Szczerski: Polska nie miała i nie ma zamiarów naruszania integralności terytorialnej Białorusi

23 sierpnia 2020, 08:02
840_472_matched__pjml1o_oz577cca87da3329159712aea5d17ef2234411
Fot. Adrian Grycuk/CC BY 3.0
Reklama

Polska konsekwentnie na arenie międzynarodowej opowiada się za prymatem prawa międzynarodowego w relacjach między państwami. Przestrzeganie prawa międzynarodowego jest, w naszym przekonaniu, podstawą pokoju na świecie. Dlatego jest dla nas zasmucające i zadziwiające, że w propagandzie władz Białorusi pojawiają się sugestie, jakoby Polska miała zamiar naruszać integralność terytorialną tego państwa. Polska nie miała i nie ma takich zamiarów — poinformował PAP szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

"Polska jest państwem, które konsekwentnie na arenie międzynarodowej opowiada się za prymatem prawa międzynarodowego w relacjach między państwami. Przestrzeganie prawa międzynarodowego jest, w naszym przekonaniu, podstawą pokoju na świecie. Fundamentem tego prawa jest zasada suwerenności i integralności terytorialnej państw" - przekazał szef gabinetu Prezydenta RP.

Szczerski dodał, że "Polska broni tej zasady na forum ONZ i realizuje ją w swojej polityce zagranicznej, broniąc państw naszego regionu przed imperializmem i agresją naruszającymi te zasady. Dlatego jest dla nas zasmucające i zadziwiające, że w propagandzie władz Białorusi pojawiają się sugestie, jakoby Polska miała zamiar naruszać integralność terytorialną tego państwa. Polska nie miała i nie ma takich zamiarów" - zastrzega.

"Przeciwnie, jak zostało to ogłoszone w stanowisku Prezydentów Grupy Wyszehradzkiej, wzywamy wszystkie państwa do nienaruszania suwerenności Białorusi w jakiejkolwiek formie" - apeluje szef gabinetu Prezydenta RP.

W sobotę podczas mitingu w Grodnie, gdzie zgromadziło się kilka tysięcy zwolenników Alaksandra Łukaszenki, prezydent Białorusi oświadczył, że "na zachodniej granicy jest niespokojnie, dźwięczy broń. Ma miejsce ingerencja w sprawy wewnętrzne naszego suwerennego kraju". Mówił także, że "są tacy, którzy chcą odciąć kawałek tej ziemi (Białorusi — PAP), zwłaszcza zachodniej" i że "ktoś nawet zaciera ręce i przypomina sobie o Kresach Wschodnich, gdzie wszystko, co białoruskie, było zakazane i wypalane gorącym żelazem".

Na Białorusi od dwóch tygodni odbywają się protesty opozycji po przeprowadzonych 9 sierpnia wyborach prezydenckich. Niespokojnie jest również w niektórych zakładach pracy. Część z nich strajkuje, a w niektórych załogi podpisują się pod apelami o ustąpienie prezydenta Łukaszenki.

19 sierpnia Rada Europejska jednoznacznie potępiła przebieg wyborów na Białorusi. "Stwierdziliśmy, że te wybory powinny zostać powtórzone, że one nie mogą być uznane za wybory uczciwie przeprowadzone, wolne i demokratyczne" – mówił w środę po szczycie UE w sprawie Białorusi premier Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że Rada Europejska jest zgodna, że nie można doprowadzać do żadnej zewnętrznej interwencji na Białorusi.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 53
Reklama
Oleg
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 19:45

Repolonizacja Kresów stanie się faktem czy Baćka tego chce czy nie. Czas, żeby Grodno znów było częścią woj. Podlaskiego.

PiotrEl
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 09:37

Nexta - portal nadaje z Polski. Koordynuje akcje protestu na żywo, ma bardzo duże ilości filmików z całej Białorusi. Brak internetu im nie przeszkadza - nadają korzystając z satelity (ciekawe w której ambasadzie jest talerz?). Jeżeli nawet pieniądze na to (gigantyczne) nie są polskie? To ochrona polskich służb na 100 procent! A treści? Wezwania do fizycznej rozprawy z mundurowymi ich RODZINAMI, wskazówki i porady. Dane personalne (w tym fałszywe! np. osób które odeszły ze służby miesiące temu!) Koordynacja bezpośrednich walk z podawaniem miejsc i czasu. Drobiazg! Sąsiedzka pomoc! A chwila zastanowienia - co by się działo gdyby takie Nexty na USA, Francję, Hiszpanię czy Polskę otworzyła Rosja? Myślę że ryk oburzenia byłoby słychać na księżycu! Nie twórzmy precedensów które mogą nas samych zaboleć.

