Reklama

Siły zbrojne

Tysiące koszul dla armii

Zdj. podglądowe, fot. IWsp SZ
Zdj. podglądowe, fot. IWsp SZ

3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o wyłonieniu dostawców i przyznaniu im zamówień na dostawę tysięcy koszul oraz koszulobluz dla wojska w latach 2021-2022.

Postępowanie przetargowe, toczone według procedury nieograniczonej i otwartej, rozpoczęło się 22 kwietnia br. Jak czytamy z ogłoszenia zamieszczonym w suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej 3. RBLog poszukiwała w zamówieniu podstawowym 50 900 koszul i koszulobluz różnych kolorów.

Postępowanie zostało podzielone na pięć zadań, które odnosiły się dostawy koszul koloru białego oraz khaki, a także koszulobluz z długimi rękawami koloru stalowego i koszulobluz z krótkimi rękawami koloru khaki i stalowego.

Podstawowe zapotrzebowanie prezentowało się następująco:

  • 5 500 koszul koloru białego,
  • 19 200 koszul koloru khaki,
  • 3 500 koszulobluz z długimi rękawami koloru stalowego,
  • 19 200 koszulobluz z krótkimi rękawami koloru khaki,
  • 3 500 koszulobluz z krótkimi rękawami koloru stalowego.

Ponadto do powyższej listy zakupów zamawiający przewidział prawo opcji, które zwiększyłoby liczbę koszul o dodatkowe 28 tysięcy do poziomu 78 900 sztuk.

Termin składania ofert upłynął 25 maja o godzinie 8:00, a już po upływie pół godziny zostały one otwarte. Jedynym kryterium udzielenia zamówienia była cena.

Jedynym podmiotem, który złożył swoje oferty w zadaniach 1-3 tj. dostawy koszul koloru białego, khaki oraz koszulobluz z długimi rękawami koloru stalowego, była Spółdzielnia Inwalidów ELREMET z Białej Podlaski. Umowę z wykonawcą podpisano 6 lipca br.

Reklama
Reklama

Spółdzielnia otrzymała zamówienie o sumarycznej wysokości 2 805 980 zł netto (3 451 355,40 zł brutto), jednocześnie deklarując, że w latach 2021-2022 dostarczy zlecającemu łącznie 44 200 koszul i koszulobluz (wliczając te z zamówienia opcjonalnego). Dodatkowo przewidziano udział podwykonawcy, który będzie pomagał w szyciu koszul zgodnie z wojskową dokumentacją techniczno-technologiczną.

Podsumowując, w 2021 roku harmonogram dostaw koszul wygląda następująco:

  • Koszule koloru białego: 4 500 sztuk,
  • Koszule koloru khaki: 11 200 sztuk,
  • Koszulobluzy z długimi rękawami koloru stalowego: 2 500 sztuk.

Natomiast w 2022 roku:

  • Koszule koloru białego: 5 000 sztuk,
  • Koszule koloru khaki: 18 000 sztuk,
  • Koszulobluzy z długimi rękawami koloru stalowego: 3 000 sztuk.

W bieżącym roku rozpoczęcie dostaw odbędzie się najwcześniej 5 sierpnia 2021 roku (30 dni od momentu podpisania umowy), natomiast zakończy się w ciągu 90 dni (w wypadku prawa opcji to w ciągu 70 dni od momentu poinformowania wykonawcy o zamiarze skorzystania z takowego prawa). W wypadku roku przyszłego terminy dostaw wyglądają podobnie, z tym że czas na ich rozpoczęcie będzie liczony od terminu podpisania aneksu o ziszczeniu się warunku zawieszającego realizację umowy w 2022 roku, a zakończenie na 90 dni od tego momentu (dla prawa opcji zasady są podobne jak w roku 2021).

Reklama

Komentarze (10)

  1. Kowboj

    Wstyd w czymś takim się ubrać. Szczególnie ten ,,wzór" w środku. Szczyt bezguścia. Nie jest to też korzystne dla zdrowia psychicznego.

    1. Żołnierz

      Kowboj. Ty ubieraj się gustownie - w kapelusiki, frędzelki i piórka. Do tego pas z ćwiekami opuszczony poniżej bioder. Żołnierze na szczęście ubierani są w bezpieczne ubiory.

  2. wacek

    Jeżeli wygrała polska Spółdzielnia Inwalidów ELREMET z Białej Podlaski i oni a nie Chińczycy będą to produkować to OK. Jeżeli Chińczycy na zlecenie tej spółdzielni to należało by się temu bliżej przyjrzeć.

  3. ftew54w

    Ubiór dla teletubisi :)))

  4. werd

    Kolejny wielki udany zakup. Brawo MON. Patrząc na wzory to chyba kupiono z demobilu z lat 70tych....co tam robi ubiór dla kominiarza i dla strażaka?

    1. Nie inż.

      Na modzie też się znasz?

    2. M25

      Nie trzeba znać się na modzie, wystarczy jedno spojrzenie aby stwierdzić, że to badziewie. Wstyd ubrać takie coś.

    3. Michał

      Na tym Panie inżynierze też się nie znacie w UI?

  5. MI6

    a faza analityczno-koncepcyjna była?

  6. X

    Wamos, kamisze nere... ;)))

  7. SAS

    Chciałbym zapytać, czy nie można przeliczyć zapotrzebowania koszul na kolejne 10 lat i podpisać umowę na 10 lat, z dostawą i płatnością każdego roku. Czy jak zakupimy 1 mln koszul w 10 lat, czy to nie będzie taniej niż zakup 80 tys. ? Po co te ciągłe przetargi na majtki, skarpety i paski do zegarków?

    1. Rataj

      Przetargi są po to by generować koszty, tworzyć komisje, ekspertów etc. Wszyscy zadowoleni, bo budżet jest wykorzystany.

    2. Ali baba

      Nie generałowie rodziny członków parti i ministerstwa

    3. Bolek

      A po co? Kto ci zagwarantuje, że jakakolwiek firma będzie istnieć 10 lat?

  8. Edward

    Ubiór z ciucholandu za złotówkę

  9. Michał

    Ale brzydkie te koszule.

  10. ;))

    koszule, ważna rzecz... - byle tylko zmieniali.

Reklama