"Trzy obszary współpracy wojskowej między Polską i Izraelem"

21 lipca 2020, 08:17
Zrzut ekranu 2020-07-20 o 16.11.59
Ambasador Alexander Ben Zvi (fot. Ambasada Izraela)

Ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi rozmawia z Defence24 o możliwych obszarach współpracy z Polską w zakresie bezpieczeństwa i obecnej sytuacji Izraela w zmieniającej się obecnie sytuacji międzynarodowej.

W jakich obszarach widziałby Pan współpracę wojskową pomiędzy Polską i Izraelem?

Wymiana wiedzy, informacji oraz transfer technologii to trzy obszary współpracy wojskowej między Polską i Izraelem. Mówiąc o transferze technologii mam na myśli systemy obronne jak np. te produkowane przez Rafael. Wspólne ćwiczenia wojskowe to bardziej skomplikowana sprawa. Izrael nie jest członkiem NATO, tylko zewnętrznym partnerem. Mamy pewne problemy wynikające z naszych relacji z Turcją, a Ankara nie patrzy zbyt przychylnie na naszą współpracę z Sojuszem Północnoatlantyckim. Ogólnie, ograniczamy się do ćwiczeń z poszczególnymi państwami NATO jak np. Stanami Zjednoczonymi czy Grecją. Jak dotąd nie mieliśmy wspólnych ćwiczeń z Polakami. Byłoby to o wiele bardziej skomplikowane, ponieważ nie jest to ten sam teatr operacyjny. Jednak sfera współpracy wojskowej pomiędzy Polską i Izraelem to obszar, który zdecydowanie można rozwijać.

 

Jak Izrael odnajduje się w pogarszających się stosunkami pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi? Jak może to wpłynąć na pozycję państwa na arenie międzynarodowej?

Po pierwsze musimy pamiętać, że Stany Zjednoczone to główny strategiczny partner Izraela. Jednocześnie jednak mamy dobre relacje z Chinami -  prowadzimy wspólnie bardzo rozbudowaną wymianę handlową. Musimy o tym cały czas pamiętać. Pogarszające się relacje pomiędzy tymi państwami niewątpliwe są problemem, ponieważ ich rywalizacja na arenie międzynarodowej wpłynie na wszystkich. Wojna handlowa pomiędzy nimi wpłynie na poziom cen na świecie, czyli również odbije się na gospodarce Izraela. W szczególności, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Stany Zjednoczone obok Chin to nasz drugi partner handlowy, zaraz po Unii Europejskiej.

 

W Izraelu w maju został wyłoniony nowy rząd. Jak będą się kształtowały relacje z Polską?

Mieliśmy kilka spornych sytuacji jak np. ustawa IPN z 2018 roku oraz kilka wypowiedzi polityków po obu stronach, które nie były pomocne w utrzymaniu dobrych relacji. Nowy minister spraw zagranicznych Izraela odbył bardzo dobrą rozmowę telefoniczną ze swoim polskim odpowiednikiem. Wydaje się, że otwieramy nowy rozdział w naszych relacjach. Minister Czaputowicz zaprosił ministra spraw zagranicznych Izraela do złożenia wizyty w Polsce. Zaproszenie zostało przyjęte i czekamy aż skończy się pandemia koronawirusa.

Polska jest bardzo istotnym państwem w Unii Europejskiej, która z kolei jest ważnym partnerem Izraela. Mamy wiele wspólnych strategicznych interesów jak np. walka z terroryzmem. Przykładowo Hezbollah ostatnio jest bardzo aktywny w Europie. Wiele rządów państw europejskich uznało to ugrupowanie za organizację terrorystyczną, natomiast Unia Europejska podchodzi do tej kwestii trochę inaczej twierdząc, że tylko wojskowe skrzydło Hezbollahu jest organizacją terrorystyczną, a polityczna część nie. To jest nonsens i brak zrozumienia czym jest Hezbollah, który ma jedno scentralizowane dowództwo. Jest 10 osób, które zasiada w skrzydle politycznym i 5 tys. wojskowych.

Hezbollah zbudował aktywną sieć złożoną z wielu osób w Europie. Kupuje tutaj broń, zbiera fundusze, sprzedaje również narkotyki - głównie te pochodzące z Ameryki Łacińskiej. Te działania są wymierzone nie tylko w Izrael - to zagrożenie dla wszystkich. Zasoby Hezbollahu w Europie były wykorzystane do zabicia irańskich aktywistów w Europie protestujących przeciwko działaniom reżimu w Teheranie. Wiele rządów europejskich obecnie wdrożyło działania mające na celu ograniczenie działalności tej organizacji terrorystycznej w Europie, a przede wszystkim odcięcie jej od dopływu pieniędzy. Przeciwdziałanie Hezbollahowi to jeden z wielu obszarów potencjalnej współpracy pomiędzy Polską i Izraelem, ale nie jedyny. Możemy również razem skutecznie walczyć z innym organizacjami terrorystycznymi. Izrael wielokrotnie pomagał różnym państwom, dostarczając informacje wywiadowcze, które odegrały kluczową rolę w udaremnieniu zamachów. Przykładowo, kilka miesięcy temu ostrzegliśmy Australię. Nasze służby przekazały im informacje o planowanym ataku terrorystycznym na jeden z samolotów.

Wielokrotnie przekazywaliśmy takie dane wywiadowcze wielu państwom na całym świecie i sądzę, że możemy zrobić coś podobnego z Polską. Poza walką z terroryzmem jest wiele możliwości współpracy w obszarze gospodarki, takich jak kwestie energetyczne czy zasoby wody. Izrael prowadzi wiele projektów w Afryce i Azji. Mamy również wspólnego strategicznego partnera - Stany Zjednoczone. Polska jest bardzo ważnym graczem w ramach Grupy Wyszehradzkiej, która jest z kolei bardzo istotna dla Izraela. Wszystkie te wyżej wymienione kwestie powodują, że Warszawa będzie dla nas bardzo ważnym partnerem.

 

Jak Izrael patrzy na działania Turcji dotyczące złóż gazu w leżących w okolicach Cypru?

Jesteśmy zaniepokojeni tymi działaniami, ponieważ Turcja ingeruje w wyłączną strefę ekonomiczną Cypru, naruszając prawa tego państwa. Izrael wspiera władze w Nikozji w tej sprawie. Leżymy w bezpośrednim sąsiedztwie Cypru, a nasze wyłączne strefy ekonomiczne graniczą ze sobą. Ostatnio odkryto tam złoża gazu i mamy pomysł połączenia cypryjskich i izraelskich złóż gazu, żeby stworzyć gazociąg biegnący przez Grecję do Europy. 

Czy w takim razie Izrael może stać się jednym z ważniejszych dostawców gazu do Europy?

Nie wiem, czy jednym z ważniejszych. Trudno jest nam rywalizować z rosyjskim gazem, którego jest o wiele więcej. Chcemy jednak stworzyć Europie okazję do dywersyfikacji źródeł energii. Musimy pamiętać, że gazociąg jest dopiero w fazie projektowej. Wprawdzie złoża gazu Lewiatan są już w pełni operacyjne od początku 2020 i zaczęliśmy już sprzedawać gaz, ale robimy to głównie do Jordanii i Egiptu.

Należy pamiętać, że w Izraelu nie mamy elektrowni atomowych. Zdecydowaliśmy, że w tak małym kraju ryzyko jest zbyt duże. Jesteśmy państwem, które jest zaangażowane w długotrwały konflikt.

Jakie są obecnie największe wyzwania dla Izraela na Bliskim Wschodzie?

Mamy dwa główne wyzwania. Jednym z zagrożeń strategicznych jest Iran. Oczywiście mamy cały czas konflikt palestyński, ale on sam w sobie nie jest z naszej perspektywy zagrożeniem o wymiarze strategicznym. Iran posiada rozwinięty program pocisków balistycznych oraz rozwija swój wojskowy programy nuklearny. To właśnie połączenie tych dwóch inicjatyw jest strategicznym zagrożeniem dla Izraela. Iran jest również sponsorem organizacji terrorystycznych na całym świecie, które prowadzą działania wymierzone, co warto podkreślić, nie tylko w Izrael.

Jednym z ugrupowań finansowanych przez Teheran jest Hezbollah, który działa przeciwko nam, przejawia również swoją aktywność w Syrii działając przeciwko USA. Iran wspiera również ruch Huti w Jemenie, który walczy przeciwko Arabii Saudyjskiej, Hamas walczący z Izraelem w Strefie Gazie oraz ugrupowania terrorystyczne walczące przeciwko Egiptowi na Synaju.

Powyższe przykłady pokazują, że finansowanie terroryzmu przez Iran jest zagrożeniem nie tylko dla Izraela. Mamy coraz więcej głosów dochodzących z państw Zatoki Perskiej, że to nie my jesteśmy głównym wrogiem, ale jest nim Iran, więc może warto połączyć siły. Ostatnio ogłosiliśmy porozumienie ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w obszarze walki z koronawirusem. Izrael nie widzi w państwach Zatoki Perskiej swoich przeciwników.

Dziękuję za rozmowę

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 318
Reklama
StopOszczerstwom
piątek, 4 września 2020, 11:01

Dopiero co jakaś Linga Nawiedzonych krzyczała na cały świat, że w tym roku Polska to jest najbardziej antysemicki kraj! Rozumiecie? Nie Iran, nie Palestyna, nie kraje, w których Żydzi są mordowani przed synagogami i boją się chodzić w swoich czapkach po ulicy... Nie, nie. Tylko Polska, gdzie jak zwykli wandale zbiją szybę w jakimś koszernym budynku to zaraz się zjeżdża cała śmietana na uroczystość wymiany szyby. Czy to jest normalne?!

Andrettoni
niedziela, 9 sierpnia 2020, 20:16

Przyjedzie Pompeo i nas naprostuje na lepsze relacje. Iran ciągle jest na celowniku.

Mirek
środa, 12 sierpnia 2020, 00:02

Zależy czy rządzą nami Polacy czy koloniści?

rydwan
sobota, 22 sierpnia 2020, 17:47

albo ruskie !

SS
środa, 5 sierpnia 2020, 15:58

Korzyści będą mieli z nas żydzi w każdej dziedzinie naszego życia, a nie my. TRAFNIE UJETE.

Stop_Ustawie_447
wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:03

Całkowicie!

Lelum
czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:30

Dzięki.

SS
środa, 5 sierpnia 2020, 15:02

POZWÓLCIE ŻYDOM DOTKNĄĆ CZEGOKOLWIEK A ZOSTANIECIE Z REKA W NOCNIKU.

Qwe
środa, 12 sierpnia 2020, 17:31

Twój wpis jest tylko potwierdzeniem naszej słabości i bezradności negocjacyjne/organizacyjnej. Ale to prawda. Twoja teza odnosi się do wszystkich innych podmiotów z którymi nie umiemy współpracować bo jesteśmy zbyt słabi.

Observer
wtorek, 4 sierpnia 2020, 21:47

Fajny wywiad. Niestety pokazuje jak mało mamy wspólnych obszarów współpracy bo te "Wymiana wiedzy, informacji oraz transfer technologii to trzy obszary współpracy" to tak serio 2 obszary i to niewielkie. Ja bym raczej widział po prostu zakupy różnych zabawek z Izraela i metodą chińskiego technika kopiowałbym co się da we własnych rozwiązaniach. Oni tam mają swoje problemy my tu swoje a między nami kawał Świata

Stop_Ustawie_447
wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:05

Tak! I żeby jeszcze się nie wpieprzali w nasze sprawy jak bardzo lubią to robić. A technologie, którą dostają od Stanów, kupujmy chętnie i klonujmy u nas. Oni przynajmniej dostają prawdziwą technologię od wujka Sama, a nie zabawki do oglądania bez offsetu.

Koniec dyskusji
poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 22:49

Pociski p/panc PIRAT i MOSKIT w przygotowaniu. Trzeba wykorzystać nasz potencjał i wykorzystywać doświadczenia przy realizacji kolejnych produktów dla wojska.

witaliruskichchlebemisolą
piątek, 31 lipca 2020, 01:16

Żadnej wspólpracy z narodem który sprzeda nas nawet nie za 5centów ale nawet za 1 centa ruskim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! żadnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o innych gorszych rzeczach nawet nie piszę bo trzeba byłoby książkę napisać.............

Nikki
niedziela, 26 lipca 2020, 18:42

Rozważania w komentarzach o charakterze religijno - historyczno - politycznym nie w tym miejscu . Wywiad (w uproszczeniu) o tym czy możemy coś kupić od Żydów czy nie bo jesteśmy wspólnie połączeni sojuszem z USA. Państwo Izrael potrafi produkować skuteczne uzbrojenie i ma nam co sprzedać . My , z winy poprzedników (PO, PSL, SLD) oraz obecnych rządzących , nie za bardzo mamy co sprzedać Izraelowi . Choć oczywiście mamy potencjał (intelektualny) aby produkować - tylko ciągły burdel, dialogi techniczne .... nie pozwalają. Kwestia czy chcemy czy nie kupować . Dajmy więc może spokój deliberacji o Zydach i patrzmy na interes ekonomiczny oraz wojskowy. Taki mały Apel do komentatorów oraz nawet decydentów , jeśli ktoś będzie chciał przeczytać i zrozumieć

Piotr ze Szwecji
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:29

Nie bój się o decydentów. Szalejący w komentarzach przedstawiciele mniejszości etnicznych wiele na nich nie wpłyną. PiS to nie SLD i przeważają tam na razie tubylcy dzięki Bogu. Problem z izraelskimi technologiami jest następujący. Sprzedaż kodów uzbrojenia przez Izrael do Rosji, kiedy Izrael ma problemy z przekazaniem ich Polsce. Sprzedaż technologii amerykańskich Polsce przez Izrael, kiedy parlament albo administracja USA, nie zgadza się na to, promując sprzedaż własnych produktów. To dotyczy nawet zużytego i wycofywanego sprzętu przez Izrael jak te F-16 dla Chorwacji. Do tego dochodzą zaporowe ceny na sprzedaż Polsce wszelkiego rodzaju licencji, już nie pisząc o rozszerzeniu możliwości w już nabytych licencjach. Obejrzyj los produkowanych w Polsce przez Polaków izraelskich rakiet Spike na polskich Rosomakach. Widzisz jakieś? Ponadto między Polską, Izraelem i USA powstaje pewna konkurencja ostatnio w kwestii eksportu uzbrojenia jak drony. USA zostały właśnie zmuszone poluźnić reguły ich sprzedaży dla sojuszników, albo stracić dostęp do rynków. Rynki zbytu to coś co w tej kłodzie pod nogami Polski pod nazwą "PGZ" nie znajduje nawet zrozumienia (bo kontrakt mają jeszcze od WP!), a krajom sprzedającym uzbrojenie zapewnia rocznie dobre dochody z ich własnych zbrojeniówek. Takim jak USA właśnie. Aczkolwiek Izrael ma coś Polsce interesującego do zaoferowania. Poligony w Izraelu dla ćwiczeń WP w warunkach pustynnych, czy testowania broni i sprzętu.

Arek102
środa, 29 lipca 2020, 09:13

Tak się składa iż MON zamówił 1000 Spike LR w 2015 roku i to z poprawionym paliwem do silników (nie dymiącym) i poprawioną głowicą p-panc o realnej przebijalności 900mm plus minus, a nie czysto papierowej. Pociski mają trafić na nowe wierze do KTO i Borsuka. Tutaj problem leży po str. nie pocisków Spike LR tylko wieży i problemów tech. z jakimi polski przemysł nie mógł sobie poradzić. Miał mu to ułatwić offset przy zakupie II części Wisły ale wybrano F-35A z półki więc licencji nie będzie, dla tego to tyle trwa. Kolejna sprawa wojskowych licencji nikt się sam nie pozbywa, chyba że może przy tym dobrze zarobić, a to i tak nie zawsze ponieważ w USA jest specjalna ustawa, która takich praktyk zabrania. Licencje na systemy wojskowe ze str. USA jednak można zdobyć ale tylko w ramach większych zakupów sprzętu. Tak robiła np. Turcja, Finlandia czy Taiwan, itd., które dzięki tym techn. zbudowały swój przemysł elektroniczny/wojskowy. Oczywiście negocjacje trwają długo nawet kilka lat, a zakupione licencje swoje kosztują ( to także normalna sprawa na świecie nie tylko w USA/Izraelu). Amerykanie są twardymi negocjatorami i wykorzystają każdy sposób by tego nie robić (nie sprzedawać licencji), a przy tym zarobić jak najwięcej, jak nie teraz to w przyszłości na obsłudze sprzętu (support). Więc ustawa ustawą ale jak chodzi o duże pieniądze to się da kupić licencje. Oczywiście kupując jakąś broń z tzw. półki i nie negocjując przy tym, odkładając to na przyszłość zamyka się drogę do pozyskania czegokolwiek także i w przyszłości. Dlatego jeżeli mamy ruszyć swój now-haw z miejsca i zaprząc go do roboty to trzeba przeznaczać pieniądze i na offsett przy drogich programach zakupowych (F-35A, Patriot NG, Himars, itd.). Dlatego też nie można robić tego co zrobiono z min. A.Macierewiczem który akurat nie jest z PiS, bez względu na to ile głupot opowiadał w TV. A to właśnie wykorzystał LM z następcą min. MON M.Błaszczakiem w rozmowach dotyczących Himars cz F-35. Takich rzeczy się nie robi bo to szkolny błąd, który natychmiast jest wykorzystywany w negocjacjach. Oczywiście sam Macierewicz też "dołożył" programowi Homar w 2017 wybierając system firmy LM, przy okazji wizyty D. Trumpa w Polsce, mówiąc o tym w TV. Później próbował to odwrócić w rozmowach z IMI czy Koreańczykami, ale tu zabrakło czasu i go zmieniono, a co właśnie wykorzystał LM___. Jeżeli chodzi o konkurencję między oferentami to zawsze była i będzie. Takie są prawa rynku.___PGZ jest filarem polskiego systemu produkcji uzbrojenia i nie tylko tobie ona jest solą w oku. A jej problemy niestety w większości stwarzają sami politycy, którzy nie zauważają takiego drobnego problemu, że żeby coś sprzedać to najpierw trzeba to stworzyć, a to kosztuje nie mało KASY, która pochodzi od polskiego podatnika i przez MON jest rozdysponowywana.Tak się jakoś dziwnie składa iż w WIĘKSZOŚCI ROZCHODZI SIĘ W ZAGRANICZNYCH PROGRAMACH Z PÓŁKI takich gigantów jak LM (F-35A, Himars, Javelin, Black-Hawk, itd.) . Patrz zeszły rok gdzie MON wydał zaledwie 2,7 mld zł w polskich firmach, kolejne 2 mld zł w firmach LM i Leonardo ulokowanych w Polsce (wypowiedź min MON Mariusza Błaszczaka dla Wiadomości TVP1), a miał do wydania okolo 12 mld zł. Gdyby podobnie Pentagon (USA) traktował program JSF (F-35s) to przez następne 100 lat nie było by tej maszyny, a wydał już ponad 100 mld USD na sam jej rozwój (źródło Aviation Weeks "The F-35 Is a 1.4 Trillion National Disaster" z 9 lipca tego roku ). I nadal będzie musiał łożyć ponieważ program nie działa z pierwotnymi założeniami (w ogóle nie można tego sprawdzić bo nie ma czym) oraz ma 2 letnie opóźnienie (źródło Aviation W. z lipca tego roku). W Polsce już by była cała masa zwolenników zamknięcia tego programu i to jest główna różnica w podejściu Polskim z podejściem USA lub Izraela lub FR czy innych wielkich producentów broni na świecie. Oni po prostu nie stają w pół drogi tak jak to dzieje się w Polsce i dzięki temu sprzedają tyle broni ile sprzedają w przeciwieństwie do nas, którzy sprzedajemy niewiele (właściwie nic), a jeżeli już to tylko "od wielkiego dzwonu".

