USA: piąty okręt LCS wprowadzony do linii. Plany sił morskich bez zmian

24 listopada 2015, 11:02
Fot. US Navy
Reklama

Amerykańska marynarka wojenna wprowadziła do linii piąty okręt do działań przybrzeżnych LCS (Littoral Combat Ship) USS Milwaukee, który jest jednocześnie trzecią, operacyjną jednostką jednokadłubową typu Freedom.

Zbudowany przez koncern Lockheed Martin w stoczni Marinette Marine Corporation okręt USS Milwaukee (LCS 5) przeszedł całą serię testów morskich we wrześniu br. W tym czasie potwierdzono zgodność konstrukcji z wymaganiami oraz jej przydatność dla amerykańskich sił morskich.

Obecnie okręt przechodzi morzem do San Diego w Kalifornii, gdzie będzie jego port macierzysty i gdzie zostanie włączony w skład zespołu okrętów nawodnych. Jednocześnie trwa intensywny trening załogi.

Wprowadzenie piątego okrętu LCS oznacza, że Amerykanie nie zamierzają zmieniać koncepcji wykorzystania swoich sił zbrojnych. W ten sposób obok okrętów z bardzo silną obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową (krążowniki typu Ticonderoga i niszczyciele typu Arleigh Burke) swoje zadania wykonywać będą również okręty wyposażone jedynie w systemy samoobrony, dobrze sprawdzające się w dzianiach patrolowych i inspekcyjnych, zwalczaniu okrętów podwodnych oraz działaniach przeciwminowych.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Wafel
czwartek, 3 grudnia 2015, 09:20

Proponuje tests DLA LCS Na Baltyku

Tweets Defence24