DSEI 2015: Wielozadaniowy pojazd Eagle w wersji 6x6

19 września 2015, 11:08
Fot. Defence24.pl.
Reklama

W tym roku na DSEI można było zobaczyć bardzo dobrze znany pojazd Eagle, produkcji General Dynamics Land Systems, prezentowany tym razem w układzie 6x6. Konfiguracja pozwala potencjalnemu użytkownikowi na wykorzystanie wozu do całej gamy nowych zadań, wymagających między innymi zwiększonej ładowności.

General Dynamics Land Systems zaprezentowało w ramach DSEI 2015 jedną ze swoich sztandarowych konstrukcji - pojazd Eagle. Przedstawiciele producenta zwracają uwagę, że mamy w tym przypadku do czynienia z produktem, a raczej zróżnicowaną rodziną pojazdów, jedynie określanych zbiorczo jako Eagle.

Zostały one sprawdzone w warunkach bojowych. Producent zaznacza, że w trakcie tworzenia Eagle brano pod uwagę dwa podstawowe czynniki dla tego rodzaju maszyn, jakimi są mobilność oraz bezpieczeństwo załogi. Pojazdy z rodziny Eagle służą obecnie w siłach zbrojnych Republiki Federalnej Niemiec, Konfederacji Szwajcarskiej czy też Danii.

Na targach DSEI 2015 pokazywany jest pojazd w układzie 6x6 (fot.), chociaż to maszyny w układzie 4x4 dominowały dotychczas, jako swoista wizytówka Eagle na świecie. Wprowadzenie wersji 6x6 zwiększa możliwości platformy, dostosowującej się do wymagań poszczególnych użytkowników. Maszyna jest w stanie spełniać rolę pojazdu wielofunkcyjnego, począwszy od typowego opancerzonego wozu patrolowego, aż po wyspecjalizowane odmiany takie jak ambulanse, wozy dowodzenia, rozpoznania, a także wykorzystywane przez logistyków.

General Dynamics Land Systems podkreśla, że pomimo zróżnicowania i wielofunkcyjności całej rodziny pojazdów, użytkownicy mogą mieć pewność jednolitości w zakresie zabezpieczenia logistycznego całej floty swoich Eagle. Dzięki temu obniżone zostają realne koszty utrzymania pojazdów, a także wydłuża się długość  użytkowania maszyn.

(JR)

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24