Piotr ze Szwecji
piątek, 14 sierpnia 2020, 14:24

Zgadzam się z pańskim komentarzem. Wiele interesujących w nim informacji znalazłem. Offset jest bardzo ważny, lecz PGZ nie powinna być jedynym odbiorcą technologii z zakupionych licencji i patentów, kiedy mamy państwową motoryzacyjną spółkę jak ElektroMobility Poland. PGZ jest solą w moim oku tylko z jednego powodu: to nie Mitsubishi czy Samsung. Kiedy PGZ stanie się korporacją narodową na wzór tych dwóch azjatyckich firm, to przestanie być solą w moim oku. To oznacza też cywilną produkcję w PGZ. Inwestycja w nową fabrykę prochu w Mesko winna pojawić się już w 2016 roku, lecz to nie wina PiS, że oględziny sytuacji w Pionkach zajęły tej firmie tak długi okres czasu. Tutaj przypomnieć należy, że według Polskiej Zbrojeniówki w Mesko żadnych problemów z produkcją nie było przed 2016... Wzorem Japonii, Korei Południowej, jak i Turcji winniśmy dążyć w Polsce do rozwoju polskiego przemysłu, który w szczególności w produkcji komponentów elektronicznych po prostu leży i to pomimo, że Polska jest znaczącym, choć małym, producentem metali ziem rzadkich (wydobywa je KGHM przy okazji wydobycia miedzi).

Qwe
środa, 12 sierpnia 2020, 17:33

Nie produkuje się tyle bo kolega Szwed nie ma o niczym pojęcia, sądzi tylko nacjonalistyczne banialuki. Szkoda twojego czasu.

Piotr ze Szwecji
piątek, 14 sierpnia 2020, 14:29

Te "nacjonalistyczne banialuki" głosił i realizował już Król Kazimierz Wielki w 14 wieku i nie usuniesz je z polskiego konserwatyzmu wrzaskiem i hukiem "nacjonalistyczne banialuki!". Wiesz, prędzej tolerowane będą "nacjonalistyczne banialuki" kolegów, niż "komunistyczne czy tęczowe banialuki" desantu cudzoziemskich kolonizatorów podszywających się pod Polaków. Tyle w temacie.

Andrzej z Katowic
poniedziałek, 27 lipca 2020, 22:19

Piotrze sarmatów, bo ponoć nim jesteś skończ pisać te głupoty i przyjeżdżaj jako prawdziwy Polak do macierzy. Chyba że szwedzkie pieniądze lepiej ci smakują ale wtedy powiedz to wprost a nie rżnij teoretycznego Polaka sarmatę...

Piotr ze Szwecji
piątek, 14 sierpnia 2020, 14:43

Hetman Czarniecki nie gardził szwedzkim groszem. Generał Kościuszko z wyboru żył wpierw na francuskim, a potem na amerykańskim groszu, a życie zakończył w Szwajcarii. Polski patriotyzm trzeba czuć słowiańską duszą, bo to w końcu sprawa polskości. Nic co trzeba zmieniać z powodu zamieszkania poza Polską. Inna kwestia to Polacy w Polsce, którym ze Słowianami nie po drodze. No cóż, tak jak ci Polacy życzą mnie wyjechania do Polski, to ja im bardzo gorąco życzę wyjechania do Rosji lub Niemiec. Szczególnie nim jakieś wydarzenie wojenne spowoduje masowy powrót Polaków jak ja do Polski i zaprowadzenie sarmackiego porządku po łbach tych cudzoziemskich kolonizatorów i wynarodowieńców z polskim obywatelstwem. O prawie szlacheckim rugów słyszał ktoś wśród tych Polaków? To nie tylko utrata mienia i przegnanie. Utrata życia też wchodziła w ten biznes o ziemię. "Nacjonalistycznej degrengolady" o jakiejś wspólnocie ponad rodowej z obcymi, bo zamieszkiwać mamy jeden wspólny teren, ode mnie nie usłyszą ani Szwedzi ani Polacy. Są w Polsce tacy, którzy to nie zrozumieją? To _polskość_ przecież. To nasza polska romantyczna dusza! Przeczytajcie "Pana Tadeusza" i "Wesele" to może się czegoś cudzoziemce o nas prawdziwych Polakach dowiecie w końcu.

Karkoszka
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:14

On tylko podaje się za szwedzkiego rezydenta. Tak naprawdę jest kimś zupełnie innym. Szkoda czasu na dyskusję.

Nachalny Sławek
sobota, 25 lipca 2020, 18:20

Hahaha nie mogę , no po prostu nie mogę ... To jest właśnie przykład typowych polskich Mirków z jakiejś dzierdziówki .. Gość w wywiadzie mówi o przyszłości , a Polaczki w komentarzach wracają do przeszłości i że za to co było w domniemanej przeszłości to to ma nam nie pozwalać robić interesów z dzisiejszym Izraelem . Brawo głupole.

Poll2/3-
wtorek, 11 sierpnia 2020, 13:02

Jak mi ktoś wczoraj ukradł portfel to nie zrobię z nim jutro interesu.Ty możesz nie patrzeć w przeszłość.

NIE nachalny CZESIO
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:37

BEZSPADKOWE !!!!!

Qwe
niedziela, 26 lipca 2020, 13:14

Podsumowując poniższe komentarze można stanowczo stwierdzić za naszym nadrzędnym organem kreującym przyszlość jest ... IPN. A to nie wróży dobrze. Masz absolutną rację sprowadzając to do rangi narodowego nieszczęścia.

Karkoszka
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:17

Naszym nadrzędnym organem kreującym przyszłość jest grupa interesów gotowa sprzedać Polskę każdemu, byle by dobrze zapłacił. I to się nie zmienia od kilkuset lat.

Wiem co piszę
sobota, 25 lipca 2020, 21:58

Nie potrafisz wyciągać wniosków z historii/przeszłości. To bardzo źle. Może się to dla nas źle skończyć.

Qwe
niedziela, 26 lipca 2020, 16:35

No właśnie nikt tu nie wyciąga wniosków tylko pisze jak było... Nie mając pomysłu jak to wykorzystać teraz - bo na tym właśnie polega wyciąganie wniosków, patrz korzyści...

Lelum
niedziela, 26 lipca 2020, 22:50

Korzyści będą mieli z nas żydzi w każdej dziedzinie naszego życia, a nie my.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
środa, 22 lipca 2020, 18:47

W Polsce żyły 3 miliony żydów, którzy w 99% odrzucali syjonizm. Przewodniczący Centralnej Rady Zydów Niemieckich, z którą państwo RFN zawarło nawet umowę państwową, Ignaz Bubis, stwierdził, ze "żydzi nie są niczym innym, jak wspólnotą religijną." ("Die Juden sind nichts als eine Religionsgemeinschaft."), w: DER SPIEGEL 46/1985, str. 24-32. Problemy między polskimi katolikami i żydami wynikły z tego, że w tamtych czasach były 3 stany: chłopi, szlachta i mieszczanie, a żydzi nie byli stanem, choć stali wyżej niż może 70% Polaków-chłopów. Polacy-chłopi mieli przodków tylko w Polsce, ale i tak odmawiali często udziału w powstaniach. Zaś przodkowie żydów przywędrowali/uciekli do Polski z zachodniej Europy. Błędem żydów stało się zamykanie się w swoim środowisku i nieuczenie się języka polskiego, a pod okupacją hitlerowską rojenie sobie, że dogadają się z Niemcami i nie podzielą losu okupowanej Polski. Dlatego powinniśmy przywracać żydom na życzenie ich obywatelstwo. Polskę definiowało przez tysiąc lat wspólne życie polskich katolików i żydów. Tego dziś brakuje.

Płk Jeleń
środa, 12 sierpnia 2020, 00:04

"Polskę definiowało przez tysiąc lat wspólne życie polskich katolików i żydów. Tego dziś brakuje." Możesz wskazać od jakiego wydarzenia liczysz te rzekome "1000 lat wspólnoty". Bo to jakaś nowa historia tworzona przez Andrzeja chyba?

Ke
wtorek, 11 sierpnia 2020, 13:04

Nie ma czasu już na takie rzeczy.Mamy czysty kraj pod względem etnicznym i to jest dobre.

wza
piątek, 24 lipca 2020, 10:04

Żydzi w Polsce i Żydzi w Niemczech, to dwa zupełnie różne zjawiska. Ignaz Bubis pisał o Żydach niemieckich, zasymilowanych z Niemcami. W Niemczech nie było żydowskich sztetle. Niemieccy Żydzi uważali się za Niemców, lojalnych obywateli państwa niemieckiego, jaki ono by w danym momencie nie było (cesarstwo, republika weimarska, a nawet III Rzesza (dopóki się dało)). Jak ktoś nie wierzy,to polecam książkę "Wer Jude ist bestimme ich", albo "Żydowscy żołnierze Hitlera", Z Żydami z Polski, a ogólniej z Europy wschodniej nie chcieli mieć nic wspólnego. Tych Żydów nazywano Ostjuden (Żydzi wschodni).

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
piątek, 24 lipca 2020, 16:32

Mam ten wywiad i bynajmniej Bubis tak nie rozróżniał, lecz pisał wyraźnie: "żyd", a nie "niemiecki żyd". Bubis mówił nie o żydach kiedyś, lecz o żydach w ogóle, także o żydach dziś w RFN, a ci są z reguły żydami, którzy przeżyli Holocaust w UK, w USA, o nielicznych żydach z Polski, np. Henryk Broder, Reich Ranicki, z Rosji, np. Wladimir Kaminer, Владимир Познер (żyje w Rosji i w Polsce) i inni. Tylko trochę przeżyło z Niemiec.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
piątek, 24 lipca 2020, 17:36

Познер oczywiście nie żyje w Polsce, ale także w RFN, gdzie ma własnościowe mieszkanie.

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 09:13

Przez tysiąc lat Polskę charakteryzowała słowiańska gościnność i katolicyzm. Goście żyli głównie w swoich własnych diasporach i nie uczestniczyli tłumnie w kształtowaniu lokalnej kultury i lokalnych obyczajów. Kulturalne centra gości stały oddzielnie od kulturalnych centr tubylców. W Polsce przez wieki było 1 miasto z Chrześcijanami persona non grata, obok 3 miast z Żydami persona non grata. Pomimo zamieszkania w Polsce Żydzi, Ormianie i Szkoci byli w Polsce przez wieki tylko turystami. Kultura Sarmacka i Cywilizacja Wschodnioeuropejska mają równie wiele zapożyczeń kulturowych z Niemiec czy z Turcji, jak od Żydów, a wszyscy etnografowie na całym świecie zgodnie podkreślają, że oparte były na tubylczym elemencie. W RP1 nie było żadnego wspólnego pożycia tylko obok siebie oddzielne odseparowane pożycie. Kiedy Szkotom strzeliło do głowy wspólne pożycie z Polakami to zniknęli z Polski jako mniejszość narodowa i etniczna. Wsiąkli, bo wspólnie żyli. Żydzi i Ormianie do dziś wspólnie nie są w stanie żyć z Polakami z powodów znacznych różnic obyczajowo-kulturowych. O religijnych już nie wspominając.

Płk Jeleń
środa, 12 sierpnia 2020, 00:05

Jakie "tysiąc lat"? Andrzej uczy historii? Od jakiego zdarzenia liczone?

lsd
wtorek, 28 lipca 2020, 18:43

Katolicyzm i polskość to dwie odrębne rzeczy. Wśród chłopów nie był jakość szczególnie popularny. To była religia szlachty. Do końca XVII wieku KK starał się wyplenić wśród chłopów dawne przedchrześcijańskie wierzenia i tradycje. Obecna Polska to kraj katolików, czyli obywateli dawnej korony. Duża część dawnej Rzeczpospolitej była nie katolicka. Katolicyzm zniszczył Rzeczpospolitą i to samo dzieje się dzisiaj, tylko że w dużo bardziej przyspieszonym tempie.

Piotr ze Szwecji
piątek, 14 sierpnia 2020, 14:57

Polskość to słowiańskość. Słowiańskość to katolicyzm. Katolicyzm i polskość to jedność. Jedyna różnica pomiędzy Rzymskim Katolicyzmem i słowiańskością to starsze datą niezreformowane starsza jego wersja. Ponadto ludowy katolicyzm nie jest mile widziany przez katolicki kler, choć uznawany i respektowany. Nawet same papiestwo uznaje religię katolicką jako element autochtonicznych wspólnot etnicznych, a więc organizacji poza kościelnych i zupełnie tubylczych. To co się stało w XIX wieku, czyli walka Niemieckiego Kościoła Katolickiego z podporządkowanym mu Polskim Kościołem Katolickim usunął wiele polskich obrządków i obyczajów wczesnochrześcijańskich, które raczysz zwać mylnie "przedchrześcijańskimi". To wszystko było wczesnochrześcijańską adaptacją, a nie pogaństwem, bo zupełnie inaczej one wyglądały wśród 100% pogańskich przodków Słowian (patrz te same pogańskie obyczaje Wenedów, Sarmatów i Traków). Zupełnie inaczej, bo towarzyszyły tym obyczajom w miejsce Katolicyzmu zupełnie inne różne i odmienne religie prasłowiańskie. Sarmaci byli nawet monoteistami Swarożyca. Inni politeistami. Co do pogańskich wierzeń Prasłowian, wszyscy historycy i rekonstruktorzy historyczni są zgodni, że jednej religii nigdy w życiu z tego nie złożysz. Wiele pogańskich bóstw Prasłowian ma zastępujące się na wzajem role. Tutaj może być tylko sztuczna nowoczesna pogańska fabrykacja.

Seweryn
niedziela, 26 lipca 2020, 13:18

Patrz, to tak jak z Polakami w US , szczególnie w jackowie. To tacy turyści jak napisałeś. Niczego tam nie tworzą, nie asymilują się, są generalnie bezużyteczną dla USA grupą ludzi niestety z prawem do głosowania.

wert
piątek, 24 lipca 2020, 19:23

Wypędzenia Żydów: VI wiek Hiszpania, 1239 Bretania, 1290 Anglia, 1349 Francja, 1492 powtórnie Hiszpania. Polska stała się dla nich "Paradis Juderoum". W XVI wieku żydzi z całego świata przyjeżdżają do Krakowa lub Lublina na studia w gościnnej i tolerancyjnej ziemi polskiej. Złoty wiek żydowskich osiągnięć kulturalnych, duchowych, intelektualnych to wiek XVII- XVIII, wszystko co najważniejsze działo się na POLSKIEJ ziemi. Chasydyzm zrodził sie w Polsce. w Polsce urodzili sie najwięksi cadycy. Żydzi mieli autonomię, samorząd, liczne przywileje. Żydzi wraz z polską szlachtą i księżmi katolickimi stawali się głównymi ofiarami wszelkich ruchawek. Z chmielnickim Żydzi i Polacy walczą ręka w rękę a po klęsce np Niemirów, Tulczyn byli wyrzynani też razem. chmielnicki oblegając Lwów obiecywał odstąpienie w zamian za wydanie Żydów. Dziś Żydzi przyjeżdżają do Polski jak do ziemi przeklętej, nie wiedzą NIC o wspólnej historii.

Piotr ze Szwecji
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:34

To jest problem wynikający z agresywnej niemieckiej i rosyjskiej propagandy. Dezinformacja w Polsce trafia na żyzny grunt, albowiem wiadomo kim jest największa mniejszość etniczna Polski. To nie Żydzi, Ormianie ani Szkoci. Niestety spolonizowano ich i piszą oni dziś po polsku jak słowiańska ludność tubylcza z którą wiele obyczajowo nie dzielą, pomimo zewnętrznego podobieństwa naszych indo-europejskich kultur. Niemcy.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
piątek, 24 lipca 2020, 18:10

Piotr ze Szwecji: "W RP1 nie było żadnego wspólnego pożycia tylko obok siebie oddzielne odseparowane pożycie." -- Acha, w innych krajach żydzi mogą współżyć, a w Polsce nie i właśnie z tych państw żydzi uciekali do Polski? To gdzie żydzi przeżyli 3000 lat po utracie własnego państwa? W Niemczech żydem był minister spraw zagranicznych, liczni naukowcy z Einsteionem na czele, którzy na czas uciekli po 1933r. do USA, ale także lekarze dla każdego, a nie tylko dla żydów, przedsiębiorcy itp. w Polsce to samo, na ile władze żydowskie pozwalały: poeta Julian Tuwim, generał Wilhelm Orlik-Rückemann, polityk PPS Herman Lieberman, Zygmunt Arct firma wydawnicza, współtórca "Ruch"u, Agencja Telegraficzna, gazety jak "Nasz Kurier", "Nasz Przegląd", "Ostatnie Wiadomości", "Chwila" i "Nowy Dziennik", profesorowie, np. matematyk Hugo Steinhaus, nawet laureaci Nagrody Nobla. W Katyniu Hitler zamordował ponad 500 oficerów wyznających judaizm. Itp. itd.

