System BMS JAŚMIN wyróżniony po raz kolejny

1 lipca 2017, 15:37
Fot. TELDAT
Fot. TELDAT
Fot. TELDAT
Fot. TELDAT
Fot. TELDAT

Firma TELDAT została uhonorowana nagrodą GRAND PRIX w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa 2017 za system zarządzania walką szczebla taktycznego BMS JAŚMIN.

Konkurs Lider Bezpieczeństwa Państwa 2017 odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczenie nagrody GRAND PRIX miało miejsce podczas uroczystej Gali, zorganizowanej 28 czerwca 2017 r. w Centrum Konferencyjnym MON w Warszawie. Uroczystości tej towarzyszyła wystawa rozwiązań dedykowanych dla bezpieczeństwa RP, w tym jej obronności. Przedstawiono na niej również „kompleksową i zunifikowaną paletę wyrobów wchodzących w skład Systemu Systemów JAŚMIN, w tym jego najwyżej nagrodzony BMS oraz w pełni spójne z nim inne systemy tej platformy teleinformatycznej, m.in.: HMS, DSS i JFSS JAŚMIN”.

Fot. TELDAT

Zgodnie z komunikatem: „o przyznaniu wyróżnienia dla BMS zdecydowały głównie jego: innowacyjność, perspektywiczność, kompleksowość, dojrzałość, szerokie, wieloletnie i wiarygodne sprawdzenia, zdolności interoperacyjne, referencje eksploatacyjne oraz unifikacja z innymi rozwiązaniami (sprzętowymi i programowymi) platformy JAŚMIN, w tym tymi, które w dużej ilość są wykorzystywane przez Siły Zbrojne RP”.

Jest to kolejny sukces rozwiązania opracowanego przez firmę TELDAT. System zarządzania walką JAŚMIN otrzymał już bowiem wcześniej jedenaście prestiżowych wyróżnień, w tym: nagrodę Prezydenta RP, wyróżnienie ministra Obrony Narodowej, pięć Defenderów w ramach Międzynarodowych Salonów Przemysłu Obronnego w Kielcach oraz trzy nagrody Air Fair w czasie międzynarodowych wystaw lotniczych w Bydgoszczy (ostatnie takie wyróżnienie JAŚMIN otrzymał w maju 2017 r.). Firma TELDAT podkreśla, że wyróżnienia te są tym cenniejsze, że podobnego typu nobilitacji „nie posiadają inne polskie rozwiązania tej klasy”.

Fot. TELDAT

BMS JAŚMIN (Battlefield Management System) to zaawansowany technologicznie, kompleksowy i sieciocentryczny system zarządzania walką batalionu, kompanii, plutonu i drużyny lub działaniami np. ratowniczymi niższego szczebla. Jest to pokładowa wersja Sieciocentrycznej Platformy Teleinformatycznej JAŚMIN przeznaczonej do wsparcia oraz automatyzacji procesu dowodzenia i wspomaga działania struktur wojskowych na szczeblu taktycznym.

Fot. TELDAT

BMS JAŚMIN może być instalowany na różnego typu sprzęcie stosowanym w Siłach Zbrojnych: pojazdach, jednostkach pływających a także obiektach latających. „Może być również wykorzystywany w mobilnych oddziałach i pododdziałach różnego rodzaju służb publicznych, po odpowiednim dostosowaniu do ich specyficznych potrzeb itp.

Fot. TELDAT

Pomaga w tym modułowa budowa systemu, która pozwala tworzyć dowodne konfiguracje poszczególnych urządzeń pod potrzeby użytkowników i wykonywanych przez nich zadań. Teldat stosuje przy tym wydajny i odporny sprzęt teleinformatyczny oraz specjalistyczne oprogramowanie wsparcia dowodzenia i działania wojsk – BMS C3IS JAŚMIN. Całość powstała na bazie doświadczeń uzyskanych podczas wielu ćwiczeń i manewrów wojskowych: w tym specjalistycznych: NATO CWID oraz NATO CWIX.

Reklama
Tweets Defence24