Współpraca BAE Systems i WCBKT S.A. Celem obsługa sprzętu dla polskich F-16

2 grudnia 2017, 18:07
Fot. www.wcbkt.pl
Fot. www.wcbkt.pl
Fot. www.wcbkt.pl
Fot. www.wcbkt.pl

BAE Systems podpisało z WCBKT S.A., spółką należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., umowę dotyczącą współpracy w ramach sprzętu do obsługi naziemnej polskiej floty samolotów bojowych F-16. 

Zakres współpracy obejmuje szkolenia, dostawę części zamiennych i usług inżynierskich. Czas obowiązywania umowy wynosi 5 lat. Prace rozwojowe i produkcja będą mieć miejsce zarówno w zakładach Electronic Systems firmy BAE Systems w Stanach Zjednoczonych, jak również na terenie WCBKT S.A. w Warszawie.

Czytaj też: Air Fair 2017 - Systemy obsługi naziemnej statków powietrznych

BAE Systems zatrudnia ponad 100 osób w Poznaniu, które opracowują produkty i usługi z zakresu zarządzania ryzykiem, wykrywania oszustw oraz  dotyczące obszaru zgodności (compliance). Umowa umacnia pozycję BAE Systems na polskim rynku. 

Działające od 1968 roku Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno - Technologiczne  S.A., zatrudniające blisko 150 pracowników, dzięki podpisanej umowie będzie mogło znacznie poszerzyć swoją ofertę. Pozwoli to spółce  wykorzystać zakres usług Centrum Dostaw i Serwisu Sprzętu NOSP, które stanie się integralną częścią WCBKT S.A i zabezpieczy w pełni potrzeby polskich SZ w obszarze naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP).

Fot. www.wcbkt.pl
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Jaro
niedziela, 3 grudnia 2017, 11:57

Czyli kolejny zakup dla WP to zapewne 64 sztuki F-16 Viper i modernizacja naszych do tego standardu . Czemu nie zawsze to coś.

frank
niedziela, 3 grudnia 2017, 10:43

Należy poważnie myślec o zakupie kolejnych efek.

KrzysiekS
niedziela, 3 grudnia 2017, 12:09

KrzysiekS->frank Po tym co pokazało Lockheed Martin przy F-16 ja bym od nich nic nie kupował.

Tweets Defence24