Piotr ze Szwecji
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:42

Nie wiedziałem, że Hitler przyjmował w Katyniu rozkazy podpisane osobiście przez samego Stalina. To też było zawarte w tym romansie Ribbentrop-Mołotow zawartym pomiędzy nimi ? Rozkaz rozstrzelania polskich oficerów pochodzi tylko z jednego archiwum i tylko z jednym kruczkiem podpisu. To te z Moskwy z podpisem Stalina. Jedyna rola Niemców w zbrodni Katyńskiej to nieuznanie niemieckości części polskich oficerów z niemieckim/austriackim pochodzeniem, którzy szukali zwolnienia z więzienia i powrotu na polskie ziemie okupowane przez Niemców.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
wtorek, 28 lipca 2020, 22:36

Ach, dzieki za spostrzegawczosc, oczywiscie Stalin, a nie Hitler.

Qwe
piątek, 24 lipca 2020, 15:02

Kłamiesz u samego zarania. Słowianie to nie tysiąc lat tylko dwa i nic nie mieli wspólnego z katolicyzmem. Katolicyzm przyszedł tu jak pasożyt, Słowianie doskonale radzili sobie bez katolicyzmu.

Piotr ze Szwecji
piątek, 14 sierpnia 2020, 15:15

Kłamiesz o pochodzeniu Słowian i depczesz słowiańskie legendy o pochodzeniu Słowian. Łżesz i to rasistowsko łżesz, a wiesz co ma dłuższe nogi? Prawda! Zrób sobie test genetyczny. Nawet polski historyk tego DNA nie zakłamie. To potomkowie ludu Scytów w Polsce w 21 wieku są większością ludności. I co? Głupio teraz wam z tymi waszymi nacjonalistycznymi bredniami o legendach słowiańskich? Tych legendach o wyłącznym i ekskluzywnym sarmackim pochodzeniu słowiańskiej polskiej szlachty w śród innych mieszkańców Polski. Nie czujecie się jak te zakłamane prymitywy z PGR:u przyłapani na bolszewickim kłamstwie? A co do innych genów wśród oficjalnej polskiej szlachty spisanych w 19 wiecznych rejestrach Zaborców to wskazać kto je prowadził (Targowiczanie) i że nie składały się z części polskiej szlachty z prozaicznego powodu: walczyli przeciwko Targowicy.

Wiem co piszę
czwartek, 23 lipca 2020, 16:59

Nieprawda! z sieci: "Na terenie Rzeczpospolitej, z wykorzystaniem filosemityzmu ekipy rządzącej, antypolskiej propagandy i liberalnej demokracji, buduje się upragnioną przez Żydów Judeopolonię. Do tego nie potrzeba wojska, karabinów i zamordyzmu jaki zaprowadza się na terenie Strefy Gazy. Wystarczy podporządkowanie się rządu wrogim dyrektywom, zmanipulowanie społeczeństwa za pomocą medialnej manipulacja oraz sztuczne pompowanie społeczności żydowskiej w Polsce. Judeopolonia powstaje na naszych oczach! Wszak dobrze, że przynajmniej coraz więcej organizacji, polityków i niezależnych mediów zaczyna o tym mówić. -------------------------------------- Jeszcze jedno: Myśl Narodowa / 11.04.1925 / Warszawa / Rok 5, Nr 15 Apel żydów:" nowojorskiem piśmie „The Globe” niejaki A. Fishman wystąpił z wezwaniem do żydów o zorganizowanie kampanji, mającej na celu przeszkodzenie w uzyskaniu przez Polskę pożyczki w Ameryce. Poniżej podajemy treść tego wezwania za pismem polskiem w Ameryce („Sokół Polski” z 19 lutego r. b. Nr 8). Wezwanie to brzmi: „Żydostwo amerykańskie musi pilnować, ażeby pożyczka polska nie powiodła się – pisze Fishman. – Jest to obowiązek każdego żyda, godnego swego imienia, uświadomić naród amerykański w ten sposób, aby niemożliwością było dla jakiegokolwiek europejskiego rządu zaciągnąć pożyczkę w tym kraju, zanim rząd ten nie złoży wystarczających gwarancyj rozciągnięcia wolności obywatelskiej i równości rasowej dla wszystkich narodowości, znajdujących się w obrębie jego granic. „Polska nie zrobiła tego ze swoją ludnością żydowską – pisze dalej Fishman. – Żydostwo amerykańskie przeto musi zwrócić się na jedyną drogę, na której może uderzyć w rząd polski. „Proponuję, ażeby została sformowana organizacja żydowska, składająca się z wszystkich sfer społecznych, bez różnicy przekonań politycznych. Organizacja ta skieruje swoją energię w celu ubicia polskich kampanij pożyczkowych, bojkotowania polskiego handlu i wytworzenia antypolskich nastrojów w rządzie Stanów Zjednoczonych”. Tym razem akcja żydowska się nie udała. Ale polityka żydostwa światowego, jego stosunek do Polski, raz jeszcze we właściwem okazały się świetle. Warto o tem zapamiętać." Tak traktowali nas nasi "przyjaciele po wsze czasy.

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 09:23

Żydzi w Hollywood 1925 byli równie wielkimi lewakami jak w 2020? Czas mija i ten amerykański Hollywood wobec Polski nadal nie zmienił nastawienia. Jak widać trzeba wśród obcych szukać ludzi o podobnym światopoglądzie, o podobnych wartościach. Po 1921 Polska było znana wśród czerwonej hałastry na całym świecie jako pogromca Stalina. Osobiście nie doradzam aliansów z izraelskimi komunistami, acz jak widać lewaccy postępowi ludzie jak nacjonaliści tylko z innymi postępowymi jak socjaliści czy liberałowie są w stanie komunikować się. Może to też sprawa, że to germańskie ideologie, oparte na germańskich obyczajach i wymyślone przez germańskich filozofów. Wiadomo swój ze swoim się dogada (patrz Ribbentrop-Molotov).

Qwe
czwartek, 23 lipca 2020, 19:53

To się zdecydujcie, jeden pisze że mamy pół miliona Niemców, wy widzicie kolejnych pożydowskiego pochodzenia quasi Polaków itd. rzeczywiście, prawdziwych Polaków została tylko garstka... To ci co piszą na tym forum.

Jo
piątek, 24 lipca 2020, 10:35

Qwe 100% racji!

stanowcze nie!
czwartek, 23 lipca 2020, 16:49

"Polskę definiowało przez tysiąc lat wspólne życie polskich katolików i żydów. Tego dziś brakuje." Wspólne powiadasz? Nieprawda. Żydzi żyli swoim życiem, a Polacy swoim. Tego dziś brakuje? Komu? Tobie może tak, innym nie!

Płk Jeleń
środa, 12 sierpnia 2020, 00:07

Tego nawet nie było tysiąc lat. Mówimy tu najwcześniej o 14 wieku. Opierajcie się na prawdziwej historii, nie Andrzejowej.

Pytajnik
czwartek, 23 lipca 2020, 16:47

"Filosemicka polityka aktualnej ekipy rządzącej przynosi konkretne żniwo. W ciągu ostatnich trzech lat, polska ambasada w Izraelu, wydała Żydom więcej paszportów niż w latach 2002-2010. Okazuje się, że mimo „zezwierzęconego antysemityzmu”, o którym kłamliwie peroruje się w mediach, Żydzi wręcz zabiegają o to by mieszkać w naszym kraju – przez wieki zwanym „Rajem dla Żydów”".... więc... o co ci chodzi? Czy to jest normalne?

dim
czwartek, 23 lipca 2020, 22:16

@pytajnik. Żydzi wcale nie zabiegają o mieszkanie w Polsce. Oni poszukują okazji zdobycia unijnych paszportów. Połowa ich młodzieży to deklaruje... I po drugie - koszty nabycia małego mieszkania, następnie koszty utrzymania się emeryta w Polsce są wręcz nieporówanie niższe, niż w Izraelu. Emeryt, który w Izraelu nie może prawie nic, w Polsce może bardzo wiele. Przy czym nabyta nieruchomość drożeje, czyli jest także lokatą kapitału, pozostawianą następnie w spadku dzieciom/wnukom. Więc jeśli ów emeryt zna język polski...

Wiec ???
czwartek, 23 lipca 2020, 01:40

..tzw. państwo niemieckie , austria i szwajcaria maja jako jezyk urzedowy ..jezyk ashkenazyjski od XIX tego wieku od Bismarcjka.. kraje te sa krajami Słowiańskimi... wiec dlaczego uzywaja języka ashkenazyjskiego i od ponad dwustu lat intensywnie atakuja Polske ???? Żydów przyjelismy znacznie mniej niz 500 tysgdy wyepdzono ich z ponad 1500 misat na całym świecie w 16 wieku.. na polskiej tkance Ukrainy, Białosrusi i Litwy .. ich populacja po wywołaniu rozbiorów Polski wzxrisła do około 3 milionów.. z czego wiekszość walczyła w wermachcie - ponad 150 000 a wiekszość wyjechała do USA , Ekwadoru i innych krajów Am. Pd. Całość rozowju technologicznego oparta jest na Polskich opracowaniach wywiezionych z Polski.. Białorusi, Ukrainy, Rosji i Czech NRD itp. Wiec.. co niby mielibysmy kupowac ???

Tdguf
środa, 22 lipca 2020, 13:53

Dopiero co Izrael pluł na Polske na świecie ile mógł a teraz oferta współpracy w sprawie Hezbollahu, Hamasu, Iranu no i kupta troche gazu.

Stop_ustawie_447
wtorek, 11 sierpnia 2020, 19:46

To jest typowe dla nich. Inne zasady jak można szkalować od lat. Ale geszeft zrobić to zawsze chętnie. Jedno drugiego nie wyklucza w ich pseudo moralności?

Rzymski bład.
środa, 22 lipca 2020, 19:02

..ci ludzie co wyjechali tam z targówka.. i okolic wileńskiego targowiska ..pochodzacy z regionu kaspijskiego tacy sa.. nic im nie jestesmy winni.. a oni nie maja jakichkolwiek praw do czegokolwiek w Polsce.

Piotr ze Szwecji
środa, 22 lipca 2020, 13:13

Polska ma historyczne zobowiązanie dla realizacji powrotu ziem Judei w granice Izraela. Polska i Izrael mają wspólnych wrogów. Izrael, jak Korea Południowa, posiada technologie amerykańskie na których zakupie Polska może dokonać skoku technologicznego w przyszłość, więc współpraca zbrojeniowa oczywiście winna być nawiązana i kontynuowana. Niemieckie mniejszości w Izraelu i w Polsce oczywiście zawsze będą aktywnie sabotować polsko-izraelską współpracę. Słowianie i Żydzie nie są braćmi, lecz to żaden argument przeciwko współpracy według mnie, kiedy mamy wspólnych wrogów. Mniejszości niemieckiej trollowania nie będę tutaj komentował, bo germanofilem nie jestem (patrz skąd piszę) i żadni to moi słowiańscy rodacy nie byli, nie są i do końca wszechświata ci antysemici i antysłowianie nie będą moimi rodakami.

Stop_Wyłudzeniom_447
wtorek, 11 sierpnia 2020, 19:59

Jakich społecznych wrogów mamy? Co to za brednie. Izrael aktywnie zwalcza Polskę na arenie międzynarodowej, więc jest co najwyżej naszym wrogiem? Trudno walczyć z Izraelem za pomocą Izraela, który co chwilę nas szkaluję. Żeby tylko wspomnieć słynną wypowiedz ministra żydowskiego o "polskim antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki"

Piotr ze Szwecji
sobota, 15 sierpnia 2020, 09:49

Wpadka polskiej dyplomacji, która chowała głowę w piasek od dekad? Czy może porażka byłego już dzięki Bogu ministra Waszczykowskiego, że nie zrobił czystki w nienaruszalnej korporacji korpusu dyplomatycznego Polski? Tak, wrogów mamy w samej Polsce. Wśród polskich dyplomatów nawet. Potem się dziw czemu obcy w obcym kraju wygłasza kłamstwa. Gdyby Polacy byli Polakami to by obcy kłamstw o nas nie głosili. Kiedyś trzeba było być szlachcicem, a dziś? Byle kryminał jak złodziej czy oszust z nim chadza. Potem ty robisz wrzask, że obcy tam za granicą cię od złodziei i oszustów opisują. Acz kiedy pluje się na własne korzenie i czyni pod międzynarodową publiczkę tylko jak obcy od czasów Rewolucji Francuskiej sobie życzą to wiesz... schodzisz na psy i nikogo nawet w Polsce nie interesuje twój głos protestu. Acz jest właśnie lekarstwo na tych naszych społecznych wrogów w Polsce: szanujmy się panowie Polacy, szanujmy naszych szlacheckich przodków, kultywujmy i kontynuujmy naszą szlachecką republikę także prawami, a nie tą chłopską republikę po 1805 roku, a będą i nas Polaków szanować tam za granicą. Polakiem być będzie ponownie honor i splendor, jak za naszych przodków.

22
czwartek, 23 lipca 2020, 20:23

Polska nie ma takich zobowiązań wobec Izraela i żydów. Niech Pan wskaże prawne podstawy tego rzekomego zobowiązania.

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 09:35

Słowiańskie prawo do gościny, cudzoziemski przybyszu. Pogrzebiesz w polskiej historii to znajdziesz tych dokumentów prawniczych na to z tonę. Nadane przez Naród Prawdziwych Polaków, a nie cudzoziemskich włóczykijów z polskim obywatelstwem, którzy muszą się pytać o słowiańskie porządki w Polsce, jak ty.

:)
piątek, 24 lipca 2020, 17:11

W słowiańskich/sarmackich prawach było prawo pierwszej nocy. Puścisz mi adres?

Piotr ze Szwecji
sobota, 15 sierpnia 2020, 09:52

Mieliśmy obrońców liberum veto, bo w sarmackich prawach też ono było. Wiemy z jakiej konfederacyji oni. Wiemy jak ta historia się skończyła. Od patrioty nie oczekuj zrozumienia twoim chuciom, ani pobłażania.

22
piątek, 24 lipca 2020, 14:16

Jak brakuje Panu argumentów na poparcie głoszonych przez Pan tez, które są absurdalne pod względem prawnym, to posuwa się Pan do ataków personalnych. Argumenty ad personam są zwykle stosowane przez interlokutora, gdy brakuje mu argumentów merytorycznych. To tyle tytułem komentarza.

Piotr ze Szwecji
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:55

Podważa pan istnienie przywilejów nadanych Żydom w Polsce przez Naród Polski? To ciekawe kto nadawał te diaspory Żydom przed Rozbiorami Polski. Cyganie może podróżowali przez Polskę i decydowali o niej według pana prawniczej wiedzy porządku prawnego RP1?

22
wtorek, 28 lipca 2020, 19:29

Te nadania, prawa, przywileje czy prawa zwyczajowe w obecnym stanie prawnym RP po prostu NIE OBOWIĄZUJĄ. Czy Pan to wreszcie zrozumie ? Ostatnie nadania cara rosyjskiego dla ludności cywilnej ( prawo zbioru chrustu, poboru drzewa z lasu, przepędzania bydła itp.) zostały wykupione, wygasły, albo utraciły ważność jeszcze przed II wojną światową. W Polsce nie obowiązuje system przywilejów stanowych. Idąc Pana tokiem rozumowania należało by stosować prawo obowiązujące za dynastii Jagiellonów. Może według Pana jeszcze obowiązuje nas Unia Polsko - Litewska z roku 1385 ?

Piotr ze Szwecji
sobota, 15 sierpnia 2020, 09:58

W 1934 roku wszystkie zakazy wobec praw i przywilejów szlacheckich zostały zniesione. Do dziś dnia polska szlachta ma prawo do wszystkich praw polskiej szlachty, a także tych nabytych pod Zaborami. Nie chcesz mi wierzyć? Sprawdź w Polsce każdą organizację szlachecką i monarchistyczną. Prawo Kodeksu Naturalnego z 1795 roku, sprzed targowiczańskiej ingerencji. To _OBOWIĄZUJE_ od 1934 roku. Raz prawdziwy monarchista polski dorwie się do władzy w Polsce to myślisz co pierwsze trafi do kosza jak nie ten sowiecki Kodeks Postępowania. Może według pana, jeszcze w Polsce obowiązuje nas lojalność wobec... Stalina?

Rzymski bład.
środa, 22 lipca 2020, 19:01

bredzisz.. nigdy w historii nie było jakiegokolwiek izraela.. rzymianie stworzyli tylko prowincje na 30 lat która okazała sie niefektywna. i wiecej tego niepowtarzano..

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 09:40

Izrael jest dziś, lecz za to w dokumentach coś tam jest zawsze pisano o państwie Judei. Nie? Po staropolsku i po łacinie pisane to jednak nie jest dokładnie nasz język polski. Nie? Włożyliśmy w trumnie do grobu polską mowę naszych ojców, język staropolski, podczas tych 123 lat Rozbiorów Polski. Raz Żydzi mają całą Judeę w granicach Izraela, to nie ma dłużej powodu dla ich gościny w Polsce. Mogą wrócić z Polski do własnego domu i w nim być panami, tak jak my Słowianie w Polsce.

Lekarz
piątek, 24 lipca 2020, 15:04

Węże nie pisz tych bzdur tylko wracaj z tej Szwecji prawdziwą Polskę budować! Czy ci się nie opłaca teraz?

Piotr ze Szwecji
sobota, 15 sierpnia 2020, 09:59

A ty wracaj nad Ren lub Wołgę prawdziwą swoją własną ojczyznę budować. Czy ci się to raczej jeszcze nie opłaca?

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
środa, 22 lipca 2020, 18:08

Piotr ze Szwecji: "Polska ma historyczne zobowiązanie dla realizacji powrotu ziem Judei w granice Izraela." -- Jakich "Ziem Judei"? Pan pisze z jakiegoś szwedzkiego sanatorium? Na świecie trzeba by wypędzać miliardy ludzi, gdyby było sensownym, sprawiedliwym lub choćby legalnym przywracanie komuś ziem, które przodkowie tego kogoś 2500 lat wcześniej używali jako swe państwo. _____ "Polska i Izrael mają wspólnych wrogów." Niezłe! Izrael ma wrogów, bo wypędził dziś z dziećmi już miliony ludzi i w drodze czystki etnicznej przy pomocy ZSRR, a potem USA zarabował ich ziemie. Polska nie ma ani jednego państwa jako wroga!!! _____ "Izrael, jak Korea Południowa, posiada technologie amerykańskie na których zakupie Polska może dokonać skoku technologicznego" Nie sądzę by Korea Płd. jakoś bardziej niż to normalne międzynarodowo polegała na imporcie technologii, raczej przeciwnie, na eksporcie własnych technologii. Zaś Polska jest w UE i w UE najłatwiej i najtaniej, bez ukrytych zobowiązań wojennych, możemy kupować technologie. Zresztą technologiczne koncerny z UE już inwestują masowow w Polsce, np. Holandia, RFN, Francja po ok. 30 mld. euro, nieco mniej Hiszpania, Szwqjcaria, Włochy itd. _______ "do końca wszechświata ci (Niemcy - PK) antysemici i antysłowianie nie będą moimi rodakami" Nienawiść wobec innych narodów niszczy człowieka i całe społeczeństwa.

