W Dęblinie powstanie Centrum Naukowego Lotnictwa

25 września 2013, 08:51
fot. ITWL
Reklama
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Porozumienie w sprawie utworzenia Centrum Naukowego Lotnictwa podpisane. Dyrektor ITWL dr hab. inż Ryszard Szczepanik oraz Rektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jan Rajchel podpisali dokumenty inicjujące współpracę przy tworzeniu  w Dęblinie Centrum Naukowego Lotnictwa. Uroczyste podpisanie dokumentów miało miejsce w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Centrum będzie miejscem wymiany pracowników i bogatych doświadczeń dwóch lotniczych placówek.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa statyczna, na której ITWL zaprezentował m.in. model realizowanego w konsorcjum (Instytut Lotnictwa, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A.) bezzałogowego śmigłowca ILX-27, BSP pionowego startu i lądowania KOLIBER oraz odrzutowy cel powietrzny JET, używany w Siłach Zbrojnych RP do treningu Wojsk Obrony Przeciw Lotniczej. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
szyszka
wtorek, 7 października 2014, 20:35

a po co to ko0mu? nie mamy na co kasy wydawac? tylko na takie nie wiadomo co i po co?cale nasze lotnictwo to zakupione na szescie ostatnio F-16 to centrum mu wcale nie jest potrzebne

XYZ
środa, 25 września 2013, 12:30

To powinniśmy się martwić czy cieszyć biorąc pod uwagę niezbyt pochlebne opinie o ITWL w niektórych periodykach. Chyba jak zwykle: pożyjemy - zobaczymy. Za parę lat.

Tweets Defence24