Ukraina: Awaryjne lądowanie Mi-8 na plaży [FOTO]

1 czerwca 2020, 11:35
dsc_0490-scaled
Fot. mil.gov.ua

Podczas ćwiczeń na wybrzeżu Morza Azowskiego awaryjnie lądował na plaży ukraiński Mi-8MT. Śmigłowiec w ciągu kilku godzin został wydobyty z piasku i o własnych siłach odleciał do macierzystej bazy.

Zdarzenie miało miejsce 30 maja 2020 roku, podczas trwających w ostatnich dniach maja ćwiczeń piechoty morskiej, wojsk specjalnych, wojsk lądowych, lotnictwa i straży granicznej Ukrainy na wybrzeżu Morza Azowskiego. Trenowano działania wodno-lądowe, atak na nieprzygotowane wybrzeże z morza i powietrza, operacje wojsk specjalnych oraz desanty spadochronowe. Realizowano też ostre strzelania, w tym strzelania z moździerzy, granatników automatycznych i ręcznych granatników przeciwpancernych RPG-7 oraz uzbrojenia pokładowego śmigłowców.

W toku realizowanych działań śmigłowiec Mi-8MT uległ prawdopodobnie awarii technicznej. Załoga zmuszona była do lądowania awaryjnego, na którego miejsce wybrano plażę. Skutkiem było ugrzęźnięcie podwozia w grząskim piasku, na którym maszyna osiadła kadłubem. Zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym przez jednego z żołnierzy.

Następnego dnia śmigłowiec odleciał o własnych siłach do macierzystej bazy, po wydobyciu z piachu. W zdarzeniu prawdopodobnie nikt nie został poszkodowany. Uszkodzenia uznano za powierzchowne. W obecnej chwili brak jest oficjalnego komunikatu ministerstwa obrony Ukrainy o okolicznościach zdarzenia, ale raczej nie miało ono charakteru poważnego wypadku.

Reklama
Tweets Defence24