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 10:14

Od przesiedlenia 2 mln Polaków do Anglii, 2 mln Ukraińców do Polski, czy paru mln Prusaków z Niemiec do Niemiec w 1945 żadna zbrodnia przeciwko ludzkości się nie stała. Nie rzucaj tylko kamieniami na mnie teraz w swoim szklanym domku, bo zbijesz jeszcze jakąś ścianę, doznasz szoku mózgu i w sanatorium nosząc kaftan bezpieczeństwa będziesz musiał się leczyć ze swoich urojeń przez bardzo długie lata. ----- Proszę nie zapominać, że mniejszości z polskim obywatelstwem, zwące się Polakami, nie uważam za moich rodaków ani nie poczuwam najmniejszego obowiązku jako Polak do obrony tych Polaków partykularnych etnicznych interesów. Moimi rodakami wyłącznie są słowiańscy Polacy, którzy większością Narodu Polskiego w 2020. Z tego punktu widzenia moja ocena jest prawidłowa i historycznie poprawna. Patrz pan na Izrael, tam Muzułmanie i Niemcy wychylają głowę jako czołowi wrogowie Izraela i Żydów. Oczywiście, więc to jest naturalne, że poczuje się pan urażony wśród polskich Niemców, Czeczenów, Lipka Tatarów i etc o rumuńskich mniejszościach nie pisząc, co nie zmienia u wszystkich Słowian na całym świecie statusu "czułej przyjaźni [sic!]" wobec Muzułmanów i Germanów. ----- To co w ramach EU chcą Polsce opchnąć jak z okrętami podwodnymi Scorpen czy Caracalami to stare technologie. MON Siemoniaka przywiózł z Korei Południowej podwozie K9, a to skok techniczny i przemysłowy nie tylko dla HSW, lecz dla całego PGZ. Stare technologie można kupować także z Ukrainy (patrz ppzr Pirat), więc współpracy z Francją czy z UK nie wykluczam. To jednak nie zmienia sytuacji z R&D. Tutaj przemysł europejski Polskę nie wpuszcza do współpracy nawet. Patrz nowy czołg europejski. W inwestycjach w materiałoznawstwo nr 1 to USA, a nr 2 Japonia i to od dekad. Potem bardzo, bardzo, bardzo długo nikt, a za 10 lat w Polsce będziemy musieli zacząć ich doganiać, jak Izrael i Korea Południowa dziś to już czynią. Współpraca z EU jak z Ukrainą w tym nam wiele nie pomoże. Oni nie łapią się jeszcze, że muszą doganiać, a nie konkurować. W tej chwili Dolina Krzemowa w Polsce, polski Hollywood czy PGZ Skunk Works to dla Polaków w 2020 roku jeszcze futurystyka, acz daj Planowi Morawieckiego jeszcze 15 lat i Polacy będą powszechnie oburzeni na ich brak w Polsce.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
sobota, 25 lipca 2020, 11:51

Piotr ze Szwecji -- wypisuje pan zwykłe brednie bez jakiegokolwiek sensu, czy związku z rzezywistością. Jest różnica między zarabowaniem terytorium w drodze czystki etnicznej, a ruchami migracyjnymi !!!!!!!!!! Co kogo obchodzi, kogo pan uważa za rodaków?????? Czym czuję się urażony, a czym nie, także nie ma znaczenia dla dyskusji o sprawach społecznych. !!!!! Piotr ze Szwecji: "Patrz pan na Izrael, tam Muzułmanie i Niemcy wychylają głowę jako czołowi wrogowie Izraela i Żydów." -- brednie do kwadratu, do sześcianu. Dalej nie mam już na pańskie wywody siły.

Mirek
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:02

Piotr z Telawiwu należy napisać, a nie ze Szwecji.

Piotr ze Szwecji
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:59

Polsko-polska wojna trwa w najlepsze od 1805 roku, a tu ten pan nagle stracił siły skonfrontowany z rzeczywistością. Nazywaj rzeczy po imieniu, to nie będziesz miał problemów z sugerowanymi przez ciebie rozwiązaniami. Kto wie, może któreś w końcu zadziała wówczas. Otwórz oczy i buduj na prawdzie.

lolek
środa, 22 lipca 2020, 17:29

"Polska i Izrael mają wspólnych wrogów." Wymień please! "Polska może dokonać skoku technologicznego w przyszłość," Nie dokona. Żadne państwo nie sprzedaje technologii "kluczowych". Możemy składać ich pociski ale malutki najważniejszy element dostarczą sami bez naszej ingerencji, bez know-how. Pomyśl dlaczego.

Mormon.
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:04

Nie mają żadnych wspólnych wrogów. To Izrael cały czas szkaluje Polskę. Ich ministrowie - Jeden stwierdził, że Polacy mu zabili ojca na wojnie. Wojna się skończyła w 1945, a on się urodził w 1955, więc kobiety żydowskie muszą mieć strasznie długą ciążę. Drugi stwierdził, że antysemityzm przenosi się z mlekiem matki. Izrael? Nie dziękuję.

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 10:22

Spójrz na Polskę. Widzisz Dolinę Krzemową gdzieś? Widzisz jakiekolwiek inwestycje w rozwój przemysłu elektronicznego w Polsce? Radwar produkuje radary, które potrzebują przyczepy Jelcza do przewozu. W Japonii Mitsubishi już dawno by zorganizowało reverse-engineering takim komponentom by mieć własne alternatywy. Ty sam widzisz tych naszych zdolnych inżynierów z Bumaru, z AMZ Kutno, z Jelcza czy z ZM Tarnów. PGZ i reverse-engineering jakoś się nie kleją. Weź to wszystko w kupę i nie potrzeba przegrzewać swoje IQ nawet, bo tak to oczywiste. Polska nie jest krajem uprzemysłowionym!

????
czwartek, 23 lipca 2020, 01:43

jakie ich pociski ? to przeciez pociski spod Mig 21 z Warszawy wziete .. kierowane radioliniowo.. przerobione na światłowód.. kupować własne ... ????

Krystian
środa, 22 lipca 2020, 16:34

Ty to chyba nie masz żadnych rodaków a te teksty to piszę ci taki rarodowościowy Goebbels - widzę że w tej rzekomej Szwecji to jesteś pierwszym redaktorek polskim od spraw Polaków. Patrząc po ilości twoich wydumanych dyrdymał to masz jakiś etat albo siedzisz na zasiłku i wpisami dorabiasz. Idziesz tu chyba na rekord!!! (Oczywiście ilościowy a nie jakościowy)

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 10:34

Spraw wszystkich Polaków? Ja, Sarmata, polski Słowianin, pomysłodawca Słowiańskiej Milicji w miejsce polskiego WOT:u? Nie, a co ty tam pleciesz. Ode mnie by zależało, to byś nie mógł legalnie w Polsce nawet Polakiem się zwać, bo według mnie słowiański Bułgar z Bułgarii mówiący wyłącznie po bułgarsku ma większe prawa do Polski i do polskiej ziemi niż ty i twoi polskojęzyczni niesłowiańscy rodacy urodzeni w Polsce. Mój rekord padnie tylko w razie przesiedlenia 10 mln Polaków nad Ren, tam gdzie ich rodaków ziemia. Na razie on nie padł. W każdym razie ode mnie nie spodziewaj się głaskania po główce za antysemityzm, bom żaden Moskal.

dim
środa, 22 lipca 2020, 15:41

Właśnie Polska to "historyczne zobowiązanie" wykonywała pierwsza, spośród wszystkich państw świata. Przed wojną i tuż po wojnie Polska szkoliła żydowskie podziemie w brytyjskiej Palestynie i zaopatrywała je w broń. Pierwsze profesjonalne szkolenia dywersyjne żydowskich terrorystów organizowane były właśnie w Polsce. I po polsku. Żadne państwo nie pomogło wtedy Żydom w odzyskaniu państwowości tyle, ile pomogła Polska. A w zamian mamy dziś tę perfidną kampanię oczerniania. Po pierwsze muszą z niej zrezygnował i przeprosić. Na oczach własnego społeczeństwa. A nie ? to żadnych więcej kontaktów handlowych ! Od kiedy ten ich minister oświaty ogłosił o nas swe paszkwile, zacząłem sprawdzać w supermarkecie grejfruty (mój ulubiony owoc) - czy abe nie kupuję izraelskich ?

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 10:45

Dokładnie panie Dim. Nie tylko przed wojną Polska wypełniała to "historyczne zobowiązanie". W czasie wojny też. Wszyscy ci polscy żołnierze z Armii Andersa o żydowskim pochodzeniu zostali pozostawieni w Palestynie razem ze swoim uzbrojeniem. Żaden do Polski nie wrócił, tylko wszyscy osiedli we własnej ojczyźnie. To jedni z najbardziej zasłużonych Izraelowi Izraelczyków. To oni organizowali Wojsko Izraela. A co do oczerniania, to wiadomo kto to organizuje nie tylko wśród Żydów. Organizacje z Rosji i z Niemiec. Spójrz tylko na polską lewicę. Co na to polska dyplomacja tam w Izraelu, by walczyć z dezinformacją? Nic i już 3 minister się tam szykuje. Zmian w dyplomacji jak nie było tak nie ma. Dezinformacji choćby tej szerzonej przez PO w parlamencie EU też polska dyplomacja w żaden sposób nie zwalcza. Ponoć Putin ma w Moskwie aż całą brygadę specjalistów komputerowych do siania wyłącznie samej dezinformacji za granicami Rosji. Grejfruty należy kupować nam też polskie, jak się uda oczywiście!

środa, 22 lipca 2020, 23:02

Udajesz Greka?

środa, 22 lipca 2020, 22:32

Żydów boisz się jak Turków czy bardziej?

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 10:46

Słowianie mają wrogów etnicznych. Spytaj się którego, jak spotkasz w Polsce na ulicy.

Buba
niedziela, 26 lipca 2020, 13:20

Możesz naukowo wyjaśnić co to wróg etniczny, bez tego towarzyszącego bełkotu ?

Piotr ze Szwecji
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:14

Sprawdź te definicje etniczne w ONZ Karcie Praw Ludów Tubylczych z 2004. Prawnikiem nie jestem, więc musisz strawić mój bełkot. Każda grupa etniczna ma prawo definiować swoich wrogów w każdym razie. Słowiańskie prawa zakazują Słowianom sprzedawać czy oddawać słowiańskich ziem cudzoziemcom. Trochę tej słowiańskiej ziemi jednak pod nogami cudzoziemskich zdobywców się znalazło. Oni właśnie z powodu tej okupacji słowiańskich ziem na krótkiej liście wrogów Słowian się znajdują. Żywy antagonizm potwierdzający tą ciągle żyjącą wrogość też znajdziesz do dziś dnia tu i ówdzie. Multikulti kum-baja nie zbudujesz tutaj.

myślący
środa, 22 lipca 2020, 10:02

Stara angielska zasada współpracować ze wszystkimi gdzie jest nasz interes. Izrael ma technologie, możliwości szkolenia np w lotnictwie. Jeżeli bylibyśmy w stanie dokonać pełnego transferu technologi, które by nas interesowały to współpracować. Nie liczą się żadne zaszłości historyczne, uprzedzenia, nacjonalizmy. Liczy się tylko interes Polski i tego powinniśmy się trzymać

Rzymski bład.
środa, 22 lipca 2020, 19:04

nie ma tam jakiegokolwiek interesu.. Przywrpcic słowianom palestyńczykom Palestyne i koniec a gastarbeiterów z prus podporzadkować Palestybczykom

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
środa, 22 lipca 2020, 13:40

To może dokupimy Mig-29, okręty podwodne i licencję na czołg Armata T-14 oraz S-400 od Rosji? Nigdzie nie kupimy tak tanio tyle obronności! "Stara angielska zasada współpracować ze wszystkimi gdzie jest nasz interes."

dim
środa, 22 lipca 2020, 15:47

Właśnie współpraca z Izraelem, gdy ten jednocześnie tak nas opluwa, NIE jest naszym interesem. Przy tym wydaje się bardzo niebezpieczna. A rakiety p/panc nie tylko Izrael produkuje.

ansuz
środa, 22 lipca 2020, 09:19

USA - to nasz główny sojusznik wojskowy. Niemcy - to nasz główny sojusznik europejski i główny rynek współpracy ekonomicznej. Izrael ta nasz główny wróg, więc nie wspierajmy go!!

bobo
środa, 22 lipca 2020, 14:33

Izrael ma największe wpływy wsród polskiej elity tak więc trudno będzie go nie wspierać. Czasami amerykańska agentura blokuje te wpływy jak to było z usunięciem policmajstra z mon i zakup F 35 zamiast setki F 16 z izraelskiego demobilu. Z drugiej strony Izrael nie tyle jest naszym wrogiem co bardzo łatwo współpracuje z naszym wrogiem-Rosją gdy chce od niej jakichś ustepstw na Bliskim Wschodzie. A to dla nas niekorzystne.

Leon
środa, 22 lipca 2020, 12:53

Nie rozumiem, w jakim zakresie nasze interesy są sprzeczne z interesami państwa Izrael. To kluczowy czynnik, na bazie którego występuje identyfikacja podmiotu na osi przyjaciel<->wróg. Liczy się czysty interes - co możemy zyskać, co stracić. Inaczej jest jest to opinia oddająca stan poglądów i emocji opiniodawcy.

Rzymski bład.
środa, 22 lipca 2020, 19:05

..jak nie rozumiesz... mało ci było wojny wywołanej przez zyda Hitlera z genami E1b1.. i zniszczenia warszawy przez 150 tys zydów z Wermachtu ?

dim
środa, 22 lipca 2020, 15:52

A skoro "nasze interesy nie są sprzeczne" to jak wyjaśnisz tę obrzydliwą, potężną antypolską kampanię oskarżeń o współdziałanie z hitlerem w eksterminacji ? Także tu w mediach greckich ? "Polska nie chce rozliczyć się ze swej przeszłości" krzyczały greckie tytuły zawsze, gdy atakował nas jakiś izraelski tuz międzynarodowej propagandy. Temat - rzeka, ale i twierdzenie, że nie mamy rozbieżnego interesu jest dziś już absurdalne. Wierzylismy, owszem, że nie mamy. Izrael już wyprowadził nas z tego błędu.

Stop_Wyludzeniom_447
środa, 12 sierpnia 2020, 00:11

Nie da się tego wyjaśnić. Oni jadą po Polsce przy każdej okazji. Nie bądźmy naiwni!

środa, 22 lipca 2020, 22:39

Kogo nas? Grek to nie Polak, tego się trzymaj i pamiętaj.

dim
czwartek, 23 lipca 2020, 22:18

Teksty niepodpisane, czy z pseudonimami, nawet w komunie wyrzucało się do kosza. Jak ja twoje.

Valdek
środa, 22 lipca 2020, 08:09

A ja uważam,że to bardzo sprytny Pan.Kiedyś,by pozyskać informację,co robi sąsiad za miedzą trzeba było budować siatkę wywiadowczą,kaptować agentów,przekupywać naukowców by zdradzali nad czym pracują,ogólnie bardzo ciężka praca wywiadowcza-a dziś?A dziś idę do sąsiada,powiem mu że niczego innego nie pragnę tak jak współpracować z nim wojskowo,a na dodatek jeszcze proponuję mu uruchomienie wspólnego start-upu/jakkolwiek to się pisze/ i tym prostym sposobem mam wszelkie informacje o obecnej i przyszłej sytuacji wojskowej sąsiada,na dłuuuugie lata do przodu........

Rzymski bład.
środa, 22 lipca 2020, 19:06

typowy farshafyakk ajk wiekszość w Warszawie..

Dan
środa, 22 lipca 2020, 02:19

Nie sądzę, aby po ostatnich wyczynach Natanyahu i jego ekipy jakakolwiek współpraca Polsko-Izraelska w dziedzinie uzbrojenia była możliwa i to przez wiele ... wiele lat. Izrael bardzo skutecznie obraził polską opinię publiczną i każdy rząd będzie to musiał brać pod uwagę. Sami są sobie winni, niech więc teraz robią interesy z arabami.

Realista
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:09

Dan, dokładnie. Nie mamy żadnych interesów z tą wydmuszką wielkości województwa. Ciągle na nas plują. Nie ma co udawać, że deszcz pada. Naprawdę niczego dobrego się po nich nie spodziewam.

Sobiepan
środa, 22 lipca 2020, 12:14

Nie ma się co obrażać, to nie piaskownica. Trzeba rozmawiać konkretnie, szukać wspólnoty interesów.

Coo ?
środa, 22 lipca 2020, 19:07

chcesz bawić sie w piaskownicy.. jakies wspomnienia ???

Gryf
środa, 22 lipca 2020, 16:15

Naszym interesem jest, aby trzymali się od nas jak najdalej. Wspólnota interesów z tym państwem to oksymoron

pako
sobota, 25 lipca 2020, 13:36

W sedno! Kontakty z Izraelem zredukować do absolutnego minimum. To jedyna obecnie rozsądna taktyka

kez87
środa, 22 lipca 2020, 11:33

po pierwsze - akurat rząd jest filosemicki a przy zakupach wojskowych aż tak na sympatie "opinii publicznej " żaden rząd u nas nigdy nie patrzył aż tak.To drugie jest nawet dobre. Po drugie - problem raczej jest w tym,że politycznie jest to państwo wrogie albo romansujące z naszymi wrogami takimi jak Rosja.A przy tym akurat żydzi są chyba już na całym świecie znani z krętacwa w interesach i nie tylko.I wniosek z tego taki,że kupowanie od nich czegoś co zawiera elektronikę powinno kończyć się audytem a zakup powinien być koniecznie z dostępem do specyfikacji i kodów źródłowych. Nawet jak by trzeba im było przepłacić za licencję itd. Inaczej to nie będzie gra warta świeczki. Oznacza to

Bio..
środa, 22 lipca 2020, 19:08

semita znaczy Arab.. ci ludzie NIE SĄ SEMITAMI czyli ARABAMI..ale beznarodowcami..

kez87
środa, 22 lipca 2020, 11:24

Tak jakby rząd obchodziła w tej kwestii jakaś tam "opinia publiczna"... Jeśli chodzi o technologię - to akurat może się przydać,ale patrząc na ich ostatnie zbliżenie z Rosją to należy zachować nieufność i nie kupować od nich nic kluczowego albo zbytnio nafaszerowanego elektroniką (a już zwłaszcza bez kodów źrodłowych) - to naród takich kombinatorów i krętaczy że i hackerów swoi Co do wspólnych ćwiczeń - ALE PO CO (poza włażeniem im tradycyjnie w tyłek w ramach wysyłania naszych żołnierzy na bliski wschód),skoro inny teatr działań wojennych i inny charakter potencjalnego przeciwnika ?!

laik, zupełny laik
wtorek, 21 lipca 2020, 21:50

Liczy się wspólny interes. A nie to, czy ktoś się lubi, czy nie - tak się nie robi polityki, bo to nie są urodziny cioci. Izrael jest rugowany z rynku zbrojeń przez USA, a ten im się coraz bardziej kurczy i należy to próbować wykorzystać albo do współpracy z Izraelem, albo do lewarowania oferty USA.