Czytelnik
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 13:40

Siejesz ruską propagandę - zarabiasz na tym w rublach? Nie jest ci wstyd?

PiotrEl
wtorek, 25 sierpnia 2020, 09:08

To jest czysta prawda. Właśnie dlatego, że "rosyjska propaganda" jest często prawdą tak silną pozycję mają w światowej przestrzeni informatycznej świata Rosyjskie media. I to przy znacznie mniejszych nakładach niż Zachód. ZSRR mógł o tym tylko pomarzyć. Oskarżenia bardziej kompetentnego człowiek o branie rubli za rozpowszechnianie prawdziwych informacji najwięcej mówi o tobie - kim jesteś, czym jesteś...

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:27

Ma pan rację, ale to nie tylko głupota, ale to przede wszystkim nie moralne, to haniebna, odrażająca agresja wobec innego narodu.

Olej rustrolla
wtorek, 25 sierpnia 2020, 08:34

Kolejny ruski troll, przyznaje rację trollopodobnemu.

Rhotax
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:39

Gdybym Ja był Ministrem MON - zleciłbym opracowanie (realnych i poddanych krytyce innych ) planów zajęcia Kaliningradu , Pomocy Białorusi , Pomocy Ukrainie , Pomocy Rumunii , Prewencyjnego zajęcia Mołdawii -- no i najważniejsze planów obrony RP na wypadek różnych scenariuszy ataku . Tak żeby w szufladach zawsze leżały sobie gotowce na każdą okazję . Bez planowania nie ma zajmowania . Bez Armii i jej gotowości -- nawet jak pojawia się okazja nie możemy z niej skorzystać . Z tego powodu Propaganda Łukaszenki jest po prostu śmieszna lub wskazuje na jego ZEROwą wiedzę o RP i jej możliwościach jeśli gada tak na poważnie ...

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie oraz niedorozwój umysłowy.
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 10:09

USA nie odważą się "zająć Kaliningradu", a więc nie planują, ale my mamy wydawać pieniądze na planowanie ataku na zdolną pokonać nas konwencjonalnie szybciej niż Hitler w 1939r. i zbrojną w broń atomową Rosję? Przy odmowie pomocy reszty NATO, bo przepisy NATO nie przewidują pomocy w agresji? ______ Pewnie, po co podnosić sobie poziom życia, jeżeli można zamiast tego "pomagać Białorusi, Ukrainie itd." -- Pod względem poziomu życia jesteśmy trzeci od końca w UE, a dzięki pańskim "planom" moglibyśmy być wreszcie w czymś na pierwszym miejscu w UE w zamożności licząc od końca.

Olej rustrolla
wtorek, 25 sierpnia 2020, 08:39

Typowo ruska narracja: lepiej pomóżmy sobie Polacy, po co się wtrącać w nie nasze sprawy państw tuż za wschodnią granicą, tylko Putlerek-mikrusek ma do tego prawo.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
wtorek, 25 sierpnia 2020, 13:04

Rosja ma z Białorusiąumowy, w tym umowę obronną, co oznacza natychmiast wojnę Polski z Rosją, gdyby Polska chciała realizować aneksyjne szczucie nas do aneksji części Białorusi przez wrogich Polsce agentów w tym forum. Rosja ma nie tylko Prawo, ale i Obowiązek bronić przed nami, dokładniej USA i Izraelem (ustawa 447), Białorusi. _______ Każde państwo ma prawo przechodzić przez kryzysy bez zakazanego Kartą ONZ wtrącania się innych państw. _______ Panu zaś nie chodzi o Podlasie, lecz o "kolorową rewolucję", o następny Majdan i wplątanie w to Polski.

