywanei, nie macie biedaku WRE Barracuda z F-22/35 by takie rzeczy móc robic;) Maszyny z projektu F/A-XX nie zastępuja F-35B/C ale F-18E wiec dawno tak się nei zbłazniłes.

sobota, 27 czerwca 2020, 01:57

A maja twoje AIM-120 z 1973 roku?

obalaczbredni
piątek, 26 czerwca 2020, 19:14

Davidku a skąd te informacje z viki? I Rosjanie z tą prymitywną elektroniką potrafili zbudować system w migu 29, który w przypadku utraty przytomności przez pilota potrafił samodzielnie ustabilizować lot i sprowadzić samolot na ziemię, dużo wcześniej mieli nahełmowe wskaźniki celu, czy systemy naprowadzania samolotu na cel - i to są fakty a nie fantasmagorie viki. A ostatnio jak przechwycili system WRE w Libii to po prostu w CIA i Pentagonie po gaciach ze szczęścia sikają i rozdają medale na lewo i prawo - ciekawe czemu skoro to takie złomy. A jak Egipt kupuje Su-35 to robią w gatki a jak Iran wspomniał o chęci zakupu złoma Su-30 to Pompeo zwołuje specjalne konferencje - i tak w kółko - co to nie USA i ich potężny wywiad się nie zna, nie mają danych takich jak nasz ekspert Davidek. Może niech poczytają to forum - zaoszczędzą kasy, medali i zerwanych kontatków handlowych. Ale jak zwykle David swoje a życie swoje

SimonTemplar
czwartek, 25 czerwca 2020, 20:24

Wiele bym dał, aby Polska miała 2 dywizjony tych maszyn, z pełnym uzbrojeniem i do autonomicznego wykorzystania. Skoro zachód UE olewa USA to może w ramach dobrej współpracy zechcieliby zamienić te 32 szt. F35 na tyle samo F22. To jest obrona powietrzna nie do przejścia dla Rosjan, przynajmniej przez najbliższe lata.

Pentagram
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:51

KOLEDZY bez spiny Już wspomniałem ze 40 letni F22 to bubel i zabrakło mu szczęścia w Kongresie TO nie A10 którym wszyscy kongresmeni od R do D latali i bedzie utrzymywany przez 199lat Ale Kongres odrobił lekcję technologi CO zabrało całe 20lat i teraz jest gotowy na Gen6

SimonTemplar
czwartek, 25 czerwca 2020, 20:27

Misiu kolorowy, aby coś napisać z z sensem to najpierw liźnij podstawy wiedzy. Jedyną "wadą" F22 była jego cena, nawet nie tzw. koszty utrzymania bo te można zredukować rozsądną polityką. Wy nie macie nic porównywalnego do F22 i zapewniam, że przez najbliższe lata mieć nie będziecie. Tymczasem Jankesi już są w pełni opracowania jego następcy, co to dla was oznacza nie muszę pisać:)

Ech
czwartek, 25 czerwca 2020, 15:46

Dobry ruch. ZYSKAJA kilkanascie maszyn wiecej puki co oblowia sie na sprzedarzy f35 a za np 10 lat wyprdukuja 6 generacje. Wszytko idealnie zapkanowane i marketingowo i tak by wciaz miec przewage nad konkurencja.

Palmel
czwartek, 25 czerwca 2020, 11:55

To powinniśmy kupić F22 a nie jego ubogą wersję F35, Amerykanie F22 nikomu jeszcze nie sprzedali nawet Izraelowi

Wania
czwartek, 25 czerwca 2020, 22:05

Ten samolot nie jest i nie będzie już produkowany

H
czwartek, 25 czerwca 2020, 13:53

F22 nie sprzedają nawet USAF

zeus89
czwartek, 25 czerwca 2020, 11:42

Z tego co wiem ktoś tak zawalił program, że teraz nie ma szans nawet go odtworzyć. Brak maszyn, brak rysunków, wszystkiego. To jest zbrodnia podobna do tych, które nie jeden raz miały miejsce w Polsce. Np. Dziś PZL Mielec nie byłby wstanie zbudować Dromadera. Mimo, że klienci na niego są cały czas. Kupowana jest wszak jego "kopia"

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:10

Zeus po pierwsze jest i linia produkcyjna, sa i plany ale zwyczajnie wznowienei produkcji się nei opłaca po tym jak ja zamkneli. A Dromader to akurat amerykańska licencja w Polsce przerobiona pod stary rosyjski silnik. Aha Ciagle moga byc produkowane, dopóki PZL kalisz robi te antyczne silniki do nich.

niedziela, 28 czerwca 2020, 22:36

Davienku moze jakies dowody na to że Dromader to samolot licencyjny? Może posiadasz faktury opłat za tą licencję?

to już bobry w Montanie są bystrzejsze
piątek, 26 czerwca 2020, 20:30

"Zeus po pierwsze jest i linia produkcyjna, sa i plany ale zwyczajnie wznowienei produkcji się nei opłaca po tym jak ja zamkneli..." Znowu ordynarnie kłamiesz? Nie ma żadnej kompletnej linii nie ma kompletnej dokumentacji. Ty w końcu przestaniesz łgać jak najęty? No chyba, że to bezwzględne do wykonania wytyczne z centrali?

Wojciech
czwartek, 25 czerwca 2020, 00:06

Kiedy słyszę Obama to mi się coś w kieszeni otwiera.

samJo !
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:06

A mi czarno przed oczami się robi !!!

czwartek, 25 czerwca 2020, 14:29

Brawo!

mobilny
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:17

....tak.... a to czemu Wojciechu....

Niuniu
środa, 24 czerwca 2020, 23:41

Davien - brak Ci argumentów to zaczynasz wycieczki osobiste. Policz Chłopcze. W artykule mowa jest o 123 samolotach f22 w jednostkach "bojowych". Reszta jest w rezerwie i w jednostkach szkoleniowych. Sprawność f22 to maks 62% (jeszcze rok temu to było 54%). Czyli w jednostkach bojowych lata ich 62% ze 123 - to jest maksymalnie 74 latające f22. Matematyka z zakresu szkoły podstawowej. Ale jak widać poza twoim zasięgiem. Również w omawianym artykule napisano, że z utopione na Florydzie F22 zostały zdjęte ze stanu a jednostka z składająca się z nich została rozwiązana. Fakt, nie wszystkie z jej maszyn utopiły się. Ale jednostki nie ma i może właśnie jej brakuje. Stąd pomysł modernizacji samolotów szkoleniowych i na ich bazie odtworzenie jednostki z Florydy. A na temat stanu programu F35 nawet na tym forum jest sporo krytycznych artykułów. Ale Ty takich drobiazgów jak zwykle nie zauważasz. Za to koncentrujesz się na próbach obrażania innych ludzi myślących inaczej niż Ty, lub w ogóle myślących.

DSA
czwartek, 25 czerwca 2020, 20:11

F-22 w ubiegłym roku gotowość operacyjna na poziomie 49%. Najniższa ze wszystkich samolotów myśliwskich i wielozadaniowych USAF.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:19

Niuniu to ty biedaku nie dość ze nie masz argumentów to zwyczajnie zmyslasz. Wszystkich maszyn na stanie USAF jest 187 a te 123 jakbyś nei zauwazył sa w gotowosci bojowej w 5-ciu dywizjonach USAF. maszyny z Florydy zostały naprawione i wcielone do pozostałych dywizjonów,ale ci wyjasnię: Było 6 dywizjonów po 20 maszyn, rozwiązali jeden a pozostałe mają obecnei po 24 maszyny co tez masz jak byk napisane w artykule. Więc wez sobie liczydła i policz bo jak widzę z tabliczka mnożenia masz powazne problemy. Aha jak ciebie prawda Niuniu obraża to powinna robic to jak najczęsciej może wtedy zaczniesz w ogóle myslec, bo obecnie...

piątek, 26 czerwca 2020, 01:17

dejvidku, 6 x 20 120 an nie 123. Oj spalo sie na matematyce.

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 13:58

Widzisz żałosny trollu nawet artykułu nie byłes w stanie przeczytac wiec do roboty i uczyć się polskiego;)

sobota, 27 czerwca 2020, 01:52

Czyli twierdzisz ze 6 x 120 to nie 120 a 123? Wow!!! To ty nie czytales artykulu, bo smieje sie tutaj z ciebie ze bajki jakies wypisujesz :).

Komentator
czwartek, 25 czerwca 2020, 23:21

Davien, a pamiętasz jak przekonywaleś że w linii jest trzydzieści B1, a US Air Force podawała oficjalnie że sześć?

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 13:55

W linii komentatorku jest obecnie 62 B-1B z czego ok 40% w pełnej gotowosci bojowej, reszta w modernizacji, planowanych przegladach i naprawach wiec znowu zrobiłes z siebei...

gonić trolla, a fuj
czwartek, 25 czerwca 2020, 20:23

Oj trollu trollu, ty już się zatracasz w swoich kłamstwach. Dziwię się, że jeszcze ktoś z tobą dyskutuje.

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 13:56

Jak widac nikt z toba nie dyskutuje wiec co tu robisz poza zasmiecaniem ruski trollu.

gonić trolla, a fuj
piątek, 26 czerwca 2020, 20:32

Czyli na pewno szczera prawda!

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:19

dejvidek ma naprawde jakis problem z czytaniem ze zrozumieniem lub akceptowaniem faktow. W powyzszym artykule jak byk stoi, ze "Obecnie w jednostkach bojowych znajdują się 123 Raptory w najnowszych wersjach Block 30/35/40" plus "13 w pełnowartościowej wersji bojowej stanowi zapas". Zreszta jak widac, z dodawaniem tez ma problem, bo zsumujac wszystkie F-22 wymienione w artykule nie otrzymamy 189, tylko 187, poniewaz 123+31+16+17187. Poza tym, na oficjalnej stronie LM jest dokument pod tytulem "F-22 Fast Facts" datowany na czerwiec 2020 roku, wedlog ktorego to dokumentu, wyprudkowano 195 samolotow F-22, 186 maszyn oznaczonych w tym dokumencia jako "Production Aircraft", przez co rozumie sie maszyny seryjne oraz 9 samolotow oznaczonych jako "Test Aircraft", czyli maszyn testowych. No ale dejvidek uroil sobie, ze wyprodukowano 195, szesc sie rozbilo i wyszlo co wyszlo, dwa ekstra F-22 ktore nie istnieja. A to, ze dejvidek, przyparty do muru merytorycznymi danymi w postaci cytatow z podaniem zrodla, w akcie desperacji, frustracji i bezsilnosci spowodowanej brakiem wiedzy umozliwiajacej udzielenia merytorycznej odpowiedzi, zaczyna stosowac, jak to ujales "wycieczki osobiste", czyli zwyczajnie ublizac i obrazac, to standart, do ktorego trzeba sie niestety przyzwyczaic. Najlepszym sposobem na niego nie jest odplacanie mu sie tym samym, tylko zaginaniem go faktamiu, ktore powoduja, ze poziom jego frustracji wzrasta. Chociaz trzeba przyznac, ze czasami juz ciezko wytrzymac i zdarzy sie czlowiekowi znizyc do jego poziomu.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:14

Widzisz żałosny trollu ale wszystkich F-22 było 195 a rozbiło się 6 wiec jak widac sowiecka matematyka w pełnej krasie:) A gdzie sie podziały brakujace 2? To sobie poszukaj, moze sa w muzeum Bo widzisz te 187 to jest na stanei sił zbrojnych USA Aha Test Aircraft to prototypy a nie maszyny testowe. Choc jak widac dalej płaczesz i krzyczysz wniebogłosy jak twoje brednie trolliku obalaja:)

wypad
piątek, 26 czerwca 2020, 13:59

możesz stąd wy...ać bo już kurwa mam dość twojego ruskiego trolowania?!

