Wenezuela i Nikaragua nie chcą rosyjskich baz wojskowych

1 marca 2014, 15:12
Nikaragua i Wenezuela nie chcą rosyjskich baz wojskowych - fot. mil.ru
Reklama

Wenezuelski minister spraw zagranicznych Elias Hawa oświadczył, że umieszczenie rosyjskich baz wojskowych na terytorium jego kraju jest niemożliwe. Podobne zdanie wygłosili przedstawiciele partii opozycyjnej Nikaragui. Wystąpienia te są związane z deklaracją rosyjskiego ministra obrony na temat sieci baz zaopatrzeniowych dla lotnictwa i marynarki wojennej. 

Minister Siergiej Szojgu poinformował, że bliskie zakończenia są negocjacje na temat utworzenia rosyjskich baz wojskowych w Wenezueli, Nikaragui, Wietnamie i Singapurze, oraz na Kubie i Seszelach.

W odpowiedzi na te deklaracje zareagowały władze Wenezueli oraz przedstawiciele Nikaraguańskiej opozycji. W obu wypadkach ogłoszono że konstytucje tych krajów wykluczają obecność stałych baz wojskowych innych państw i stacjonowanie w nich przedstawicieli ich sił zbrojnych. 

Wenezuela nie wyklucza kolejnych wizyt jednostek rosyjskich sił powietrznych i marynarki wojennej, oraz stosownego uregulowania tego typu działań. Minister spraw zagranicznych nie widzi jednak możliwość utworzenia baz wojskowych czy innych stałych ośrodków w których stacjonować będą rosyjscy żołnierze. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
Alakyr
czwartek, 20 grudnia 2018, 10:33

Rosjanie są za ciency w uszach żeby tam założyć bazę

enekyn
sobota, 1 marca 2014, 23:10

Wiecie co mi to przypomina To co się dzieje na Ukrainie na Krymie kiedy zogdzili się na bazy Rosyjskich wojsk, przypomina mi to Konrada Mazowieckiego i Krzyżaków :)))

ziom
sobota, 1 marca 2014, 18:48

Ocho, niektórzy już otrzeźwieli.

Darek S.
sobota, 1 marca 2014, 17:57

To oświadczenie Moskwy miały zmiękczyć stanowisko USA w przypadku konieczności interwencji wojskowej Rosji w Ukrainie. Deklaracja Waszyngtonu o zostawienia Ukrainy samej sobie, spowodowała odpowiedź, że baz ruskich w okolicy USA nie będzie. Tak to należy czytać.

Nic dziwnego.
sobota, 1 marca 2014, 16:01

Nikt zdrowy psychicznie nie chce pod własnym domem powtórki z Krymu.

klo
wtorek, 18 marca 2014, 09:45

pójdzie pójdziesz do ,psychuszki, i tyle z twojm zdrowiem psychicznym!

wolny
wtorek, 18 marca 2014, 09:41

a ja chce ! wolny wybór

k-mart
czwartek, 16 kwietnia 2015, 21:53

Contras – antysandynistyczna, antykomunistyczna partyzantka walcząca w Nikaragui przeciwko Ortedze i jego reżimowi ,aktualnie zjednoczona w Unidad Resistencia Nacional ( URN ) Związek Narodowy Oporu Nikaragui wraca do działań wojennych.

Tweets Defence24