Olej rustrolla
sobota, 29 sierpnia 2020, 09:22

Mnie chodzi o nasze bezpieczeństwo, nikt tutaj nie chce mieć 1 Armii Gwardyjskiej Pancernej 200km od Warszawy. Następny majdan jest nieunikniony, prędzej czy później nastąpi. Pomoc humanitarna udzielana prześladowanym Białorusinom to nie przestępstwo, tak było u nas za czasów walki Solidarności z komuną, dostawaliśmy pomoc z zachodu.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
niedziela, 23 sierpnia 2020, 22:21

"Polska konsekwentnie na arenie międzynarodowej opowiada się za prymatem prawa międzynarodowego w relacjach między państwami. Przestrzeganie prawa międzynarodowego jest, w naszym przekonaniu, podstawą pokoju na świecie." _______ Przy tym rozumiemy to np. tak, że napadamy na Irak bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ i wbrew wielomiesięcznej walce świętego Jana Pawła II i całego Kościoła światowego oraz pozostałych kościołów świata poza terenem USA. Inaczej mówiąc na telefon z USA napadniemy na Białoruś, aby utrzymać pokój między narodami i obronić prawo międzynarodowe.

Olej rustrolla
wtorek, 25 sierpnia 2020, 08:46

Ruska propaganda prowokacyjnie odwołuje się do naszego JPII

raden
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:14

"Stwierdziliśmy, że te wybory powinny zostać powtórzone, że one nie mogą być uznane za wybory uczciwie przeprowadzone, wolne i demokratyczne" – mówił w środę po szczycie UE w sprawie Białorusi premier Mateusz Morawiecki, a dlaczego nie zrobiono takich wyborów w Polsce, hipokryta i ciagle to udowadnia,

Chlopek Rostropek
niedziela, 23 sierpnia 2020, 19:42

PiS postawił samoloty vip w stan gotowości bojowej Lot awaryjny do gruzji planowany Lista już gotowa Kogo brakuje? Ano właśnie sejmowej komisji obrony

Davien
niedziela, 23 sierpnia 2020, 16:47

Grodno i Lida były i zawsze będą polskimi miastami. Teraz jest okazja i trzeba ją wykorzystać, dogadać się z Moskwą i upokorzyć Mińsk. Jak dobrze się zakręcimy to udałoby się również ośmieszyć Kijów.

Stefan 1
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 01:08

Czy to prawdziwy Davien, czy tylko podróbka?

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
niedziela, 23 sierpnia 2020, 22:26

Davien:"Grodno i Lida były i zawsze będą polskimi miastami. Teraz jest okazja i trzeba ją wykorzystać, dogadać się z Moskwą i upokorzyć Mińsk. Jak dobrze się zakręcimy to udałoby się również ośmieszyć Kijów." _____ -- Kiedyś dogadaliśmy się z Hitlerem i zajęliśmy Zaolzie. Jak widzę chce pan dla Polski ponownie kilka milikopnów trupów i zrujnowane miasta. ______ Ja wolę te same pieniądze dodatkowo dać polskiej nauce i służbie zdrowia.

Olej rustrolla
wtorek, 25 sierpnia 2020, 08:48

Odpowiedź ruskiego trolla na ruską prowokację fałszywego Dawien

puk, puk w czółko
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:23

Czyli proponujesz ni mniej, ni więcej tylko I rozbiór Białorusi? Rosjanie półoficjalnie proponowali coś takiego Polsce podczas Majdanu na Ukrainie, czyli Lwów. Świetnie, przy kilku milionach wściekłych Ukraińców, wtedy już w 100% przekonanych, że Bandera miał rację, mielibyśmy się z pyszna.

Meska
niedziela, 23 sierpnia 2020, 19:51

Różnica między Ukrainą a Białorusią jest taka, że jednym marzył się Reichskommissariat Ukraine a drudzy chcą powrotu czasów II RP gdy Wojsko Polskie pogoniło zbrodniczy bolszewizm i zapewniło dobrobyt na Kresach Wschodnich.

