Szwecja kupuje pojazdy podwodne

30 września 2014, 15:02
Fot. Saab.

Saab otrzymał kontrakt na dostawę dziesięciu zmodyfikowanych bezzałogowych pojazdów podwodnych Seaeye Falcon dla marynarki wojennej Szwecji.

Według komunikatu prasowego koncernu Saab, umowa zawarta została za pośrednictwem państwowej agencji FMV, zajmującej się realizacją zakupów uzbrojenia i sprzętu wojskowego na rzecz sił zbrojnych Szwecji. Zakres kontraktu obejmuje dostawę dziesięciu zdalnie sterowanych systemów podwodnych.

Zmodyfikowane zgodnie z wymogami użytkownika pojazdy Seaeye Falcon zostaną dostarczone jako oddzielne systemy. Będą one wprowadzane i częściowo integrowane na okrętach patrolowych marynarki wojennej Szwecji, a także na jednostkach pomocniczych. Zakontraktowane prace zostaną zrealizowane w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Systemy bezzałogowe Seaeye Falcon są wykorzystywane zarówno przez siły morskie poszczególnych państw, jak i podmioty cywilne, w tym jednostki naukowe. Od dostarczenia pierwszego pojazdu w 2002 roku były wielokrotnie modyfikowane, w celu dostosowania do zmieniających się wymagań użytkowników. Przedstawiciele Saab podkreślają, że systemy Seaeye Falcon są rozwijane zarówno z wykorzystaniem technologii wojskowych, jak i cywilnych. 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24