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
piątek, 26 czerwca 2020, 01:26

dejvidku, trollu celebryto, nie dosc ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i dodawaniem, to jeszcze angielskiego jezyka nie znasz wcale. "Prototyp" w tlumaczeniu na jezyk angielski to "prototype". A teraz dejvidku, ekspercie od AIM-120 z 1973 roku, doucz sie, doczytaj i poogladaj jak wygladaly prptotypy F-22. Sugeruje tez, zapoznac siem za pomoca encyklopedii znaczenia terminu "prototyp".

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 13:57

Dziecko naprawde sprawdz sobie program ATF i skoncz kłamac o tych wymyslonych przez ciebie AIM-120 bo twoje skamlenie juz nawet zabawne nie jest:)

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:55

Czyli nie doczytales i nie douczyles sie co to prototyp. Prototypy by dwa, YF-22 o numerze seryjnym 87-700 i YF-22 o numerze seryjnym 87-701. A co z tym ATF?

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:50

No i co z tym programem ATF dejvidku? Doczytales definicje terminu "prototyp"? A prototypy byly dwa, oznaczone jako YF-22, o numerach seryjnych; 87-700 i 87-701. Znowu polegles.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:50

No i co z tym programem ATF dejvidku? Doczytales definicje terminu "prototyp"? A prototypy byly dwa, oznaczone jako YF-22, o numerach seryjnych; 87-700 i 87-701. Znowu polegles.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:42

dejvidku, ekspercie od AIM-120 z 1973 roku, przecież to już było ci cytowa praktycznie pod każdym artykułem w którym się udzielasz. Ale ty i tak się wypierasz i wypierać się będziesz. Twoje bajki można znaleźć na portalu Defence 24 pod artykułem "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe". Ale jak chcesz to masz znowu. Mozna to latwo znalezc na portalu Defence 24 pod artykulem "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe". jak chcesz to masz jeszzce raz. "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe". Cała dyskusja w tym temacie aby wszystko jasne było: " zenobii środa, 9 października 2019, 19:32 Z tym zakupem Phantomów to była afera, Po zakupie F-104 i ogromnej seri katastrof tych maszyn politycy zakupili Phantomy, które okazały sie duzo gorszymi maszynami od F-104, jedyną ich zaleta było to ze sie mniej rozbijały. Nie pisz prosze że lotnicy niemieccy byli z nich zadowoleni, bo nie byli. Davien czwartek, 10 października 2019, 00:35 Zenobii, dawno takich bajek nie czytałem:) I te Phantomy były w Niemczech uzywane aż do XXI wieku i piloci niemieccy byli z nich zadowoleni:) No ale jak zwykle masz pan zerową wiedzę. zenobii czwartek, 10 października 2019, 14:22 Przestań bredzić, zakup Pahantomów to czysto polityczna sprawa była . Oklazała się taką samą afera jak zakup F-104, owszem używali tych samotów bo co mieli zrobić, ale poszukaj i poczytaj wypowiedzi wojskowych na temat tej maszyny. Phantom miał dużo gorszy radiolokator od F-104, oraz gorsze z poczatku uzbrojenie, pierwsze niemieckie Phantomy(RF-4E) były nieuzbrojone, te w wersji uzbrojonej mogły przenosić żałosne uzbrojenie, oraz jak już wczesniej pisałem miały żałosny radiolokator. Dopiero w drugiej połowie lat 80 zaczeli je modernizowac aby jako tako to wygladało. Wskaż jednego pilota niemieckiego jaki był zadowolony z tych maszyn jakie nie miałyby szans w walce z naszymi Limami nie mówiac o Mig-21. Co z nimi zrobiłyby Mig-23 albo 29 to szkoda gadać. Przestań zatem się ośmieszać. Masz zerową wiedze szczegółach, nie masz pojecia jakich maszyn używała luftwaffe i potem bredzisz bez sensu. Davien piątek, 11 października 2019, 16:45 Taak, rozumiem że wg ciebie pociski AIM-7 Sparrow i nowsze wersje Sidewinderów były gorsze od Sidewinderów na F-104?? RF-4E panie Zenobii to wersje rozpoznawcze wiec nic dziwnego że nie były uzbrojone, wiesz w ogóle o czym piszesz?? A co do spotkań Phantomów z MiG-ami to rzez MiG-ów w Wietnamie i na Bliskim Wschodzie swiadczy ze zwyczajnie kłamiesz. I to tyle, z taz żałosnym osobnikiem jak pan panie zenobii dyskusja zwyczajnie nie ma sensu. poniedziałek, 14 października 2019, 18:12 "Luftwaffe zakupiła w 1973 roku w ramach programu Peace Rhine uproszczoną wersję Phantoma F-4F o mniejszej masie i słabszej stacji radiolokacyjnej APG-120 oraz pozbawioną możliwości tankowania w locie i wykorzystania pocisków AIM-7 Sparrow. " Davien wtorek, 15 października 2019, 01:42 No cóż, tu masz racje, nie mieli AIM-7 za to nowowczesne AIM-9L i AIM-120, co przy AIM-9B na F-104... A co do radarów to porównywanie AN/ASG-114 na Starfighterze do AN/APQ-120 świadczy wyłacznie że zenobii ma zerowa wiedze:) bryxx wtorek, 15 października 2019, 16:53 Ciekawe jaka ma wiedzę gość uzbrajajacy w 1972 roku niemieckie Phantomy w AIM-120 lub oraz twierdzący że radiolokator tychże maszyn to pełnoprawny AN/APQ-120."

Stirlitz
czwartek, 25 czerwca 2020, 09:44

Jakby nie liczyć to 123 F-22 to o 123 więcej niż Su-57, kiedy dodamy jeszcze F-35 i porównamy je z zerem Su-57 to robi się dramat. Jedyny seryjny Su-57 spadł zanim zdążyli go odebrać wojskowi ;) To matematyka z zakresu żłobka a może nawet wcześniej ;)

mobilny
czwartek, 25 czerwca 2020, 14:26

Co za bełkot....ale gdzie ty masz coś o su57....

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:20

Jak widac, dla ciebie to nawet matematyka na poziomie zlobka to zbyt wuysoki poziom :).

Dumny Obywatel RP
piątek, 26 czerwca 2020, 12:59

Ależ Was piecze, że Rosja się stacza, a świat idzie naprzód. Moskal zawsze był pół zwierzęciem.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
niedziela, 28 czerwca 2020, 01:17

Kolejny. A kogo i co piecze i na jakiej podstawie tak sadzisz? To was wyraznie cos piecze, bo artykul o F-22 a wy plujecie na Su-57.

Tomek
środa, 24 czerwca 2020, 23:33

Widzę komentarze przeciwko Obamie... a gdzie ocena prezydenta GW Busha jra, który zastał amerykę z wielomiliardową nadwyżką, a zostawił z 10 billionowym długiem? Obama mówicie - miętki był? a Bush widział w oczach Putina "demokratę", Trump też się uśmiecha i popiera, a polityka "pacific pivot" powstała właśnie za czasów Obamy czego beneficjentem jest Donald bo GW Bush nie widział nic złego w rosnącej potędze Chin (czego ten człowiek nie przespał to książkę by napisać można było)... Najgorsza prezydentura to właśnie Busha jra była... Obama znacznie mniej gadał, wykrzykiwał i wygrażał, prawie w ogóle nie tweetował a więcej robił... dla was to mięczak bo twardziej wg polaka to wygraża wszystkim dookoła....

biskup twojej parafii, czuwam!
środa, 24 czerwca 2020, 23:59

Obama? W historii Stanów Zjednoczonych to przykład klasyczny niemocy, bezradności dziadostwa, nędzy umysłu, pustki umysłu.

mobilny
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:09

.... rządy Trumpa to jest dopiero sukces Ameryki.... wydawało by się a co wyszło....guano made in USA....

biskup twojej parafii, czuwam!
środa, 24 czerwca 2020, 23:55

Obama? To spóźniony gość na przyjątko.! By nie powiedzieć ciota spod flagi tęczy! .

maxio33
czwartek, 25 czerwca 2020, 01:04

Typy dobre obydwa,ale biskupa racja

Ślązak
środa, 24 czerwca 2020, 16:41

Decyzja Obamy katastrofalna jak cała prezydentura, dziś F-22 to już historia,na dziś więcej tych F-15 EX, a docelowo nowy samolot

Gf
środa, 24 czerwca 2020, 20:14

Powiedz to Jurkowi Dudkowi, który marzy o spotkaniu z Obamą, widocznie informacje o tym dziwnym gościu czerpał z GWno Prawdy jąkałowej.

Ślązak
środa, 24 czerwca 2020, 20:50

Oj to się nasz Jurek nie popisał znajomością geopolityki, przykro mi

7plmb
środa, 24 czerwca 2020, 17:41

Obama to jeden z najgorszych prezydentów w historii USA."Miętki" do kwadratu.Totalne dno.

Danisz
środa, 24 czerwca 2020, 20:22

przypominam, że Obama został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych, a nie świata i jako prezydent USA dbał przede wszystkim o swój kraj - stąd pewnie dwie miażdżące wygrane w wyborach na ten urząd. łatwo jest dziś krytykować decyzję o skasowaniu produkcji F-22, ale przypominam, że zakończono ją w czasie wielkiego kryzysu finansowego, gdy zakup tak drogiego i wyrafinowanego sprzętu wydawał się być fanaberią wobec braku przeciwników, a z drugiej strony nawet tacy giganci jak Chrysler, General Motors i Ford stały na krawędzi bankructwa i padłyby bez pomocy państwa. PKB per capita Ameryki dopiero w 2013 r. był wyższy niż ten sprzed kryzysu - gdy twój dom zalewa powódź nie myślisz o konsoli do gier, nawet jeśli później będzie ci jej bardzo brakowało

bobi44
czwartek, 25 czerwca 2020, 09:52

Panie Danisz, "...dwie miażdżące wygrane w wyborach na ten urząd...) były spowodowane tym samym co nobel pokojowy - dziwną postawą białej części liberalno-lewicowych elit politycznych wolnego świata. piszę "białych" bo latynosi i azjaci już mają inną ocenę zjawiska

Rejtan
środa, 24 czerwca 2020, 21:02

Trump w pół roku zmusił do obnizenia ceny F35 o 15% i obniżenia kosztów uzytkowania o 20%. Dał prostą, biznesową propozycję : albo to i kupujemy wiecej samolotów, albo wracamy do F16Z lub F15X . Dało się? W przypadku F22 było jeszcze lepiej: miał naturalnego konkurenta F23 ( ponoć Northrop obiecywał cene nizszą o 20% ), a F15 był wtedy całkiem młodą konstrukcją ( 8 lat temu był jeszcze potencjalnie rozwojowy).

