Wezwanie do wysłania wojsk na Ukrainę w rosyjskim parlamencie

12 kwietnia 2015, 17:02
Duma FR
Fot. duma.gov.ru
Reklama

Rosyjski parlamentarzysta Roman Chudjakow z Partii Liberalno-Demokratycznej wezwał Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej do wysłania żołnierzy na Ukrainę.

Chudjakow na posiedzeniu Dumy Państwowej zwrócił się w piątek 10 kwietnia z oficjalnym wezwaniem do ministra obrony FR Siergieja Szojgu, aby ten wysłał rosyjskie wojska na Ukrainę. Miałyby one stanowić rosyjski kontyngent pokojowy. W jego ocenie jest to niezbędne, biorąc pod uwagę zagrożenie, jakie stwarza konflikt na Ukrainie dla bezpieczeństwa narodowego Rosji.

Deputowany podkreślił również, iż Rosja musi zrobić wszystko, aby bronić „bratni naród” na wschodniej Ukrainie i oskarżył Kijów oraz Zachód o „atakowanie rosyjskich sił pokojowych”. Jak twierdził: „Internet pełny jest dowodów na tony amerykańskiego i europejskiego sprzętu wojskowego, gromadzonego przy granicach z republikami ludowymi Doniecka i Ługańska, a także przy granicy z Rosją. (...) Więcej słyszy się angielskiego, niż ukraińskiego czy rosyjskiego” - mówił Chudjakow.

Sekretarz prasowy prezydenta FR Dmitrij Pieskow zapewnił, iż Rosja nie ma aktualnie żadnych planów, aby wysyłać swoich żołnierzy na Ukrainę oraz że nie wiedział, iż taka prośba będzie skierowana przez Chudjakowa na forum Dumy Państwowej. Trudno jednak zakładać, iż wystąpienie to nie było skonsultowane wcześniej z Kremlem.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 25
Reklama
IT
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 11:48

Dlaczego wlasciwie ruskim nie odcieto jeszcze interenetu?

haz
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 14:21

Bo by było ich trudniej szpiegować

Kogi123
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 11:42

To jest nic innego jak wypowiedzenie normalnej wojny Ukrainie. Cała Europa wie że tam rosyjscy żołnierze od dawna są, ale zwykli rosjanie sami tego nie wiedzą, ponieważ oficjalnie ich gazety zaprzeczają. Więc teraz chcą zrobić tą szopkę z siłami pokojowymi, w praktyce chodzi o to że zmasowanego ataku na Ukrainę nie da się w żaden sposób już ukryć przed zwykłym zmanipulowanym rosjaninem. Rosjanin musi pozostać w matriksie , musi mu się wydawać że Rosja to państwo pokojowe, że jest atakowane a nie że ono atakuje. Podobnie Platforma Obywatelska robi z pomocą swoich gazet - za wszelką cenę stara się utrzymać wrażenie że to ona jest atakowana, a nie że to ona atakuje. W ten sposób zwykli ludzie chcą na nią głosować niejako w "obronie" przed PiS. PO tłumaczy swoje ataki odpowiedzią na PiS, tak samo Rosja tłumaczy swoje odpowiedzią na Zachód. Przesłanie ma być takie że Zachód korzysta na tym wyzwoleniu Ukrainy, więc to Zachód na pewno za tym stoi. Przesłaniem PO jest że PiS stoi za wszystkimi możliwymi zdarzeniami które uderzają w PO. W oczach wyborców PiS ma być partią kłótni i ataków. Tak samo w oczach zwykłego rosjanina Zachód to siedlisko wariatów i agresywnych ludzi, wiecznie patrzących pożądliwie na Rosję.

swd
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 11:11

A po co wysyłać ? Oni już tam są. „Atakowanie rosyjskich sił pokojowych” - Pokojowe ? jak można nazywać tak oddziały które wtargnęły (na rozkaz kremla) na terytorium suwerennego kraju, niszcząc tym samym infrastrukturę i zabijając ludność cywilną - na prawdę co raz bardziej jestem pewny i myślę że większość z nas Polaków że Rosją rządzą ludzie chorzy umysłowo.