Jaki interes ???
środa, 22 lipca 2020, 19:10

///jaki interes ? Chcesz oddac swoje pieniadze i nasze za kserokopie naszych rysunkow technicznych ???

Qwe
środa, 22 lipca 2020, 09:00

U nas nikt tak niestety nie myśli. Najlepiej pokazuje to idiotyczny sposób wyboru f35. Pamiętam jak dzisiaj jak na tym forum "negocjatorzy' tłumaczyli mi że nie było innej formy zakupu i możliwości negocjacji...

Mariak
środa, 22 lipca 2020, 16:18

Cichaj Wowka

Qwe
niedziela, 26 lipca 2020, 13:21

Widzę że z handlem nie masz NIC wspólnego.

Eytu
wtorek, 21 lipca 2020, 21:40

Ani choszew , sze le-Polin we Israel jesz interesim meszutafim mi-szlosza bilwad. Be - ikar mada.

David
wtorek, 21 lipca 2020, 21:20

Już wsółpracujemy od dzisiątek lat przecie. Podmieniona elita przez rosjan teraz juz 3 pokolenie ze zmienionymi nazwiskami na pewno jest chętna zapalić świece hanukowe.

..co za zdziwienie ?
wtorek, 21 lipca 2020, 21:19

stany zjednoczone nie sa strategicznym partnerem izraela..są dobroczynnym donorem funduszy dla trwale bezrobotnych z bliskiiego wschodu.. ..nikt nie działa jeszcze przeciwko .. ale jak nie skończy sie robienie krzywdy niewinnym ludziom to ludzie sie zdecyduja odebrac to co im zabraliscie.. w tym wszystkie rysunki techniczne..ziemie wyłudzone i pieniadze.. tak był zawsze a Historia jest nauczycielką życia...

Tom
środa, 12 sierpnia 2020, 00:13

Nie możemy dołączyć do tego grona naciągniętych. Tylko nie to!

wojtek
wtorek, 21 lipca 2020, 20:17

Trzymac sie z daleka - zadnych wspolnych interesow nie mamy.

środa, 22 lipca 2020, 02:56

Izrael powinien wprowadzić embargo na transfer technologii do Polski.

Arek102
środa, 29 lipca 2020, 10:07

Bo????

Fuck447
wtorek, 21 lipca 2020, 21:21

Prawda!

złośliwy
wtorek, 21 lipca 2020, 18:58

Jak widzę wszyscy aż się rwą do tej współpracy. Pana Żyda nie liczę, bo startuje tu poza konkurencją.

Stop_447
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:10

Po tej kampanii miłości w zagranicznych mediach ze strony Żydów wszyscy ich kochamy!

Juliusz Cezar
wtorek, 21 lipca 2020, 18:18

Ale po co z nimi współpracować, skoro to sojusznik Rosji? Tyle dolarów USA w nich pompuje, a oni po cichacu z Ruskimi robią rozbiory Bliskiego Wschodu. No nie tak, Davien? Czy będziesz zakłamywać nadal rzeczywistość?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
wtorek, 21 lipca 2020, 19:50

Julek a kogo obchodzi bliski wschód a jak to sojusznik Rosji to tym bardziej trzeba z nimi robić interesy (szczególnie że mają ciekawe oferty) i ruskie wpływy niwelować bo to nasz główny konkurent a konkurencji się nie wygrywa oddając pole tylko przejmując kontakty i wpływy.

wert
środa, 22 lipca 2020, 13:10

Na takie tematy to mieliśmy swój czas. Ale od operacji Most skończyły się jakiekolwiek wpływy polskie. Komuna ich nie chciała potem też nie było lepiej mimo że mieliśmy dobre karty w ręce. Teraz Polska nie ma żadnego znaczenia, chyba że zostanie izraelskim potakiewiczem, spełniaczem zachcianek.

Juliusz Cezar
wtorek, 21 lipca 2020, 20:22

A czym ty chcesz niwelować wpływy Rosji? Piratem czy borsukiem?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 22 lipca 2020, 00:05

Widzę że wyznajesz odwrotną logikę, czyli to my mamy robić interes sprzedając do kraju technologicznie wyżej rozwiniętego nasze uzbrojenie a oni maj nam sprzedawać to czego nie produkują ciekawe.

Gekon
wtorek, 21 lipca 2020, 17:47

Panie ambasadorze a ta współpraca to przed, w trakcie czy po 447?

Robert
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:11

Równolegle. Można przecież nalewać z dwóch mis. Jednej biznesowej i jednej roszczeniowej/447. Aż się czerpak nie złamie.

wert
wtorek, 21 lipca 2020, 16:59

Dla Izraela jesteśmy tylko narzędziem budowania ich państwowości. Budowanie poczucia zagrożenia i wyjątkowości Izraela sprzyja mobilizacji wobec muzułmańskiego zagrożenia. "Patrzcie w Polsce żydzi się nie bronili dlatego zostali wymordowani, musicie chcieć walczyć inaczej muzułmanie zrobią nam powtórny holokaust" taki w skrócie przekaz suflują młodym izraelczykom a Ci łykają jak pelikany. Polski goj to dla nich przedmiot, morderca, rabuś, wróg najgorszy. Nie możemy nadstawiać drugiego POliczka bo to robiliśmy od 1989 roku ze skutkiem wiadomym: oddajcie "zagrabione" mienie. Dochodzi do tego napływ sowieckich i mamy społeczeństwo organicznie wrogie Polsce. Trzeba to im mówić głośno i wyraźnie, prosto w twarz

Normalny Polak
środa, 22 lipca 2020, 10:12

To prawda. W opinii przeciętnego żydowskiego nastolatka to Polska i Polacy stoi za holocaustem, w Polsce jest powszechny antysemityzm, i to w Polsce młodzież odwiedzając Auschwitz m u s i być i jest zawsze chroniona przez u z b r o j o n y c h po zęby, agentów służb specjalnych Izraela. Anypolonizm w Izraelu jest, jest propagowany i podtrzymywany przez oficjalne czynniki państwowe. W Niemczech gdzie niemiecka policja ochrania 24h/dobę k a ż d ą synagogę, każdy obiekt żydowski czy ośrodek kultury, nastolatkowie z Izraela chodzą sobie swobodnie np. na dyskoteki, w Polsce mają urzędowy zakaz oddalania się od grupy i unikania miejsc publicznych ze względu "na zagrożenie życia"! W ich szkołach Polska jest nieustannie miejscem zagłady Żydów, bez rozróżnienia, że przez 6 lat byliśmy pod okupacją niemiecką, i że tylko w Polsce za pomoc Żydom była kara śmierci, a mimo t o tysiące Polaków oddało swoje życie i życie swoich rodzin, w tym dzieci, by to Żydzi przeżyli. I zgadzam się, że trzeba T O mówić głośno i wyraźnie, prosto w twarz.

Wiem to
wtorek, 21 lipca 2020, 22:28

Od 1989r. w naszym MSZ w Izraelu wydaje się żydom tysiące paszportów. Przyjdzie dzień, że nas "uszczęśliwią" swoją zmasowaną obecnością jak ustawą 447.

wtorek, 21 lipca 2020, 20:46

Napisz coś jeszcz

wert
środa, 22 lipca 2020, 08:10

wedle życzenia: W tajnej depeszy ambasadora Ascha do departamentu Stanu, ujawnionej przez Wikileaks pRezydent komoruski stwierdza: rząd Donalda Tuska jest zdeterminowany aby rozwiązać sprawę odszkodowań za mienie pożydowskie! Pieniądze na ten cel uzyska ze sprzedaży Lasów Państwowych i innego mienia. Premier przekona opornych ministrów Rolnictwa i Ochrony Środowiska!!! To było w 2009 roku. W 2010 zaczęły się próby rozmontowania Lasów jako struktury samodzielnej- poprzez przejście na finansowanie z budżetu- zaniechane wobec masowych protestów i demonstracji. Kolejną próbą na początku 2014 był nałożony haracz w wysokości 2 mld zł. Kosztem inwestycji w infrastrukturę Lasy Państwowe to udźwignęły. Dalszą próbę podjęto po interwencji przewodniczącego Kongresu Żydów u pRezydenta RP Bredzisława Komoruskiego POdczas otwarcia Muzeum Żydów Polskich. W przedświątecznej nocnej zmianie Konstytucji AD 2014, przykrytej "aferą" z jedzącą sałatkę poseł Pawłowicz próbowano wprowadzić furtkę prywatyzacji "ważnych celów POblicznych". Rąsia w rąsię: po, psl, sld i palikotki! Tylko sprzeciw PiS-u i SP zapobiegły zmianie Konstytucji i GRABIEŻY mienia Polaków

środa, 22 lipca 2020, 12:37

Napisz coś jeszcze

wert
środa, 22 lipca 2020, 16:58

Mówisz i masz: Z rąk niemców zginęło 3 mln Polaków i 3 mln żydów polskich ale w świadomości jest tylko zagłada żydów. Polska straciła 45% lekarzy, 57% prawników, 15% nauczycieli, 40% profesorów, 30% techników, 18% księży. adolf hitler:"naszym podastwowym obowiązkiem jest zniszczenie Polski. celem nie jest tylko zajęcie kraju ale unicestwienie każdej żywej istoty. bądźcie bezlitośni. ta wojna ma być wojną zagłady" heinrich himler:" Polacy zostaną starci z powierzchni ziemi. niebywale istotną jest rzeczą by wielki naród niemiecki potraktował jako swój obowiązek zagładę wszystkich Polaków". martin borman: "słowianie mają na nas pracować. kiedy już nie będą potrzebni, mogą umrzeć" hans frank: " każdego przedstawiciela polskich elit należy zabić". Artur Sandauer: w czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce- to głowa nałożona na polski tułów.

środa, 22 lipca 2020, 12:33

To była ironia, bo kti

wert
środa, 22 lipca 2020, 16:58

mi pasuje

447 zgłoś się
wtorek, 21 lipca 2020, 18:47

dobrze napisane. A skoro Niemcy zapłacili za swoje winy to czas znaleźć innego winowajcę.

447
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:14

Niemcy nie zapłaciły za wszystko swoje winy. Dali trochę, nawet dużo, tylko Zydom, ale potem powiedzieli ani jednej marki więcej. Kranik się skończył. Szukamy następnego jelenia.

kola
wtorek, 21 lipca 2020, 18:44

"Patrzcie w Polsce żydzi się nie bronili dlatego zostali wymordowani, musicie chcieć walczyć inaczej muzułmanie zrobią nam powtórny holokaust" A nie jest tak?

grej
środa, 22 lipca 2020, 09:46

Dokładnie tak jest. Ale to problem żydów, a nie Polaków, że mniejszość żydowska w Polsce w 39 nie podjęła walki, bo to nie było ICH państwo. Tego nie rozumiesz? Ilu żydów mieszkających przed wojną w Polsce mówiło po polsku? Ilu stanęło z bronią do walki? A poza tym, do czego doprowadzi obecna polityka Izraela? W dłuższej perspektywie do nienawiści i.... holokaustu. W internecie można znaleźć filmiki, jak to izraelska młodzież ogląda na żywo, wiwatuje i cieszy się na naloty bombowe sił powietrznych Izraela na Palestynę? Jak to nazwać, jak sianie nienawiści rasowej? Bo jedni mają samoloty i bomby, a drudzy proce i kamienie? Nie popieram i jednych i drugich, bo to nie nasza wojna, ale BARDZO nie podoba mi się polityka Izraela. BARDZO.

kola
środa, 22 lipca 2020, 19:04

Ocenia się , że w `39 walczyło w armii polskiej 100 tys Żydów. 1/3 armii to były mniejszości narodowe.

wert
środa, 22 lipca 2020, 23:45

z tą 1/3 przesadziłeś. Ale byli. W Katyniu 12% pomordowanych oficerów było pochodzenia żydowskiego. Z Andersem wyszło ok 6 tyś żydów połowa w Palestynie zdezerterowała, lub "zachorowała" na niezdolność do służby jak np kpr Mieczysław Biegun vel Menachem Begin( przyjęty zresztą na osobiste polecenie Andersa). Anders przekazywał dane dezerterów brytolom wiedząc że nie będą się nimi zajmować, jego żandarmi też ich nie ścigali bo jak mówił z niewolnika nie ma żołnierza. Ta druga pozostała połowa zapisała chlubne karty męstwa, sporo ich leży na Monte Cassino, Bolonii. Nie musieli! Poszli i oddali życie Polsce. Im Wieczna Chwała.

kola
środa, 22 lipca 2020, 14:50

100 tys w kampanii wrześniowej. 1/3 wojska to były mniejszości narodowe. Zadaj sobie pytanie o genezę tej polityki.

ansuz
wtorek, 21 lipca 2020, 16:39

"Trzy obszary współpracy wojskowej między Polską i Izraelem" - HOLOCAUST CORPORATION - POLIN - 447

Hybryda
piątek, 24 lipca 2020, 14:08

Brawo ty! Moderatorzy zdecydowanie nie lubi Eskimosów.

biały
wtorek, 21 lipca 2020, 16:22

główna współpraca Izraela z Polską polega na przekazywaniu pieniędzy , mediów i nieruchomości Polskich w ręce Izraela

447
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:15

I kamienic!

fifi
wtorek, 21 lipca 2020, 15:48

Zdaje się że mieli wspólne ćwiczenia z Gruzją. Tuż przed...Mnie bardziej interesuje rozdawanie polskich paszportów na masową skalę.

Romek
wtorek, 21 lipca 2020, 21:45

Dokładnie

Zdzichu Dyrman
wtorek, 21 lipca 2020, 15:44

Nie rozumiem jak można dyskutować o jakiejkolwiek "współpracy" z izraelem? To daleki i egzotyczny kraik na bliskim wschodzie, notorycznie łamiący prawa człowieka, w dodatku z ludnością beznadziejnie zakażoną antypolonizmem. Równie dobrze można by prowadzić negocjacje z Tadżykistanem albo Paragwajem. A tych fantazji o tym że jakiś Hezbollah nam rzekomo zagraża nie będe w ogóle komentował.

Zdradliwe premie
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:22

Do tego ciągle szkalujący Polskę, jak tekstem o "wyssanym mleku matki" A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Zdradliwy naród
wtorek, 21 lipca 2020, 16:30

Trochę masz racji, a zwłaszcza zdanie"Mówiąc o transferze technologii mam na myśli systemy obronne jak np. te produkowane przez Rafael. ", czyli co, my mamy kupować od nich sprzęt a my ewentualnie ćwiczenia z nimi??? Jaki w tym biznes? Współpracują z Chinami, z Rosją też będą w razie godziny W sprzedadzą nas jak gruzińskie drony. Czekaj kiedy życia woltę Amerykanom, bo to akurat mają we krwi.

/
wtorek, 21 lipca 2020, 15:25

Nawet nie czytam. Od kiedy dowiedziałem się, że wyssałem z mlekiem matki...

pamiętamy
wtorek, 21 lipca 2020, 15:18

Salomon Morel, Jakob Berman, Hilary Minc, Ozjasz Goldberg, krwawa luna czyli Brystygier, Bruss Wolińska wszyscy oni mają polską krew na rękach. Dziś los Polaków po 1945 dzielą Palestyńczycy

Witold Pilecki
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:22

Oprawy Pileckiego to też duża część "wybrani"

wert
wtorek, 21 lipca 2020, 16:50

czytałem meldunek MBP z 1947 do sowieckich w którym napisali: "ponad 90% ścisłego kierownictwa MBP to sprawdzeni towarzysze pochodzenia żydowskiego"

tzn
wtorek, 21 lipca 2020, 18:44

meldunek Sierowa

KUCHARZ
wtorek, 21 lipca 2020, 14:37

a coś z wyrobów CUKIERNICZYCH ?

Swen01
wtorek, 21 lipca 2020, 14:21

Odnoszę wrażenie - to będzie chyba najbardziej pozytywny komentarz w stronę Izraela, jaki jest pod tym postem - że powinniśmy zostawić sobie otwartą furtkę w relacjach z Izraelem, jako tworu balansującego Turcję, którą osobiście postrzegam za takiego samego wroga, jak Rosję, tylko jest trochę dalej. A na pewno warto osiągnąć pełną neutralność w relacjach, do czego może doprowadzić spotkanie ministrów. Między Baltic Pipe a Morzem Śródziemnym jest spora odległość, a postrzegając ich jako konkurencję w dostawach gazu zaczynamy myśleć jak Niemcy, co jest strasznie destruktywnym sposobem postrzegania rzeczywistości. Trzeba też patrzeć na ręce różnym organizacją terrorystycznym, ażeby oni nie zaczęli spoglądać na nas, w czym rzeczywiście pomóc nam może Izrael. Trzeba jednak pamiętać, że władze w Jerozolimie stosują taką samą retorykę co nasze władze, że jest to państwo bardzo ekspansyjne, robiące ogromną ilość kontrowersyjnych rzeczy, z czego tylko część z nich to stosunek do Palestyńczyków.