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:04

A USAF stwierdził ze ma to gdzies i chce wyłacznie maszyny V gen a nie F-15X czy F-16V i tyle. Podobnie US navy stwierdziła ze nei chce bawic sie w gierki Boeinga z przerabianiem SuperHorneta na maszyne stealth i co? Najnowszy bl III juz nie ma tak obnizonego RCS jak miał miec wg Boeinga( mniejsze od F-117)

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:41

Znowu piszesz bzdury dejvidku. Tak o Advenced Super Hornet pisze Boeing i zrodla ktore podam: "Boeing and Northrop Grumman self-funded a prototype of the Advanced Super Hornet. The prototype features a 50% reduction in frontal radar cross-section (RCS), conformal fuel tanks (CFT), and an enclosed weapons pod". Zrodla: Andrea Shalal-Esa. "Boeing aims to keep building F/A-18 jets through 2020". Fox Business. Archived from the original on 2 April 2015. Retrieved 1 April 2015, Boeing: Advanced Super Hornet makes its debut Archived 31 August 2013 at the Wayback Machine, Boeing to demo Super Hornet enhancements in summer Archived 10 September 2013 at the Wayback Machine Flightglobal.com, 9 April 2013 . I tutaj jest mowa dejvidku o ADvanced Super Hornet, ktorego RCS zostalo zredukowane 50% w stosunku do zwyklego Super Horneta. Samolotu, ze specjalnym zasobnikiem na uzbrojenie. Teraz dejvidku doczytaj sibie ile wynosi RCS Super Horneta, podziel to sobie przez dwa i zobacz ile ci wyjdzie. Ale za zadne skarby niewyjdzie to wartosc zblizona do RCS F-177. Mozesz posluzyc sie kalkulatorem.

czwartek, 25 czerwca 2020, 17:25

YF-23 przegrał konkurs z YF-22.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
piątek, 26 czerwca 2020, 01:27

Pomimo tego ze byl lepszy.

maxio33
czwartek, 25 czerwca 2020, 01:06

W sedno!

comet
środa, 24 czerwca 2020, 19:44

A w czym owa "miętkość" Obamy się objawiała? W tym, że nie dał się wciagnąć w kolejną kolonialną wojnę w Syrii? Chiny tylko na to czekały. A może w tym, że wykonał pivot na Pacyfik i uznał Chiny na głównego wroga USA? A może tym, że wypowiedział wojnę celną Chinom nakładając wysokie cła m.in na chińską stal czy opony. Chiny ogłosiły światu inicjatywę pasa i szlaku za Obamy w 2013r., bo wiedziały, że USA mają ich na celowniku i "po cichu" już się iść dalej nie da. Gdyby mogły dalej po cichu rozwijać swoją gospodarkę na pewno by to robiły jak przez ostatnie 40 lat. Niestety zorientowali się, że Obama ich nakrył. No więc gdzie ta "miętkość" Obamy? A może w tym, że nakazał pracę nad planem wojny z Chinami. Bartosiak pisał swoją pierwszą książkę za Obamy, bo w kręgach wojskowych szykowano się do wojny z Chinami, a nie Rosją.

Zbigniew
czwartek, 25 czerwca 2020, 00:21

Na szczęście Obama w czasie swej prezydentury mógł korzystać z cennych rad naszego Bronka Komorowskiego.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:36

I dzięki temu poznał tajniki gotowania bigosu !!!

środa, 24 czerwca 2020, 20:18

Reset z Rosją. Dał się kiwać Asadowi w Syrii. Jednostronna redukcja arsenału jądrowego. Dopuszczenie do zabicia ambasadora w Libii.

comet
środa, 24 czerwca 2020, 21:54

1) Rosja jako taka w najmniejszym stopniu nie zagraża USA. Co więcej może być bardzo pożyteczna. Reset z Rosją jest zawsze kartą braną pod uwagę w rozgrywce z Chinami 2) Trzymanie się z dala od Syrii to bardzo mądry ruch. A co może miał zaangażować zasoby USA w kojejnej po Afganistanie i Iraku trzecirzędnej wojnie kolonialnej. W Pekinie skakaliby ze szczęścia gdy kasa USA poszłą nie na lotniskowce, ale na gonitwy za jakimiś psycholami po pustyni. 3) Zabicie ambasadora - słabe wizerunkowo, ale bez znaczenia strategicznego. Na awanturze libijskiej USA mogły tylko stracić. Jeszcze raz główny cel to Chiny. Należy przy tym pamiętać, że Obama został prezydentem w styczniu 2009 roku, a pod koniec 2008 (jeszcze za Busha) upadł Lehman Brothers i zaczął się kryzys finansowy. Szczupłe siły USA należało oszczędzać.

czwartek, 25 czerwca 2020, 18:22

Amerykanie i tak byli w Syrii. Myśliwce latały, Bombowce pełniły dyżury...

czwartek, 25 czerwca 2020, 17:49

Przywódca światowego mocarstwa powinien się wykazać długowzrocznością a tymczasem uległ urokowi Putina. Reset i rezygnacja z tarczy antyrakietowej śmiesznie wygląda w kontekście napaści na Ukrainę w czasie której zestrzelono pasazerski samolot w cywilami z krajów nie zaangażowanych w konflikt. W Syrii najpierw Obama ustanawiał nieprzekraczalne czerwone linie, by potem tylko pogrozić palcem rozzuchwalając Tyrana. Pozwolił Putinowi przejąc inicjatywę - i jakoby nakłonić Asada do oddania Broni "C", przez co to Putin wyszedł z tej politycznej potyczki zwycięsko. Niedługo później Asad znowu gazował cywili.... Putin widząc niezdecydowanie Obamy który i chciałby i boi się walczyć z daesh, wysłał tam swoj kontyngent, znowu wychodząc na wyzwoliciela. Dodał bym jeszcze program kosmiczny: przedwczesna rezygnacja z wachadłowców, które co prawda były drogie, ale zapewniały stanom niezależność. Do tej pory niezależność dla amerykanów była kluczowa. Słabo to wygląda jak na przywódcę swiatowego mocarstwa.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 24 czerwca 2020, 17:40

F-15 EX będzie dużoo a prędko w nowy samolot się nie wpakują szczegulnie że nowe nie znaczy lepsze.

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 20:19

F-15X/X powstaje w dwóch egzemplqarzach z opcia na 6 kolejnych, istotnie duzo. W planach było zamówienie 144 sztuk wyłacznie dla lotnictwa Gwardii Narodowej za stare F-15C. A następca F-15 i F-18E powstaje w dwóch programach maszyn 6 gen. i ma wejśc do słuzby koło 2035r.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 24 czerwca 2020, 22:23

Pożyjemy zobaczymy. Mogę się założyć że F-15 X/EX zastąpią wszystkie F-15C/D zanim 6 generacja się w ogóle pojawi.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:21

Nie zastapia bo USAF ich w ogóle nei chce:) Ale popatrzmy jak to wyglądało od początku: miały być 232maszyny, potem nagle spadło do 144 i tylko dla ANG a obecnie mówi sie o zaledwie dwóch i opcji na 6 dalszych a Boeing zaczyna desperacko szukac klientów zagranicznych .

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:52

Tak jest ale według ciebie !! bo nawet nie twojego raczej duchowego pracodawcy firmy LM bo wątpię żeby płacili za pisanie bzdur.

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:07

No popatrz a nawet na def 24 było o tym ze Boeing szuka kupca na F-15X za granicą bo w Stanach nikt go nei chce:) ale jak widac dalej dla ciebie to zbyt trudne do zrozumienia:)

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
sobota, 27 czerwca 2020, 02:27

Davien ja wiem swoje a ty czytasz bajki ot taka różnica.

:))
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:48

F 15 EX to mogą być maszyny testowe...

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:08

F-15EX to dwuosobowa wersja F-15X z zachowanymi czesciowymi możliwosciami uderzeniowymi których F-15X jest całkowicie pozbawiony. To nie są maszyny testowe.

MobilnyPL
środa, 24 czerwca 2020, 16:19

.... czyżby ktoś w dużo tańszy F-35 nie wierzył? A może wie że ten jest dużo gorszy? A może ktoś boi się chińskich wynalazków? Sorry Davien ale to co piszesz nie hu ma się do tego co robią twoi ziomale a liczą się czyny bo wiesz że papier wszystko przyjmnie. Tak więc sorry memory troll jesteś....

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 20:20

Mobilku, a od kiedy to F-35 miał zastepowac F-15??? Ale jak widac taki prymitywny troll jak ty i tak nic nie zrozumie:)

mobilny
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:19

....prymitywie jeden....pisze tylko że pitolocie że F-35 jest dobry na wszystko....wg ciebie ekspercie zakłamany na rosyjskie i chińskie maszyny wystarczy każdy zachodni samolot 4 generacji a tu takie rewelacje....więc to ty przestań trollowac....

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:22

Widzisz prymitywny trollu jak cię prawda zabolała:)) Ale to pzreciez wy wypisujecie te brednie że F-35 ma zastepowac wszystko wieć lecz sie z tego rozdwojenia jazni:))

Krzysiek
środa, 24 czerwca 2020, 16:53

To są dwa różne samoloty, to tak samo jak porównywać LaFerrari do Maybacha. Który jest lepszy ?

mobilny
środa, 24 czerwca 2020, 18:56

Wróbelki ćwierkały że F-35 jest naj pod każdym wzgledem wystarczy poczytać Daviena.....

Wania
czwartek, 25 czerwca 2020, 10:59

F-35 jest naj w stosunku do rosyjskiej techniki. Produkują go w ilości 120 sztuk rocznie. Rosjanie nie są w stanie wyprodukować jednej sztuki czegoś co choć w oczach rosyjskiej propagandy zbliży się do tego samolotu. O tej jednej niedoróbce, która spadła po półgodzinnym locie nie ma co wspominać.

czwartek, 25 czerwca 2020, 01:10

Tak naprawde starozytni mówili ze 35 handel-zabawka a 15 nie na nasze ,ale sprawniejsza... A ferr czy may toczy ich kraj:P

Gnom
środa, 24 czerwca 2020, 20:44

Pod każdym? Czy to znaczy że naj-gorszy również?

Danisz
środa, 24 czerwca 2020, 20:23

za to twoje wpisy to zero merytorycznej treści, za to tona bezmyślnego trollowania

mobilny
środa, 24 czerwca 2020, 23:37

Tell me Why? Ja nie mam problemu z niczym ale.... Z tego co ja tu czytam głównie od trolla Daviena to na rosyjskie i chińskie maszyny wystarczą F-16 Hornety a już na pewno F-15. Wciska się kit że F-35 to maszyna i tu uważaj.....w pełni maszyna wielozadaniowa czytaj do wszystkiego. A tu Amerykanie chcą koniecznie więcej mega super drogich F-22. Więc pytam się kto kogo w hu robi....? I o jakiej merytorycznej rozmowie ty do mnie mówisz? Liczą się fakty nie pitolenie....

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:24

Mobilku to ze trollujesz i t prymitywnie to widać na kilometr ale fakt ze tak to pokazujesz... A F-35 jest maszyna w pełni wielozadaniowa i twoje załosne wrzaski tego nei zmienia. Aha F-22 jest lepszy od F-35 jakbys tego pzrez te kilkanascie lat nei zauwazył.

piątek, 26 czerwca 2020, 01:31

To F-35 jest w sluzbie od kilkunastu lat? Moze od 1973 roku, jak te twoje AIM-120?

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:10

F-35 pierwszy lot w 2006r wiec lataja od kilkunastu lat a F-22 sa w słuzbie od kilkunastu lat więc jak widac znowu masz halucynacje tchórzu.

sobota, 27 czerwca 2020, 01:28

Znowu nie zrozumiales pytania, wiec powtorze. F-35 sa w sluzbie od kilkunastu lat? Rozumiesz czym jest oblot protypu / pierszy lot od sluzby? A co do mojego komentarza ma F-22, to pewnie twoj prowadzacy pojecia nie ma.

AXE
czwartek, 25 czerwca 2020, 11:45

Jest mała różnica między samolotami przewagi powietrznej (F-22), a takimi które mają przełamywać obronę powietrzną przeciwnika (F-35).

mobilny
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:22

....to teraz wytłumacz mi proszę po kiego nam F-35 w chwili kiedy FR ma nas w swym zasięgu a my jesteśmy pozbawieni opl i artylerii dalekiego zasięgu....i napisz mi proszę co będziemy przełamywać....

