Wenezuela kupuje samoloty Dornier 228 w Szwajcarii

19 grudnia 2013, 09:19
Wenezuela kupiła 10 samolotów turbośmigłowych Dornier 228 – fot. Ruag Aviation
Reklama

Rząd w Caracas potwierdził, że siły powietrzne Wenezueli kupiły od firmy Ruag Aviation z siedzibą w Szwajcarii 10 samolotów turbośmigłowych Dornier 228.

Pierwsze dwa samoloty pochodzące jeszcze z sektora cywilnego będą dostarczone na początku 2014 r. podczas gdy produkcja ośmiu pozostałych w zupełnie nowej wersji ma się zakończyć w trzecim kwartale przyszłego roku.

Kontrakt został podpisany na początku października br. i poza samolotami zapewnia również trening załóg, dostawę części zamiennych oraz naziemne systemy wsparcia logistycznego.

Samoloty Dornier 228 mają zapewnić dostęp do najdalej położonych wiosek w Wenezueli i zapewnić opiekę rządu nad żyjącymi tam ludźmi (wsparcie medyczne i socjalne). Według przedstawiciela producenta, każda maszyna będzie przygotowana do transportu minimum 19 pasażerów (plus dwóch członków załogi).

Wykorzystanie sił powietrznych do zadań, które normalnie powinny realizować linie lotnicze wynika z kosztów tego przedsięwzięcia, które nie zapewnia zysku dla firm komercyjnych.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Artwi
czwartek, 19 grudnia 2013, 12:34

Dawniej kupowała M-28 Skytruck z Mielca, ale oczywiście musimy lizać d... USA, więc już od nas (a w zasadzie od USA, bo PZL Mielec Sikorski im oddał praktycznie za darmo) nie kupi...

Tweets Defence24