Reklama
Reklama

Walczak: powstał odpowiednik słynnej, włoskiej Guardia di Finanza [SKANER Defence24]

30 października 2017, 13:12
Piotr Walczak - KAS

SKANER DEFENCE24: Gościem studia Defence24 podczas I Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic Granice" był Piotr Walczak podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, a tematem rozmowy były działania KAS w podnoszeniu bezpieczeństwa granic. 

Krajowa Administracja Skarbowa stara się chronić społeczeństwo poprzez ochronę granic. Granica zewnętrzna, czyli ta granica, którą ochraniała dawniej służba celna - z Ukrainą, Białorusią i Federacją Rosyjską oczywiście dalej zostaje priorytetem. Ja zwracam uwagę, że od lat ta granica przez zupełnie zewnętrzne agendy, chociażby Komisję Europejską jest uważana za jedną z najszczelniejszych. Oczywiście KAS jeszcze podwyższa to zabezpieczenie poprzez, przede wszystkim, zwiększenie swoich uprawnień. Zwracam uwagę, że dzisiaj KAS i działająca w ramach niej Służba Celno-Skarbowa ma wszelkie uprawnienia policyjne, również uprawnienia operacyjno-rozpoznawcze co oczywiście bardzo podnosi bezpieczeństwo naszego państwa, naszych granic.

Piotr Walczak, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
Miś
poniedziałek, 30 października 2017, 22:53

Propaganda sukcesu. Poczytajcie na forach co o tym wszystkim sądzą skarbowcy, celnicy czy uks-owcy. Stworzono nowego molocha trudnego w zarządzaniu i pozbawionego zmotywowanych ludzi.

kk@lkslodz.pl
wtorek, 31 października 2017, 08:28

Tak zgdza się, ale koncepcja była dość słuszna w założeniach. Ja bym jeszcze poczekał na efekty ale fakt brak kadr i niestety duży ich odpływ. Jeśli poprawią stan m.in. zasobów kadrowych poprzez lepsza w szczególności finansową motyacją to śmiem twierdzić że można w takim założonym kształcie zrobić całkiem sprawnia funkconujący aparat foinansowy państwa i jego zabezpieczenie.

mosze
poniedziałek, 30 października 2017, 22:43

Wspaniale. Ale dlaczego nie dowiedzieliśmy się, że przez miesiące od powstania KAS nie było przepisów wykonawczych, więc służba nie działała? Pracownicy nie wiedzieli, czy w nowej służbie będą pracować, więc się nie przykładali. Przez kilka miesięcy nie odzyskano zapewne milionów złotych. I jeszcze pytanie: czy naprawdę warto naśladować Włochy? Weźmy wskaźnik korupcji - Włochy w ostatnim rankingu Transparency International - 60 miejsce na świecie. Polska - 29 miejsce na świecie (im wyższe miejsce, tym mniejsza korupcja). Podejrzewam, że w ściągalności podatków nie są też lepsi od nas.

tam naprawdę warunki dyktuje lód
wtorek, 31 października 2017, 14:15

Ja bym się tak nie ekscytował szczelnością naszych granic, bo "warszawska" już niejednokrotnie donosiła o sporej ilości broni, która dostaje się z Ukrainy do Polski. Ba! Raz nawet dziwnym trafem transport pięciu ukraińskich T-64 wjechał do naszego kraju i pomykał bez jakiegokolwiek nadzoru. Przydało by się także objąć obserwacją pozostałe granice - ze Słowacją, Czechami, a zwłaszcza Niemcami. Ps. Wiem, że być może wywołam g-burzę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby do współdziałania ze Strażą Graniczną dołączyć ( po przeszkoleniu ofc.) jednostki WOT. Dla tych młodych ludzi każdy kontakt z jednostkami mundurowymi, to szansa na nauczenie się czegoś nowego.

