Euroazjatyckie NATO przeciw kolorowym rewolucjom

1 grudnia 2017, 11:13
Fot. Rosyjskie ministerstwo obrony/Facebook
Reklama

W czwartek liderzy sześciu państw członkowskich Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ) przyjęli w Mińsku deklarację, w której występują przeciwko rozwiązywaniu sporów międzynarodowych z pomocą siły, kolorowych rewolucji i wojen hybrydowych.

„Nie dopuszczamy jakichkolwiek prób rozwiązywania problemów między państwami i sporów międzynarodowych z użyciem siły lub groźby jej zastosowania, poprzez prowokowanie sporów na tle narodowościowym i wyznaniowym, a także niszczenie państwowości innymi metodami, w tym z zastosowaniem technologii tzw. kolorowych rewolucji i wojen hybrydowych” – głosi deklaracja końcowa szczytu ODKB podpisana w Mińsku przez prezydentów Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Armenii.

Podczas spotkania w białoruskiej stolicy przywódcy państw ODKB rozmawiali o „tendencjach rozwoju sytuacji międzynarodowej i o działaniach na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa zbiorowego w ramach ODKB”. Podpisano m.in. porozumienie o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa informacyjnego.

Czytaj więcej: Tadżykistan: Iskandery-M przeciwko terrorystom [WIDEO]

Prezydenci krajów ODKB wezwali członków ONZ i organizacje międzynarodowe do utworzenia szerokiej koalicji na rzecz walki z terroryzmem w Syrii, a także wyrazili uznanie dla Rosji za jej „kompleksowe działania mające na celu zlikwidowanie potencjału terroryzmu międzynarodowego” w tym bliskowschodnim kraju.

Na odbywającym się w ramach szczytu spotkaniu ministrów spraw zagranicznych, ministrów obrony i sekretarzy rad bezpieczeństwa państw ODKB zapowiedziano m.in., że w manewrach wojskowych organizowanych przez ODKB w 2018 r. zostanie wykorzystane doświadczenie zdobyte przez rosyjskie lotnictwo podczas operacji w Syrii.

W tym roku przypada 25. rocznica podpisania Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym oraz 15. rocznica utworzenia Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Białoruś sprawuje w roku 2017 przewodnictwo w tej organizacji.

PAP - mini

 

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Reklama
NAVY
piątek, 1 grudnia 2017, 17:09

ROSJA i porozumienia - bezcenne ! ZSRR miało z nami przed wojna pakt o nieagresji...jak się to skończyło wszyscy wiemy ...

może zaprzeczysz
piątek, 1 grudnia 2017, 21:45

Takie same pakty mieliśmy z Zachodem: z III Rzeszą pakt o nieagresji a z Francją i Anglią sojusznicze. Anglia nawet nam nie dostarczyła zamówionych myśliwców! Zachód bardziej nas wydymał niż ZSRR. A jak się zachowywał Churchill po IIWŚ? Wcale nie protestował przeciw nowej polskiej granicy wschodniej (de facto Brytyjczycy już po IWS chcieli polską granicę na Linii Curzona), za to szalał by zachować granicę Niemiec z 1937 i tylko prezydent USA i Stalin go przegłosowali i tylko mógł w swoich pamiętnikach zapisać "Udławcie się Polacy tą niemiecką krzywdą"! To nie przypadek, że w Polsce nie ma i nie było ani jednej ulicy im. Churchilla! Twoja wiara w zachodnie porozumienia jest dziecinna i naiwna - jeśli nam pomagają, to tylko z wyrachowania i własnego interesu, a nie z jakiś historycznych zobowiązań względem Polski czy naszego dla nich uwielbienia. Gdyby Rosja zgodziła się na zagrabienie przez Zachód Iranu w zamian za zagrabienie przez Rosję Polski, to Zachód sprzedałby nas w 5 minut!

Smok
piątek, 1 grudnia 2017, 14:51

heh, teraz to przeciw kolorowym rewolucjom, a pomarańczową na ukrainie popierali. cóz za hipokryzja.

cjnv
piątek, 1 grudnia 2017, 15:22

myślę, że nie przeczytałeś uważnie, nie chodzi o NATO tylko o euroazjatycki odpowiednik NATO

Geoffrey
piątek, 1 grudnia 2017, 14:41

Ależ "Pomarańczowa Rewolucja" sprzed niemal 14 lat musiała Rosjanom zaleźć za skórę, jeśli do dziś o niej piszą w oficjalnych deklaracjach.

bender
piątek, 1 grudnia 2017, 16:15

Wszystkie te satrapie: Białoruś, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan boją się głosu sowich obywateli bardziej niż ognia. Najgorszy ich koszmar, to że obywatele w końcu powiedzą dość oligarchii i korupcji.

bubu
piątek, 1 grudnia 2017, 14:13

rosja coś czuje, że czas rozdania się zbliża najlepszy będzie okres mudialu 2018 w rosji, kiedy car będzie zajęty

AWU
środa, 6 grudnia 2017, 12:57

Może odpuście tą część "Euro" jako iż Rosja cywilizacyjnie nigdy częścią Europy nie była?

Drang nach Westen
piątek, 1 grudnia 2017, 12:41

Dekrety i porozumienia sobie a rzeczywistość- zwłaszcza rosyjska - sobie !!

tak tylko pytam...
piątek, 1 grudnia 2017, 17:25

Oni naprawdę sądzą, że Rosję w jej agresywnych zapędach może powstrzymać papier? Rosja cynicznie łamie wszelkie możliwe traktaty, np. budapesztańskie memorandum...

rED
piątek, 1 grudnia 2017, 12:09

Dobre :D

Tweets Defence24