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:26

Wam trollu po nic bo nikt F-35 Rosji nei sprzeda a nam w Polsce po to by wasze Su i MiG-i siedziały po swojej stronie granicy i zapitego nosa nei wychylały.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
czwartek, 25 czerwca 2020, 05:57

Bo z dejvidkiem, ekspertem od AIM-120 z 1973 roku juz tak jest. Kiedy trzeba zdyskredytowac S-400, Su-35, Su-30, to wypisuje, ze F-16 wystarcza. Ale kiedy dejvidek chce juz zareklamowac F-35, to wypisuje, ze do przelamania tych wlasnie S-400 niezbedny jest juz F-35, bo w tym przypadku F-16 juz sobie nie poradzi. dejvidek, pilotowal wszystkie maszyny (w grze komputerowej trzeba podkreslic), poczawszy od F-22/35- F-15/16/18, B-2 po SU-35, MiG-35, Tu-160, konczac na J-20 i J-31, siedzial za plecami operatorow S-400 w Syrii i dowodil "boomerami" klasy Ohio i Borejami, strzelal pociskami AIM-120 z 1973 roku z pokladow "tankowcow napedzanych kotlami opalanymi oparami benzyny", konstruowal Miedzynarodowa Stacje Kosmiczna i pracowal jako ekspert w hutach tytanu wszytko wie. Taki to z niego "omnibus". Moze ten "omnibus" by zadzwonil zeby zrobili specjalnie dla niego prezentacje, na "ostra" aminucje, F-35-16 kontra Su-35/30, oraz S-400 kontra F-35/16. By nam opisal jak to jest w realu.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:28

Widzisz trollu jak kłameisz:0 Ale ok, udowodnij gdzie napisałem ze na S-400 wystarcza F-16?? Nawet nie doczytałes ze uwazam Su-35 za maszynę lepsza od F-16 ale jak zwykle musisz pluc jadem i wypisywac stek prymitywnych kłamstw. No ale mamy wolność słowa i takie ruskei... jak ty tez moga tu swoje brednei wypisywac.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
piątek, 26 czerwca 2020, 01:34

To ty juz dejvidku nie kontrolujesz tego co tutaj wypisujesz? W sumie to sie nie dziwie, duzo musisz miec tych karteczek do przepisywania, tematow do obskoczenia. Ale dejvidku, ty przeciez ciagle tutaj wypisujesz, ze izraelskie F-16 lataja nad Syria, robia co chca a S-400 sa bezsilne. A kto to jest "ruskei"?

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:11

No i jak obalono twoje kłamstwa to od razu płacz i wrzask:)) Byle tak dalej posmiejemy się z ciebie:)

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 01:39

dejvidku, ale to z ciebie sie wszyscy smieja. Ale ty jestes za gl.pi zeby to zrozumiec.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:26

Juz ci pisano. Obalic sobie mozesz flaszke kaszki manny. Ty nigdy jeszcze niczego nikomu tutaj nie udowodniles. A jak narazie, to twoje klamstwa sa obalane nagminnie, jak to ktore ci zacytowano a ktorego tak bardzo sie wypierasz, czyli slynne AIM-120 z 1973 roku, kotly na opary benzyny, referendum w Polsce o prezystapieniu Polski do NATO, lopatki turbin widziane od strony wlotu powietrza, nieistniejace F-15AE, teraz dochodz jeszcze twoje bajki o J-20 jako kopi MiGa-1.44 i reszta bajek ktore przytoczyla nize odoba podpisana jako "Komentator".

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 20:21

I jakbys w ogóle znał j. polski mobilku to byś przeczytał ze F-35 nigdy nie miał zastepować F-15:)) Ale nawet ci sie uczyc nie chciało:)

mobilny
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:24

.... chłopie co ty piszesz?....gdzie ja to napisałem proszę wskaż....lub shut up....nie trolluj....nie wypisuj głupot....

Stacjonarny
środa, 24 czerwca 2020, 20:19

Davien nic takiego nie pisał.

Komentator
czwartek, 25 czerwca 2020, 23:43

Davien to jednak napisał. Podobnie jak napisał że górnopłat z płatem trapezowym i usterzeniem płytowym to kopia średniopłata ze skrzydłem delta i klasycznymi statecznikami pionowymi ze sterami kierunku. Davien pisał też że z Archipelagu Spratly bliżej jest do Korei niż do Chin. Pisał też że amerykańskie radary stacjonarne pracujące w paśmie X są w stanie wykryć śmigłowiec lecący na pułapie 30 m z dystansu 500 km. Nawet nie chce mi się pisać co jeszcze napisał Davien. Czyżbyś twierdził że ten śmieszek z którego śmieją się na tym forum i wypisujący te bzdury, to nie prawdziwy Davien? To który jest ten prawdziwy?

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:14

Komentator kłameisz jak zawsze ale sam chciałes:) Pisałem ze J-20 jest prawie kopią MiG-1.44 i ze powstał na podstawie jego planów wiec pierwsza wpadka trollu, pisałem ogólnie o kilku państwach w kontekście Spratly więc znowu kłamiesz, zacytuj gdzie pisałem coś o wykrywaniu śmigłowca z 500km przez radary naziemne, czas start:) Jak widać jedyne co potrafisz to zmyslac i robic z siebie zwykłego pozytecznego.... Rosji.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:21

dejvidku, ale tobie jak sie nawet wklei dowody w postaci cytatow twoich wypowiedzi, jak to ma miejsce tutaj w komentarzach z cytatmi twoich bredni o AIM-120 z 1973 roku, to i tak twierdzisz, ze to nie ty. Zlapany za reke twierdzisz, ze to nie twoja reka. A to, ze J-20 to kopia MiG-1.44 twierdziles nie raz. Jak bedzie mi sie chcialo to poszukam i zacytuje.

Lasek od rudego lasek
środa, 24 czerwca 2020, 20:18

Powiedz to Izraelczykom, że się źle bawią w Syrii. Wasze pitolenie o F-35 przypomina typową dezinformację, do której wielu na tym forum zostali fachowo przygotowanych.

idiotów nie sieją oni sami się rodzą
czwartek, 25 czerwca 2020, 20:25

Jakie to prwadziwe.

tak tylko
środa, 24 czerwca 2020, 20:52

Zostało. Odmiany i jeszcze raz odmiany.

:))
środa, 24 czerwca 2020, 16:03

Chyba szykuje się nowy myśliwiec :) F22 i lub coś innego. Na razie wszyscy gonią F22 i F 35 ... Ciekaw jestem kiedy nową zabawkę pokażą i doprowadzą do płaczu i podziwu inżynierów z Europy, Chin i Rosji ...

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 20:22

Sa dwa programy maszyn gen 6 jeden dla USAF i drugi dla US Navy. Nowe maszyny maja wejść do słuzby koło 2035r zastepując własnei F-15

mobilny
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:25

....buahahahhahahhahhahaha.... Kurka dzieciaku....F-35 nie jest jeszcze w pełni dojrzałą konstrukcją....a 7gen w 2050 najpóźniej....

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:15

A gdzie załosny ruski najmito pisałem cos o 7 gen?? Ech ze też taki coś w Olgino do komputera dopóscili.

Meteor
środa, 24 czerwca 2020, 17:33

Prawdopodobnie już taka zabawka jest

z pierwszej reki
środa, 24 czerwca 2020, 20:54

jest juz wycofywana , a wchodzi 7gen

eghthth
środa, 24 czerwca 2020, 16:03

66 miliardów dolarów.......urodziło niecałe dwie setki maszyn.........

:))
czwartek, 25 czerwca 2020, 13:39

i wiele projektów, których nie wiemy.

Niuniu
środa, 24 czerwca 2020, 15:57

Może zamiast przy okazji tego tekst pisać o rosyjskich samolotach skupmy się na F22. Również wycieczki Kolegów na temat wad lub zalet Prezydenta Obamy są troszkę dziwne. To nie Obama jest posądzany o wspólne knucie z Putinem i sympatie pro rosyjskie. To akurat faworyt Kolegów Trump ma tego typu zarzuty. No i kompetencje do wystawiania laurek przywódcą USA Koledzy mają raczej niewielki. Może warto przypomnieć, że program F22 został zatrzymany bo był wyjatkowo drogi a w zamian miał być rozwijany program F35. I to ten samolot miał być remedium na wszelkie potrzeby USA. A, że nie wychodzi to już nie wina Obamy. Opisując próby zwiększenia ilości bojowych F22 nie piszecie dla czego to się robi. A robi się to nie dla tego , że to taki świetny samolot tylko dla tego, że F35 jest taki kiepski. No i może dla tego, że sporo tych fantastycznych f22 utopiono w zeszłym roku podczas ulewnego deszczu ma Florydzie. A te które nie zostały utopione są sprawne na poziomie 52-62%. Czyli z obecnych 123 bojowych F22 lata jakieś 72-74 maszyny. Jeśli proponowane zmiany zostaną zrealizowane a do tego szkolenie pilotów będzie trwało o połowę krócej to obawiam się, że za kilka lat liczba dostępnych F22 znacznie się zmniejszy.

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 20:27

Niuniu, po pierwsze F-35 jest oddzielnym zupełnie programem od F-22 mającym zastapic docelowo inne maszyny więc znowu kłamiesz. Gotowośc bojowa F-22 wynosi jakeis 54-60% co ze 189gotowych maszyn daje ok setki. Żadne F-22 nie zostały zniszczone na Florydzie, uszkodzone naprawiono i trafiły z powrotem do słuzby. A juz twoje bajki o F-35 wyaznie pokazuja ze nadajesz prosto z ul Sawuszkina:)

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
czwartek, 25 czerwca 2020, 05:10

Zrozumiales dejvidku o czym mowa? Mowa o tak zwanych "combat coded" F-22. Taki ekspert od AIM-120 z 1973 roku powinie wiedziec co termin "combata coded" oznacza. Niestety popelniono straszny blad zaprzestajac produkcji F-22, bo zapewne przy zstosowaniu najnowszych technologii, zwlaszcza w aspekcie powlok RAM, jego eksploatacja byla by dzisiaj tansza i mniej klopotliwa. Eksploatowane F-15C zaraz beda mialy 40 lat i zaczynaja sie powoli sypac ze starosci, ostatnio jak bylo opisywane na portalu Defence 24, F-15C ulegl katastrofie. F-35 do zastapienia F-15C i F-22 sie nie nadaja (zreszta ich nigdy nie mialy zastapic), wiec taka decyzja nie dziwi. A na oficjalnej stronie LM jest dokument pod tytulem "F-22 Fast Facts" datowany na czerwiec 2020 roku, wedlog ktorego to dokumentu, wyprudkowano 195 samolotow F-22, 186 maszyn oznaczonych w tym dokumencia jako "Production Aircraft", przez co rozumie sie maszyny seryjne oraz 9 samolotow oznaczonych jako "Test Aircraft", czyli maszyn testowych. I na koniec, nie manipuluj dejvidku. R-ciu pisal o 187 a nie o 189 F-22, a ty wypisywales, ze wszystkie seryjne F-22 sa gotowe do walki (cobat coded).

