Reklama
Reklama

Szef MON uda się z wizytą do Stanów Zjednoczonych

6 stycznia 2018, 13:55
Macierewicz
Fot. DPI MON

Minister obrony Antoni Macierewicz udaje się w styczniu z wizytą do Stanów Zjednoczonych.

Wiadomość o zaproszeniu szefa MON do Białego Domu podała na stronie internetowej TVP Info. Według stacji do spotkania dojdzie najpewniej 17 stycznia, a rozmowy z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem mają dotyczyć wzmacniania wschodniej flanki NATO i odstraszania Rosji.

Czytaj też: Macierewicz - nowa grupa robocza będzie synchronizować działania armii Polski i USA

Nieoficjalne informacje stacji potwierdziła rzeczniczka MON płk Anna Pęzioł-Wójtowicz, precyzując że rozmowy będą dotyczyć m.in. kwestii bezpieczeństwa oraz obecności amerykańskich żołnierzy na wschodniej flance NATO.

Poprzednio z wizytą w USA Macierewicz przebywał we wrześniu ub.r.; spotkał się wtedy z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem. Rozmowy dotyczyły wówczas zwiększenia amerykańskiej obecności w Polsce, działań Korei Północnej i Rosji, sytuacji w Afganistanie, a także negocjowanej umowy w sprawie dostaw systemu obrony powietrznej Patriot.

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Sep
niedziela, 7 stycznia 2018, 20:08

Mam nadzieję że mimo szantażu wycofanie amerykanów nie dojdzie do kupna tego złomu tak nowoczesnego że nawet us army nie ma im na wyposażeniu i chodzi oczywiście o babcie patriot

Victor
niedziela, 7 stycznia 2018, 16:41

Wydaje się, że Amerykanie chcą przed ewentualną rekonstrukcją rządu dopiąć rzutem na taśmę kontrakt na WISŁĘ i ewentualnie HOMARA. Przecież ewentualny nowy minister mógłby okazać się bardziej odporny na amerykańskie poklepywania po plecach i dopuścić inne podmioty do gry. Chociaż nawet AM w grudniu stwierdził, że amerykanie przeginają z HIMARSEM.

adam
niedziela, 7 stycznia 2018, 15:07

Tylko, że wróbelki w stanach ćwierkają że nikt go tam za bardzo nie chce. A "TVP Info" ma tyle wspólnego z prawdą co rosyjski "Sputnik".

say69mat
niedziela, 7 stycznia 2018, 11:31

@def24.pl: Minister obrony Antoni Macierewicz udaje się w styczniu z wizytą do Stanów Zjednoczonych. Wiadomość o zaproszeniu szefa MON do Białego Domu podała na stronie internetowej TVP Info. Według stacji do spotkania dojdzie najpewniej 17 stycznia, a rozmowy z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem mają dotyczyć wzmacniania wschodniej flanki NATO i odstraszania Rosji. say69mat: Niejako w tle pojawiają się doniesienia medialne, że Waszyngton zmienia termin spotkania z Ministrem Obrony RP Antonim Macierewiczem.

skipper
niedziela, 7 stycznia 2018, 11:23

Może pojedzie w końcu już ktoś inny

man42
niedziela, 7 stycznia 2018, 14:23

To jest najlepszy minister MON jaki moze byc na tym etapie rozbudowy wojska polskiego oczywiscie po tylu latach niszczenia polskiego wojska nacisk klade na polskiego mozna bylo zwolnic wszystkich tylko ze mamy takich są siadow a nie innych armia odwierdzietla spoleczenstwo tj wplywy obcych interesu

Ad_summam
niedziela, 7 stycznia 2018, 12:10

Czyli co? Kupujemy? Za ile?

Kos
niedziela, 7 stycznia 2018, 11:49

No właśnie dlatego zaproszenie przyszło przed rekonstrukcją rządu aby pojechał właśnie Macierewicz. To chyba oczywiste!!!?

Peter
niedziela, 7 stycznia 2018, 11:43

Chyba nie możecie na to liczyć... :)

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama