Ważny dzień dla Wojskowej Akademii Technicznej [WIDEO]

8 sierpnia 2020, 17:36
WAT IMG_9147a
Fot. Grzegorz Rosiński, Redakcja Wydawnictw Wojskowa Akademia Techniczna

Promocja na pierwszy stopień oficerski – podporucznika Wojska Polskiego to początek Waszej zawodowej drogi. Dziś, nawiązując do chlubnych tradycji oręża polskiego – stajecie się rycerzami naszych czasów. To wielki zaszczyt i duma. Jesteście bowiem nadzieją dla Polski. Na Waszych barkach, drodzy oficerowie-inżynierowie spoczywać będzie odpowiedzialność za bezpieczeństwo państwa i rozwój polskich Sił Zbrojnych – powiedział podczas uroczystej promocji oficerskiej gen. bryg. prof. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, rektor-komendant WAT. 

W sobotę 8 sierpnia odbyła się uroczystość promocji 224 absolwentów 5-letnich studiów magisterskich Wojskowej Akademii Technicznej oraz 126 absolwentów Studium Oficerskiego WAT i 16 absolwentów Studium Oficerskiego Akademii Marynarki Wojennej na pierwszy stopień oficerski – podporucznika Wojska Polskiego. Uroczystość miała miejsce od godz. 11:00 na placu apelowym Wojskowej Akademii Technicznej WAT w Warszawie.

W programie uroczystości było złożenie meldunku, a także przemówienie Rektora-Komendanta WAT oraz odczytanie postanowienia Prezydenta RP o mianowaniu na pierwszy stopień oficerski. W trakcie uroczystego aktu promocji nastąpiło, także odczytanie postanowienia o wyróżnieniu prymusa i absolwentów, którzy ukończyli studia z drugą i trzecią lokatą WAT. Dokonane zostało przy tym ślubowanie oficerskie i defilada.

image
Fot. Grzegorz Rosiński, Redakcja Wydawnictw Wojskowa Akademia Techniczna

 

Jako wskazano w komunikacie, pierwszy oficerskie szlify otrzymał prymus promocji oficerskiej ppor. Krzysztof Piasta, absolwent Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa WAT. Za ukończenie studiów z wyróżnieniem i uzyskanie pierwszej lokaty (średnia ocen 4,61) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnił ppor. Piastę honorową bronią białą.

Drugą lokatę tegorocznej promocji uzyskał ppor. Rafał Szczepanik, absolwent Wydziału Elektroniki. Studia ukończył z wyróżnieniem ze średnią 4,59 za co otrzymał nagrodę rzeczową od Ministra Obrony Narodowej. Z kolei ppor.  Szymona Borejza, absolwent Wydziału Nowych Technologii i Chemii, za ukończenie studiów z wyróżnieniem i uzyskanie trzeciej lokaty otrzymał nagrodę od Rektora-Komendanta WAT.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 18
Reklama
robson
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 11:11

a ja coś z innej płaszczyzny. Ceremonia powitania sekretarza stanu MON, te mundury - OK, prezencja komendanta?!!(-), sekretarz stanu -prezencja!!! (---). a maszerowanie w rytmie marsza - całkowite (---). Panowie!, przecież to element Ceremoniału Wojskowego! Polecam "korki" na Franciszka Hynka 2. Jeśli podstawy musztry są w WAT nie ważne, to po co te mundury i przebieranie się? (grupy rekonstrukcyjne lepiej się prezentują)

Wołodyjowski
niedziela, 9 sierpnia 2020, 14:01

KOLEDZY co się stało -z3 żołnierkami z poprzedniego rocznika KTÓRE zajęły miejsca 1_3? Ja je chętnie WEZMĘ do siebie a,to o wiele lepsze od obecnego przydziału prymusow

KAR
sobota, 8 sierpnia 2020, 23:57

U nas jest problem, aby ze zdobytej wiedzy zrobić konkretny użytek. Często świetni fachowcy, zarówno wojskowi, jak i cywilni - giną w tłumie "załatwieni" przez chory system. Wybijają się miernoty, które nie pozwolą dopuścić i wdrożyć czegoś nowatorskiego dla przemysłu i potencjalnego eksportu.