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:39

Jak widać dalej wypisujesz te swoje brednie ale nie mam zamiaru karmić ruskiego trolla, sam padnie:)

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
piątek, 26 czerwca 2020, 01:56

dejvidku, ekspercie od AIM-120 z 1973 roku, przecież to już było ci cytowane praktycznie pod każdym artykułem w którym się udzielasz. Ale ty i tak się wypierasz i wypierać się będziesz. Twoje bajki można znaleźć na portalu Defence 24 pod artykułem "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe". Ale jak chcesz to masz znowu. Mozna to latwo znalezc na portalu Defence 24 pod artykulem "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe". jak chcesz to masz jeszzce raz. "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe". Cała dyskusja w tym temacie aby wszystko jasne było: " zenobii środa, 9 października 2019, 19:32 Z tym zakupem Phantomów to była afera, Po zakupie F-104 i ogromnej seri katastrof tych maszyn politycy zakupili Phantomy, które okazały sie duzo gorszymi maszynami od F-104, jedyną ich zaleta było to ze sie mniej rozbijały. Nie pisz prosze że lotnicy niemieccy byli z nich zadowoleni, bo nie byli. Davien czwartek, 10 października 2019, 00:35 Zenobii, dawno takich bajek nie czytałem:) I te Phantomy były w Niemczech uzywane aż do XXI wieku i piloci niemieccy byli z nich zadowoleni:) No ale jak zwykle masz pan zerową wiedzę. zenobii czwartek, 10 października 2019, 14:22 Przestań bredzić, zakup Pahantomów to czysto polityczna sprawa była . Oklazała się taką samą afera jak zakup F-104, owszem używali tych samotów bo co mieli zrobić, ale poszukaj i poczytaj wypowiedzi wojskowych na temat tej maszyny. Phantom miał dużo gorszy radiolokator od F-104, oraz gorsze z poczatku uzbrojenie, pierwsze niemieckie Phantomy(RF-4E) były nieuzbrojone, te w wersji uzbrojonej mogły przenosić żałosne uzbrojenie, oraz jak już wczesniej pisałem miały żałosny radiolokator. Dopiero w drugiej połowie lat 80 zaczeli je modernizowac aby jako tako to wygladało. Wskaż jednego pilota niemieckiego jaki był zadowolony z tych maszyn jakie nie miałyby szans w walce z naszymi Limami nie mówiac o Mig-21. Co z nimi zrobiłyby Mig-23 albo 29 to szkoda gadać. Przestań zatem się ośmieszać. Masz zerową wiedze szczegółach, nie masz pojecia jakich maszyn używała luftwaffe i potem bredzisz bez sensu. Davien piątek, 11 października 2019, 16:45 Taak, rozumiem że wg ciebie pociski AIM-7 Sparrow i nowsze wersje Sidewinderów były gorsze od Sidewinderów na F-104?? RF-4E panie Zenobii to wersje rozpoznawcze wiec nic dziwnego że nie były uzbrojone, wiesz w ogóle o czym piszesz?? A co do spotkań Phantomów z MiG-ami to rzez MiG-ów w Wietnamie i na Bliskim Wschodzie swiadczy ze zwyczajnie kłamiesz. I to tyle, z taz żałosnym osobnikiem jak pan panie zenobii dyskusja zwyczajnie nie ma sensu. poniedziałek, 14 października 2019, 18:12 "Luftwaffe zakupiła w 1973 roku w ramach programu Peace Rhine uproszczoną wersję Phantoma F-4F o mniejszej masie i słabszej stacji radiolokacyjnej APG-120 oraz pozbawioną możliwości tankowania w locie i wykorzystania pocisków AIM-7 Sparrow. " Davien wtorek, 15 października 2019, 01:42 No cóż, tu masz racje, nie mieli AIM-7 za to nowowczesne AIM-9L i AIM-120, co przy AIM-9B na F-104... A co do radarów to porównywanie AN/ASG-114 na Starfighterze do AN/APQ-120 świadczy wyłacznie że zenobii ma zerowa wiedze:) bryxx wtorek, 15 października 2019, 16:53 Ciekawe jaka ma wiedzę gość uzbrajajacy w 1972 roku niemieckie Phantomy w AIM-120 lub oraz twierdzący że radiolokator tychże maszyn to pełnoprawny AN/APQ-120."

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:19

Noi znwou udowodniłes ze jedynie ty i bryxx wymisliliscie sobie te AIM-120 i to do tego w 1972r. Ech funku coraz gorzej z toba.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:16

Krecisz davidku, z miernym skutkiem. Dyskusja zaczela sie od 1973 roku. O to fragment dyskusji od ktorej sie ona zaczela. Cytuje: poniedziałek, 14 października 2019, 18:12 "Luftwaffe zakupiła w 1973 roku w ramach programu Peace Rhine uproszczoną wersję Phantoma F-4F o mniejszej masie i słabszej stacji radiolokacyjnej APG-120 oraz pozbawioną możliwości tankowania w locie i wykorzystania pocisków AIM-7 Sparrow. " Davien wtorek, 15 października 2019, 01:42 No cóż, tu masz racje, nie mieli AIM-7 za to nowowczesne AIM-9L i AIM-120, co przy AIM-9B na F-104... A co do radarów to porównywanie AN/ASG-114 na Starfighterze do AN/APQ-120 świadczy wyłacznie że zenobii ma zerowa wiedze:)". A wiec mowa byla o 1973 roku. A w 1973 roku mieli F-4F. Cytuje: "The German Air Force (Luftwaffe) initially ordered the reconnaissance RF-4E in 1969, receiving a total of 88 aircraft from January 1971. In 1982, the initially unarmed RF-4Es were given a secondary ground attack capability; these aircraft were retired in 1994. In 1973, under the "Peace Rhine" program, the Luftwaffe purchased the F-4F (a lightened and simplified version of the F-4E) which was upgraded in the mid-1980s.". Zrodlo: "German air force to bid 'Pharewell' to last F-4Fs" Archived 30 June 2013 at the Wayback Machine. Flightglobal.com, 26 June 2013". Jak widac dowody sa niepodwazalne.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:16

dejvidku, ekspercie od AIM-120 z 1973 roku, przecież to już było ci cytowa praktycznie pod każdym artykułem w którym się udzielasz. Ale ty i tak się wypierasz i wypierać się będziesz. Twoje bajki można znaleźć na portalu Defence 24 pod artykułem "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe". Ale jak chcesz to masz znowu. Mozna to latwo znalezc na portalu Defence 24 pod artykulem "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe". jak chcesz to masz jeszzce raz. "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe". Cała dyskusja w tym temacie aby wszystko jasne było: " zenobii środa, 9 października 2019, 19:32 Z tym zakupem Phantomów to była afera, Po zakupie F-104 i ogromnej seri katastrof tych maszyn politycy zakupili Phantomy, które okazały sie duzo gorszymi maszynami od F-104, jedyną ich zaleta było to ze sie mniej rozbijały. Nie pisz prosze że lotnicy niemieccy byli z nich zadowoleni, bo nie byli. Davien czwartek, 10 października 2019, 00:35 Zenobii, dawno takich bajek nie czytałem:) I te Phantomy były w Niemczech uzywane aż do XXI wieku i piloci niemieccy byli z nich zadowoleni:) No ale jak zwykle masz pan zerową wiedzę. zenobii czwartek, 10 października 2019, 14:22 Przestań bredzić, zakup Pahantomów to czysto polityczna sprawa była . Oklazała się taką samą afera jak zakup F-104, owszem używali tych samotów bo co mieli zrobić, ale poszukaj i poczytaj wypowiedzi wojskowych na temat tej maszyny. Phantom miał dużo gorszy radiolokator od F-104, oraz gorsze z poczatku uzbrojenie, pierwsze niemieckie Phantomy(RF-4E) były nieuzbrojone, te w wersji uzbrojonej mogły przenosić żałosne uzbrojenie, oraz jak już wczesniej pisałem miały żałosny radiolokator. Dopiero w drugiej połowie lat 80 zaczeli je modernizowac aby jako tako to wygladało. Wskaż jednego pilota niemieckiego jaki był zadowolony z tych maszyn jakie nie miałyby szans w walce z naszymi Limami nie mówiac o Mig-21. Co z nimi zrobiłyby Mig-23 albo 29 to szkoda gadać. Przestań zatem się ośmieszać. Masz zerową wiedze szczegółach, nie masz pojecia jakich maszyn używała luftwaffe i potem bredzisz bez sensu. Davien piątek, 11 października 2019, 16:45 Taak, rozumiem że wg ciebie pociski AIM-7 Sparrow i nowsze wersje Sidewinderów były gorsze od Sidewinderów na F-104?? RF-4E panie Zenobii to wersje rozpoznawcze wiec nic dziwnego że nie były uzbrojone, wiesz w ogóle o czym piszesz?? A co do spotkań Phantomów z MiG-ami to rzez MiG-ów w Wietnamie i na Bliskim Wschodzie swiadczy ze zwyczajnie kłamiesz. I to tyle, z taz żałosnym osobnikiem jak pan panie zenobii dyskusja zwyczajnie nie ma sensu. poniedziałek, 14 października 2019, 18:12 "Luftwaffe zakupiła w 1973 roku w ramach programu Peace Rhine uproszczoną wersję Phantoma F-4F o mniejszej masie i słabszej stacji radiolokacyjnej APG-120 oraz pozbawioną możliwości tankowania w locie i wykorzystania pocisków AIM-7 Sparrow. " Davien wtorek, 15 października 2019, 01:42 No cóż, tu masz racje, nie mieli AIM-7 za to nowowczesne AIM-9L i AIM-120, co przy AIM-9B na F-104... A co do radarów to porównywanie AN/ASG-114 na Starfighterze do AN/APQ-120 świadczy wyłacznie że zenobii ma zerowa wiedze:) bryxx wtorek, 15 października 2019, 16:53 Ciekawe jaka ma wiedzę gość uzbrajajacy w 1972 roku niemieckie Phantomy w AIM-120 lub oraz twierdzący że radiolokator tychże maszyn to pełnoprawny AN/APQ-120."

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:15

Davidku, juz nie krec, mowa o 1973 roku, bo o 1973 zaczela sie dyskusja. Twierdzisz ze, nie mieli oni wtedy F-4E. To dobiero. To cos ci zacytuje. "The German Air Force (Luftwaffe) initially ordered the reconnaissance RF-4E in 1969, receiving a total of 88 aircraft from January 1971. In 1982, the initially unarmed RF-4Es were given a secondary ground attack capability; these aircraft were retired in 1994. In 1973, under the "Peace Rhine" program, the Luftwaffe purchased the F-4F (a lightened and simplified version of the F-4E) which was upgraded in the mid-1980s.". Zrodlo: "German air force to bid 'Pharewell' to last F-4Fs" Archived 30 June 2013 at the Wayback Machine. Flightglobal.com, 26 June 2013. Znowu polegles.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
czwartek, 25 czerwca 2020, 05:08

dejvidku, ty masz naprawde jakis problem z czytaniem ze zrozumieniem lub akceptowaniem faktow. W powyzszym artykule jak byk stoi, ze "Obecnie w jednostkach bojowych znajdują się 123 Raptory w najnowszych wersjach Block 30/35/40" plus "13 w pełnowartościowej wersji bojowej stanowi zapas". Zreszta jak widac, z dodawaniem tez masz problem, bo zsumujac wszystkie F-22 wymienione w artykule nie otrzymamy 189, tylko 187, poniewaz 123+31+16+17187. Poza tym dejvidku, na oficjalnej stronie LM jest dokument pod tytulem "F-22 Fast Facts" datowany na czerwiec 2020 roku, wedlog ktorego to dokumentu, wyprudkowano 195 samolotow F-22, 186 maszyn oznaczonych w tym dokumencia jako "Production Aircraft", przez co rozumie sie maszyny seryjne oraz 9 samolotow oznaczonych jako "Test Aircraft", czyli maszyn testowych. No ale ty sobie uroiles dejvidku, ze wyprodukowano 195, szesc sie rozbilo i wyszlo co wyszlo, dwa ekstra F-22 ktore nie istnieja. No ale zapomnialem, ty widziales nieistniejace F-15AE i uzbrajales F-4F Luftwaffe w pociski AIM-120 i AIM-9L w 1973 roku. Doucz sie, zanim nazwiesz kogos klamca.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:42

