Terminale satelitarne, strzelnice specjalne i bezpieczeństwo dla infrastruktury krytycznej od GISS [Defence24 TV]

6 listopada 2018, 15:45

"Możemy się pochwalić kilkoma produktami. Jednym z nich jest rodzina terminali satelitarnych SatPACK, drugim system strzelnic specjalnych CQB wykorzystywanych dla wojsk specjalnych. Trzeci produkt to system bezpieczeństwa dla infrastruktury krytycznej współfinansowany ze środków Unii Europejskiej" - mówi w rozmowie z Defence24 TV Andrzej Puścian, prezes zarządu GISS Sp. z o.o. 

Główną zaletą terminali SatPACK jest to, że jest to produkt polski. Nie ma więc problemu z dostawą części zamiennych czy terminali. Taką innowacją na światowym rynku terminali jest to, że dostarczają one użytkownikowi integrację usług.

Andrzej Puścian, prezes zarządu GISS Sp. z o.o.

System [bezpieczeństwa dla infrastruktury krytycznej - przyp. red.] sam podejmuje decyzję za operatora. Tak naprawdę podaje mu procedury co ma robić. Mówi mu np. zadzwoń na policję, pod ten numer, powiadom tą osobę i tak dalej.

Andrzej Puścian, prezes zarządu GISS Sp. z o.o.

 

Od roku 2013 zaczęliśmy prace nad systemem strzelnic specjalnych. System ten umożliwia wykorzystywanie ostrej amunicji do treningu [...] Ten system jest o tyle istotny i ważny, że przygotowuje on żołnierzy i policjantów do wykonywania operacji bojowych. Nasz system umożliwia odzwierciedlanie układu pomieszczeń mniejszych i większych, a także zaaranżowanie środowiska, w którym podczas wykonywania operacji żołnierze będą musieli działać.

Andrzej Puścian, prezes zarządu GISS Sp. z o.o.

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Harry 2
niedziela, 18 listopada 2018, 21:55

"Główną zaletą terminali SatPACK jest to, że jest to produkt polski. Nie ma więc problemu z dostawą części zamiennych..." Powyższe wyjaśnia wszystko w zakresie pozyskiwania i zakupów sprzętu dla wojska. Trzeba dążyć do pozyskiwania sprzętu dla wojska w krajowych zakładach zbrojeniowych zmuszając je do dostarczania wyrobów najwyższej jakości i w jak najszerszym asortymencie.

duch
piątek, 16 listopada 2018, 18:45

Dobrze ,ze tylko żołnierze i policjanci beda Nas polakow bronić. Żaden z cywili nie pójdzie na wojnę jak baran na rzez i tym samym będzie mniej ofiar wśród cywili

Tweets Defence24