Kamil
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 10:39

W sumie Duma Państwowa Rosji mogła nie wiedzieć, że wojskowi rosyjscy lub rezerwiści tak ochoczo będą urlopować się na terenach wschodniej Ukrainy, nawet przy niesprzyjającej aurze jesienno-zimowej. Ale żeby rząd Rosji nie zauważył ich wyjazdów z bagażem kilkaset razy większym niż podręczny? Chyba że na rosyjskie warunki czołg T-90 czy wrzutnia BUK to jednak bagaż standardowy... Przecież w wielkiej Rosji wszystko powinno być duuuuuże...

wuuj
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 11:17

Kolego, jeśli udowodnisz, że w Donbasie są T-90 staniesz się sławny. Będziesz pierwszy na świecie.

pr0s
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 11:15

Potrafisz udowodnić, że są w Donbasie czołgi T-90? Jeśli potrafisz będziesz pierwszy na świecie, także zaprezentuj nam tu ten materiał dowodowy. :)

Mortimer
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 10:26

Heh, rosyjska logika: należy wysłać na Ukrainę "kontyngent pokojowy", bo (nie)obecne tam "rosyjskie siły pokojowe" są "atakowane przez Kijów i Zachód". Swoją drogą, to najwyraźniej metoda "na wydrę" świetnie się w Rosji sprawdza. Tysiące rosyjskich żołnierzy z ciężkim sprzętem "urlopuje się" na Ukrainie, ale to "więcej się słyszy angielskiego, niż ukraińskiego czy rosyjskiego", zaś na granicach Ługandy i Donbabwe są "tony" NATOwskiego sprzętu. W sumie to ostatnie, to akurat może być prawda - Humvee ma ok. 2,5 tony masy własnej, a że trochę ich ostatnio Amerykanie podesłali, to faktycznie są tam teraz "tony" sprzętu z USA.

Gość
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 08:23

W Rosji jak zawsze ściemniają.

asdf
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 07:40

No to chyba ruscy mają własny internet, w którym widzieli tony zachodniego sprzętu. Pewnie w tym samym internecie widzieli jak polskie Dany zjeżdżały ze statku w Odessie:)

Sergen
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 13:02

mają Darknet

kzet69
niedziela, 12 kwietnia 2015, 23:39

Przecież rosyjskie wojska są na Ukrainie od przeszło roku, ten Chudjakow dopiero teraz wytrzeźwiał???

Wawiak
niedziela, 12 kwietnia 2015, 22:31

Rosyjski kontyngent pokojowy... toż to oksymoron!

Łukasz L.
niedziela, 12 kwietnia 2015, 22:25

Jak by ich tam nie było :)

gosc
niedziela, 12 kwietnia 2015, 21:24

Bezczelnosc kacapow jest nieograniczona. Napadli na Ukraine i jeszcze udaja, ze chca stanowic kontyngent pokojowy. To tak jakby zlodziej chcial pilnowac Fortu Knox i mowil, ze ktos cos kradnie..

fx
niedziela, 12 kwietnia 2015, 21:04

Oni dalej idiotów robią z Rosjan. Przecież < 30% Rosja uważa że rosyjscy żołnierze są na Ukrainie. Niech skończą z tymi śmiesznymi "republikami ludowymi" bo nikt takich terrorystycznych tworów nie uznaje a pokojowe wojska może wysłać tylko ONZ i na pewno nie będą to Rosjanie. Ukraina może tez poprosić o pomoc w walce z terrorystami inne kraje które juz bardzo ograniczonej pomocy udzielają.

krzysiek
niedziela, 12 kwietnia 2015, 20:19

Jak rozumiem te siły pomogą spacyfikować terrorystów napadających na suwerenne państwo a potem oddadzą ziemię Ukrainie i się wycofają? w przeciwnym razie można to uznać za jawną inwazję

gość
niedziela, 12 kwietnia 2015, 19:07

Pan Lelonek po prostu nic nie rozumie co się dzieje w rosyjskiej Dumie

wed
niedziela, 12 kwietnia 2015, 18:41

W pierwszym zdaniu prosi o wysłanie sił pokojowych, a w drugim twierdzi, że są one atakowane... Ot, rosyjska logika..

tomgru
niedziela, 12 kwietnia 2015, 18:00

Rosjanie są wręcz śmieszni w swojej retoryce, ale nikt się nie śmieje, giną ludzie.

trolek
niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:47

brawo

Azor
niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:20

Według sondaży 2/3 Rosjan nie chce wysłania żołnierzy na Ukrainę. Ale czy to jest argument dla Putina? To chyba pytanie retoryczne ...

sorbi
niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:11

Sowieci nie mieli, nie mają i nigdy nie będą mieć sił pokojowych - tylko siły okupacyjne i inwazyjne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Łukasz
niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:09

Mirotworców ci u nich dostatek. W końcu "nie ma na świecie drugiego narodu, który tak kochałby pokój"

przygraniczny
poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 12:42

Dostał zlecenie aby nadać pozory legalności dla wojsk rosyjskich wysłanych do Donbasu. O ile USA i Europa informuje o dostarczaniu wyposażenia armii ukraińskiej i mówi co dostarcza to Rosja wysyła tam kilka razy więcej i groźniejsze uzbrojenie poza wszelką kontrolą. Jeżeli miały by tam pojawić sie siły ONZ to z wyłączeniem Rosji bo to była by kpina z misji jako że oni już tam sa od ponad roku

Tweets Defence24