...
niedziela, 9 sierpnia 2020, 11:27

Mierny, bierny ale wierny i najlepiej z dużymi plecami. Tata, wujek, teść popchną Cię do góry. Tak to funkcjonuje w naszym pięknym kraju. I najważniejsza zasada - nie wychylać się.

stary wojak
niedziela, 9 sierpnia 2020, 23:41

Przecież to pisze przy każdym oknie w pociągu.

stary wojak
niedziela, 9 sierpnia 2020, 23:41

Przecież to pisze przy każdym oknie w pociągu.

niedziela, 9 sierpnia 2020, 21:22

Z oficerami WP jest trochę inny problem. Jak jest kumaty, to każdy chce z nim pracować, czyli nie da mu tak szybko awansu. Jak się do współpracy nie nadaje, to jedyną formą pozbycia się jegomościa jest awans.

sosh
niedziela, 9 sierpnia 2020, 15:10

Ot, relikt postkomunistyczny, dodatkowo umacniany przez aktualny, nepotyczny za-rząd centralnie sterowany. Niedługo będzie jak za komuny - stanowiska TYLKO dla członków partii...

GRD
sobota, 8 sierpnia 2020, 22:43

Owszem, oficerowie mają coś z rycerza. Mianowicie zakuty łeb. W dodatku coś takiego jak "słowo oficera" i "honor oficera" jest określeniem pejoratywno- szyderczym w Wojsku Polskim.

y
niedziela, 9 sierpnia 2020, 11:03

Ty to wiesz oczywiście najlepiej. Jako troll! Pewnie nic z wojskiem nie mający. Pisząc pod nic nie mówiącym nickiem, bez odwagi i honoru by zrobić to z nazwiska i imienia. I ty oceniasz innych...,

martin
sobota, 8 sierpnia 2020, 22:07

Piekne panie .Szkoda ze juda posle je na wojne z ussrael

J 23
niedziela, 9 sierpnia 2020, 03:30

Zamilcz w końcu antypolaku

y
sobota, 8 sierpnia 2020, 20:32

Jak to dobrze, że ja w czasach studenckich słuchałem punka, piłem wino i studencki bimber a pracę mgr obroniłem na 3.5. Nie liczy się średnia tylko znajomości, dzisiaj koledzy nerdzi powsiąkali gdzieś w korporacje i żyją od wypłaty do wypłaty pracując za 0 tego co ich koledzy na zachodzie )))

BUBA
sobota, 8 sierpnia 2020, 21:35

Chlopie stuknij sie ....

KrzysiekS
sobota, 8 sierpnia 2020, 21:24

y jednym z problemów szkolnictwa w Polsce jest brak analizy kto jest potrzebny. Przykład zamknięto średnie szkoły techniczne brak techników w przemyśle ale wyedukowano masę na marketing gdzie oni znajdą pracę?

sobota, 8 sierpnia 2020, 23:18

Jak nie było chętnych, to pozamykali. Tak to jest jak się coś dostaje za darmo. No ale w socjalizmie ... Jakby szkoły średnie i zawodowe były prywatne i płatne, to firmy same by je prowadziły w profilach, które są potrzebne.

andys
niedziela, 9 sierpnia 2020, 12:35

Masz rację,tylko potrzebne są firmy, które zatrudniłyby techników. W kraju w którym znacznie zmniejszono produkcje własną , ośmieszono ją , gdzie króluje moda na produkty zagraniczne i niechęć do kupowania swoich produktów, takich firm jest bardzo mało. Niestety, niewiele osób w Polsce rozumie , że o sile państwa decyduje poziom własnego przemysłu i , w ostatecznym rozrachunku, nie siła armii i policji, oraz ilość zagranicznych korporacji w kraju.

niedziela, 9 sierpnia 2020, 21:19

Owszem, ale ta sytuacja to też efekt socjalizmu, może przerwanego "postesbeckim oligarchizmem w liberalnej masce", ale jednak socjalizmu.

Tweets Defence24