UE zaprasza Rosję na konsultacje w sprawie Ukrainy

26 maja 2015, 14:30
Fot. Flickr/Horia Varlan/CC.3.0
Reklama
Defence24
Defence24

Federacja Rosyjska otrzymała zaproszenie na trójstronne konsultacje w sprawie gospodarczej części umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina. Spotkanie odbędzie się w Brukseli, 2 czerwca br.

Po tym, jak Rosja przestała blokować porozumienie o strefie wolnego handlu (DCFTA) pomiędzy Unią a Ukrainą rozpoczyna się dialog pomiędzy zainteresowanymi stronami dotyczący jego wprowadzenia. Według ostatnich stanowisk, wejdzie ono w życie 1 stycznia 2016 roku. Ta data została potwierdzona we wspólnej deklaracji po szczycie Partnerstwa Wschodniego w Rydze. Ukraina, Unia oraz Rosja po rozmowach 19 maja br. ustaliły, że w lipcu odbędą się spotkania grup roboczych dotyczące potencjalnych problemów, które wynikają z wprowadzenia umowy. Dla Rosji, najbardziej problematyczną kwestią są dostawy rosyjskich produktów na rynek ukraiński. 

Rosyjski minister rozwoju gospodarczego Aleksiej Lichaczow potwierdził otrzymanie zaproszenia i wyraził gotowość do udziału w konsultacjach, zaznaczył jednak, że nie wiadomo jeszcze jak do unijnej propozycji ustosunkuje się Ukraina - „Nie znamy jeszcze reakcji Ukraińców, jesteśmy gotowi do wzięcia udziału w przyszłotygodniowych konsultacjach”.

(PK)

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
waldemarian
środa, 27 maja 2015, 12:32

"[...] dostawy rosyjskich produktów na rynek ukraiński [...]" - to w końcu tam jest wojna czy jej nie ma? Może nie za bardzo na tym się znam ale wydaje mi się, że w czasie wojny zwaśnione państwa raczej ze sobą nie handlują tylko zajmują się czymś zgoła odmiennym.

gość
środa, 27 maja 2015, 13:53

jaka wojna ? Jest ATO, wiesz co znaczy ten skrót ?

wunderwaffen
środa, 27 maja 2015, 09:00

Równie dobrze Amerykanie i Brytyjczycy mogliby zapraszać III Rzeszę do konsultacji w sprawie Planu Marshalla dla Europy po IIWŚ. ;))))) (Mówiąc kolokwialnie, Zachodowi brakuje jaj aby rozgrywać zwycięskie mecze z Rosją.)

chasim
wtorek, 26 maja 2015, 15:19

LUDZIE PO CO ZAPRASZACIE ROSJĘ SKORO NA UKRAINIE NIE MA ROSYJSKI ŻOŁNIERZY?!

ito
środa, 27 maja 2015, 20:11

Właśnie dlatego, że ich nie ma. Jest poważny partner gospodarczy. I opowieści o wojnie. Z partnerem się rozmawia, opowieści ignoruje.

Rincewind
środa, 27 maja 2015, 14:59

Wasze zdziwienie świadczy o całkowitej niewiedzy o Ukrainie i Rosji. Bez wdawania się w szczegóły, Rosja może w tydzień wywrócić gospodarkę Ukrainy i jak się domyślacie bez Rosji wszelkie umowy są warte tyle co papier na którym je spisano.

laslo
sobota, 30 maja 2015, 23:48

Jedno kiwnięcie palcem Obamy i jest to co było przed rozpadem ZSRR.Jeżeli jeszcze drugi palec dołoży Unia to będzie krach dla Rasssiji.Z czym wy do zachodu.Europa obejdzie się bez Rosyjskiego gazu i ropy a Rosja nie.Nawet Stalin Chruszczow i Breżniew w najgorszych czasach zimnej wojny nie mogli ryzykować wstrzymaniem dostaw surowców na zachód.Grecja dostała już ponad 400mld € pożyczki od zachodu.Ukrainie na to,żeby stanęła na nogi nie trzeba i 10% z tego.Tak ,że szanowny moskaliku takie brednie możesz pisać u siebie.Tak na marginesie poczytaj sobie swojego ideologa Aleksandra Dogina co pisze o was."Rosja to cywilizacja wschodnia ,a więc cywilizacja barbarzyńska,azjatycko-afrykańska...Jednostka i indywidualność się tam kompletnie nie liczy i nie ma żadnych praw.A śmierć milionów ludzi to tylko statystyka."Do tego nic dodać nic ująć.

www
czwartek, 28 maja 2015, 01:44

Bez wdawania sie w szczegóły ... wracaj Iwan do siebie.

Tweets Defence24