Szkolenia dla pilotów Mi-17 w Czechach. Rozstrzygnięto przetarg

31 sierpnia 2016, 15:47
Mi-17
Fot. Andrzej Hładij/Defence24.pl
Reklama

Spółka Navitec przeprowadzi szkolenia teoretyczne i praktyczne szkolenia w powietrzu dla pilotów wykonujących loty na śmigłowcu Mi-17, treningi będą realizowane w Czechach. Koszt szkoleń został wyceniony na 3,2 mln zł.

W przetargu na szkolenie pilotów Mi-17 prowadzonym przez 33. Bazę Lotnictwa Transportowego w Powidzu zgłosił się tylko jeden podmiot. W związku z spełnieniem przez spółkę Navitec wszystkich wymagań formalnych, otrzymała ona kontrakt o wartości 3,27 mln zł. Spółka ta prowadzi szkolenia symulatorowe na Mi-17 w Ostrawie.

Szkolenie będzie prowadzone w zakresie:
a) szkolenie zapoznawcze - szkolenie zapoznawcze obejmujące różnice wyposażenia i/lub procedury lotów,
b) dzienny oraz nocny VFR (Visual Flight Rules) - kontrola położenia statku powietrznego na podstawie zewnętrznych punktów odniesienia,
c) IFR (Instrument Flight Rules) zarówno w dzień, jak i w nocy - prowadzenie lotu w oparciu o wskazania wszelkich dostępnych przyrządów.

Czytaj także: Kompleksowe podejście do śmigłowcowych wyzwań polskiej armii [RAPORT]

Łącznie przewidywany nalot niezbędny do realizacji zamierzeń to 100 godzin praktycznego szkolenia w powietrzu. Zaś termin ukończenia szkoleń został przewidziany na 25 listopada br.

Oczekiwanym efektem końcowym szkolenia teoretycznego i praktycznego jest wyszkolenie pilotów do wykonywania lotów na śmigłowcach Mi-17 w charakterze dowódcy załogi i II pilota.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
hej
środa, 31 sierpnia 2016, 20:18

Współpraca w Grupie Wyszehradzkiej kosztuje ;)

Ned
czwartek, 1 września 2016, 14:46

W Czechach a nie na Skowacji.

Tweets Defence24