SOWA
niedziela, 23 sierpnia 2020, 22:00

Na polskiej wsi dobrobytu przed wojną to nie było. Była bieda, bieda i zacofanie. Tym bardziej tego bogactwa nie mieli Ukraińcy. Dobrobyt był za cara, nawet za niemieckiej okupacji było lepiej (oczywiście mówię tylko o czynniku ekonomicznym). Z jednym natomiast się zgodzę przedwojenna Ukraina pod polskim panowaniem w porównaniu do sowieckiej sprawiedliwości ludowej mogła być dla wielu dobrobytem.

Olej rustrolla
wtorek, 25 sierpnia 2020, 08:53

Tak, cyt.: „dobrobyt na polskiej wsi był za cara” pod butem moskali, przed wojną w niepodległej II RP już nie było dobrobytu, ten SOWA to nietypowy osobnik

Meska
niedziela, 23 sierpnia 2020, 16:29

Propaganda Łukaszenki robi robitę, ale teoretycznie, nawet nie mielibyśmy czym zaatakować Białorusi.

Rhotax
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:26

100/100 . ( Armie Chytrusa i Rycerzy Maryi pomijam ze względu na ich upośledzenie umysłowe )

Smiechow
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:48

O tym kto rozpoczął działania wojenne na Białorusi dowiecie się po wojnie..,oczywiście dowiedzą się ci którzy ocaleją . Nawet gdy wojska polskie i amerykańskie wkroczą na Białorusi ,to usłyszycie że zostały zmuszone ,bo wcześniej naruszona została polska granica .Takie są odwieczne zasady propagandy.. ,a więc oświadczenie polskiego rządu w tej sprawie nie ma żadnej wartości ,to czysta propaganda z punktu widzenia geopolityki.. ,podobnie jak oświadczenia Łukaszenki .W pierwszych dniach września 39 r.w polskiej prasie można było przeczytać o polskich samolotach bombardujących Berlin ,o brytyjskich i francuskich zamieniających Zagłębie Saary w gruzowisko itp .Wszelkie uspokajające dywagacje ekspertów pod hasłem "Nie lękajcie się ,nie będzie bolało" ,sugerujące że przyszła wojna NATO z Chinami i Rosją będzie humanitarna ,bo wymyślono..hehe..pociski precyzyjne i pole działania ograniczy się do obiektów militarnych ,więc ludność cywilna dowie się o kapitulacji przeciwnika z telewizji ,to perfidne działania ludzi ,którzy są za cenni by walczyć z bronią w ręku i zostaną wywiezieni w godzinie W hen,hen..,by zagrzewać naród do walki .Bo takie są zasady gry . W Hiroszimie i Nagasaki nie było wojska ,pozostały kobiety i dzieci ,podobnie było w Tokio ,gdzie podczas nalotów dywanowych zginęło 500 tys. mieszkańców .Wojna to barbarzyństwo z obu stron ,gdzie życie ludzkie nie ma ŻADNEJ wartości ,beznadzieja i rozpacz .Po wojnie fakty barbarzyństwa będą wyciągane przez stronę zwycięską ,a przemilczane własne zbrodnie . Tak ,tak chłopcy z OTK ,miejcie tego świadomość :)

puk, puk w czółko
niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:14

Panie Ruski, powiedz pan w takim razie po co Polska miałaby wkraczać na Białoruś? Czy jest tam ropa naftowa albo jakieś inne niezwykle cenne surowce naturalne? Czy chcielibyśmy się potem przez dziesięciolecia użerać z jakimś nacjonalistycznym białoruskim terroryzmem finansowanym ochoczo przez Rosję? Pomijając już pewne wywalenie Polski z Unii Europejskiej (zakręcenie kurka z subwencjami), pewne sankcje ekonomiczne, itd. Wreszcie zerowe poparcie społeczne dla takiej agresji ze strony społeczeństwa: kto, może poza paroma imbecylami, chciałby umierać za polskie Grodno? Z tego samego powodu niemożliwa jest agresja Czech na Słowację, Austrii na Węgry, itd.

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 19:19

Polska ma więcej do wkraczania na Białoruś niż na Haiti, do Kosowa, Iraku, Afganistanu (na Libię Tuskowi nie starczyło kasy a na Syrię Kaczyńskiemu Putin nie pozwolił) a jednak tam Polska wkroczyła! Czy taki obłąkany kraj jak Polska potrzebuje powodu? Wystarczy sugestia, nawet nie rozkaz, Wielkiego Wuja! :)

Olej rustrolla
wtorek, 25 sierpnia 2020, 08:56

Cyt.: „ Czy taki obłąkany kraj jak Polska…” ruski troll mówi to z uśmiechem na ustach na końcu wpisu.

Oleg
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 10:35

Polska wkroczy na Bialorus w trakcie wojny na Ukrainie z Rosja. Wroca zapewne miasta takie jak Grodno, Brzesc Litewski i Lwów. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku lub na poczatku przyszlego

Olej rustrolla
wtorek, 25 sierpnia 2020, 09:00

Zorganizowana ruska akcja dezinformacyjna, rustrolle sami sobie odpowiadają na posty, kolejny prowokacyjny wpis.

Davien
niedziela, 23 sierpnia 2020, 19:11

Zajęcie Grodna popiera większość mieszkańców Hajnówki, podobnie mówią moji znajomi z Dąbrowy Białostockiej więc pewnie większość ludzi na Podlasiu jest za aneksją Zachodniej Białorusi.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 18:40

Davien: "Zajęcie Grodna popiera większość mieszkańców Hajnówki, podobnie mówią moji znajomi z Dąbrowy Białostockiej więc pewnie większość ludzi na Podlasiu jest za aneksją Zachodniej Białorusi." --- I co, przeankietował Pan Hajnówkę i Podlasie? A moi znajomi mówią mi, że pan sobie tych pańskich znajomych rzekomo chcących polskiej agresji i wyrzucenia Polski z UE wyssał z palca. Pan zmyśla, po prostu kłamie, aby poszczuć Polaków ku ich nieszczęściu, ku ich zgubie. Na takie gadanie jest paragraf w polskim kodeksie karnym. Dziwię się, że moderator przepuścił pański wpis."

Olej rustrolla
wtorek, 25 sierpnia 2020, 09:11

Klasyczny przykład trollingu ‚Dwa w Jednym’, czyli próba dyskredytacji usera o nicku Davien, tutaj ruska podróbka nawołuje do aneksji Grodna, w odpowiedzi russtroll przemyca do naszej świadomości groźbę wyrzucenia Polski z UE. Nieźle się rozkręcili rustrolle.

fefe
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:05

Nawet gdyby to co niby nam by to dało ? Chyba tylko wode na młyn ruskiej propagandzie..... Białoruś jest najbliższym etnicznie nam krajem > my powinniśmy ich bronić a nie napadać na nich!!!!!

SOWA
niedziela, 23 sierpnia 2020, 22:04

Zmiana wschodnich granic Polski to samobójstwo i otwarcie puszki pandory. Nie mamy w tym interesu i nigdy nikomu to nie powinno przyjść do głowy. Dodatkowo oznaczałoby to izolację Polski w EU - wspaniały prezent dla Putina.

olt
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:42

Unia Europejska rozpadnie się całkowicie do 2030 roku, ewentualnie pozostanie po tym tylko niemiecko-francuska wspólnota węgla i stali. Poliycznym i etnicznym samobójstwem jest ignorowanie dążeń Kresów Wschodnich do powrotu do Ojczyzny. Nawet z czysto rasowego punktu widzenia mieszkający tam "Białorusini" są genetycznie najbliżej spokrewnioną z Polakami grupą etniczną. W obliczu kryzysu demograficznego "świeża krew" zawsze będzie miło widziana.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 18:34

olt: "Unia Europejska rozpadnie się całkowicie do 2030 roku, ewentualnie pozostanie po tym tylko niemiecko-francuska wspólnota węgla i stali." --- niby dlaczego? Nie ma ku temu najmniejszego nawet powodu. UE opłaca się każdemu jej członkowi, nawet Grecji. Obywatele GB ledwo, ledwo ponad 50% zagłosowali za wyjściem z UE, bo byli masowo okłamywani przez media UE i City of London. GB długo walczyła o przyjęcie do UE i nie minie 10 lat i GB wróci do UE. Pan po prostu tak sobie zmyśla, bo panu pasuje. "Nawet z czysto rasowego punktu widzenia mieszkający tam "Białorusini" są genetycznie najbliżej spokrewnioną z Polakami grupą etniczną. W obliczu kryzysu demograficznego "świeża krew" zawsze będzie miło widziana." --- na takie gadanie jest paragraf w polskim kodeksie karnym. Dziwię się, że moderator przepuścił pański wpis.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 21:14

"byli masowo okłamywani przez media UE i City of London" oczywiście "media" GB, a nie UE.