Piotr ze Szwecji
środa, 22 lipca 2020, 00:32

Współpraca przemysłowa z Izraelem jest bardzo atrakcyjna. Tak jak Korea Południowa, Izrael ma amerykańskie technologie. Współpraca przemysłowa na pewno by się PGZ przydała. Polska ma duże technologiczne zaszłości w budowaniu czołgów, rakiet czy okrętów. Technologie, które Izrael ma w małym paluszku. Niby czemu te tony niemieckiej żółci odżegnującej wszelką współpracę przemysłową Polski z Izraelem tutaj w komentarzach? Izrael ma bardzo dobrze funkcjonujący aparat bezpieczeństwa w odróżnieniu od Polski, cały czas potykającej się o jakąś niekompetencję, więc w zwalczaniu organizacji terrorystycznych mogą Polsce także sporo pomóc. Polska dyplomacja ma w Izraelu wiele do zrobienia jednak, bo tam jest wiele wrzutek propagandowych z nieprzyjaznych Polsce organizacji rosyjskich i niemieckich. A w Polsce patrz jak się niemiecka trollownia ujawnia z nienaturalnym dla nas Polaków chorym niemieckim antysemityzmem, tylko jakiś artykuł o Izraelu się pojawi gdzieś w Polsce.

kez87
środa, 22 lipca 2020, 11:27

"Izrael ma bardzo dobrze funkcjonujący aparat bezpieczeństwa w odróżnieniu od Polski, cały czas potykającej się o jakąś niekompetencję, więc w zwalczaniu organizacji terrorystycznych mogą Polsce także sporo pomóc" - oj tu to lepiej żeby ich "pomocy" nie przyjmować,bo już do reszty ten nasz aparat będzie marionetką w ich rękach. Technologie ? Może tak. Ale bez kodów źródłowych i zrobienia własnego audytu to kupowanie od tych krętaczy może być bardzo ryzykowne.

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 10:52

Tak. Własne kody źródłowe trzeba mieć i od audytu jeszcze nikt nie umarł. Acz co do marionetkowości służb wywiadu i kontrwywiadu Polski to najlepiej świadczy o tym serialny samobójca. Nie trzeba Izraela czy Korei Południowej. WSI i NATO starczyło. Takie służby nie powinny mieć obowiązku ślepoty na poczynania wywiadów sojuszników i to nie tylko w Polsce.

Karkoszka
czwartek, 23 lipca 2020, 19:11

Ten aparat już był. Nazywał się Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Prosimy nie powtarzać, podobno ich zbrodnie nie podlegają przedawnieniu w Polsce. Ku pamięci i przestrodze dla wszystkich naiwnych lub głupich.

Iron Patriot
wtorek, 21 lipca 2020, 15:02

Z Izraelem, który jest do nas wrogo nastawiony, który uczy młode pokolenie tego że w Polsce każdy Polak czycha na to by takiego zabić. Żadnej współpracy.

Piotr ze Szwecji
środa, 22 lipca 2020, 00:50

Wrogo nastawiony, bo niemiecka organizacja charytatywna wmówiła jakiemuś staruszkowi w Izraelu kłamstwa, więc zademonstrował pod polską ambasadą? Póki w MSZ Polski pracują perełki dyplomacji z czasów Gomułki i wszystkie te SB podrzutki Sikorskiego, to się spodziewasz, że Izrael i Polska będą razem solidarnie walczyć z kłamstwem? Napuszczać Izrael na Polskę i napuszczać Polskę na Izrael to mogą jakieś degeneraty chodzące na pasku wrogich Polsce i Izraelowi krajów, lecz historycznie patrząc to stosunki polsko-izraelskie winny raczej być doskonałe. Potrzeba nowego ministra MSZ w rządzie Morawieckiego (Macierewicz może?) i można jeszcze cuda przyjaźni polsko-izraelskiej stworzyć za naszego jeszcze życia. Kościół Rzymsko-Katolicki w Izraelu można byłoby Polsce wesprzeć w ten sposób. Papiestwo byłoby dozgonnie wdzięczne Polsce. Acz najpiękniejsze to byłby ten szok niedowierzania (nie, nie dla tych paru antysemitów pączkujących się komentarzami pod tym artykułem i ich antypolskich odpowiedników w Izraelu) dla tych wszystkich wrednych lewaków z USA, którzy myślą sobie robić na cały świat tęczową obyczajową rewolucję.

wert
środa, 22 lipca 2020, 17:05

Nikt tak bardzo nie napuścił Polaków na Izrael jak nataniahu, azari, katz &com. Dla swoich partykularnych interesów poświęcili dobre stosunki z POLAKAMI, narodem który darzył ich największą sympatią w Europie. Stosunki przyjazne z Izraelem? Możliwe ale nierealne i nie z naszej winy. Co nie znaczy że nie powinniśmy się od nich uczyć

Jabadabadu
sobota, 25 lipca 2020, 14:38

Odeszło pokolenie Żydów z Polski, napłynęła wielomilionowa fala Żydów z ZSRR/Rosji (operacja Most i dalej) i obecnie to oni - lojalni wobec Matuszki Rassiji - nadają ton polityce Izraela i rządzą tym krajem. Próbują nawet ograć tego, kto od zawsze żywił i bronił Izraela, czyli USA. To już nie jest ten Izrael, który stworzyli Ojcowie Założyciele, a czym armia Andersa ma swój ogromny udział. To całkiem inny kraj. Dla porządku.

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 10:56

Putin ma w Moskwie brygadę specjalistów komputerowych wyłącznie do siania dezinformacji za granicami Rosji. Rosyjscy Żydzi znaczną ludnością Izraela są i skąd oni czerpią swoje informacje? Zgadnij zgadula. Polska, EU i USA głośno ogłaszają o przeciwdziałaniu dezinformacji. Tylko co z tego wynika? Już 3 minister w MSZ będzie, bo to ministerstwo bezobjawowe na działania polskiej dyplomacji przeciwko dezinformacji.

Jabadabadu
sobota, 25 lipca 2020, 14:39

Polska nie ma dyplomacji. Ma tylko armię urzędników. To zasadnicza różnica.

wert
piątek, 24 lipca 2020, 19:02

No sorry ale co ma Olgino do najwyższych władz izraela? nataniahu et consortes sieją dezinformację? Widzę i odróżniam co robią sowieci

jarema
wtorek, 21 lipca 2020, 14:49

Jak zaczniesz patrzeć na ręce terrorystów, to oni zaczną patrzeć na ciebie, potem na mnie, a na koniec będą patrzeć na nas wszystkich.

środa, 22 lipca 2020, 00:50

Już patrzą.

Zbyszek
wtorek, 21 lipca 2020, 14:19

Izrael m.in. jest wrogo nastawiony do Polski i Polaków. Nasz rząd nie powinien z nimi prowadzić działalności handlowej na żadnej płaszczyźnie tym bardziej wojskowej. Żydzi z mlekiem matek swoich wypili nienawiść do Polaków. 80% składu osobowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Publicznego (UB) powojennego, to ludzie pochodzenia żydowskiego... sami oprawcy i zbrodniarze komunistyczni. A kim był Stefan Michnik vel Szechter? nikim innym jak mordercą sądowym narodowości żydowskiej.

Kwerenda
wtorek, 21 lipca 2020, 20:39

Nie 80 lecz ok. 90-95% według oficjalnych danych, z czego 80 to ludzie zrzuceni tu przez Stalina. Mieli wybór: robić co każą i robić to wzorowo lub obejrzeć Kołymę z bliska. Wybrali pierwsze i wywiązali się z zadania. To tyle.

Kiks
wtorek, 21 lipca 2020, 15:43

A co ma do tego brat Michnika? Nie bądź żałosny.

Ot co
środa, 22 lipca 2020, 10:15

Pochodzenie i działanie. Mnie wystarczy.

aurel
wtorek, 21 lipca 2020, 17:22

A to że takich Michników Izrael broni

bodzio
wtorek, 21 lipca 2020, 16:16

jak to co ? skazywał polskich patriotów na śmierć sądząc w pokazowych procesach a przeszkolenie sędziowskie zrobił w kilka tygodni. nie matura lecz chęć szczera

kot
wtorek, 21 lipca 2020, 15:47

Ma dużo, to ciekawe dlaczego po dziś dzień siedzi w Szwecji. Bo sądził po wojnie Polaków walczących z komuna.

Piotr ze Szwecji
wtorek, 21 lipca 2020, 17:17

Pochodzenie socjalizmu jest z etnicznych germańskich obyczajów. Filozofowie Niemiec, Francji i Anglii socjalizm tworzyli. Siedzi więc tam gdzie mu krzywdy nie zrobią. W mojej grupie etnicznej jest takie powiedzenie, że kruk krukowi oka nie wydziobie, a w twojej?

złośliwy
wtorek, 21 lipca 2020, 18:59

To gdzie cie poniosło, Polaku :).

Piotr ze Szwecji
środa, 22 lipca 2020, 00:15

Tam gdzie ponosi Polaków niestety od 200 lat. Mam nadzieję, że PiS zmieni kiedyś ten trend. Tylko PiS to dziś deklaruje.

Roman
środa, 22 lipca 2020, 12:22

Czyli zwykły cwaniak jesteś który po prostu chciał więcejj kasy. Ale bilet powrotny już chyba masz, po piąty rok rządzą. Morawiecki już mówił że wracasz? Miał rację?

wert
środa, 22 lipca 2020, 17:41

Ubliżasz ludziom. Prostactwo

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 11:01

20 lat porządzi PiS w Polsce, to masowo Polonia będzie z zagranicy wracać do Polski. 10 mln jest nas na całym świecie. Od potomków powstańców, aż po emigrację po 1989. My żadna mniejszość etniczna wśród Słowian. On może czuje się dlatego zagrożony i w obowiązku szczekania i warczenia przeciwko wracającym do Polski panom polskim?

Roman
piątek, 24 lipca 2020, 15:18

To patrz, już ponad piątka minęła i nim tu nie wraca, nawet ty. Możesz mi to wyjaśnić DLA CZEGO?

Piotr ze Szwecji
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:16

Spytaj się w Sejmie o ustawę wracającą Polaków zza granicy. Nie moja wina, jeśli oderwani od pługa carskim granatem coś znowu spartaczyli.

Swen
wtorek, 21 lipca 2020, 13:48

Ot i się rozlała fala komentarzy. Lepszy Izrael niż Hezbollah, czy Hamas, to fakt, ale wcale nie musimy między tym wybierać. Niech się spotkają ministrowie, pogadają troszeczkę, ale trzeba uważać na tak małe państwo z tak wielkimi ambicjami.

wiem co piszę
wtorek, 21 lipca 2020, 22:33

To państwo jest wyrachowane.

środa, 22 lipca 2020, 22:44

Jacy Państwo?

KrzysiekS
wtorek, 21 lipca 2020, 13:38

Proponuję dla Pana Ambasadora Izraela poczytać komentarze. Tak Izrael przez swoją politykę dorabia się wrogów z tych którzy do niedawna chcieli być przyjaciółmi. To powinno dać do myślenia.

Zydniepokorny
wtorek, 21 lipca 2020, 15:03

Trochę pokory- a ile macie przyjaciół wkoło swoich granic??? Same udawane bracia w ramach UE i Słowianie: Ruski, Białorusini , Ukraińcy z Wołynia.... I dla tego trzymacie się ogona Hamerykanow....

grej
środa, 22 lipca 2020, 09:52

A ile przyjaciół ma Izrael wokół swoich granic? I Pan chce Polaków uczyć ogłady i współpracy partnerskiej z innymi narodami w regionie środkowej Europy? Żal komentować. Hipokryzja level hard!

/
wtorek, 21 lipca 2020, 16:17

Trochę realizmu proszę. Plują na Polskę, oczerniają Polaków, przed swą młodzieżą, ile tylko się da. I czynią to intensywniej, niż działo się to w antypolskim wychowaniu młodzieży, w III Rzeszy. Czy kolega jest ślepy ??? To proponuję jednak przejrzeć na oczy ! Po pierwsze to oni muszą zrozumieć, że nie tędy droga, a nie my.

jarema
wtorek, 21 lipca 2020, 15:48

Wolę Hamerykanow niż pseudo przyjaciół z zachodu

Jan
wtorek, 21 lipca 2020, 13:37

Wojskowa współpraca z wrogiem...

Mirek
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:37

W dychę! To nie ma sensu dla Polski z nimi się bratać.

Zen
wtorek, 21 lipca 2020, 13:34

Jak można w ogóle ten kraj traktował sojuszniczo? Nikt gorzej nie mówi o nas za granicą niż Izrael

Majster klepka
wtorek, 21 lipca 2020, 13:13

A tfuuu! Nigdy!

A tfuj nigdy hahaha
wtorek, 21 lipca 2020, 15:08

Klepka a czym ty uzbrajasz swoje Sokoly??? Jak nie izraelskimi rakietami Rafael!!! A u kogo kupiłeś komputerek PEGASUSKI???-

dim
wtorek, 21 lipca 2020, 16:19

i to właśnie należy rozważyć, czy nie jest wielkim błędem. Pieniądz, to jest akurat język dla nich zrozumiały. Gdy prawda historyczna ustępuje perfidnej antypolskiej ideologii.

POmiętamy ! POmiętamy !!!
wtorek, 21 lipca 2020, 13:11

O podłej, nikczemnej zakale Świata Antoni Słonimski - poeta żydowski cyt: "Prócz wstrętu, budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić."

taka prawda
wtorek, 21 lipca 2020, 13:10

„Żydzi są bardziej podatni na choroby systemu nerwowego niż inne narody i ludzie pośród których żyją. Histeria i neurastenia wydają się być najczęstsze. Niektórzy bardzo doświadczeni żydowscy lekarze posunęli się nawet tak daleko, że stwierdzili iż większość z nich to neurastenicy i histerycy”. (The Jewish Encyclopedia, t. IX, (1905), s. 225).

Karkoszka
czwartek, 23 lipca 2020, 19:13

No cóż. Najwięcej antysemitów jest wśród Żydów. Tak zresztą było zawsze.

wojo
wtorek, 21 lipca 2020, 12:59

Dziekuje w imieniu tej czesc czytelnikow ktorych, polityczne problemy naszego przyszlego potencjalnie sojusznika wogole nie interesuja na tym “militarnym forum”.

wert
wtorek, 21 lipca 2020, 21:38

sojusze militarne zawiera się z państwem przyjaznym

d
wtorek, 21 lipca 2020, 12:34

Jakakolwiek szersza współpraca z Izraelem możliwa JEDYNIE po oficjalnym uznaniu przez to państwo roszczeń majątkowych wobec Polski za bezzasadne. Ponadto ustawa IPN była wzorowana na prawie izraelskim zakazującym przekłamywania historii dlaczego Izrael zakazuje Polsce stosowania podobnych zapisów ? Bez przeprowadzenia w Polsce reprywatyzacji, bez nowej ustawy IPN, bez oficjalnego zrzeczenia się przez Izrael polityki roszczenia sobie praw do mienia bezdziedzicznego po polskich obywatelach nie ma mowy o jakimkolwiek nowym otwarciu. Polska nie powinna także wspierać izraelskiej polityki apartheidu na Bliskim Wschodzie

Współpraca NATO- oco wy na to
wtorek, 21 lipca 2020, 15:15

D. Dudus- wtrakcie i po II wojnie światowej to jaki Naród miał i nadal ma Szmalcowników??? To narodowy instrument Polski Jedni donosili i wydawali , Niemcy mordowali i tworzyli mieni bezspadkowe a trzeci czyli Polacy to mienie zagarniali...

majster klepka
wtorek, 21 lipca 2020, 15:49

największymi szmalcownikami byli ci którzy zarzucają szmalcownictwo. Bez Judenratów i kolaboracji samych żydów nie przeprowadzonoby holokaustu

dim
piątek, 24 lipca 2020, 08:22

A ci polscy szmalcownicy to jak działali ? Wyrywali to Żydom ? Czy jednak kupowali od żydowskich szmalcowników, z gett ? A w głodujących gettach, jednak w lokalach z muzyką, śpiewem, tańcem i dobrym żarciem, to kto się bawił ? Może Polacy ? Może Marsjanie ? A te filmy dokumentalne z działalności Jüdischer Ordnungsdienst, młodzi mężczyźni, wśród nich najwięcej absolwentów wydziałów prawa, jednak pałujący kogo popadnie i wpychającej ludzi do wagonów, na pewną śmierć w komorach gazowych - ci zbrodniarze policjanci to kto to był ? Może Polacy ? Czy może znów Marsjanie ? A może Izrael wyraził zgodę na ekstradycję, lub przynajmniej osądził sam, jakichś komunistycznych zbrodniarzy ? Np. tych z Polski ?

wert
wtorek, 21 lipca 2020, 21:37

chaim rumkowski szef Litzmannstadt Ghetto: "oddajcie im dzieci nasze to my żyć będziemy" I 10 tyś żydowskich dzieci pojechało do Aschwitz a rodzice dalej mogli pracować na chwałę III Rzeszy.

