Uzbrojone izraelskie drony dla Bundeswehry

3 lipca 2016, 15:52
Fot. www.iai.co.i
Reklama

Niemieckie ministerstwo obrony poinformowało o podpisaniu umowy z firmą Israel Aerospace Industries, dzięki której Luftwaffe otrzyma wypożyczone drony Heron TP.

Komunikat niemieckiego ministerstwa obrony informuje o podpisaniu umowy z firmą Israel Aerospace Industries, w myśl której do niemieckich sił powietrznych trafią wypożyczone drony klasy MALE Heron TP. Armia niemiecka zamierza korzystać z tego sprzętu do momentu uzyskania gotowości przez dron podobnej klasy, opracowywany w ramach programu europejskiego. Zgodnie z podpisanym porozumieniem okres wypożyczenia ma trwać do 2025 r.

Media w Izraelu donoszą, że wartość umowy wynosi 666 mln USD, a pięć wypożyczonych bezzałogowców może przenosić uzbrojenie - bomby i rakiety.

Bezzałogowce Heron TP są zdolne do prowadzenia misji przez okres do 52 godzin (bez przenoszenia uzbrojenia), istnieje możliwość wykorzystania satelitarnych systemów łączności pozahoryzontalnej. Maksymalna masa startowa wynosi 5,3 t, a masa standardowego ładunku – 1 t. Według zapewnień producenta pozwala to na wykorzystanie środków rozpoznania różnych typów w trakcie jednej misji. Na razie nie jest wiadomo, jakie środki rażenia będą przenoszone przez Herony przeznaczone dla Luftwaffe, ale niewykluczone jest zastosowanie pocisków Spike NLOS o zasięgu ponad 25 km, wyposażonych w bezprzewodowe łącze danych. Pod uwagę mogą też zostać wzięte ppk Hellfire czy Brimstone.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
panzerfaust39
poniedziałek, 4 lipca 2016, 13:10

Nie mogą zbudować własnych bo według postępactwa drony są niehumanitarne a jak wezmą od Izraela to zamkną pysk przeciwnikom bo nikt w RFN nie ośmieli się żydów skrytykować

Marek
poniedziałek, 4 lipca 2016, 12:17

Kto to wdział, żeby cywilizowany naród europejski używał "bardzo złych" uzbrojonych dronów? Oj nieładnie, nieładnie. Bardzo niepoprawne politycznie. A tak już bardziej serio. Biorą i wiedzą co robią.

xx
niedziela, 3 lipca 2016, 19:02

Kryptodotacja ?

Tweets Defence24