PKW Łotwa zwiększa interoperacyjność w ramach eFP Battle Group

2 listopada 2017, 15:17
Fot. Archiwum eFP BG

Polscy żołnierze z PKW Łotwa uczestniczyli w międzynarodowym ćwiczeniu Silver Arrow-17. Jak podkreśla DGRSZ, było to najważniejsze ćwiczenie sprawdzające zgranie Brygady Łotewskiej z pododdziałami z eFP Battle Group.

W manewrach uczestniczyło ponad 3,5 tys. żołnierzy. Poza Polakami ćwiczyli żołnierze z: USA, Wielkiej Brytanii, Estonii, Niemiec, Kanady, Łotwy, Hiszpanii, Włoch, Słowenii i Albanii. Celem ćwiczenia było zwiększenie interoperacyjności sił zbrojnych i wojsk sojuszniczych, a także przeprowadzenie zintegrowanego planowania, działań obronnych oraz szkolenia elementów wsparcia.

Jak informuje ppor. Małgorzata Zakrzewska, w pierwszym etapie ćwiczenia, kompania czołgów wraz z przydzielonym kanadyjskim plutonem zmotoryzowanym wyposażonym w pojazdy kołowe LAV 6.0. przemieściła się do rejonu ześrodkowania, gdzie zorganizowała zabezpieczenia bojowe i logistyczne oraz przygotowała rubieże opóźniania.

W kolejnej fazie ćwiczenia, po zajęciu kolejnych rubieży opóźniania, kompania zabezpieczała wycofanie z walki 2 batalionu piechoty. W tym czasie wykonano szereg zadań ogniowych, mających na celu obniżenie potencjału bojowego przeciwnika. Następnie, po wykonaniu przejść w polu minowym przez hiszpańskich saperów polscy czołgiści wzmocnieni kanadyjskim plutonem zmotoryzowanym przeprowadzili kontratak, ostatecznie rozbijając ugrupowanie przeciwnika i zajmując nakazany obiekt.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
hmm
piątek, 3 listopada 2017, 08:35

Ta grupa bojowa powinna się nazywać Dunkierka.

Anonim
piątek, 3 listopada 2017, 09:24

You made my day :)

Tweets Defence24