środa, 22 lipca 2020, 22:50

A po drodze do Auschwitz byli dodatkowo okradani i mordowani przez polskich chłopów co dzielnie dostarczali kontyngenty, dzięki którym dzielny blond Niemiec wojował ze światem.

dim
piątek, 24 lipca 2020, 08:23

Może twierdzisz, że Żydzi nie dostarczali kontyngentu, nim ich aresztowano ? Twierdzisz, że Żydzi nie pracowali dla Niemców, w tym przeciw własnym rodakom i nieraz także członkom własnej rodziny ?

wert
czwartek, 23 lipca 2020, 16:09

Polski Sejm np ustawą nigdy żadnej formy kolaboracji nie usankcjonował a kneset OWSZEM, nawet usprawiedliwia z wydania ziomka w łapy niemckich morderców z trupimy czaszkami na czapkach. Kto był najokrutniejszym oprawcą w Auschwitz? Kapo wybrany pośród więźniów

werte
wtorek, 21 lipca 2020, 12:23

Czyli mamy kupować ich sprzęt, pozwolić nadal drenować nasze startupy, dzielić się wiedzą i atakować Hezbollah aby Izrael czuł się bezpiecznie. Mimo że dotąd nie podzielili się danymi wywiadu jakoś Hezbollah niczego w Polsce nie wysadził ani nie zaatakował. Do tego mamy wspólnie ćwiczyć z IDF? W jakim to celu? Obrony Jerozolimy przed Erdoganem? W nagrodę dostaniemy kolejne zakłamywanie historii ręka w rękę z Rosją i bezpodstawne roszczenia majątkowe i obelgi od dowolnego polityka z Izraela, oraz oczywiście wezmą nas na cel terroryści nie tylko z Hezbollahu. Świetna oferta bez dwóch zdań. To raczej trzy pola minowe na które chcą wsadzić Polskę...

jarema
wtorek, 21 lipca 2020, 14:07

Dokładnie tak jak piszesz

Piotr ze Szwecji
wtorek, 21 lipca 2020, 12:12

Przed ww2 największą mniejszością Polski byli Żydzi, a po ww2 do dziś dnia są polskojęzyczni Niemcy. Niemcy z Żydami oczywiście się nienawidzą od bardzo dawien. W komentarzach pod tym artykułem nie zabraknie komentarzy tych polskich Niemców, acz oni nie są reprezentatywni dla Narodu Polskiego, którego większość nadal jesteśmy my Słowianie. To oczywiście nam Prawdziwym Polakom, Słowianom, nigdy nie przeszkodziło współpracować z obydwiema grupami, choć podkreślić należy że to Germanie są odwiecznymi wrogami etnicznymi Słowian, a nie Semici. Wszyscy Żydzi nadal zamieszkujący Polskę winni mieć izraelskie obywatelstwo, szczególnie kiedy Prawdziwa Polska się odrodzi i szlachectwo zastąpi obywatelstwo. Szlachectwo nie jest multi-narodowe jak obywatelstwo i tylko etniczni Słowianie będą je mieć. ----- Wymiana wiedzy, informacji i transfer technologii to oczywistość historyczna. Polska poprzez wieki swojego ustawodawstwa zobowiązywała się pośrednio do odzyskania przez Żydów własnego państwa Judei. Dlatego też udostępnienie izraelskich poligonów pustynnych dla testów polskiej broni PGZ, jak i wspólnych ćwiczeń obu armii jest jak najbardziej wskazane. Turcja jest ważnym członkiem NATO, którego weto może zagrozić bezpieczeństwu wszystkich krajów NATO Wschodniej Flanki. Lepiej Polsce by pasowało, gdyby Izrael i USA stworzyły strategiczny trans-regionalny sojusz do którego Polska mogłaby spokojnie dołączyć pomimo swoich NATO zobowiązań. To by w pewnym stopniu usunęło NATO kraje nieprzychylne odzyskaniu ziem Judei przez Izrael z bezpośrednich sojuszniczych powiązań gospodarczo-militarnych pomiędzy naszymi krajami. ----- Życzę powodzenia rządowi Izraela i mam tu sugestię o sformowaniu obok Wojska Izraelskiego, własnego izraelskiego WOT dla religijnych Izraelczyków. To by rozwiązało problem żądaniami rosyjskich Izraelczyków. Wskazywałbym jednak dalece idącą ostrożność w stosunkach z Rosją i odradzał wszelkie transfery technologiczne, czy zagłębianie współpracy gospodarczej z Rosją. Także rad bym, aby w Izraelu wzięto pod uwagę, że oryginalny Kościół Jezusa Chrystusa jest w pełni religią żydowską i nadal dla niej całkiem heretycki. To by znacznie szkodziło stosunkom polsko-izraelskim jeśli chrześcijańscy Izraelczycy, wyznający wiarę mojżeszową w wersji Jezusa Chrystusa, byli nadal prześladowani w Izraelu, jak za czasów Judei. Izrael nie znajduje się na samotnej wyspie na Pacyfiku i jest w potrzebie sojuszników z północy, jak swojego czasu Judea, która budowała swoją potęgę na sojuszu z potęgą Egiptu i z... indoeuropejskimi Hetytami z północy.

Jabadabadu
czwartek, 23 lipca 2020, 19:18

Zawsze twierdziłem - i zdania nie zmieniam, że wszyscy Polacy przebywający za granicą powinni być pozbawieni prawa wyborczego. Pełnię praw obywatelskich można realizować tylko w Polsce. Tym samym nie powinno być podwójnego obywatelstwa. Albo jest się obywatelem danego kraju - z konsekwencjami - lub innego, ale nigdy nie kilku.

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 11:10

Tylko co zrobisz, jeśli te twoje postępowe plwociny nacjonalistyczne nie wyznają ludzie z poglądami innych ideologii, jak choćby tymi konserwatywno-tradycjonalistycznymi do których należy też sarmatyzm polityczny stanu szlacheckiego? Masz problem z panami polskimi mówiąc bardzo łagodnie.

Polonista
środa, 29 lipca 2020, 14:20

Chłopaku piszesz tak długie zdania, których znaczenia sam nie rozumiesz, że ich gramatyka nie ma nic wspólnego z polszczyzną. Panie sarmata.

Jabadabadu
sobota, 25 lipca 2020, 14:47

Hmmm, moi "panowie polscy" albo leżą w zbiorowych mogiłach z 1863 roku, albo rozpłynęli się gdzieś pod Omskiem w 1906 roku po przejściu przez X Pawilon, albo "W Imieniu Rzeczpospolitej" regulowali przestrzeganie Jej praw.

Jabadabadu
sobota, 25 lipca 2020, 17:12

Niektórz moi "panowie polscy" wylecieli przez komin jednym z niemieckich KzL, bo ratowali innych ludzi. Dla porządku: szabla gdzieś-tam jeszcze leży, niepordzewiała. Z wyłącznie polskimi znakami, bez KuK czy też innych.p

dim
piątek, 24 lipca 2020, 08:27

Komunę i te zakazy ja przerabiałem już na własnej skórze. Dziecko z rodziny mieszanej. Spóźniłeś się, ale zawsze możesz jeszcze przenieść się do Korei Północnej. Kim wydrukuje je w gazecie i zleci wywiad z tobą w telewizji, a nie tylko - phi ! - post na jakimś forum.

Kościuszko
środa, 22 lipca 2020, 12:28

To widzę pierwszy raz szlachcica głosującego na PiS. Więc albo taki z ciebie szlachcic jak z ... Albo nie wiesz jaka linie reprezentuje PiS. Albo masz rozdwojenie jaźni. Zawsze byłem za tym by komuś kto nie mieszka w Polsce , nie podatkuje się na miejscu odebrać prawo do udziału w wyborach powszechnych...

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 11:16

Kiedy zapisywałem się do KPN, to mi oznajmiono, że każdy może wysiąść na przystanku Wolność i Niepodległość. Pragnąłbyś szczerze wykluczyć tam PiS w ramach międzynarodowego soc-liberalizmu zmagania się z konserwatystami zacietrzewionymi w swoich staroświeckich poglądach? Czyżby coś się zmieniło od czasów wysiłku białych i czerwonych powstańców niepodległościowych na tym przystanku Wolność i Niepodległość? Podaję to w wątpliwość. Wpierw zwolennicy aborcji z niego wylecą na łeb i szyję. A kto mieszka w Polsce, a kto nie mieszka w Polsce nie decyduje kto jest panem tej słowiańskiej ziemi. Zapewniam cię, że to nie są cudzoziemscy włóczykije, nie ważne od ilu pokoleń zamieszkujący tą słowiańską ziemię i to z polskim obywatelstwem.

dim
piątek, 24 lipca 2020, 08:39

Taki z ciebie Kościuszko, jak z d... Maryni eine Reisetasche. Gdyż Kościuszko właśnie też był i emigrantem, maksymalnie wybitnym polskim patriotą i jednym z nielicznych Polaków, na amerykańskich pomnikach, stojących na eksponowanych miejscach i dziś. I przy tym szlachcicem. Mickiewicz i Słowacki, Skłodowska - następnie faktyczna fundatorka Instytutu radowego w Wawie... Pułaski, Domeyko, Strzelecki... u mnie w Grecji Zygmunt Mineyko, ojciec dziad i pradziad greckich premierów... - do dziś uczczeni bohaterowie innych państw, obnoszący się ze swą polskością, przy tym do dziś pamiętaną. Ty chciałbyś zrobić z nich kogo ? W każdym razie nie -Polaków. Kto ci to podsunął ? Pewnie nikt Polsce dobrze nie życzący !

Kosciuszko
piątek, 24 lipca 2020, 15:26

To dla czego nie spakujesz manatek i nie wracasz??? Bo jesteś zwykły materialista... Po prostu idziesz gdzie kasa. Zachowujecie się jak podskakujący emigranci w jackowie z czwartego pokolenia którzy nawet nie wiedzą gdzie ta polska leży ale prawo głosu mieć chcą , bo się należy!!! Ty jesteś także z tych wielkich Słowian jak ten że Szwecji który tu wróci jak średnie wynagrodzenia się zrównają??? To taka chyba nowa kategoria "patriota ekonomiczny".

Kościuszko
wtorek, 21 lipca 2020, 18:38

Chłopaczku kim są ci polskojęzyczni Niemcy? Mozesz jakieś szczegóły?

Piotr ze Szwecji
środa, 22 lipca 2020, 00:12

Gdyby istniało od 1918 roku w Polsce Ministerstwo Zesłowiańszczania i Asymilacji to na pewno byłyby dostępne statystyki i testy dla stopni zesłowiańszczenia. Socjologowie, którzy to badają w Polsce objęci są zmową milczenia w imię jedności Polaków. Ten socjologiczny podział geograficzny idzie nadal według granic rozbiorów rosyjskiego i pruskiego. Często mapki wyborcze PiS vs PO to też przedstawiają. Oprócz tego poszukaj sobie mapkę świata z flagami największych mniejszości. Na Polsce namalowana jest flaga Niemiec, której widoku z moich oczu nie zeskrobiesz używając wobec mnie poniżające epitety.

Kościuszko
środa, 22 lipca 2020, 10:32

Dobra chłopaki, wyjasniłeś wszystko. Może bez jakichkolwiek szczegółów i źródeł ale dokładnie.

Sprzedajna szlachta- to targowica
wtorek, 21 lipca 2020, 15:29

Piotr a ty w Sverige to kim jesteś?? Szlachecki słowiański odźwiernych??? I nie zdążyłeś nauczyć się Słowiańskiego rodowodu??? : 1. Najpierw Vikingowe was przeryli i nasadzili swoich wojów jako Krolow 1. Potem nawala mongolow CHinghiz Khana chłopów wyrżnęła a z tutejszymi babami w pośpiechu spłodzili was-Słowian .. 3. I stad : Polak - Węgier dwaj bratanki... po Azjatach . Wedrzy to inaczej potomkowie UJGOROW z Chin!!! One to przynajmniej nie wypierają się swojego pochodzenia

Piotr ze Szwecji
wtorek, 21 lipca 2020, 17:13

W mojej rodzinie dwa herby. Austriacki i polski. Czemu wypierać mi się mego sarmackiego pochodzenia? Scyci i Sarmaci to rodzina i na Węgrzech to wiedzą, tak jak i my szlachta polska. No i co z tego, że dla ciebie Sarmaci i Scyci to barbarzyńcy ze Wschodu? Mnie to nie rusza. Nasi przodkowie z 3 starożytnych europejskich ludów stali się Słowianami tylko dlatego, że w pośpiechu nasze pogaństwo mnisi na katolicyzm nawracali od 500-600 roku naszej ery. Naukowcy z przybyszów pańszczyźnianych nasze legendy ludowe w bajki powsadzali. Ostatnim razem czytałem te farmazony waszych historyków o pochodzeniu Słowian, to ci akademicy twierdzili, że Słowianie to lud z Kamczatki do Europy przybyły... Wasi historycy nie mają dowodów do dziś dnia, a tu patrz u nas słowiańskiej szlachty i u naszych braci Węgrów scytyjska R1a1 ydna genetyka się odzywa. I co? Głupio wam teraz? Gdyby tylko genetyka była częścią historii... No, ale co się tyczy tych waszych akademickich naukowców historii, to w naszych historycznych szlacheckich opisach, wierszach i poezji polski chłop pańszczyźniany z wielu zalet był znany, lecz IQ do nich nigdy nie należało.

Qwe
czwartek, 23 lipca 2020, 11:38

Piotrku że Szwecji potrafisz coś od siebie napisać czy ściąga nie obejmuje?

Qwe
środa, 22 lipca 2020, 14:43

Jakie to miał zalety ten chłop pańszczyźniany - uniżoność? Napisz którzy to są "wasi akademiccy naukowcy i historycy"? Rozumie że ty masz swoich???

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 11:19

Nie tyle może mamy swoich co mieliśmy swoich. Do września 1939. Niemcy i Rosjanie aresztowali, powywozili do lasów i rozstrzelali wszystkich polskich profesorów. Naszych też. W PRL nasi nie byli dopuszczani nawet do studiów wyższych.

Jabadabadu
czwartek, 30 lipca 2020, 18:17

Rozumiem z twoich wypowiedzi, że nie jesteś Polakiem. To mi wystarczy.

piątek, 24 lipca 2020, 15:30

No jak to Kaczyński chyba studiował a jego rodzice wykładali na uczelni i nawet dostali duuuuzy dom na zolibożu za zasługi w latach 50/60, NIEPRAWDA? Myślę że ten twój profesor co prawdopodobnie kończył niemiecką lub rosyjską uczelnie (no bo w takich się kształcili) gdyby czytał co piszesz zapadł by się że wstydu pod ziemię...Qwe

22
wtorek, 21 lipca 2020, 15:18

Z łaski swojej proszę wskazać przepisy prawa polskiego z których wynika zobowiązanie naszego kraju do : " Polska poprzez wieki swojego ustawodawstwa zobowiązywała się pośrednio do odzyskania przez Żydów własnego państwa Judei." . Proszę podać konkretną ustawę, rozporządzenie , nr artykułu , paragraf. To co Pan napisał jest fałszywe. Polska nie ma żadnych zobowiązań wobec Izraela.

Piotr ze Szwecji
wtorek, 21 lipca 2020, 19:33

To są przywileje stanowe w Polsce nadane dla Żydów, Ormian i Szkotów przez Prawdziwych Polaków, Słowian. Akty historyczne potwierdzają te historyczne akty prawne. Uważasz, że gościna słowiańska to dla Słowian kara dożywocia, która do końca świata nie ma się zakończyć? Gościna się zawsze kończy. W przywilejach stanowych są warunki. Póki Żydzi i Ormianie nadal mieszkają w Polsce, to Polskę nadal wiążą stare zobowiązania wobec państw Izrael i Armenia. To co Polska konkretnie ma dziś konstytucją, ustawą. rozporządzeniem, nr artykułu i paragrafem to porażka multikulti. Ona skończy się, kiedy Polska odrodzi się, a według legendy ma to być po 3 fałszywych państwach "Polska". Co do kierunków realizowanej polityki międzynarodowej, to obowiązki Staropolaków nie są twoją urzędową ustawą regulowane ani Myślą Nowopolaków Romana Dmowskiego. To są nadal jak najprawdziwsze obowiązki Polski i Polaków, tak jak były setki lat temu, bo cały Naród Polski je powziął na siebie. Możesz złożyć teraz zażalenie do całego Narodu Polskiego, reklamą jakąś ogólnopolską, że brał setki lat temu zobowiązania na siebie, kiedy twoja mniejszość nie paradowała z polskim obywatelstwem jeszcze. Dorzuć jakąś ustawę i paragraf także, jeśli ci potrzeba by się lepiej czuć. Kogo zresztą obchodzicie w Polsce i poza Polską? Nie mnie.

Qwe
środa, 22 lipca 2020, 09:03

Panie Polak to cóż pan robi takiego w Szwecji. Tutaj jest twoje prawdziwe miejsce jako prawdziwego Polaka i Słowianina...

Piotr ze Szwecji
środa, 22 lipca 2020, 13:22

Napisz to do Balcerowicza, który wprowadzając reformy boliwijskie Sorosa nie zwracał uwagi na takie detale, kto gdzie powinien mieszkać.

Qwe
środa, 22 lipca 2020, 16:37

Jednak to on dał ci możliwość wyjazdu i paszport do domu. Nieprawda?

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 11:21

Nic mnie nie dał. Nic nikomu nie dał. Chodzą nawet wieści że ponoć nakradł. Sprawdzić by to kto rad był.

Qwe
piątek, 24 lipca 2020, 15:31

Nadajesz się z tymi sugestiami do ub, wracaj , dzisiaj takich tu potrzebują.

22
wtorek, 21 lipca 2020, 20:27

Pan zdaje się nie jest z wykształcenia prawnikiem. Z Pana wypowiedzi jednoznacznie wynika, że nie zna Pan nawet podstaw prawa polskiego nie wspominając już nawet o prawie międzynarodowym. Bo idąc Pana tokiem rozumowania Polska obecnie swym zasięgiem obejmuje tereny zajmowane niegdyś za dynastii Jagiellonów. Czyli znaczną część europy. To prawniczy absurd. A przywileje stanowe już od dawna nie obowiązują w polskim systemie prawa. Tak ze 200 lat. Państwo polskie uznało istnienie Izraela. I tyle. Nie jest zobowiązane w żadem sposób do jego obrony, ani do gwarantowania jego powstania i istnienia. Pana zadziwiająca interpretacja nieobowiązujących już od dawna przywilejów stanowych jest kuriozalna.

Piotr ze Szwecji
wtorek, 21 lipca 2020, 23:43

Naród Sarmatów biologicznie nie przestał istnieć tylko dlatego, że paru chłopów wybazgroliło sobie postępowe prawo i nałożyło na siebie togi, albo że na różnicach w dialektach staropolskiego i żmudzińskiego wymyślono nowe języki, jak język nowopolski, nowobiałoruski i nowolitewski. Obyczaje pozostały nadal te same. To obyczajowe kuriozum od Dniepru do Wisły ochrania Karta Praw Tubylców ONZ, którą Polska w 2004 roku podpisała. To dosyć ciekawe, że w 1934 wpierw wrócił stan szlachecki, a w 2004 roku wrócił niepostrzeżenie dla nikogo rodowodowy Kodeks Prawa Naturalnego. Jak widać te wszystkie likwidacje stanu szlacheckiego w 1918 roku pozostały dziś z niczym. Dla przykładu dziś całkiem legalnie można wrócić do Konstytucji 3 Maja, zlikwidować obywatelstwo polskie i zastąpić je zmodernizowanym zgodnie z Prawem Naturalnym szlachectwem polskim. Tylko dla Słowian oczywiście. Potrzeba tylko jedno referendum narodowe przeprowadzić i może pan natychmiastowo pożegnać się z Kodeksem Napoleońskim i z Kodeksem Postępowania na terenie Polski i to zgodnie z ONZ ładem międzynarodowym. To, że w samej Europie na to dostaną szału to już inna sprawa.

Jojne
środa, 22 lipca 2020, 16:51

Panie Piotrze Kuklinowski też był Sarmatą i szlachcicem. Wielu z takich szlachciców było potem szabesgojami. Co do wyborców PiS to zapewniam pana, że herbowych i nieźle wykształconych jest w tej grupie troche więcej niż jest pan w stanie sobie wyobrazić. A tak BTW: Amhu?