Żałosny trollu naucz się liczyc: ile jest 186 dodac 9?? Jak to sobie podliczysz to coś pisz a teraz zwyczajnie zamknij kłamliwą... i nie pluj jadem. a kłamca , do tego z urojeniami sam jesteś ale w tym stanie umysłu zząrtego rusofilia i tak nie zrozumiesz.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
piątek, 26 czerwca 2020, 02:10

Widze dejvidku, ze tracisz nad soba kontrole. W sumie to nie dziwie sie. Najwyrazniej nie potrafisz zrozumiec, ze ja komentuje powyzszy artykul pod tytulem "Wiecej F-22 w linii". A komentujac powyzszy artykul, odnosze sie danych w nim zawartych, gdyz uwazam, ze sa to dane wiarygodne, zweryfikowane przez autora. dejvidku, ja nie mam problemu z dodawaniem, najwyrazniej ty masz. Wez sobie kalkurator, przeczytaj jeszcze raz powyzszy artykul, ale bardzo wolno, i pododawaj sobie tym kalkulatorem wszystkie wypisane tam cyferki. I zobacz ile ci wyjdzie, ale na pewno nie jest to 195. Ale zeby bylo latwiej, to troche pomoge, 123+31+16+17 187. Takich cyferem tam musisz szukac. No i dejvidku, w swoim akcie bezsilnosci znowu obrazasz, twierdzisz, ze cie zacytuje "z urojeniami sam jesteś ale w tym stanie umysłu zząrtego rusofilia". (Sadzac po bledach i belkocie naprawde nerwy musza ci puszczac). Wiec udowodnij mi "rusofilie", zacytuj gdzie w powyzszym komentarzu zachwalam rosyjskie samolotu a gdzie krytukuje amerykanskie. Czas start!!! Nie chce cie obrazac, ale jaki ty musisz miec stan umyslu, skoro wypisywales o AIM-120 z 1973 roku?

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:21

Jak widac rusofilia naprawdę pozbawiła cie już mózgu ale jakim ... musisz byc by ciagle robic z siebie błazna tym wypisywaneim swoich urojeń o AIM120 jak udowodniłes powyżej razem z bryxxem:)

sobota, 27 czerwca 2020, 10:40

"poniedziałek, 14 października 2019, 18:12 "Luftwaffe zakupiła w 1973 roku w ramach programu Peace Rhine uproszczoną wersję Phantoma F-4F o mniejszej masie i słabszej stacji radiolokacyjnej APG-120 oraz pozbawioną możliwości tankowania w locie i wykorzystania pocisków AIM-7 Sparrow. " Davien wtorek, 15 października 2019, 01:42 No cóż, tu masz racje, nie mieli AIM-7 za to nowowczesne AIM-9L i AIM-120, co przy AIM-9B na F-104... A co do radarów to porównywanie AN/ASG-114 na Starfighterze do AN/APQ-120 świadczy wyłacznie że zenobii ma zerowa wiedze:) bryxx wtorek, 15 października 2019, 16:53 Ciekawe jaka ma wiedzę gość uzbrajajacy w 1972 roku niemieckie Phantomy w AIM-120 lub oraz twierdzący że radiolokator tychże maszyn to pełnoprawny AN/APQ-120. Masz coś jeszcze do dodania ? Nadal deszcz pada? Bocie?

:)
środa, 24 czerwca 2020, 21:20

Wszyscy tu nadają z ulicy Sawuszkina.Poza tobą i reszta tych polskojezycznych,ale jednak ukrainskich trolli.

gisbourne66
środa, 24 czerwca 2020, 19:55

To nie Trump robił reset stosunków z Rosją, a Obama, i to dwukrotnie. Trump nie jest z mojej bajki, ale trzymajmy się faktów.

FSB
środa, 24 czerwca 2020, 20:20

Zostaw gościa bo jest od dezinformacji!

Fosforek Indu
środa, 24 czerwca 2020, 15:25

W teorii to KAŻDY mądry ale w produkcji ciągłej to brak ekspertów

Pentagram
środa, 24 czerwca 2020, 15:23

Ok jezeli F22-to byl BUBEL CO LATAŁ przez 30 lat i CHYBA ma,DOŚĆ To teraz JAK nazwać następcę F35? Bo on będzie LATAŁ przez,40 lat ,i to w 600 sztuk A Kongres odrobił juz LEKCJĘ

myślenie nie równa się amnezji
czwartek, 25 czerwca 2020, 16:30

Tak, bubel do którego powstający (spadający) dobre dwie dekady później rosyjski odpowiednik Su-57, konstrukcyjnie (bardzo problematyczny stealth rosyjskiej maszyny) nawet się nie zbliża. Cała reszta problemów z silnikami, sensorami, radarem...i symbolicznymi zamówieniami też niczego dobrego nie wróżą.

R
środa, 24 czerwca 2020, 14:59

123 Raptory bojowe i tutaj wychodza klamstwa eksperta Daviena o wszystkich 187 bojowych F-22, juz nie mowiac, ze z tych wszystkich 123 to ile USAF ostatni podawalo jest srednio zdolnych do lotu 55%?

Wania
czwartek, 25 czerwca 2020, 11:01

Su-57 jest średnio 0% zdolnych do lotu. Widać różnicę?

Wppr
środa, 24 czerwca 2020, 16:21

Su57 i tyle w temacie...

środa, 24 czerwca 2020, 16:21

Noż, jak chcesz kogoś krtykować to przynajmniej z sensem, bo mnie to wyszło tych raptorów 187 razem z tymi "odwodowymi" Nie wiem ile procent jest zdolnych do lotu, ale jest ich 187.

Maciek
środa, 24 czerwca 2020, 16:13

Uważasz, że te pozostałe, ponad liczbę 123 nie nadają się do walki? To, że nie służą w dywizjonach bojowych w niczym nie zmniejsza ich potencjału. Podczas obrony Rzeszy Niemcy w razie potrzeby wykorzystywali jednostki nominalnie szkolne. Taką jednostkę f22 można przemianować na bojową jednym rozkazem.

R
czwartek, 25 czerwca 2020, 09:00

Czytaj ze zrozumieniem co jest napisane w artykule, to co robili Niemcy dekady temu malo mnie interesuje.

czwartek, 25 czerwca 2020, 18:28

Wiadomo, interesują cię tylko amerykańskie porażki

Fanklub FR
środa, 24 czerwca 2020, 16:05

Putin publicznie kłamie że polska odpowiedzialna jest za II WŚ i holocaust to Davien nie może? Trochę sprawiedliwości.

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 20:29

A niby gdzie skłamałem podając liczbe istniejacych F-22 na 189?? To R kłamie jak znut. Ale zrób pan proste liczenie, odejmij od 195 te 6 F-22 co sie rozbiło.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:23

dejvidku, ty masz naprawde jakis problem z czytaniem ze zrozumieniem lub akceptowaniem faktow. W powyzszym artykule jak byk stoi, ze "Obecnie w jednostkach bojowych znajdują się 123 Raptory w najnowszych wersjach Block 30/35/40" plus "13 w pełnowartościowej wersji bojowej stanowi zapas". Zreszta jak widac, z dodawaniem tez masz problem, bo zsumujac wszystkie F-22 wymienione w artykule nie otrzymamy 189, tylko 187, poniewaz 123+31+16+17187. Poza tym dejvidku, na oficjalnej stronie LM jest dokument pod tytulem "F-22 Fast Facts" datowany na czerwiec 2020 roku, wedlog ktorego to dokumentu, wyprudkowano 195 samolotow F-22, 186 maszyn oznaczonych w tym dokumencia jako "Production Aircraft", przez co rozumie sie maszyny seryjne oraz 9 samolotow oznaczonych jako "Test Aircraft", czyli maszyn testowych. No ale ty sobie uroiles dejvidku, ze wyprodukowano 195, szesc sie rozbilo i wyszlo co wyszlo, dwa ekstra F-22 ktore nie istnieja. No ale zapomnialem, ty widziales nieistniejace F-15AE i uzbrajales F-4F Luftwaffe w pociski AIM-120 i AIM-9L w 1973 roku. Doucz sie, zanim nazwiesz kogos klamca.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:47

To obalamy kłamstwa trolla fanka: "The F-15 Advanced Eagle variant is an upgrade over previous models in that it features two additional underwing weapons hardpoints (increasing the number from nine to eleven); the option of a large area display cockpit; fly-by-wire controls; the Raytheon AN/APG-82(V)1 or AN/APG-63(V)3 active electronically scanned array (AESA) radar; General Electric General Electric F110-129 engines; digital Joint Helmet-Mounted Cueing Systems in both cockpits; and a digital electronic warfare system among other enhancements. In a typical escort configuration, the Advanced Eagle can carry 16 AIM-120 AMRAAM; four AIM-9X Sidewinder short-range missiles; and two AGM-88 HARMs. For precision strike it can carry 16 Small-Diameter Bombs (SDBs); four AMRAAMs; one 2,000 lb Joint Direct Attack Munition (JDAM); two HARMs; and two fuel drop tanks" I twoje brednie o F-15AE obalone 10 raz z rzedu, 186+9 to iel wg ciebie i twoojej chorej sowieckiej matematyki jest?? Czyzby 195?? A o AIM-120 to ty pisałes i bryxx co ci wielokrotnie udowodniłem wieć skończ z tymi załosnymi kłamstwami by sobie parę rubli zarobić.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
piątek, 26 czerwca 2020, 11:57

dejvidku, tylko dlaczego nie zacytowales tego w swoim komentarzu, dlaczego pominales to? Cytuje: " The Advanced Eagle is not an entirely new fighter, but rather an upgrade of the older F-15 Eagle variants. It is also referred as F-15 2040C". Nawet w tym co cytujesz nikt nie uzywa oznaczenia F-15AE. Nie bylo i nie ma zadnego F-15AE. Jezeli taka maszyna istnieje to udowodnij, ktore sily powietrzne eksploatuja maszyny oznaczone jako F-15AE. Najnowsze i najbardziej zaawansowane modyfikacje wywodzace sie z F-15E, takie jak F-15QA czy F-15SA okreslane sa przez producenta samolotu, koncern Boeing, na jego oficjalnej stronie internetowej, jako "Advanced F-15". Wedlog koncernu Boeing, najbardziej zaawansowana i najnowoczesniejsza wersja F-15 jest F-15EX. No i znowu twoje "dowody" zostaly obalone w dwie minuty. Twoich bredni o AIM-120 z 1973 roku nie bede po raz kolejny cytowal, poniewaz zacytowano to juz kilkadziesiat razy przez kilka osob. A co do liczby F-22, to przeczytaj jeszcze raz artykul, zrozum o czym. komentujac powyzszy artykul, odnosze sie danych w nim zawartych, gdyz uwazam ze sa to dane wiarygodne, zweryfikowane przez autora. dejvidku, ja nie mam problemu z dodawaniem, najwyrazniej ty masz. Wez sobie kalkurator, przeczytaj jeszcze raz powyzszy artykul, ale bardzo wolno, i pododawaj sobie tym kalkulatorem wszystkie wypisane tam cyferki. I zobacz ile ci wyjdzie, ale na pewno nie jest to 195. Ale zeby bylo latwiej, to troche pomoge, 123+31+16+17 187. Takich cyferek tam musisz szukac.