SOWA
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 17:05

Bawić się w przebudowę Europy to można jak się ma potencjał choćby Turcji. My zostańmy przy uprawie jabłek.

michalspajder
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:18

@ puk,puk w czolko - prosto i na temat. Takie komentarze zdarzaja sie na tym foum tak niezmiernie rzadko, ze ich czytanie, i im podobnych jest prawdziwa przyjemnoscia 100/100

Smiechow
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:16

Widać ,ze nie masz (za przeproszeniem ) pojęcia o sprawach geopolityki . Znaczenie Białorusi to jest jej położenie strategiczne ,które po zajęciu kraju przez Rosjan byłoby katastrofalne dla Polski i dla krajów nadbałtyckich.Nie jestem nauczycielem ignorantów ,więc radzę posłuchać wykładów Bartosiaka ,to ci wyjaśni ze szczegółami jakie jest znaczenie Białorusi.

Stefan 1
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 01:06

Przytoczę słowa piosenki:"Dno serdeńko, dno".

Autor widmo
niedziela, 23 sierpnia 2020, 20:49

Smiechow, strategicznego znaczenia Białorusi dla kogo ? Polski ? Europy ? Łukaszenki czy Kremla ? Pomyśl jakie jest zatem w geopolityce strategiczne położenie Polski.

Smiechow
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:00

Mój komentarz dotyczący wagi geopolitycznej Białorusi dla WSZYSTKICH jej sąsiadów ,w tym USA ,które są w Polsce ,by chronić Przesmyk Suwalski przed Rosją..To odpowiedż na prymitywną ripostę tego ,jak mu tam ..co lubi pukać się w czoło ,który twierdzi ,ze na Białorusi nie ma ropy ,więc nikt nie ma interesu ,by ją przytulić .Ludzie ,trzymajcie jakiś poziom.

yy
niedziela, 23 sierpnia 2020, 16:54

Jak to się mówi głupców nie sieja.

Irak pamiętamy
niedziela, 23 sierpnia 2020, 14:11

Niestety mamy dwie ogromne plamy na honorze jako społeczeństwo i kraj. Te plamy to napaść i późniejsza okupacja Iraku i Afganistanu. Co prawda sami tego nie zrośliśmy, ale współudział Polski w pogwałceniu prawa międzynarodowego był znaczny. Dlatego teraz propaganda z Rosji i Białorusi działa. Do Niemiec nikt się nie czepiają, bo Niemcy po nauczce z II wojny światowej, starają się prawa międzynarodowego przestrzegać. Natomiast Rosja, USA, Chiny, Polska, Wielka Brytania itd to grupa państw, która prawo międzynarodowe ma w nosie.

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:43

A rozbiór Serbii to pies? Już zapomniałeś?

Marek
niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:10

Do Niemców, którzy tak samo jak my byli w Afganistanie się nie czepiają bo to Rosji nie na rękę. Irak był popierany przez zachód i rusków dopóki Saddamowi nie odbiło.

Przytomny
niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:01

Po co w ogóle ta wypowiedź? I tak wszyscy wiedzą, że to tępa i prymitywna propaganda Łukaszenki pod hasłem: "wróg knuje". Dyktatorzy mają to do siebie, że potrzebują wrogów, czy to Niemców, czy Żydów.

olt
niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:21

Gdybys był przytomny to bys idiotyzmów nie pisał

Ffj
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 22:40

Ale o co ci chodzi ? Przecież napisał prawdę, Łukaszenka chce odwrócić uwagę od swojego upadku wmawiajac i strasząc wymyślonym wrogiem... u nas podobnie jest ostatnie wybory pokazały jak można straszyć np Niemcami i innymi takimi

au
niedziela, 23 sierpnia 2020, 20:58

olt, gdybyś to Ty był przytomny, to byś się nie odzywał.

Tweets Defence24