Testy zmodyfikowanego systemu Patriot

21 listopada 2015, 09:04
Patriot NG
Fot. Raytheon
Reklama

Koncern Raytheon poinformował o przeprowadzeniu przez US Army strzelań próbnych zmodyfikowanego systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot w odmianie PDB-8.

Zakres testów obejmował przeprowadzenie sekwencji strzelań do dwóch celów o parametrach pocisków balistycznych, za pomocą baterii zestawu Patriot. Pierwszy z celów został wykryty i był śledzony system Patriot, po czym został przechwycony za pomocą dwóch pocisków przeciwrakietowych – PAC-3 i GEM-T.

Drugi obiekt powietrzny o parametrach pocisku balistycznego został również wykryty, był śledzony przez zmodyfikowaną baterię Patriot. W jego kierunku wystrzelono dwa pociski GEM-T, co również zakończyło się przechwyceniem celu. Zgodnie z deklaracją Raytheon, testy zakończyły się pomyślnie. W chwili obecnej władze USA prowadzą serię prób zestawu Patriot, zmodyfikowanego w ramach programu PDB-8 (Post-Deployment Build 8).

Projekt obejmuje między innymi instalację cyfrowego procesora radarowego (Radar Digital Processor) oraz nowego interfejsu użytkownika (Modern Man Station). Pozwala on w pełni na wykorzystanie możliwości RDP i MMS, choć niektóre państwa dysponujące zestawami Patriot wdrożyły je już wcześniej. Ponadto, zgodnie z deklaracją Raytheon, program obejmuje wdrożenie modyfikacji do komputera kierowania ogniem (umożliwiającego wykorzystanie zdolności pocisków PAC-3 MSE) oraz komputera kontroli uzbrojenia, a także wzmocnienie zdolności identyfikacji swój-obcy.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Santiago
poniedziałek, 23 listopada 2015, 15:01

Czy to jest opcja, która jest przewidziana dla Polski?

beaver
środa, 25 listopada 2015, 01:21

czy to jest architektura otwarta jak podabno jest meads

Tweets Defence24