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:27

A ty dalej jak widac nei odrózniasz F-15C od F-15E> Ale niech będzie:"Proposed upgrade to the F-15C, allowing it to supplement the F-22 in the air superiority role. The 2040C concept is an evolution of the Silent Eagle proposed to South Korea and Israel, with some low-observable improvements but mostly a focus on the latest air capabilities and lethality. Proposal includes infra-red search and track, doubling the number of weapon stations, with quad racks for a maximum of 16 air-to-air missiles, Passive/Active Warning Survivability System, conformal fuel tanks, upgraded APG-63(v)3 AESA and a "Talon HATE" communications pod allowing data-transfer with the F-22" Tu masz czym jest F-152040, a teraz dalej:"The F-15 Advanced Eagle variant is an upgrade over previous models in that it features two additional underwing weapons hardpoints (increasing the number from nine to eleven); the option of a large area display cockpit; fly-by-wire controls; the Raytheon AN/APG-82(V)1 or AN/APG-63(V)3 active electronically scanned array (AESA) radar; General Electric General Electric F110-129 engines; digital Joint Helmet-Mounted Cueing Systems in both cockpits; and a digital electronic warfare system among other enhancements. In a typical escort configuration, the Advanced Eagle can carry 16 AIM-120 AMRAAM; four AIM-9X Sidewinder short-range missiles; and two AGM-88 HARMs. For precision strike it can carry 16 Small-Diameter Bombs (SDBs); four AMRAAMs; one 2,000 lb Joint Direct Attack Munition (JDAM); two HARMs; and two fuel drop tanks" a tu masz o F-15AE> Masz cos jeszcze do dodania? jezeli chodzi o AIM-120 to sam udowodniłes że to jedynie twój i bryxxa wymysł, do tego ten postatni pisał o zgrozo o 1972r ale ciągle czekam na cytat gdzie napisałem ze w 1973r na F-4F były AIM-120. A teraz dla twojej wiedzy: powstało 195 F-22, rozbiło sie 6 co daje liczbę 189 F-22 z czego 187 jest na stanei USAF, a te twoje wyliczanki oznaczaja jedynie liczbe maszyn na stanie USAF wiec znowu lezysz i kwiczysz. Masz coś jeszcze do dodania?

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:11

Krotko. Bo juz mi sie nie chce. Ktore sily powietrzne uzywaja samolot oznaczony F-15AE. NA odpowiedz czekam do konca tej dekady. Czas start!!!

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:18

Znowu dejvidku nie zrozumiales co sie do ciebie pisze. Zacytyje R-cia: "tutaj wychodza klamstwa eksperta Daviena o wszystkich 187 bojowych F-22". Zrozumiales dejvidku o czym mowa? Mowa o tak zwanych "combat coded" F-22. Taki ekspert od AIM-120 z 1973 roku powinie wiedziec co termin "combata coded" oznacza. Niestety popelniono straszny blad zaprzestajac produkcji F-22, bo zapewne przy zstosowaniu najnowszych technologii, zwlaszcza w aspekcie powlok RAM, jego eksploatacja byla by dzisiaj tansza i mniej klopotliwa. Eksploatowane F-15C zaraz beda mialy 40 lat i zaczynaja sie powoli sypac ze starosci, ostatnio jak bylo opisywane na portalu Defence 24, F-15C ulegl katastrofie. F-35 do zastapienia F-15C i F-22 sie nie nadaja (zreszta ich nigdy nie mialy zastapic), wiec taka decyzja nie dziwi. A na oficjalnej stronie LM jest dokument pod tytulem "F-22 Fast Facts" datowany na czerwiec 2020 roku, wedlog ktorego to dokumentu, wyprudkowano 195 samolotow F-22, 186 maszyn oznaczonych w tym dokumencia jako "Production Aircraft", przez co rozumie sie maszyny seryjne oraz 9 samolotow oznaczonych jako "Test Aircraft", czyli maszyn testowych. I na koniec, nie manipuluj dejvidku. R-ciu pisal o 187 a nie o 189 F-22, a ty wypisywales, ze wszystkie seryjne F-22 sa gotowe do walki (cobat coded).

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:50

Doprawdy, to gdzie pisałem ze wszyskie seryjne F-22 sa w gotowości bojowej?? Bo jakoś w tym zdaniu:" środa, 24 czerwca 2020, 22:29 A niby gdzie skłamałem podając liczbe istniejacych F-22 na 189?? To R kłamie jak znut. Ale zrób pan proste liczenie, odejmij od 195 te 6 F-22 co sie rozbiło." nic takiego nie ma załosny ruski trollu.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
piątek, 26 czerwca 2020, 02:18

dejvidku, o tym gdzie pisales to gdzie pisałem ze wszyskie seryjne F-22 sa w gotowości bojowej, to niech ci R-ciu napisze. dejvidku, teraz sie uspokoj i troszke pomysl. Skoro wyprodukowano, wedlog LM 186 "Production Aircraft", czyli maszyn testowych oraz 9 samolotow oznaczonych jako "Test Aircraft", ty twierdzisz ze to prototypy, a obecnie na stanie maja ich 187, czyli o jedna wiecej jak wedlog LM powstalo maszyn seryjnych, to rozbily sie same prototypy dejvidku? I znowu masz zagwostke? I jeszce raz, nie mierz mnie swoja miara i nie obrazaj wyzywajac od "ruskich trolli".

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:28

Jak widać znowu nie mozesz swoich bredni udowodnic wiec zaczynasz płacz i zmyslanei:0 Norma;)

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 01:10

I jak dejvidku, trollu spontaniczny (czyli taki co zawsze musi miec ostatnie slowo) nie potrafisz odpowiedziec? To gdzie ja "zmyslam" w swoim komentarzu. Przeciez ja zacytowalem oficjalne dane ze strony LM, prodeucenta F-22. To LM zmysla? Wedlog ciebie to juz chyba caly swiat zmysla, tylko ty mowisz prawde, jak na przyklad o tym, ze 1973 Niemcy na uzbrojeniu swoich F-4 mieli pociski AIM-120 i AIM-9L.

czwartek, 25 czerwca 2020, 11:31

W artykule napisano że wszystkich jest 187 nie 189.Czyli spisano ze stanu 8. Nie 6. Wszak ostatni jeden sie rozbił i jak widac ten co mu silnik zgasł w czasie startu takze spisany ze stanu.

R
czwartek, 25 czerwca 2020, 08:52

Bojowych kolego, pisales, no ale prawdy od Ciebie bym nie oczekiwal.

sędzia Zgred
środa, 24 czerwca 2020, 17:46

Oddalam!Nie na temat.

gisbourne66
środa, 24 czerwca 2020, 19:59

Może i nie, ale trzeba przypominać na co możemy liczyć i z czym przyjdzie walczyć.

znam sprawę
środa, 24 czerwca 2020, 21:20

Z wiatrakami?

:)
środa, 24 czerwca 2020, 20:55

O ile dobrze pamiętam, zaczęliśmy ostro walczyć jak sie pojawiły teorie o pancernej brzozie,sztucznej mgle,wielkim elektromagnesie.Wczesniej bylo bez fajerwerków, ale w miarę normalnie.

Navigator
środa, 24 czerwca 2020, 14:47

Czyżby udalo sie,LM pokonać problem nakladania warstw tlumiacych na kadłub? Ich jakość i skuteczność ORAZ KOSZTY były podstawa do przerwania budowy A teraz proszę deja,vu A więc nie jest tak źle

Marek1
środa, 24 czerwca 2020, 13:36

Bezwzględnie Barak Obama był najgłupszym i najgorszym prezydentem USA w ostatnim 100-leciu. W zasadzie to miał tylko JEDNĄ, ale za to b. cenną, medialna zaletę - był czarnoskórym Afroamerykaninem.

gisbourne66
środa, 24 czerwca 2020, 20:02

Nie urodził się w USA więc nazwa ta mu nie przysługuje. Nie miał prawa być prezydentem amerykańskim więc ciekaw jestem ile lat pierdla dostał on i jego sponsorzy za złamanie konstytucji USA.

F. Kiepski
środa, 24 czerwca 2020, 21:12

Podobno urodził się w USA na Hawajach choć nie wiadomo czy nie przysłali go kosmici żeby rozwalić stany a to w zemście za rozwalenie latającego spodka

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 20:30

Był obywatelem USA od urodzenia więć miał pełne prawo byc prezydentem USA, daruj pan sobie brednie FOX News itp.

:)
środa, 24 czerwca 2020, 21:22

Fox News?Czyli Sawuszkina +KGB do smaku.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 24 czerwca 2020, 17:42

Dokładnie i nawet dostał Nobla za "opaleniznę" co już było totalnym ośmieszeniem się lewactwa.

navigator
środa, 24 czerwca 2020, 21:23

Za jakieś pokojowe bombardowanie.Juz nie pamiętam co on kazał pokojowo zbombardować .

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 24 czerwca 2020, 22:37

a właśnie że za opaleniznę bo nic więcej nie zrobił poza tym że wyglądał.

gnago
środa, 24 czerwca 2020, 17:21

wątpię aby Baraczek czy BlondDonek jako prezydenci podjęli jakąkolwiek samodzielną decyzję

gisbourne66
środa, 24 czerwca 2020, 20:05

Wiemy , kto rządzi w Stanach i u nas, nawet się z tym faktem specjalnie nie kryją. Do wyciągnięcia wniosków (mogą być nader liczne i znaczące).

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 20:32

W Polsce rządza Polacy, w Stanach Amerykanie, aco??

Transformers
środa, 24 czerwca 2020, 16:20

Kiedy słucham i widzę co robi obecny to Śmiem wątpić w twoje rewelacje

Schfeyk
środa, 24 czerwca 2020, 16:08

Kim?

comet
środa, 24 czerwca 2020, 15:25

Bzdura. Był bardzo dobrym prezydentem. Urząd obiął w styczniu 2009, jako prezydent kraju ogarniętego kryzeysem finansowym. Lehman Brothers upadł na końcówce Busha w 2008 roku. To za kadencji Obamy nastąpił pivot na Pacyfik. Nad Wisłą objawiło się to tym, że USA zrezygnowały z tzw. tarczy antyrakietowej, która w przypadku rywalizacji z Chinami nie jest do niczego potrzebna. Nie dał się wciągnąć w kolejną wojenkę kolonialną w Syrii i skupił się na Chinach. Dla tych co nie chcą wiedzieć to właśnie Obama zapoczątkował wojnę handlową z Chinami wprowadzająć m.in. wysokie cła na chińską stal i opony. Wreszcie to za Obamy wystartowały prace nad plane wojny z Chinami. Analogiczny do War Plan Orange przyjętego w 1924 roku.

środa, 24 czerwca 2020, 20:31

Praktycznie zlikwidował amerykańską klasę średnią, a klasy niższe zostały bankrutami. A wszystko to w imię ratowania molochów, które wywołały kryzys. Zaiste, zasłużony prezydent. Dla bankierów.

ajaja koko dżambo
środa, 24 czerwca 2020, 22:44

To był ich pachołek.

Alfret
środa, 24 czerwca 2020, 17:33

Na pewno Obamie nie zapomnimy resetu z Rosja 17 wrzesnia!!! Dla Polaka to bardzo znamienna data, akurat byc moze ten fakt wskazuje na ignorancje Obamy. Coz, moze akurat jakis republikanin podsunal mu taka swinie, czy tez zrobil to z premedytacja?!...

comet
środa, 24 czerwca 2020, 19:32

Może już czas zrozumieć, że to nie Rosja jest wrogiem USA, ale Chiny. Co więcej Rosja w tej rozgrywce jest języczkiem uwagi i może być fantastycznie obrotowa.

ubawiony
środa, 24 czerwca 2020, 19:09

Słoń a sprawa polska?Oni w 98%nie wiedzą gdzie leży ta Polska,o ile w ogóle o niej słyszeli.