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 11:40

Proszę nie zapominać, że Sarmata musi zadbać wpierw o swój dom. Jak bez domu przyjmować gości według sarmackiej zasady "gość w dom, bóg w dom"? Słowianie i Żydzi żadni przecież bracia, a domu podczas tych okupacji ostatnimi 200 laty byliśmy przez większość czasu pozbawieni. Przyjaźń między naszymi ludami musi być nadal budowana, krzewiona i pieczołowicie utrzymywana. To nie jest tak, że możemy wśród siebie osiedlić się i będzie nam pięknie ze sobą. To nie jest prawda. To są dosyć spore różnice obyczajów, kultur i cywilizacji. Do tego leży stara zaszłość religijna, gdzie chrześcijanie są herezją wiary mojżeszowej dla Żydów. Zaszłość nierozwiązana do dziś dnia wśród religijnych Żydów? Mylę się? Acz trzymajmy się uczciwie prawdy i dojdziemy jeszcze do znakomitych stosunków między nami. Polak w Izraelu i Żyd w Polsce będą jeszcze czuli się jak u siebie w domu. Może nie braterskich stosunków, lecz trzeba za to wiele i to dobrze znać się. Nauka może w tym pomóc. Mamy wielu wspólnych wrogów na Ziemi, choć pewnie mniejszości w Izraelu i w Polsce się sprzeciwią temu i ogłoszą bojkot. Jest w Izraelu Ministerstwo Asymilacji? W Szwecji jest. W Polsce od 1918 jak go nie było tak nadal nie ma.

22
środa, 22 lipca 2020, 11:15

Szanowny Panie. Przeczytałem Pana post. Stawiane przez Pana tezy są absurdalne pod względem prawnym. O logice nawet już nie wspominając. Dyskusja z Panem nie ma żadnego sensu. Żegnam.

Roman
środa, 22 lipca 2020, 14:45

:) , strach się bać jak wróci z emigracji...

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 11:22

Tak. To będzie koniec polsko-polskiej wojny. Tylko jedna strona będzie triumfowała.

Edek
wtorek, 21 lipca 2020, 14:06

Tym komentarzem przypisujesz mnie i innym forumowiczom niemieckie pochodzenie, a ja tobie przypisuje pochodzenie z nad Jordanu,bo to idzie zauważyć jak bronisz naród wybrany.

Piotr ze Szwecji
wtorek, 21 lipca 2020, 15:39

Twój problem z prawdą. 123 lata germanizacji podczas Zaborów. Od 1945 roku całe 500 tys żołnierzy niemieckiego Wermachtu jest Polakami. W odróżnieniu ani 1 roku zesłowiańszczania administracyjnego w Polsce. Żadnej semityzacji też nie było od 1795 roku. Ot polonizacja jeno, aby po polsku wszyscy w Polsce mówili i pisali. O potrzebie wysiedlenia 10 mln Polaków nad Ren dla Odrodzenia Polski, tej naszej szlacheckiej ze Wschodu, to ja pisałem już na moim blogu bodajże w 2014. To temat w którym siedziałem od roku 2000 i wałkowałem te różnice nie do pogodzenia pomiędzy nami Polakami. Pomyśl na chwilę. Słowianie i Germanie to wrogowie etniczni. Logicznie więc z wrogiem nie buduje się przyszłości. To multi-kulti przecież i nie funkcjonuje w praktyce. Cieszy mnie, że istnieje ten temat Izraela i jego ludności, który działa jak listek lakmusowy na natychmiastowe odróżnienie największej mniejszości narodowej Polski od naszej największej etnicznej grupy w Europie. Po czym innym Słowianie od Germanów niby mają się różnić, jak właśnie swoimi obyczajami?

Lekarz
środa, 22 lipca 2020, 09:06

Piotrze ty rzeczywiście upadłeś na głowę. Ale takich domorosłych narodowców z 500 plus ostatnio jest wielu. Mają jeden, wspólny mianownik-slabiuśko z wiedzą i chęcią do nauki czegokolwiek...

Piotr ze Szwecji
środa, 22 lipca 2020, 13:17

Nie upadłem na głowę. Człowieku patrz skąd piszę. Wiem o czym piszę z własnej autopsji. Mnie germanofilem nie nazwiesz. Myślisz, że to tylko antysemici? To słowianożercy!!! Co szczególnie mnie rani, że oni mają polskie obywatelstwo, mieszkają w Polsce i co gorsze ktoś im pozwolił od 1805 roku (patrz francuz Bonaparte i jego wynalazek Kodeks Napoleoński) Polakami fałszywie się zwać.

PiS won na ksiezyc
sobota, 25 lipca 2020, 23:50

Ciebie mozna tylko mazwac imbecylem.... Zacznij brac leki bo masz odchyly od normy

Lekarz
środa, 22 lipca 2020, 16:41

A kiedy robiłeś ostatnio badanie dna? Skoro taki wielki Polak i Słowianin jesteś to co ty tam robisz, dlaczego nie chcesz odprowadzać podatków na twoją wielką Polskę tylko mają to robić za ciebie podszywanie Polacy czyli ukryci Niemcy, żydzi itd.???

Jabadabadu
niedziela, 26 lipca 2020, 16:49

Bo lepiej zbierać korony i z daleka udzielać światłych rad dla idiotów pracujących w i dla kraju. No i chwalić się CK herbem. Żałosne.

Jozef z Wrzosow
wtorek, 21 lipca 2020, 12:11

Polska nie powinna wspolpracowac z krajami, ktore sa wrogo nastawione do Polski i narodu polskiego.

Zbyszek
wtorek, 21 lipca 2020, 14:06

Oczywiście, masz rację Józef. Izrael m.in. jest wrogo nastawiony do Polski i Polaków. Nasz rząd nie powinien z nimi prowadzić działalności handlowej na żadnej płaszczyźnie tym bardziej wojskowej. Żydzi z mlekiem matek swoich wypili nienawiść do Polaków. 80% składu osobowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Publicznego (UB) powojennego, to ludzie pochodzenia żydowskiego... sami oprawcy i zbrodniarze komunistyczni.

Genealog
wtorek, 21 lipca 2020, 15:33

Spyszek- a komuniści to nie byli i są POLACY??!!! Jaki wy Naród dwuplemienny ???? Żydzi maja 12 plemion ale stanowią jeden NARÓD !!!

Rysio
środa, 22 lipca 2020, 17:52

"Żydzi maja 12 plemion ale stanowią jeden NARÓD !!!"... bardzo wyrachowany. Lepiej od was trzymać się z daleka.

Piotr ze Szwecji
piątek, 24 lipca 2020, 11:48

Naród 2 plemion ma raczej przyjaźnić się i robić interesy z przyjacielskimi Niemcami. 3 mln polskich Słowian ofiar Holokaustu nie dało tej ludnościowej przewagi w polsko-polskiej wojnie. Ktoś liczy na powtórkę? Widzisz Izrael i tą większość narodową Polski knujących coś i cię piana wściekłości zalewa. I jak ci się nie pienić? Tylko kto tutaj jest bardziej wyrachowany? Nam Polakom od was Polaków najlepiej trzymać się z daleka. Najlepiej przez granicę pilnowaną wojskiem i policją 24/7.

Marek
wtorek, 21 lipca 2020, 12:09

Izrael to wróg nie sojusznik .

J23
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:39

W punkt!

wtorek, 21 lipca 2020, 20:32

Żal mi Ciebie człowieku.

Ecco
środa, 22 lipca 2020, 10:23

Może jakieś argumenty przeciw tej tezie?

środa, 22 lipca 2020, 22:54

Jaką teza? To stwierdzenie gościa który nie wie co to są Szczury Pustyni a próbuje udawać patriotę.

Marek
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:40

O jakich Szczurach Ty bredzisz? Osoby się pomyliły.

Bormann
wtorek, 21 lipca 2020, 12:01

Rada dla Polski : nie pchać się w rozróby , stać z boku i zachować neutralność. Niestety obawiam się że nas przycisną kolanem i znów będziemy musieli wysłać swoje wojska na cudzą wojnę imperialną....

dim
piątek, 24 lipca 2020, 08:43

Wojsko szkolić musi się w warunkach wojennych. Lepiej daleko od Polski, niż blisko, kropka.

wert
wtorek, 21 lipca 2020, 11:39

Izraelowi potrzebna jest tylko Polska nazistowska inna podważa ich monopol holokasowy. Porażająca obłuda kiedy ustawa knesetu zwalnia z odpowiedzialności żyda który wydał niemcom ziomka a jednocześnie wymaga od Polaków heroizmu. Wróg nasz i przyjaciel naszego wroga jest wrogiem podwójnym. Tresura młodzieży izraelskiej przez przewodników i agentów ochrony ( w Polsce tylko czekają żeby was zabić) w gettach wycieczkowych do Auschwitza przynosi obfite plony. To celowa i świadoma skutków polityka. Nie możemy się na nią godzić

Atomek
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:40

Tak, robią z nas chłopca do bicia i chcą jeszcze zrobić nas na kase z 447.

Normalny Polak
środa, 22 lipca 2020, 10:24

Popieram!!

alab
wtorek, 21 lipca 2020, 11:37

wspólne ćwiczenia mogłyby dotyczyć np. przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, i być bardzo owocne dla obu stron.

kot
wtorek, 21 lipca 2020, 11:08

Kraj który od momentu powstania wywołuje wokół siebie same wojny, będzie nam wmawial kto jest terrorystami? Niech spadają.

Nie_dla_goja_geszefty
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:44

Masz racje kocie. Ten kraj ciągle jeszcze pluje na Polskę przy każdej okazji. Zobaczcie teksty o antysemickim polskim mleko w ustach żydowskich polityków. Albo minister Kac, któremu Polacy rzekomo zabili ojca 10 lat zanim sie narodził. Ile trwa ciąża u nich?

Lech Czech i Rus- bracia hahaha
wtorek, 21 lipca 2020, 15:37

Kocie ten kraj nazywa się Polska!!! Wojowaliscie ze wszystkimi sąsiadami w koło aż was sąsiedzi zlikwidowali...

kot
wtorek, 21 lipca 2020, 20:24

Wy czyli Polakiem nie jesteś, to ciekawe kim? Rosjaninem? Niemcem?

Qwe
wtorek, 21 lipca 2020, 18:42

No tego chyba kot nie zrozumie. A szkoda.

kot
wtorek, 21 lipca 2020, 20:23

Wy Polakami się nazywacie? Polska święta nie jest, ale to naszą Polskę zawsze sąsiady najezdzaly.

Qwe
środa, 22 lipca 2020, 08:13

To ty chyba czterech klas podstawówki nie skończyłeś, kto cię uczył historii.? Miałem rację pisząc że nie zrozumiesz ale takiej bomby to się nie spodziewałem!!!

Irena
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:44

Kot ma racje. Ale trole z hajfy zainstalowane w Polsce i Szwecji też nadają.

prawda
środa, 22 lipca 2020, 17:55

Kot ma rację!

Erwin
wtorek, 21 lipca 2020, 11:08

Już widzę po komentarzach jak działających na terenie Polski ichtamnietów boli możliwość współpracy Polski i Izraela, w tym transferu technologii. Nie obawiajcie się: jeśli będziemy mieli dostęp do izraelskiego i koreańskiego how-know, a także tureckich doświadczeń w jego wdrażaniu to w końcu zaopiekujemy się waszą Rosją i wami: żal serce ściska kiedy swojemu psu kupuję lepsze podroby niż jada wasza klasa średnia...

kot
wtorek, 21 lipca 2020, 13:36

To oni chcą dostępu do naszych danych, technologii (taa wiem że nic nie posiadamy) i surowców.

wtorek, 21 lipca 2020, 20:40

Mało wiesz człowieku o Polsce, mało.

Lekarz
wtorek, 21 lipca 2020, 18:45

Czy ty wiesz o czym piszesz? Jakie to technologię mogą nam skraść, tego tajnego samochodu elektrycznego który miał morawiecki montować w ursusie?

Genau
wtorek, 21 lipca 2020, 11:04

Żydowski gaz, ich niedoczekanie, po to Polska jest Hubem LNG na dużą część Europy Środkowej i ma jeszcze puścić ich gazociąg, takiego wala.

Genau
wtorek, 21 lipca 2020, 10:52

Z NIMI nic już nie róbmy, nachapia się naszej kasy i nic z tego pożytecznego nie otrzymamy.

StopUroszczeniom
czwartek, 3 września 2020, 23:48

Albo jeszcze stracimy. Użyć goja to najlepszy interes.

asd
wtorek, 21 lipca 2020, 10:41

Niedoczekanie wasze! Współpraca może być tylko między przyjaźnie nastawionymi krajami. A Wy jesteście nastawieni do nas wrogo, zresztą jesteście też wrogo nastawieni do państw z którymi utrzymujemy dobre stosunki. No i nie ma zgody w Polsce na wspieranie terroryzmu państwowego i usankcjonowanego prawnie rasizmu jak to u was się dzieje.

Przyjazne Zaolzie
wtorek, 21 lipca 2020, 15:54

Asad- jakie przyjazne są Miemcy do was:”Kociwódz :Ślązacy to piąta kolumna niemiecka!!” 2 Ukraińcy to bracia z Wołynia 3. Ruski was przytulają Iskanderami no no- dużo kosztują

asd
wtorek, 21 lipca 2020, 16:02

A po polsku da radę to napisać?

wtorek, 21 lipca 2020, 20:41

Translator Ci wysiadł?

rex
wtorek, 21 lipca 2020, 10:40

dlaczego nie padło pytanie o stanowisko Izraela w sprawie roszczeń żydowskich wobec Polski? To bardzo ważny element dobrych lub niedobrych relacji Polsko Izraelaskich. Co z wypowiedziami Izraelskich polityków szkalujących nasz Kraj? Brakło odwagi czy poprawność polityczna? Zresztą po co to piszę, ten komentarz i tak zaginie w odmętach internetu :-)

7 - nie kradnij !!! Chrzescianinie
wtorek, 21 lipca 2020, 15:44

Rex ty to potomek szmalcowników!!!! Donosiliscie do faszystów/ a mieli was tez wymordować! /, iemcy Żydów wymordowali/ takie same Chrzescianie jak i Wy/ a Polska mienie po zamordowanych Żydach/ własnych obywateli/ zagarnęła jako bezspadkowe!! I z tego mienia korzystaliscie i nadal korzystacie!!!

Stop_wyludzeniom_447
wtorek, 11 sierpnia 2020, 20:48

W każdym normalnym kraju mienie bezdziedziczne przechodzi na własność lokalnej wspólnoty, czyli państwa. A nie agresywnego plemienia setki mil od Polski. Ale "przedsiębiorstwo Holocaust" chyba uważa inaczej?

Arek102
sobota, 1 sierpnia 2020, 09:02

Dla Was zawsze liczyła się kasa, nawet jak się nie należała byle się nachapać kosztem innych. Sam Jezus Chrystus próbował z tym walczyć, a jak się to skończyło możesz doczytać w Nowym Testamencie. No tak ale to nie koszerna księga, więc żaden "porządny" Żyd nie weźmie jej do ręki. Och jakie to żydowskie... Po prostu nadludzkie. ps. W prawie międzynarodowym nie istnieją zapisy minia plemiennego, NAWET POŻYDOWSKIEGO.. Wbijcie to sobie w końcu do głowy!!!!!!!!!!

Zrozum wreszcie...
środa, 22 lipca 2020, 18:03

7 - nie kradnij !!! polecam ekstra dla ciebie piękny wiersz napisany przez Polaka: ""Żyd mnie obraża ja go nie mogę, Od razu staje się ksenofobem, Antysemitą albo rasistą, Choć tylko flagę trzymam ojczystą. Wróćmy do wojny i do Hitlera, Na dziesięć Żydów Polak umiera, Ale dlaczego ?, Bo Was chowali, I własne życie tym narażali. A Ty w tej chwili razem z Niemcami, Właśnie nazywasz Nas Faszystami. Tak z tymi ludźmi i wielkiej skali, Co Was miliony wymordowali. Powiedz to babci,powiedz dziadkowi Być może prawdę wtedy Ci powie. Kto był faszystą - czy to Polacy ? I co to słowo naprawdę znaczy. To wasza nacja tworzyła Kapo, W gettach, obozach niczym Gestapo. By tylko sami wojnę przetrwali, To własnych braci na śmierć wydali. Czemu akurat o tym nie mówisz ?, Czym był Kapo tym się nie chlubisz. Ale Ty z błotem mieszasz Polaka, Już widać Wasza natura taka. Bo Polak nigdy się nie poddawał, I nawet w Waszej obronie stawał. Walczył na frontach w całej Europie, A dziś go nawet Europa kopie. Poznałeś prawdę przez całą dobę, Choć mi jest przykro, Wybaczam Tobie. Na koniec powiem Ci prawdę taką : Być może żyjesz dzięki Polakom..."

Pytajnik
wtorek, 21 lipca 2020, 22:53

2/3 Polski w której rzekomo mieliście mienie jest obecnie poza Polską. "Tam" zatem zwróć się o odszkodowania. Niemcy do 2000roku spłacały wam odszkodowania za zniszczone mienie aż w końcu powiedzieli wam dość! Polska spłaciła wam także w czasach PRLu. Czego jeszcze chcecie od narodu polskiego dzięki któremu żyjecie?

rex
wtorek, 21 lipca 2020, 20:51

7 - nie kradnij !!! Chrzescianinie - my Polacy nie rozróżniamy w naszym prawodawstwie Żyd czy nie Żyd, nie różnicujemy obywateli wg religii, nie czynimy różnic wg zamożności - obywatel to obywatel ze wszystkimi prawami i obowiązkami. jeśli ja jestem potomkiem szmalcowników to ty jesteś potomkiem komunistycznych morderców. O ile znajdziesz dziesiątki tysięcy Polaków aktywnie ratujących Żydów to nie znajdziesz przykładu ani jednego Żyda ratującego Polaków od represji komunistycznych. Natomiast wielu z Was było wśród katów .

prawda
środa, 22 lipca 2020, 17:58

Bardzo trafna uwaga.

Nie czyń drugiemu
wtorek, 21 lipca 2020, 17:24

@7 - nie kradnij !!! Chrzescianinie To prawda- siódme . Ale powiedz jak Żydzi zabiją całą palestyńską rodzinę bezpotomnie w Izraelu ( nie na terenie autonomii) , to co w takim wypadku przewiduje prawo majątkowe/spadkowe Izraela? Co się dzieje z majątkiem zamordowanych Palestyńczyków ? Jak Wy to rozwiązujecie?

Lelum
środa, 22 lipca 2020, 17:59

Majątek przypisują sobie. Tak trudno się domyśleć?

Kiks
wtorek, 21 lipca 2020, 13:12

Z tymi roszczeniami to taka sama sytuacja jak z naszymi wobec Niemiec, a nawet gorsza dla samego Izraela. Sprawa jest definitywnie zamknięta.

jancenty
wtorek, 21 lipca 2020, 10:36

1. NIE . 2. NIE . 3 ZDECYDOWANIE NIE !

Tweets Defence24