Victor
poniedziałek, 30 października 2017, 16:04

Proszę o podanie jakie doświadczenie zawodowe ma szegostwo KASy.

jan
poniedziałek, 30 października 2017, 22:59

kompletny brak doświadczenia pełna amatorka

dimitris
wtorek, 31 października 2017, 09:16

Czekamy Panie Ministrze ! Na efekty czekamy ! A póki co przytoczę wczorajszy wyrok Sądu Odwoławczego w Atenach, na byłego Ministra Obrony Narodowej i jego współpracowników, za poustawiane przetargi, ze stratą dla Skarbu Państwa: Άκης Τσοχατζόπουλος: 19 LAT WIĘZIENIA Αστέριος Οικονομίδης: 8 lat (pani) Φρόσω Λαμπροπούλου: 12 lat Νίκος Ζήγρας: 12 lat Γιώργος Σαχπατζίδης: 9 lat (pani, zdaje się córka ministra) Αρετή Τσοχατζοπούλου : 8 lat odsiadki (żona ministra, wystarczy, że świadomie korzystająca z tych pieniędzy) Βίκυ Σταμάτη: 8 lat odsiadki Ιωάννης Σμπώκος: 8 lat (pani) Μαρία Ταλίτα Τσεκούρα: 5 lat Νίκος Γεωργουλάκης: 6 lat Παναγιώτης Σταμάτης: 4 lata Οράτιος Μελάς: 6 lat Κωνσταντίνος Αντωνιάδης: 6 lat Γκούντρουν Μόλντενάουερ: 4 lata Νίκος Καρατζάς: 4 lata Γιώργος Κωνσταντάτος: 6 lat Nie, to nie jest koniec, wiele wskazuje już, że ciąg dalszy nastąpi, z innym MON i innymi nazwiskami. Ależ to upłynęło już kilkanaście lat ? I cóż z tego ? Właśnie, że paragrafy znalazły się, jak choćby wydawanie tamtych "przedawnionych" pieniędzy, czyli uwaga: jest to PRANNIE BRUDNYCH DOCHODÓW.

Ucywilniona
wtorek, 31 października 2017, 13:34

A dlaczego ten zastępca jest w funkcjonariuszem celnym. Jakież to on wykonuje zadania zastrzeżone w ustawie o KAS tylko dla funkcjonariuszy? Przecież zastępcy szefa KAS pracują w biurze, nie chodzą po bazarach, nie robią kontroli na drogach. Dlaczego szef KAS go nie ucywilnił. Spędzi taki zastępca cały swój służbowy żywot za biurkiem, udzieli kilku wywiadów pod publikę i pójdzie na zasłużoną emeryturę mundurową. Ciekawe czy choć raz pomyślał o funkcjonariuszach cywilnionych lub bez propozycji.

rowerownia
wtorek, 7 listopada 2017, 19:59

Dlatego, ze może... kto mu zabroni? jak całe ministerstwo - sami funkcjonariusze od zadań specjalnych

uszczelniacz
poniedziałek, 30 października 2017, 13:43

Wygląda jak kolejna służba mundurowa.

SW
poniedziałek, 30 października 2017, 13:37

Czyli Służbę Celna zamieniają na KAS czy jak to będzie?

depto
poniedziałek, 30 października 2017, 16:17

Połączyli UKS, Urząd Skarbowy i Służbę Celną w KAS. Powstał moloch. Czy czymś takim można sprawnie zarządzać?

Funkcjonariusz scs
wtorek, 31 października 2017, 06:11

Bałagan i brak zarządzania.

KAStrat
wtorek, 31 października 2017, 20:46

w obecnej chwili KAS zajmuje się sama sobą - najważniejsza jest ewidencja czasu służby/ pracy - nowe programy ewidencji czasu pracy,nowe czytniki kart wyjście / przyjście, nowe stanowiska ds tychże ewidencji, szkolenia kadrowe - reszta bez żadnej wizji - leży odłogiem. niby nowe zadania- ale nikt też nikogo w niczym innym nie szkoli.US i UKS pociągną cały ten moloch na dno. wyniki też będą denne.cierpliwości.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama