Trwają przygotowania do MSPO 2021

8 kwietnia 2021, 11:28
WH2G2850_20160907_MSPO
Fot. Targi Kielce
Reklama

Jak informują Targi Kielce, trwają przygotowania do 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jedną z nowości, jaka pojawi się we wrześniu w Targach Kielce, mają być pawilony narodowe.

Przypomnijmy, że Wystawy Narodowe towarzyszące targom od 2004 roku stały się tradycją MSPO. Do tej pory swój potencjał obronny prezentowało w ten sposób 13 państw: Niemcy, Norwegia, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja, Izrael i Korea Południowa. Natomiast rok 2018 upłynął pod znakiem 100-lecia Niepodległego Państwa Polskiego.

W tym roku na MSPO nie będzie państwa wiodącego, zamiast tego w halach Targów Kielce pojawią się pawilony narodowe, co pozwoli poszczególnym państwom efektywniej wyeksponować produkty swoich przemysłów obronnych. Prezentować się będą w ten sposób firmy m.in. amerykańskie, brytyjskie, niemieckie, australijskie, francuskie oraz włoskie.

Resort obrony zapowiedział rychłą realizację kilku dużych programów modernizacji technicznej wojska. Nie dziwi więc, że już teraz obserwujemy duże zainteresowanie MSPO ze strony zagranicznych firm zbrojeniowych. Jesteśmy w stałym kontakcie z potencjalnymi wystawcami.

Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce

Zorganizowany pod ścisłym nadzorem sanitarnym Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020 zgromadził 185 firm z 15 krajów, w tym elitę producentów uzbrojenia rakietowego – od Raytheona i Lockheed Martin z USA po brytyjską część MBDA. Przez trzy dni wystawę odwiedziło kilka tysięcy gości. 29. Edycja Salonu odbędzie się od 7 do 10 września 2021 roku. Honorowy Patronat na Targami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

image
Fot. Targi Kielce
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
ABC
sobota, 10 kwietnia 2021, 02:54

Zaczynają od Raytheona, to ta firma od Wisły, która miała dać nam offset ale nie da bo nasi kupcy nie potrafili tego offsetu prawnie zabezpieczyć, a teraz sprzedadzą nam Narew, którą sami sobie możemy zbudować ale nie zbudujemy bo przecież Amerykanie muszą mieć rynek zbytu dla murzynów. To nawet nie jest wina Amerykanów.

Luke
piątek, 9 kwietnia 2021, 03:54

A i naco jak nic nie kupujemy albo nic nie produkujemy na sprzedaz!

Meska
czwartek, 8 kwietnia 2021, 13:40

Od ostatniego MSPO nie zakupiono żadnego uzbrojenia dla polskiego wojska. Pewnie znowu będą się chwalić Borsukiem, ze już lada chwila w wojsku... Chwila która trwa wiecznie.

Fsaa
czwartek, 8 kwietnia 2021, 16:20

Gdyby nie twarda linia związkowców, to zakup Kraba na koreańskim podwoziu także by ustalili. Nigdy nie przypuszczałem, że związkowcy będą bardziej racjonalni od władzy i czapy z PGZ

Borsuk
czwartek, 8 kwietnia 2021, 14:09

Nie tylko Borsukiem ale i atrapą BMS, nigdy nie latającymi dronami, atrapami SDR ... i tak by wymieniać bez końca. Jak mówi poeta - rok po roku marnie leci...

tut
czwartek, 8 kwietnia 2021, 15:23

A miał być duży kontrakt na początku roku....

Tweets Defence24