Obserwator
środa, 24 czerwca 2020, 14:14

Zapominacie o ogromnym potencjale USA. W 1939 r. USA miała 18 armię lądową na świecie. Byli za Czechosłowacją z 1938 r. Jedynie mieli najpotężniejszą flotę Pacyfiku. Reszta to było dno. Przed 1941 rokiem ich produkcja zbrojeniowa kompletnie nie dorównywała niemieckiej. Po napaści Japończyków i przystąpieniu do wojny z Niemcami w ciągu 1 roku przegonili produkcję niemiecką a później była ona wielokrotnie większa i stali się największą Armią świata (liczebnie może poza ZSRR). tak więc liczy się potencjał, który w przypadku wojny można natychmiast uruchomić.

Gnm
środa, 24 czerwca 2020, 20:47

Spójrz kiedy Roosvelt rozpoczął przygotowania do wojny. To była jeszcze wczesna 3 z przodu w roku. Początki to cała rzesza doraźnych myśliwców z H-75/P-36 na czele. W tle właściwe silniki i myśliwce dla USA.

gnago
środa, 24 czerwca 2020, 17:27

Pamiętamy i ta armia miała miażdżącą przewagę nad sąsiadami. nie zapomnieliśmy o planach ataku na Kanadę. Na szczęście jankeskiej wydmuszce adolfowi za dobrze szło to i te plany porzucono i trybem z wielkiej wojny poszło. W dodatku te rozwinięcie to szło za europejskie pieniądze. Inwestycja jednego dolca przynosiła stówkę zysku. przypomnij sobie kiedy GB skończyła płacić długi za II wojnę

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 20:34

Gnago jak co to Adolf był waszą ruska wydmuszka, bo to Stalin go wspierał i wczesneij umozliwił NSDAP objęcie władzy w Niemczech więc skończ z ta żałosną kremlowska propaganda.

Gnom
piątek, 26 czerwca 2020, 09:41

Znasz nazwisko Henry Ford i jego powiązania ze wspieraniem NSDAP? Jak ni eto doczytaj, takie coś jak Hitler nie powstało dzięki Stalinowi, ale przy jego współpracy (podobnie zresztą zostało obalone).

ajeaje koko dżambo
środa, 24 czerwca 2020, 16:10

Tyko że kiedyś czas budowy samolotu to były tygodnie a teraz są lata

złośliwy
środa, 24 czerwca 2020, 18:18

Ba,Niemcy swoje odrzutowe Me budowalu w kawalkach,w jakichś warsztacikach,coś tu ,coś innwgo w wiosce obok a później skladali do kupy.

xdx
środa, 24 czerwca 2020, 20:35

Albo składali w tunelach i wyciągali na łąkę z której zrobiono lotnisko polowe i z tamtąd wysyłali na lotniska frontowe :-) Do dziś dnia widać ślady po fabryczce w Echenlohe ( Alpy )

Adam
środa, 24 czerwca 2020, 14:10

Jeśli Obama był "najgłupszy" to Trump ze swoją głupotą wypada poza wszelką skalę.

Maciek
środa, 24 czerwca 2020, 13:33

Obama był chyba nawet większym szkodnikiem niż Trump. Niestety USA ostatnio nie mają szczęścia do prezydentów. Od czasu Reagana względnie udany był Bush senior i Clinton. Reszta to kompletna porażka, a zaczęło się od młodego Busha. I teraz mamy tego owoce. F22 w liczbie 500 szt. panowałaby nad światem, a obecnie USA muszą wybierać nad którą częścią świata chcą panować.

gnago
środa, 24 czerwca 2020, 17:29

?......... No wiesz F22 to nie gwiezdny niszczyciel a i ten pierwszy na lotniskowcach nie bazuje. W dodatku to do obrony i panowania w powietrzu planowany

asadafdsfds
środa, 24 czerwca 2020, 17:03

Amerykanie mogą w każdej chwili powrócić do produkcji F22, to tylko kwestia czasu i kasy, ale na razie to jest niepotrzebne. Możliwe też że pójdą w rozwój z innej gałęzi i rozwiną produkcję ulepszonych F-35.

gisbourne66
środa, 24 czerwca 2020, 20:13

Jakiej kasy?!! Ameryka to największy bankrut świata. Niedługo starsi i mądrzejsi zamkną ten projekt bo za dużo kosztuje. Pytanie, gdzie się przeniosą, bo kraj -następca gdzie pchali forsę od lat 70-tych, chyba nie bardzo ich chce przyjąć jako klasę panującą.

Lechosław
środa, 24 czerwca 2020, 16:14

Jakim trzeba być głupkiem aby chcieć żydowskim imperialistą panować nad światem.

czwartek, 25 czerwca 2020, 18:35

Wolisz chińskich albo ruskich imperialistów? A może Pajeetów?

środa, 24 czerwca 2020, 19:57

Ale o sooo chodzi..... Ja rozumiem że praca, ja rozumiem że normę wyrobić trzeba bo prowadzący wymaga określonej ilości tekstu ale o sooo chodzi w

Hmmm
środa, 24 czerwca 2020, 12:55

Ciekawe kiedy imperium gazu i papy wybuduje choć setkę swoich maszyny 5 generacji.

Gnom
środa, 24 czerwca 2020, 20:50

Dlatego Putin zaczął i nadal główny nacisk kładzie na rakiety strategiczne jako broń odstraszania. Dokładnie to samo w latach 50/60 robili jankesi gdy nie mogli szybko dorównać w Europie sowieckim siłom pancernym.

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 14:38

Gnom w latach 50-tych to nie było jeszcze rakiet strategicznych ani w USA ani w ZSRS, trochę za wczesnei:0 Pierwsza to R-7 Siemyorka która okazała sie jako ICBM udana inaczej za to lata do tej pory jako rakieta nosna. A w latach 60-tych, zwaszcza na poczatku było ciekawie: ponad 100 ICBM w USa do 2-4 w ZSRS. Natomias jeżeli chodzi o siły ladowe w Europie to obie stronu rozwijały wtedy taktyczna broń jądrowa a nei strategiczną

7plmb
środa, 24 czerwca 2020, 17:43

Dobre :-))) imperium gazu i papy !!! świetne !!! popieram !!

azbest
środa, 24 czerwca 2020, 18:20

Pewnie wtórny chciał napisać ropy.

Mykoła Tatarczuk
środa, 24 czerwca 2020, 16:44

To Ukraina chce budować samoloty 5 generacji?

czwartek, 25 czerwca 2020, 18:36

Ukraina nie aspiruje do miana imperium.

Mykoła Tatarczuk
piątek, 26 czerwca 2020, 20:38

A jak mogłaby to w ogóle robić jak to bankrut funkcjonujący tylko i wyłacznie dzięki pożyczkom z MFW, USA, UE i dotowaniu dostaw gazy przez Niemcy i Polskę? Gdyby tę "kroplówkę" wstrzymać to Ukraina zamieniałby się w drugi Jemen. I kto to wie, jak to będzie.

Tak jest
środa, 24 czerwca 2020, 16:22

Teraz to jest imperium biedy i kłamstwa historycznego, największy przyjaciel Serbia.... powiem tak DNO.

Maciek
środa, 24 czerwca 2020, 16:14

No weź! Po co mają budować 5 gen.? Od razu przeskoczą do 6 generacji!

JK
środa, 24 czerwca 2020, 15:41

super napisałeś imperium papy:) ...polałem dobrze:) pozdrawiam

ehrth
środa, 24 czerwca 2020, 16:02

chyba imperium eternitu i flaszek ;)

654987
środa, 24 czerwca 2020, 14:10

Ciekawe kiedy zbuduje choć jeden, bo te prototypy co są teraz to tylko z wyglądu przypominają 5 gen. Ich parametry a zwłaszcza powierzchnia odbicia raczej nie klasyfikują ich do 5 gen. Tak wiem, i tak są lepsze niż nasze F16, ale już nie podchodzą do F35 o prawie 15 letnich F22 nie wspominając

w stepie szerokim
środa, 24 czerwca 2020, 18:22

Ty Adrian nie dręcz się tak bo nie bedziesz mógł zasnąć i davien będzie ci musial kolysanki nucić .Chcesz tego?Ja bym nie chciał.

bender
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:29

Boli, że Rosja technologicznie odstaje? I dobrze, bo ma boleć.

och te montańskie tolle
piątek, 26 czerwca 2020, 20:41

Wyhamuj, zielonej karty ci nie zabiorą jak będziesz mniej "aktywny". Trump wstrzymał wydawanie "nowych", on odbieraniu starych nie wspomina.

bender
piątek, 26 czerwca 2020, 22:44

Już mniejsza o składnię, ale ten charakterystyczny brak zrozumienia jak się używa cudzysłowu. To jest jak podpis. Pozdrawljaju i a kysz.

Wania
czwartek, 25 czerwca 2020, 11:07

U was w stepie zbierają jeszcze szczątki su-57. I zaczynają robić amulety z blachy rosyjskiego samolotu V generacji zwanego w Rosji pod jakże znaczącym pseudonimem "niet analogów". Będą sprzedawać po 1000 rubli czyli po 10 dolarów.

skondensowany sok z ukraińskiego buraka
czwartek, 25 czerwca 2020, 14:31

To u was już ruble? Myślałem, że dalej hrywny.

12345
środa, 24 czerwca 2020, 14:06

Narazie mają równe 0 maszyn 5. generacji. Su-57 to napewno nie jest maszyna stealth. To jest ciężki myśliwiec przewagi powietrznej gen. 4+. Daleko mu do stealth. Wystarczy popatrzeć na wloty powietrza do silników i na brak odpowiednich powłok lakierniczych, które ma F-22 czy F-35.

gnago
środa, 24 czerwca 2020, 17:30

Co do wlotów zgoda , ale skąd masz te szpiegowskie dane o powłokach i kompozytach? Z mokrego palca wysssane

:)
środa, 24 czerwca 2020, 13:42

Adrianek,nie męcz zwojów mózgowych. Zwarcie zrobisz.

Marek1
środa, 24 czerwca 2020, 13:38

Zamówili do 2027r 76 szt. Su-57. Czy realizacja planu im się uda ... pożywiom, uwidim ;). Ropa i gaz ciągle niziutko, a to prawie 43% ich budżetu.

gnago
środa, 24 czerwca 2020, 17:31

w rozsądnym kraju raczej nie , ale za samoloty płaca w rublach nie dolcach jak my

Wppr
środa, 24 czerwca 2020, 16:23

Putin ogłosił że jest gotów ratować świat... czyli robi się błędnie i smutno w Rosji

Adrianie
środa, 24 czerwca 2020, 17:54

Chyba źle poskładales literki?Moze bylo ich za dużo i to przerosło twoje mozliwosci?

Wanilia
czwartek, 25 czerwca 2020, 11:18

Literka "o" mi się zgubiła ale to nie jest przyczynek do kpiny. Czyżby cię zabolał jego wpis. Ze Putin kłamie w sprawach Polski to jasne. Na wschodzie w końcu nie uczą w szkołach o napaści sowietów z Hitlerem na Polskę. Uczą, że nas wyzwolili i że powinniśmy im być wdzięczni, że przez te kilkadziesiąt lat nas utrzymywali. My wiemy, że nas okradali. Kto ma rację? Widać to po naszym rozwoju po 1989 roku. O odrabianiu zacofania i zapaści do reszty Europy. Po tym, że płacą minimalna w Polsce jest teraz 4 razy wyższa niż w Rosji. Mimo braku ropy, gazu, platyny i diamentów. Rosja powinna być z tymi zasobami najbogatszym krajem w świecie. A zamiast tego ratuje świat. Szkoda tylko, że większość ratowanych przez Rosję narodów ostro się przed nimi broni.

Tweets Defence24